Skocz do zawartości
tractor560

Nawozenie dolistne zbóż jesienią

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tractor560    3

Czesc! Mamy zamiar opryskać pszenżyto Maestozo i żyto hybrydowe Helltop dolistnie na dobre ukorzenienie i rozkrzewienie... Mamy zamiar dać 0,25l/ha Tytanit 1l/ha Insol 1kg-1.5/ha plonvit NPK 20-20-20 8kg/ha siarczan magnezu... jak myślicie to dobra dawka czy za wysoka ... pszenżyto siane 200 kg/ha a żyto 70kg/ha ... za wszelkie info gorąco dziękuje :D 

Wiadomość z agroFakt.pl

tractor560    3

tak żeby chociaz miało 3 liscie faza BBCH 13 gdzies tak

właśnie nie wiem tylko czy to nie jest za dużo żeby sie za silnie nie ukrzewiło ... dodam że to materiał kwalifikowany

Adrian_K_90    59

Właśnie chciałem taki temat założyć. Nigdy jesienią odżywek nie dawałem. Teraz się zastanawiam, że jak zboża przy tej suszy nawet powschodzą to będą słabej kondycji. Może by je czymś wzmocnił. Odżywka, czy jakiś ukorzeniacz(stosował to ktoś), i pytanie czy można np. łączyć z herbicydami, czy lepiej w jakimś odstępie czasowym?

tractor560    3

ja łaczyłem tytanit z siarczanem magnezu mocznikiem insolem i fungicytem od gdzrba na pszenzyto Mirage 450 EC i wszystko było ok ... stosowałem tytanit na tytoń i jest ogromna róźnica

Tomek90    191

Nie warto, lepiej zostaw to na wiosnę. Ogólnie to już sama cena pszenicy, zachęca do cięcia kosztów. 

btw. do autora tematu chcesz żeby roślina dobrze się rozkrzewiła, a siejesz pszenżyto 200kg/ha? Powinieneś zacząć najpierw tutaj, a potem myśleć o "ukorzeniaczach"

tractor560    3

jakby była dobra jesień to nawet bym o tym nie myślał ;) a ze deszcz nie padał od 3 tygodni a jest juz 1 pazdziernika a ja siałem 26 września... jak nie chcesz wnieść nic do tego tematu to po prostu tu nic nie pisz i tyle ...

popuszczało kiełki i to już niektóre 3cm bo akurat cieżkie redlice mam w siewniku i one są głębiej ... a odgrzebać na 3 cm i zaczyna się już wilgoć ...

GucioJUMZ    283

Dałem PLONOVIT zboża do zaprawy i Primus B myślę że jesienne wzmacnianie mam z głowy bo start kiełka jest z ziarka a raczej z jego zawartości . teraz czekam na deszcz bo pustynia jak na razie 

Tomek__    0

Ja właśnie czekam na pogodę żeby z dokarmianiem wjechać na żyto sam plonvit + siarczan mg a na resztę jeszcze z manganem i molibdenem 

Herbicydowy zrobiony w zeszłym tyg 

Wojtek026    8

z herbicydem?

tak z herbicydem a teraz jeszcze pojechałem siarczanem magnezu filika z optisil i titanitem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się