Skocz do zawartości
  • 0

Ceny pszenicy 2023


Pytanie

Opublikowano

Jakie będą ceny pszenicy w 2023 roku?

każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2022 przyniósł wybuch wojny i tym samym wywindował ceny pszenicy do niespotykanych dotąd poziomów. Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  

Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 

zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

 

Jest to kontynuacja tematu: 

 

  • Like 3
  • Thanks 1

29715 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
  • 0
Opublikowano
40 minut temu, miwigos napisał:

Jak dla mnie cena tragiczna, 

1680 czy 1700 było Ci mało.

Ile u Ciebie płacą teraz.

I nie zapominaj że z południa czy wschodu zboże trzeba przewieźć, a koszt transportu powala.

Niestety A le na przyszły sezon podejrzewam że i 1200 będzie marzeniem.

 

  • 0
Opublikowano (edytowane)

Niektórym cena pasuje, kasa od ręki, ale popatrzą że kolega ma więcej bo z centrum - jemu tragiczna, inni poczekają :D a potem zjazd i znowu płacz.

W porcie 8-9 miesiąc 12/5/76/250 około 1300 zł z dostawą na nowe zbiory

Edytowane przez DamianRolnikSkup
  • Thanks 1
  • 0
Opublikowano

Mi też wydaje sie licha zwłaszcza że po 1200 to ja żyto wywiozłem i to 68 gęstość. Ktoś tu dobrze mówił, żeby szybko sie pozbywać bo będą spadki. Ale zobaczymy co jeszcze wiosna przyniesie.

  • 0
Opublikowano

Gdyby naprawdę chcieli przyblokować import z ukry, to faktycznie w żniwa moģlo by być jakieś 1200 - 1300 zł. Teraz mała szansa na wzrosty, chociaż nadzieja umiera ostatnia. Tragiczna jest też cena jęczmienia, który jest tańszy od owsa.

  • 0
Opublikowano
17 minut temu, margoo78 napisał:

Gdyby naprawdę chcieli przyblokować import z ukry, to faktycznie w żniwa moģlo by być jakieś 1200 - 1300 zł. Teraz mała szansa na wzrosty, chociaż nadzieja umiera ostatnia. Tragiczna jest też cena jęczmienia, który jest tańszy od owsa.

Rząd nie ma zamiaru blokowania importu ! trzeba go do tego zmusić  !

  • 0
Opublikowano

Teraz obniżki to też gra tak jak wcześniej była gra na wzrost cen, szła informacja, że drożeje wszystko i ludzie towar sobie 'wyrywali' z ręki tak teraz idzie informacja, że zboża lecą i wszyscy szybko sprzedawajcie bo jeden przed drugim obniża ceny. I robi się panika, jedyne wyjście w obecnej sytuacji to czekać aż sytuacja się ustabilizuje a kiedyś na pewno się uspokoi.

 

  • Like 1
  • 0
Opublikowano
13 godzin temu, margoo78 napisał:

1250 brutto KOL

kto tak płaci, albo choc miejscowosc..

ogólnie miały być po 2 tyś zboża...

rzepaków nasiali, wszędzie zielono... bedzie rzepak po 1500

  • Like 1
  • 0
Opublikowano (edytowane)

Cedrob Raciąż ceny netto na 09.01.2023

Pszenica paszowa 1280

Jęczmień 1240

Pszenżyto 1200

Kukurydza sucha 1150

Słonecznik 2280

Poniżej ceny ze strony notowania.kpodr rozbieżność spora no i żyta nie kupują z tego co otrzymałem informację, także nie ma co się sugerować podaną ceną na tej stronie.

IMG_20230109_171821.jpg

Edytowane przez Norman
  • 0
Opublikowano
14 godzin temu, Wicherek napisał:

Nie szybko , wschodnia Polska zasypana po dach  !    aż   strach myśleć co  będzie     w    żniwa   ? jakie będą  ceny  ?    gdzie to wysypać  ? 

Pewnie wrócimy do normalnej ceny 800-900 😔

  • Sad 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez XTRO
      Witamy nowy rok w nowym temacie.
    • Przez dominikl95
      witam czy można sprzedawać legalnie nadwyżki warzyw z własnego ogródka? Aby nie mieć problemów z urzędem skarbowym
    • Przez Wiesiorolnik
      Wszyscy obserwujemy ceny pszenicy szczególnie w tym roku. Podzielcie się nimi tutaj. 
      Okolice Chełma 700 - 730 brutto
    • Przez yacenty
      test
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna. Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v