Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂

 

Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.

Kontynuacja tematu 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi77    6

     Witam wszystkich uczestników forum i kolegów hodowców. Ceny za rok poprzedni, czy były zadowalające czy nie to każdy musi sobie sam odp, tylko trzeba pamiętać ze koszty rosną i to bardzo… Ale ostatnim czasem mieliśmy wysyp filmów na znanym portalu jak to rzetelni hodowcy chcący błysnąć ile oni to nie zarobili na hodowli… czy do końca to jest prawda czy to naprawdę jest to tak uczciwie policzone, jak to ma się do dobrej pracy na etacie gdzie jest pełen socjal urlop pełne składki itd… to każdy musi odp sobie sam. Jedno jest pewne ze takie materiały sa na rękę odbiorcom żywca. I trzeba się zastanowić czy emisja takich materiałów jest warta te pare groszy z reklam i… i czy warto wszystkim i sobie „strzelać w kolano”. Życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w nowym roku. 

Edytowano przez Tomi77
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak tam się sami ludzie oszukują. 

ziarko mogę sprzedać od ręki po 1300 a ten liczy po 600,bela 120 zł, ale koszty 70 to po tyle se policzę ,

cielak od swojej krowy jest darmowy więc nie liczę w kosztach 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1858

Myślę,  że na teraz 11zł dziennie trzeba liczyć zakładając średnio 1.3kg/dobę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

U Ciebie zawsze policzone. 

Ojca kumpel co 30 lat siedzi w branży mięsnej, kiedyś bił teoche bydlaka teraz trzoda tylko to od lat zawsze powtarzał że z byka zostaje 1-2 złotych dziennie. Nic wiecej
Edytowano przez przemek28_28
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

U Ciebie zawsze policzone. 

Ojca kumpel co 30 lat siedzi w branży mięsnej, kiedyś bił teoche bydlaka teraz trzoda tylko to od lat zawsze powtarzał że z byka zostaje 1-2 złotych dziennie. Nic wiecej

Wszystko zależne od danej sytuacji na wiosne kto sprzedał po 17 zł kg a opasał paszami jeszcze z przed inflacji to na tych bykach zarobek był cycuś glancuś miód malina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Jaka cena po nowym roku na żywą w łódzkiem ?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    30

Witam w Nowym Roku. Jak myślicie czy cielęta potanieja? W moim rejonie krowiarze za byczka 6 -dniowego chcą 900 zł. hf-800 zł. Dla ciekawostki podam że kumpel pracuje w Luksemburgu u dużego krowiarza to byczek hf 10dniowy kosztuje 50 euro. Tam byczki to odpad u nas pazerność sięga zenitu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tam cywilizacja. odpad przy produkcji mleka jest odpadem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
1 godzinę temu, 1kris1 napisał:

Witam w Nowym Roku. Jak myślicie czy cielęta potanieja? W moim rejonie krowiarze za byczka 6 -dniowego chcą 900 zł. hf-800 zł. Dla ciekawostki podam że kumpel pracuje w Luksemburgu u dużego krowiarza to byczek hf 10dniowy kosztuje 50 euro. Tam byczki to odpad u nas pazerność sięga zenitu.

Musisz zatem do Luksemburgu gonić po hfy... Tylko patrz czy pazerność twoja nie sięgnie zenitu ...

PS . Jak za drogo to nie kupuj w czym problem . Ja mam krowy mięsne i swoje odsadki opasam. Czasem coś sprzedam albo i nie jak przyjeżdża klient i marudzi. Zawsze powtarzam że może jechać gdzie indziej albo od handlarza niech kupuje. Jego towar jego cena . Jak wie że za tyle sprzeda to czemu tobie ma sprzedawać taniej ??? Co to za roszczenie do cudzego towaru że za drogo ??? Jedź gdzieś w inne miejsce i kup taniej ... Nie rozumiem problemu . Po drugie 800 zł za hfa to tyle co 400 zł dwa lata temu więc cena jest śmieszna 

Edytowano przez tomaszmab
  • Like 6
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12345678900    6
10 godzin temu, 1kris1 napisał:

Witam w Nowym Roku. Jak myślicie czy cielęta potanieja? W moim rejonie krowiarze za byczka 6 -dniowego chcą 900 zł. hf-800 zł. 

Jak dobre wielki cielak to dobra cena, choć w Podlasiu można kupić po 600 - 800 zł za tygodniowe, a nawet zdarza się po 500 złotych kupić. 

Edytowano przez 12345678900
.
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337

Takie tygodniowe to naprawdę już ,,lux" towar.....

Ale co kto lubi

Edytowano przez Baks00
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
8 minut temu, Baks00 napisał:

Takie tygodniowe to naprawdę już ,,lux" towar.....

Ale co kto lubi

Jeden lubi rybki drugi pipki🤣😂. Ale nie dziwię tygodniowego kupić i zaraz bekę łez wylewać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337
30 minut temu, Mieciu24 napisał:

Jeden lubi rybki drugi pipki🤣😂. Ale nie dziwię tygodniowego kupić i zaraz bekę łez wylewać 🤔

,,Jeden lubi schab inny woli mostek,ja tam wolę ci..bo tam nie ma kostek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj