traktorzystaJakub7211

Renault Ares sam zmienia półbiegi

Polecane posty

Witam. Mam problem z półbiegami w renault Ares 710. Mianowicie ciągnik sam sobie zmienia półbiegi, czasem nie chce przerzucić półbiegu tylko musi się chwilę zastanowić, po czym zmieni na dwa półbiegi w dół lub w góre i po chwili zmieni na zadany pół bieg. Nie raz sam z siebie ni z tąd ni zowąd zmieni półbieg (zbije w dół po chwili wrzuci do góry lub na odwrót) Czym może być to spowodowane? Dodam jeszcze że nie raz fiksuje licznik na przykład jade z prędkością 8km po czym licznik  zaczyna wskazywać różne prędkości, dochodzących nawet do 80km/ha, czujnik prędkości napewno działa dobrze ponieważ nie wyłącza przy tym napędu. O co może chodzić z tym wszystkim? Domyślam się że coś z elektryką ale od czego zacząć? Sterowniki?  instalacja?

Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)

"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

jarecki7745    244

witam mam coś podobnego licznik mi działa a półbiegi działają jak chcą metodą prób i błędów i przekopaniu neta  doszedłem że prawdopodobnie padł czujnik od sprzęgła dodatkowo mruga kontrolka aku z piorunem po niedzieli zamawiam czujnik i zobacze czy pomogło jak nie będe szukał jakiegoś speca od żabojadów

14 godzin temu, jarecki7745 napisał:

witam mam coś podobnego licznik mi działa a półbiegi działają jak chcą metodą prób i błędów i przekopaniu neta  doszedłem że prawdopodobnie padł czujnik od sprzęgła dodatkowo mruga kontrolka aku z piorunem po niedzieli zamawiam czujnik i zobacze czy pomogło jak nie będe szukał jakiegoś speca od żabojadów

Jaki masz dokładnie model? Masz też sprzęgło w dźwigni zmiany biegów? Bo u mnie nie ma i nie wiem czy u mnie też by miało z tym związek. Kiedyś Pan Mariusz Zdanowski dużo się tu wypowiadał, on powinien wiedzieć, miałem nawet do niego numer telefonu tylko przepadł gdzieś i nie mogę do niego kontaktu żadnego znaleźć, a on by napewno doradził.

Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)

"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

jarecki7745    244

claas ares 616 mam przycisk od sprzęgła w dzwigni od biegów a ten gość jusz tu sie chyba nie udziela trzeba samemu próbować albo szukać kogoś ogarniętego w elektryce od ciągników

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek9514
      Witam, 
      Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakie są prędkości na poszczególnych biegach w ciągniku renault 85 34 tx skrzynia 12x12 
      Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez szop01
      Witam , pacjent Renault Ares 630 RZ ze sprzęgłem hydraulicznym , rewersem mechanicznym i skrzynia quadrishift.
      Po maksymalnym skręceniu kołami zanika ciśnienie 17 bar i rozłącza jazdę, sprzęgło.
      Gdy nie ruszamy kierownicą lub nie skręcamy na max to problem nie występuje, wom działa, pól-biegi (1, 2, 3, 4) zmienia płynnie, napęd załącza, sprzęgło działa.
      Ciśnienie na wyjściu pompy jest ok.
      Niestety nie mam przepływomierza żeby sprawdzić wydajność pompy.
      Miał ktoś podobny problem??
      Czy winy szukać w orbitrolu a może w zaworze rozdzielającym czy od razu dobierać się do pompy?

• Przez XTomekDX
      Witam. W moim Aresie pojawił się ostatnio problem w postaci szarpania na 1 biegu przy ruszaniu. Gdy puszczam sprzęgło, zaczyna łapać po czym jak gdyby odpuszczał i łapie znowu. Na pozostałych biegach tego nie ma. Jakie mogą być przyczyny?
    • Przez Maklaren111
      Witam,jestem pierwszy raz.Kupiłem Aresa 725RZ,kupiłem trzy filtry do hydrauliki,jeden wiem gdzie się znajduje(agco 5110990) nie wiem gdzie pozostałe dwa.Proszę o pomoc,może jakieś foto.
    • Przez kuchar0071
      Witam

Jesłi ktos ma podobny ciagnik i wie do czego kazdan lampka jest przypisana i co ona oznacza bede wdzieczny za opisanie lub wysłanie instrukci serwisowej lub obsługii

adamkucharskiair@gmail.com

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj