Michał88

Members
 • Ilość treści

  696
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

335 Excellent

O Michał88

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ja też czekam na decyzje ze starego rozdania. Jak dla mnie to nawet lepiej bo nie będzie problemu z oczekiwaniem na certyfikat.
 2. Na integrowaną produkcję musisz mieć nasiona kwalifikowane z FV imienną, nic innego nie wchodzi w grę, robiłeś próbki gleby? azot w glebie? ph? to też jest obowiązkowy wymóg żeby ogarnąć plan nawożenia.
 3. Robiłem znajomemu gruberem z bocznymi łapkami, szerokość 2,6 i 6 łap .Na 2-3 klasie, ciągnik 125KM głębokość około 25-30cm. 0.6ha i ciągnik aż stawał w miejscu, myślę że taka praca jest porównywalna z bezorkowcem.
 4. To tak jak z klsami ziemi, ja mam sporo I klasy ale niektórzy twierdzą że I klasa to jest na ukrainie, ludzie trochę mylą pojęcia z zasobnością gleby do klasy.
 5. Jeszcze filtr główny sprawdź, piszesz tak chaotycznie że wygląda jak bys nie wiedział czym pryskasz, niby rsm a końcówki później przekręcałeś... Od początku systematycznie trzeba wyczyścić wszystkie linie i ciśnienie wróci.
 6. Michał88

  MWM d226-6

  Z tego co pamiętam to nic u nie ma, to jest jakiś spływ oleju do miski, możliwe że jak zawór ujmie ciśnienia to tą drogą wraca do miski. Ręki uciąć nie dam.
 7. Rozumiem, ale nie idź tą drogą po 2000 r powstały kooperacje i części od kilku marek pasują do siebie co za tym idzie części są dostępne nowe jak i używane. Claas to też już "zabytek" i rynek części używanych się kurczy.
 8. A kto powiedział że 24t to jakaś norma? norma to różnica DMC a Masa własna i to przeważnie między 23 a 29t.
 9. Nie mam claasa ani nh ale wypowiem się. Kup jak najmłodszy kombajn bo daje to jakiś % szans na mniejsze zużycie. Wg. mnie problemem w Claasie jest już wiek- początek lat 90-tych, to 30 - 35 letni kombajn. Za 130 tyś możesz już coś kupić po 2000r. a poziom wypracowania będzie podobny, nie patrz na markę ale na stan. Żeby nie było 3 lata temu sam szukałem kombajnu i też miał być claas a wyszedł MF.
 10. Mam 330/2,5D ale to to samo do kompletu mam ścieżki przedwschodowe. Siewnik z 2019r obsiał około 300ha, z usterek to skrzynia ale to przy zakupie wymienili. Wady: - klapa od zasypu na aluminiowych nitach, musiałem praktycznie na początku wymienić na śrubki bo się urywały. - palce co zagarniają są z bardzo miękkiego materiału i się wyginają - cały podest co się palce zagarniające przykręca jest źle zrobiony odnośnie regulacji, wywiercone są dziury regulacyjne i tam obcina śruby- trzeba mocniejsze śruby. - wskaźnik poziomu nasion źle wyregulowany - wystarczy samemu dogiąć pręt wskaźnika. - przy każdym ustawianiu wysiewu wg tabelki trzeba zrobić próbę w polu bo się różni wysiew. - miękkie pręty od znaczników. Plusy - komputer działa jak należy, wskaźniki ścieżki itd. - talerze się nie zaklejają - trzyma normę wysiewu do końca - drobny wysiew bez dodatkowych wkładek w zbiorniku - znaczniki do pionu - dobre i równomierne wschody - zwarta konstrukcja Ogólnie dobry siewnik, wszystko działa bez problemu, lakier też dobrze się trzyma. ogólnie dobry siewnik, śmiało go można porównać do zachodnich marek a cena zdecydowanie niższa.
 11. Też jej to powiedziałem, młodzi ludzie z miasta żyją w całkowicie oderwanej rzeczywistości...
 12. Sprzedawanie pszenicy nawet na młyny nic nie da, jest nadmiar i nic tego nie zmieni no chyba że nagły wzrost zwierząt gospodarskich co też jest nie realne . To koniec pszenicy na kilka lat, rolnicy muszą się przerzucić na coś innego i wtedy ten nadmiar zostanie zdjęty. Szwagierka z miasta proponuję groch i soję bo z tych produktów robi się wszystko dla wegetarian.
 13. Zawsze robię t1 z r1. Nie widzę skutków ubocznych, czasem jak się zrobi t1 to później nie ma pogody na skracanie aż faza ucieknie.
 14. Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi, jeśli o aminokwasy to ich nie stosuje. Jeśli chodzi Ci o suszę i takie tam to ostatnia była z 5 lat temu. Już pisałem, przy dobrych ziemiach dłuższe okresy bez deszczu nie mają większego odbicia na plonach. U każdego będzie inaczej, są miejsca że jak nie pada deszcz to więcej sypie..
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj