Skocz do zawartości

Ksawery

Members
  • Postów

    1173
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ksawery

  1. Proszę o opinie co wybrać pomiędzy tymi dwoma siewnikami tj. gaspardo nina300 corex czyli z kółkiem kopiujacym, czy amazone d9 redlica rotec z zagarnaiczem sprężynowym bez kółek dogniatajacych. Gleby mozaiki od ciężkiej gliny do lżejszego piasku, do siania pszenicy i rzepaku
  2. Witam, jaką polecacie odmianę coma bardzo dobry wigor jesienny, żeby szybko wystartowała, uciekla przed robalami, ziemia raczej ciężka, do siewu w terminie optymalnym, lekko wczesnym
  3. A czym się różni pole zaorane późną jesienią od nie zaoranego jak na obydwu nic nie padało i nie było śniegu??
  4. Przecież rolnikowi ryczałtowemu to vatowiec wystawia fakturę a sprzedając osobie fizycznej obowiązuja te same przepisy co każdego człowieka czyli ewidencja sprzedaży a potem masa fiskalna po przekroczeniu limitu
  5. Roznie to interpretuja ale nie ma konkretnych przepisów , jedno jest pewne, że jak masz produkt to musisz go sprzedać i udowadnic przychód a w jaki sposób to zrobisz to już Twoja sprawa aby było zgodnie z prawem
  6. W zeszłym roku w poprzednim naborze
  7. Pytanie do Was z innej kategorii, warto jechac na opolagre ? Bo nie widzę na stronie organizatora, żadnego z dużych dealerów maszyn a chciałem obejrzeć kilka sprzętów, w jednym miejscu, pytam bo nigdy nie byłem
  8. Ksawery

    Ochrona kukurydzy

    To są objawy żerowania ploniarki To są objawy żerowania ploniarki
  9. Ja będę też dawać na jara na owies głuchy jest w trakcie kłoszenia co będzie to będzie zobaczymy Ja będę też dawać na jara na owies głuchy jest w trakcie kłoszenia co będzie to będzie zobaczymy Ja będę też dawać na jara na owies głuchy jest w trakcie kłoszenia co będzie to będzie zobaczymy
  10. Już dawałem na ozima, kilka dni temu, teraz po niedzieli będę dawać na jara, bo zaczyna się kłosic
  11. To susza, roślina usycha , a góra jeszcze się broni resztkami sił, wiadomo, że T2 też może potęgować efekt suszy, nic nie poradzisz modlić się o deszcz jedynie;)
  12. Susza , patrz też na dolne liście czy nie są uschnięte
  13. Ksawery

    Ochrona kukurydzy

    Ładnie , opiszesz też w skrócie co jak uprawiałeś i jakie nawozy itp. Ładnie , opiszesz też w skrócie co jak uprawiałeś i jakie nawozy itp.
  14. Ksawery

    Ochrona kukurydzy

    Też mi odbiła chwastnica i widzę na większości pół odbiła i rośnie jak głupia a kukurydza już prawie 9-10 liść i co tu jej podać teraz był Rimmel w pełnej dawce , mezotrion i terbutulazyna ale odbiła poprostu
  15. Czego nie rozumiesz posiał kukurydze bo może popada ale odżywki nie da bo nie popada;) Czego nie rozumiesz posiał kukurydze bo może popada ale odżywki nie da bo nie popada;) Czego nie rozumiesz posiał kukurydze bo może popada ale odżywki nie da bo nie popada;)
  16. Zrób badanie gleby to będziesz wiedział;)
  17. Ja daję odżywki i cynk zestaw obowiązkowy, przecież jak jest susza to trzeba ją trochę wspomóc
  18. Ja jadę jutro bo już wychodzą kłosy myślę , że jak jest sucho to im wcześniej tym lepiej
  19. Ja chcę dać 125 gram tebukonazol i 30 gramów metkonazol, bo sucho jest obecnie i pszenica widać , że siada ale boje się grzyba bo dosyć gęsta jest i te rosy poranne
  20. Według mnie ważniejsza jest struktura ziemi, nie przesuszona i nie umęczona , czyli jak najmniej prac bardzo ciężkim sprzętem w porach gdy jest trochę wilgoci i ziemia się ubija, ograniczenie przejazdów , i dbanie o materię organiczna czyli mineralizacja resztek pożniwnych dobre ich wymieszanie, według mnie pługi dłutowe niszczą strukturę ziemi poprzez jej głębokie napowietrzanie i zbijanie wbrew pozorom, bo dłuto wchodzi z bardzo dużym punktowym naciskiem na glebę. Mówię tu o glebach zwięzłych i dobrych. Tak samo jak widzę pola po strip tillu sama idea pasowego siewu jest dobra ale całe pole po tym jest strasznie umęczone bo masa maszyny/zestawu jest za duża duża. Według mnie najlepszy zestaw, orka i siew od razu agregatem uprawowo siewnym najlepsza struktura ziemi zostaje ale musi być odpowiednia wilgotność , zeby orka nie była wykonywana na mokro
  21. Ksawery

    Ochrona kukurydzy

    Pryskaj jak najszybciej bo potem będzie ciężko zwalczyć, nie patrz na deszcz kukurydza da radę, gorzej jej będzie musiała stać w chwastach
  22. Też byłem patrzec dziś w południe to się pozwijala pszenica i mimo 50 litrów też strasznie siadła , i do tego rdza wyłazi mimo dwukrotnego pryskania, widać, że te kilka upalnych dni z wiatrem wysuszyło momentalnie
  23. Będzie coś z takiej jarki? Bo porosła jak trawa
  24. A zadowolony z adrenalin? Jak wygląda bo będę ją brać na przyszły sezon
  25. Szykujecie sie w tym roku z zabiegiem na kłosa? W porównaniu do zeszłego roku to szybciej się kłosi pszenica o ponad tydzień
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v