yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3828

Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:

  • Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy
  • Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu
  • Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać
  • Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony
  • Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów.

Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/

 

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Jak czytam to naprawde macie takie problemy z chorobami , czy wyolbrzymiacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Chyba mają, albo sraczka po jednym żółtym 🕵️♂️🕵️♂️

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    421

Często wyolbrzymiane to wszystko jest . Problemu nie mam z chorobami . Ale co rok to czym innym jadę i mieszaniny robię . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

duet na start wydaje sie dosc ciekawym rozwiazaniem, ale pytanie czy przy mono nie lepszym rozwiazaniem jest unix ktory mozna stosowac w mniejszych temperaturach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    421

Zeszły rok leciałem Unix a w tym Duet idzie . Unix na pewno lepszy ale Duet tez sobie radzi . Zależy jaka presja jest . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ktoś podpowiedzieć gdzie szukać wiedzy na te tematy dodam że aby ukończyłem kurs rolniczy i mam małą wiedzę na temat rolnictwa. Jakie  środki stosować typu tebu fenoprodidyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    321

Zacznij jak ja od rozpoznawania chorób, chwastów i szkodników w uprawach. Jak już przyswoisz podstawy to można myśleć o nauce substancji aktywnych. Długa i mozolna droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

pięknie trafiłes - tu znajdziesz, ale uważaj tu jest dużo wyznawców danych rozwiązań. I każdy swoje podejście chwali :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hebiii2300    5

Pytanko czy wszystkie te substancje można ze sobą łączyć tak aby wykonać jeden przejazd ? Miałbym T1,R1 + dokarmianie 

0,4l/ha Poleposition

 0,4l/ha Leander

0,2l/ha Modus Start

1l/ha Nutriphite pgr max

2kg/ha foliq krystaliczny CuMnS

1l/ha foliq Mikromix

Co robicie jeśli  pozostaje wam dużo środka w opakowaniu zwiększacie dawkę na ha czy utylizujecie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

w teorii jest szansa ze powinno się to wymieszać, ale... dla bezpieczeństwa zrób próbe w słoiku, odmierz strzykawka proporcjonalną ilość środków, zamieszaj, zostaw na 10 minut, jak nie będzie kluski to rób w opryskiwaczu.

Jak zostaje śor to trzeba zobaczyć ile zostaje, jak zwiększysz troszkę powiedzmy o 10-15% to nic nie powinno się wydarzyć a szkoda zeby zostało w 5l butelce 100ml na dnie. Ale jak dolanie miałoby zwiększyć dawkę o 25-30% to już nie dolewam. Zostawiam na zaś.

Należy też spojrzeć w etykietę, bo środki mają wpisaną wartość jaką można zastosować MAX w jednej dawce, przekroczenie tej dawki może rodzić problemy podczas kontroli. Trzeba pamiętać co pisać do dzienniczka.

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy321    1

Panowie pierwszym raz bede sial pszenice jara. Jak to jest z ochroną fungicydowa? Te same środki co do pszenicy ozimej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    421
47 minut temu, Hebiii2300 napisał:

Pytanko czy wszystkie te substancje można ze sobą łączyć tak aby wykonać jeden przejazd ? Miałbym T1,R1 + dokarmianie 

0,4l/ha Poleposition

 0,4l/ha Leander

0,2l/ha Modus Start

1l/ha Nutriphite pgr max

2kg/ha foliq krystaliczny CuMnS

1l/ha foliq Mikromix

Co robicie jeśli  pozostaje wam dużo środka w opakowaniu zwiększacie dawkę na ha czy utylizujecie ? 

Jedziesz na Agrii linia Foliq nawozy dolistne ? I jak ci się sprawdzają te nawozy ? Ja tak dziele środki by nic nie zostało . No chyba ze tam minimum z 0,5l czy więcej zostanie to zostawiam . Ale jak ta 0,1/0,2l to wszystko idzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Na t2 do tego protio dołóż sobie 0,4-0,5 azoksystrobiny albo priaxora 0,8 

Shepherd to rzepakowy fungi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Michał88 napisał:

Zacznij jak ja od rozpoznawania chorób, chwastów i szkodników w uprawach. Jak już przyswoisz podstawy to można myśleć o nauce substancji aktywnych. Długa i mozolna droga.

Tylko sa jakies fajne książki albo artykuly w necie. Bo ja z kursu pamietam aby skrzypionke chowacza oraz septorioze fuzarioze rynchorioze mączniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    111
40 minut temu, Sylu93 napisał:

Czy stosujecie siarczan wapnia w pszenicy?

Chcesz to posypowo?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165
5 godzin temu, androproteam napisał:

Co sądzicie o takiej ochronie? 

T1 Input 460 ec 1l

T2 Sheperd 0,6l+0,4 protio

Dobra kombinacja, zamiast protiokonazolu w T2 mozna spróbować coś innego może tebukonazol albo folpet? 

Po ile ten Sheperd?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    184
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:
6 godzin temu, androproteam napisał:

Co sądzicie o takiej ochronie? 

T1 Input 460 ec 1l

T2 Sheperd 0,6l+0,4 protio

Dobra kombinacja, zamiast protiokonazolu w T2 mozna spróbować coś innego może tebukonazol albo folpet? 

Po ile ten Sheperd??

Średnio kalkuluje się ten sheperd. Nie wiem po co takie kombinacje, bo podany wariant na t2 to 290zl. Za takie pieniądze są gotowe rozwiązania co najmniej tak samo dobre. 

Proste porównanie kosztow:

280 zł-> 1l sheperda -> 150g boskalidu i 250g piraklostrobiny

280 zł-> 1.4 l priaxora -> 100g fluksapyroksadu i 210g piraklostrobiny

100g fluxapyroksadu powinno zrobić lepsza robote niż 250g boskalidu, a gdzie 150g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

Polecicie coś na t1 pszenica po rzepaku tylko nie za prawie 300 zł bo w tych pieniądzach to planuje 2 zabiegi zrobić  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    125

na T1 Leander Complex Pak a T2 trochę przeciągnij i daj litr Oriusa z domieszką Azoksystrobiny/Prochlorazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Milpau
      Chciałabym zająć się sprzedażą ziarna do spożycia w ramach handlu detalicznego. Szukam sprzętu, który byłby w tym niezbedny. Może ktoś jest bardziej w tym temacie niż ja i jest w stanie coś podpowiedzieć. Na ten moment mamy jakaś zabytkową walnie. Jednak chciałabym skorzystać z dofinansowania i zakupić coś nowego. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie wskazówki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj