marks50

Members
 • Ilość treści

  304
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

356 Excellent

1 obserwujący

O marks50

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. We wrześniu glan pisał że nie mamy co liczyć na 600 bo jest 550 , teraz pisze że nie mamy co liczyć na 800 to możemy być pewni że tej ceny się doczekamy wcześniej lub później . TO taki pesymistyczny wieszcz , im bardziej zapewnia że nie będzie drożej to zazwyczaj jest odwrotnie .
 2. No to skoro była umowa to muszą przyjąć a że za duże białko ?? to najwyżej mogą nie doliczyć ceny za większe białko ale normalna umowa nie ma takich zapisów chyba że to na makaron i było zaznaczone że nike może przekroczyć 12,5 % białka i ma to być pszenica tak zwana "twarda" .
 3. Matif już 185 € tak więc pszenica na nasze 800 zł !!!!
 4. A co tam u jankesów że pszenica prawie 3 % w górę dzisiaj ??
 5. Niestety na giełdzie 180 ojro za pszeniczkę (ponad 770 zł ) , a cóż tam na giełdach że się nieźle zieleni ???
 6. To mówisz że twój dziadek zbroił się we Francji , zachodził od tyłu wroga niech ci będzie że walczył a nie się zbroił jak ty. , rodzinne tradycje masz za nic (żart) . Nie chwal się rodziną , jednostkowym przykładem tylko mów za siebie , będziesz walczył czy się zbroił ? możemy na ciebie liczyć czy załatwisz wszystko łapówka ? Takie tradycje w rodzinie a ty tylko wezmiesz udział w bitwie którą możesz wygrać bo masz dyplom . . Jak w dowcipie o agencie CBŚ co przyjechał do rolnika na rewizję i oświadczył że ma nakaz i wszędzie sprawdzi posiadłość . Rolnik mówi że lepiej by za stodołą nie sprawdzał - na to Agent machną mu odznaką i mówi że mu wszystko wolno . Po chwili krzyki RATUNKU byk mnie goni , Pomocy , a rolnik mu odkrzykuje - Odznakę mu pokaż . ODZNAKĘ ! Tak więc jako człowiek z dyplomem nie obrażaj partyzantów , nie nazywaj ich ludzmi którzy biegali po lesie bo walczyli za twoją wolność tak jak twój dziadek za moją . Dziś jak by było trzeba zawalczyć o zachód Polski to będę walczył ale jak widzę ty będziesz się tylko zbroił bo masz dyplom Jeszcze raz refleksja i może przeprosisz jednak .
 7. Co tam 56 jak ruskich partyzantka gnała od kiedy weszli , nikt z Polaków ich szturmówką nie witał , a nawet jak tylko zaczeli się osiedlać to rozwalano im postarunki i to z powodzeniem przed 56 , tak więc wschód walczył za nim to było modne , tylko tyle wiesz ile chcesz , ile w TV usłyszysz , uważasz że powinno się zaczynać potyczki które się wygra no to rzeczywiście bohater co kota na sznurku trzymał , myślenie typowo Niemieckie , tak pewnie z ASF będziesz walczył , jak na wschodzie to będę czekał , jak w powiecie to się zbroję , jak u sąsiada to będę wprowadzał asekuracje , maty itp. a wtedy przyjedzie weterynarz wybije ci stado bez względu czy masz czy nie masz ASF ale przygotowany będziesz , maty kupisz i wytłumacz to weterynarii że teraz gotowy , uzbrojony do walki ASF , takie właśnie myślenie krok po kroku rozkłada Polskę niech inny walczy a ja zawalczę jak wróg na podwórek wejdzie na razie się przygotuję po zęby a w tym czasie nie masz 100 % pewności czy ASF już nie jest w stadzie bo jak widać nikt nie może być pewny , nawet chlewnie z najlepszymi zaporami . Co wtedy zrobisz ? przecież ty nie możesz przegrać , tak jak twierdzisz , wszystko masz zaplanowane , jak Napoleon , jak A...f , tu nie chodzi by się sprzeczać o ideologię a się zjednoczyć ale widzę taki jak ty będziesz się zbroił a reszta ma za ciebie zwalczyć ASF .
 8. Lepsze jest kłusownictwo niż nielegalne trzymanie świń bo jak złapią za kłusownictwo to są mniejsze kary takich czasów dożyliśmy , wegetarianizm niestety opcja jest ale to tylko dla tych co prykają w stołek a nie fizycznie pracują , idzie post można próbować bez mięska ale na dłuższą metę nie ma szans .
 9. Nie chce obrażać ludzi ze ściany zachodniej ale wy się zachowujecie jak murzyni w Afryce zawsze dostosowujecię się do plantatora bawełny i to historycznie , jak wchedził wermacht to wieszaliście ich flagi gdy wschód walczył w partyzantce , gdy wam dawali volkslisty do podpisu to zamojszczyznę wysiedlali bo wiedzieli że tu strach niczego nie zdziała , jak nastała komuna to wschód walczył z ruskim nawet niektórzy byli za to skazywani nawet w 60-latach , jak powstawał "styropian" na wybrzeżu anektując różnych Bolków to na wschodzie otwarcie ryzykowali w Kraśniku i Świdniku dopominając się słynnego kotleta . Komuniści wiedzieli że nikt im z ręki nie będzie jadł więc raczej asekurowali się rozwojem zachodu , zresztą ZSRR karało w ten sposób wschód pamiętając zabory , niechęć do bolszewików i opór w 39 .Jak w końcu zrobił się przewrót to kontynuowano stare komusze tradycje , niby kapitalizm ale strefy ekonomiczne tylko na zachodzie bez podatków a wschód zwijał się , likwidowano co państwowe . Jak budowano autostrady na zachodzie z podatków płaconych na wschodzie to cichutko siedzieliście i popieraliście przekrętasów i polityków którzy mówili " uj tam z Polską wschodnią " a wschód się nie nabierał . Teraz też się sprzedacie przy najbliższej okazji , tacy jesteście do przodu jak lewaczka która robi invitro by dokonać aborcji , w tym owczym pędzie nigdy nie patrzycie na kraj jako całość tylko aby Ja aby Mi , jak wschód był wymiatany przez ASF to zamiast wspólnie działać to swoim zwyczajem "uj tam z Polską wschodnią " nas ASF nie dotyczy a nawet po cichu liczyliście że zostanie pieniędzy z UE na budowę chlewni u was . Tak więc jesteście murzynami w takich kompleksach że cieszycie się że możecie pracować na większej plantacji bawełny niż murzyn na wschodzie , taką macie mentalność . Te 80 % wartości to też pewnie karmicie zbożem ze swoich pól i importujecie z Niemiec pasze ??? Czy jak zwykle karmicie te 80 % zbożem z Polski wschodniej , bo każdy producent zbóż na zachodzie sprzeda Niemcowi bo lepiej płaci . Tak więc chwila refleksji ,douczyć się przeprosić za wpis bo jedziemy na jednym wózku . Ja jako producent zboża na wschodzie domagam się by za świnie macie brać jak Duńczyk i Niemiec (ws71 może potwierdzić ) a nie po murzyńsku bo zawsze się komuś podkładacie i waszym pocieszeniem jest że ktoś na wschodzie ma gorzej .
 10. A myślisz że ta z OLX z UA to pierwszy sort ? pół na pół z łuską ze słonecznika . Nikt nie importuje z ukrainy wagonem by potem upychać na OLX , dość często jakiś Władimir ogłosi się na OLX ale potem się okazuje że ta pszenica to jest we Włodzimierzu i trzeba sobie ją przywieść samemu . Nigdy nie było z tamtąd rewelacji dlatego rok rocznie nawet nie wykorzystywany jest limit bezcłowy dla Polski . Rozmawiamy o ukraiński marginesie eksportowym i tak jak mówił ordynarny eksport mamy w handlu spożywczym na plusie o 6,5 mld . Na zbożu importujemy 1,5 mln z różnych kierunków ale eksportujemy nawet 6 mln ton . Tak wyglądały bilansy handlowe w milionach a ty problem bo ktoś paroma tonami na OLX handluje .
 11. A nigdy się nie zastanawiałeś dlaczego taka pszenica musi być upychana przez OLX ? zamiast trafić do nabywcy ? Gdzie można sprzedać po 800 ? na OLX ?
 12. Zboże na Ukrainie trzyma cenę giełdową z Matif w tolerancji +/_ 5 % ceny w porcie tak więc ceny są dość często większe niż w polskich portach a import do polski także przez to jest ograniczony . Dużo osób twierdzi że firmy z ukrainy powiązane są z firmami z UE i to właśnie te firmy nie dużo ale eksportują . W Polsce także są firmy które notowane są u nas na giełdzie . Jedna z firm ma tysiące hektarów w obwodach w okół Czarnobyla (obwód czernichowski) w związku z tym jest pytanie czy przypadkiem z tamtąd do nas nie ciągną tego syfu ? Czy można to sprawdzić ? Poziom promieniowania trudno sprawdzić w tych wagonach gdyż od razu za mostem na Bugu skład jest bombardowany rentgenem w celu wykrycia przemytu i tym wytłumaczą ewentualne promieniowanie ale chyba sensowne by było dowiedzieć się z jakich rejonów to jedzie . Obawy są bo ostatnimi czasu zaczęto siać nawet na skażonym terenie pod pretekstem przeznaczenia zboża na bimber i wypromowaniu nowych alkoholi ale jaką mamy pewność że w skorumpowanej ukrainie partia takiego towaru nie wtoczy się do nas ? Innym pretekstem do zatrzymania np. kukurydzy jest jej zbadanie na obecność antrazyny w składzie która jest zakazana na terenie całej UE a w sumie na ukrainie tylko tym pryskają . Trzeba tylko chcieć zrobić porządek .
 13. Co to jest reklama? antyrklama ? Z początku myślałem że w końcu dowiemy się ile tego ziarna przyjeżdża ale niestety nadal nie wiem nic , firma jest ma możliwości importu i tyle , może przywozi wagon a może 10 mln ? Skoro ktoś zabrał się za robotę w informowaniu powinien podać ile ta firma przywiozła . Informacja także że zboże przywożone jest " liniami " LHS nie ma takiego czegoś jak linie jest tylko jedna linia z jednym torem o ograniczonej przepustowości i co z tego że taki "złoty przekręt" może rozładować 500 ton na godzinę jak przywóz jest ograniczony . By sprawa była jasna to jestem za całkowitym zablokowaniem ukrainy i nawet są ku temu przepisy , sanitarne , biologiczne itp. tylko trzeba chcieć i to powinien być postulat bo na razie to tylko nawzajem się straszymy mitycznym eksportem , opowiadamy o 2 mln bezcłowego eksportu , o ciężarówkach na ukraińskich tablicach , o terminalach z możliwościami , myśląc w taki sposób odnośnie uzbrojenia chin czy rosji to powinniśmy położyć się w grobie bo na pewno nas zbombardują . Te nasze zaściankowe myślenie że musi być tanio bo ukraina a w tamtym roku przyjechało 6 tyś, ton pszenicy tym torem a że do Dani płynie trzy statki z ukraińskim zbożem każdy po 60 tysięcy ton to pewnie w Danii pszenica jest po 50 ojro skoro przywiozą tyle . Pogotowie strajkowe jak najbardziej by skończyć z tym straszeniem ukrainą to nie jest problem z wczoraj , tak straszą już od kilku lat i tylko straszą bo o to chodzi rządzącym wywołać panikę .
 14. Jak się skończą żniwa wtedy dopiero wszystko się wyjaśni ile czego jest , z południa szło i idzie od lat , Polska importuje 1,5 mln ton zbóż z Czech , Niemiec Litwy , ukrainy ,Słowacji itd. a eksportuje co najmniej 4 mln a nawet 6 mln więc nie wiem dlaczego tylko ukraina stanowi problem ? Kontrowersyjne jest że w ogóle z tamtąd przywożą skoro nie jest w UE i dlatego powinien być protest a nie izby dyskutują z ministrem i nic z tego nie wynika .
 15. Skoro mają dane to niech upublicznią . Po co mamy się spierać tutaj ile skoro izby wiedzą , no ale jeśli podadzą dane tak jak to ja przedstawiłem to nie będzie efektu wow ! nie będzie sensacji a tak będą dzielnie walczyć z problemem który sami stworzyli .Izby rolnicze w ogóle mają specyficzne działanie bo gdy z ukrainy przyjechało tysiące ton kurczaka teoretycznie z kością czyli przemycili /inny powie znaleźli lukę w prawie/ to siedzieli cicho do dziś luka pewnie nie zlikwidowana i izbom to pasuje . Przywóz ze wschodu trwa od lat a oni właśnie teraz to dostrzegli a gdzie byli przez lata ? Najlepiej było by zablokować całkiem tą ukrainę ale rząd na tym pośrednio zarabia więc nic się nie zmienia . Dlaczego nikt nie chce podawać oficjalnych danych co do importu tylko tak kluczą że np. przywóz pszenicy zwiększył się o 30 % , każdy doskonale wie że to jest prawie 1/3 ale jak popatrzeć na tony to 6 tysięcy ton pszenicy to zwiększenie importu do 8 tys jest wręcz śmieszne , ale jak w tym roku planują ukraińcy zmniejszyć eksport kukurydzy o10 % każdemu znów się nasuwa myśl że 30% > od 10 % a w rzeczywistości z przesłanych 140 tyś ton (w tamtym roku) minus 10 % to mniej przyjedzie o 14 tys tak więc pszenicy więcej o 2 tysiące kukurydzy mniej o 14 tysięcy a każdy pomyśli że ogółem przywieziono więcej . Ktoś bardzo się stara by tak przekazywano informacje , w takim resortowym TV Agrobiznesie właśnie takich sztuczek używają . Cały rok straszą zbożem z ukrainy a potem wychodzi na to że jest śmiesznie niski . Jest to tylko straszak na który jak widzę nawet na forum się nabierają . Jeśli ktoś ma dane że do Polski rzeczywiści wjeżdża te 2 mln ton to niech poda którędy a nie suchą teorią że taki jest limit to na pewno wykorzystany , dość z obłudy i zakłamania . Skoro Izby znają temat mają środki by to sprawdzić to cóż stoi na przeszkodzie by to wykazać ? Temat tyle razy wałkowany przez lata a nikt nie potrafi pokazać gdzie te sławetne 2 mln przekracza granice z ukrainą .
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj