danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
57 minut temu, Krowiarka napisał:

To świetnie pierwsza się wpisuję chociaż i tak pewnie nie dostanę powiadomień. ^_^

Z drugiej strony to ja się nawet cieszę że nie dostaje już powiadomień na maila, ;) był taki czas że w nawale powiadomień ginęły mi naprawdę ważne wiadomości. :) Mam nadzieje że temat przyciągnie forumowiczów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

To ja na tematy "krowie" ;) dzisiaj rozmawiałam z kierowcą i pytałam czy ostatnio mleko podskoczyło. wiadomo Sierpc i końcówka roku to zawsze jakieś premie. Odpowiedział mi, że nie specjalnie i dowiedziałam się, że kolejny spory dostawca Sierpca z braku następcy ma zamiar skończyć z mlekiem. Może ogólnie nie będzie tak źle. Martwią mnie bardziej przewidywania pogodowe pana Gorella z Poradnika Rolniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Krowiarka ale na jego miejsce już chyba następni zwiększają obsadę. Co? Wiem o dwóch Waszych już i tak konkretnych dostawcach, którzy wybudowali jeszcze większe obory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330

Ja słyszałem że w Sierpcu 80 dostawców ma kończy z powodu braku następców a ile w tym prawdy nie wiem

34 minuty temu, Krowiarka napisał:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Sporo w ogłoszeniach teraz stad po q0-12 krów do sprzedania. Czy mając trochę więcej warto w to dalej inwestować? 


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Zosia może to o mnie słyszałaś ;) a tak na poważnie to ja mając jakieś 42 średnio zwiększam do 100. Czy warto jeszcze nie wiem, jak nie splajtuję to wam powiem. :P Generalnie mam czas obejrzeć serial z mężem, a wcześniej to nie było możliwe. Też nie mam następcy i stawiałam oborę dla swojej wygody. Teraz nie boję się żadnych kontroli, a to duży komfort psychiczny. Owszem naganiam się z mopem, ale jest czysto. Trochę boję się tych zapowiadanych mrozów w Poradniku do -30, bo nie wiem jak moja obora to wytrzyma. Jest w niej chłodno, ale nie ma przeciągów i to też jest dobre, bo nie przewiewa dojarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Znaczy o Tobie też ale mi chodzi o takich co zwiększają stada do ponad 250 sztuk. Ja osobiście nie pokusilabym się postawic obory bez następcy. Jeżeli gówniarze mi powiedzą że nie to nie zwijamy biznes i po temacie. A tak to chcesz nie chcesz musisz. Każdy z nas pracuje inaczej. Jeżeli chodzi o dochód z mniejszej czy większej hodowli to też różnie. Zawsze trzeba liczyć to co zostaje po odjeciu kosztów, ewentualnych remontach czy inwestycjach i naprawdę nie zawsze jest tak że ten co ma więcej, to i w kieszeni mu zostaje więcej. Obrót może i duży ale rzeczywisty dochód niekoniecznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
jak Ci trochę przyłapie woda przy takim mrozie w nocy gdzieś przy poidłach to i tak w dzień odpuści. Chyba że już masz full obsadę to nie powinno być kłopotów. Sam też w dużym budynku przy sporej obsadzie miewam takie problemy bo często w nocy krowy nie piją wody(chociaż i tak wychodzi ponad 15 sztuk na poidło) co ze zwykłymi poidłami wannowymi kończy się warstewką lodu na powierzchni z rana lub zamarzniętym zaworkiem od wody, ale już się przyzwyczaiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ZosiaSamosia z dochodem jest tak jak mówisz. Nieraz ten co odstawia więcej to mniej zarabia niż ci mniejsi. 

@Krowiarka Jak masz wszystko dobrze ocieplone i będzie pełna obsada to nie powinno nic się stać przy krótkotrwałych mrozach. U nas kilka lat temu jak obora była świeżo co postawiona to przy mrozach -35 przez kilka dni hala udojowa zamarzała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
3 godziny temu, Krowiarka napisał:

To ja na tematy "krowie" ;) dzisiaj rozmawiałam z kierowcą i pytałam czy ostatnio mleko podskoczyło. wiadomo Sierpc i końcówka roku to zawsze jakieś premie. Odpowiedział mi, że nie specjalnie i dowiedziałam się, że kolejny spory dostawca Sierpca z braku następcy ma zamiar skończyć z mlekiem. Może ogólnie nie będzie tak źle. Martwią mnie bardziej przewidywania pogodowe pana Gorella z Poradnika Rolniczego.

 U mnie na trasie mleko wzrosło ostatnio gwałtownie. 2 tys l na mleczarkę się nie zmieściło i z innych tras przysyłali do sąsiada mleczarke. Więc z tym zależy od trasy.  I słyszałem że przyjeli też kilku sporych dostawców z Łowicza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Niestety nie mam pełnej obsady, ale panowie właśnie mi piec i nagrzewnicę instalują. :D Poidła są z cyrkulacja to nie zamarzną, bardziej o halę się martwię.

A z następcami młodymi to jest tak miał być, rozmyślił się, dobrze że mam trójkę to może któreś się zdecyduje. B|

I wreszcie dzisiaj zaliczka do dopłat dotarła, ale mniejsza niż rok temu też mieliście mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Jest temat o dopłatach, to ze mniej to się nie martw wyrównają. Ludzie zaliczki dostawali po dosłownie kilka groszy. Ja myślałam ze dostalismy te 70%, ale zapomniałam że ziemi zgłoszonej we wniosku bylo wiecej a kasa przyszła w podobnej wielkości jak w zeszłym roku. Więc rozłożyli tę zaliczke pewnie na dwie części. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W mojej miejscowości w przeciągu  10-15 lat zniknie ok 10 gospodarstw, ale pozostali cały czas zwiększają na ile tylko budynki pozwalają i wydajność cały czas w górę, także mleka nie zabraknie. Chyba, że się coś wydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Ja dostałem 70 % zarówno w tym jak i w tamtym roku ale też dopiero nie dawno, Producenci mleka mam pytanie, byłem zmuszony sprzedać 4 krowy które po prostu wyeksploatowały się, jak sądzicie jest jakaś szansa na zakup wysokocielnej jałówki ? Czy teraz gdy cena mleka jest jaka jest to wszystko jest poprzebierane i został najgorszy chłam ? Od rolników raczej marne szanse żeby coś kupić bo nawet wiekowe już krowy chodzą po 5-6 tysięcy więc to nie ma sensu, ale jak wygląda sytuacja o np Czeszki po 7 tyś warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
16 minut temu, kr9292 napisał:

W mojej miejscowości w przeciągu  10-15 lat zniknie ok 10 gospodarstw, ale pozostali cały czas zwiększają na ile tylko budynki pozwalają i wydajność cały czas w górę, także mleka nie zabraknie. Chyba, że się coś wydarzy.

U mnie są 3 gospodarstwa z czego w ciągu roku może dwóch lat zostaniemy tylko my. I jest tak jak mówisz. W ciągu tych dwóch lat jesteśmy w stanie wyprodukować więcej o tyle niż te dwa razem wzięte. Ja to czasem myślę żeby to rzucić w cholere. Może jak coś się wydarzy to decyzja łatwiejsza będzie. ;)

Może nie rzucić a sporo ograniczyć. ;)

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na hali wstawialiśmy nagrzewnicę żeby dało radę jakoś doić. Ostatnie lata nie były jakieś mega mroźne więc wszystko było ok ale też zostało wiele rzeczy ,,docieplonych''. Między innymi drzwi na korytarz paszowy z 5 cm na 10 cm styropian :) Dostałem dopłaty w dwóch transzach i powinno być te 70 % 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Kierowiec nie kupuj czeszek, bo tam paratuberkuloza szaleje. Raczej teraz ciężko coś dobrego kupić, może po Nowym Roku stanieją jak mleko spadnie.

Zosia nie narzekaj na krowy ;) bo na nich jednak cały czas najlepszy zarobek.

Mk u mnie drzwi są sama nie wiem jakie, ale wyglądają solidnie. :D W mojej małej wsi jest jeszcze 6 gospodarstw mlecznych. Jedno też raczej się zlikwiduje.

Aha i czytałam dzisiaj dobrego niusa, że http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/ke-433-mln-euro-na-refundacje-dla-rolnikow,75207.html tylko co to znaczy konkretnie dla nas?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
jeśli dopłaty przyszły w dwóch przelewach to powinno być te 70%, a w tym roku trochę mniej jeśli ktoś ma powyżej 20 sztuk bo w tamtym roku to co było do 30 sztuk to nawet mimo niższej stawki było to trochę więcej niż to co w tym roku do 20 pomimo wyższej stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Ja nie narzekam na krowy. Raczej na nawał obowiązków. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Najgorsze dla nas to beda osn ktore wchodza od nowego roku. W ciagu 5 lat bedzie trzeba u mnnie plyte obornikowa powiekszyc 4- krotnie bo za mala. I taka sytuacje czeka wiekszosc mlecznych gospodarstw ktore sie powiekszaly od budowy plyt w latach 2002-2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najgorsze to jest to że rządy , związki zawodowe i różne tam pseudo przyjaciele rolników nie przeciwstawiają się idiotycznym przepisom i z palca wyssanym wymaganiom , a rolnicy już tak skapcanieli , że tylko zastanawiają się , jak i za ile się dostosować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj