yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ilona z 25 sierpnia, hybrydy z 5 września bardziej mi się podobają.

IMG_20211017_180238.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
Przed chwilą, Zapracowany napisał:

Ilona z 25 sierpnia, hybrydy z 5 września bardziej mi się podobają.

IMG_20211017_180238.jpg

Chłopi teraz to pójdę otworzyć flaszkę .....i zapłaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

Może nikt nie uwierzy ale miałem odmianę Illona kończyłem  kosić 14.08.2021 r. Okienka pogodowe do koszeniaw sierpniu to w godzinach 13-14 do max 17 godziny. A od 15.08 to już wszyscy wiedzą co się działo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yacenty Te liście jakieś dziwne, jak byś tam coś za dużo w beczce namięszał. Na tym z 5 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

za mocna zupa skracająca plus czwartej nocy -2.5 i tak przez 3 noce


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
33 minuty temu, yacenty napisał:

nie, bo nie chce kasować całości tylko zrobić wsiewki na placach gdzie nie ma rzepaku

Pierwsza część posta była do posta akamly ,druga do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Pawelek01111111 napisał:

Panowie co robić z takim rzepakiem?

20211017_133122.jpg

mam podobny rzepak na 7ha, zrobiłem tylko odchwaszczanie na 3 dzień i tyle, jeśli będzie coś z niego na wiosnę to zostawię kawałek z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Moje siane koniec sierpnia 27,28 i jak na razie jedne z lepszych w okolicy. Zdj z dnia regulacji, tydzień temu dostał 0,75 Tilmora +1,5kg Dr Green+siarczan i mocznik. Rozłożyło go ładnie dzisiaj objazd robiłem to ciemny zielony się zrobił środki pofieletowiały i ładnie się rozłożył na ziemi czyli Tilmor też  daje radę. 

IMG_20211008_124358.jpg

Edytowano przez Xion
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
monstrer napisał:

Skoro zebrało się tak zacne grono to pytanie. Panowie rzepak marny nie regulowany do dziś. Odchwaszczanie powschodowe. Jeden ma 3 drugi 5 liści po prostu tzw. mozaika. Siany 05.09.2021 r. bez dodatkowego azotu poza tym w NPK około 6 % + resztki pożniwne po pszenicy.

Przymierzam się do Cyrax + tebu po 0,5l + mikro.

Proszę o opinie i sugestie.

mój z 6.09 ma srednio 4 liscie. Zadnych Caryxów i CCC nie bede stosował. We wtorek pójdzie 0.67l Tebu 250 + bor z dr green i deltametryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
32 minuty temu, Xion napisał:

Moje siane koniec sierpnia 27,28 i jak na razie jedne z lepszych w okolicy. Zdj z dnia regulacji, tydzień temu dostał 0,75 Tilmora +1,5kg Dr Green+siarczan i mocznik. Rozłożyło go ładnie dzisiaj objazd robiłem to ciemny zielony się zrobił środki pofieletowiały i ładnie się rozłożył na ziemi czyli Tilmor też  daje radę. 

IMG_20211008_124358.jpg

Dobrze wygląda 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tak nie działa, Od bidy możesz i na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Patrząc na wasze plantację to mam duże wątpliwości czy aby te 2,5 -3 kg było wysiane. No chyba że wschodu 100 proc. Ja siałem 3,2 - 3.5 i o wiele gorzej wygląda pod względem obsady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

U mnie 2,5kg to co na zdjęciu. Pioneer Px131 45r/m celowałem i tak wyszło  ale na ścisłych kawałkach obsada od 45rm do 20 wyszła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
14 godzin temu, Xion napisał:

Moje siane koniec sierpnia 27,28 i jak na razie jedne z lepszych w okolicy. Zdj z dnia regulacji, tydzień temu dostał 0,75 Tilmora +1,5kg Dr Green+siarczan i mocznik. Rozłożyło go ładnie dzisiaj objazd robiłem to ciemny zielony się zrobił środki pofieletowiały i ładnie się rozłożył na ziemi czyli Tilmor też  daje radę. 

IMG_20211008_124358.jpg

Wygląda książkowo , 

U siebie wczoraj zrobiłem regulacje , rzepak Trezzor siany 2-3 września . 4-6 liści .

Poszło 1l tebu + 0,12 Toprex + 0,08 Caryx , Adob Micro Rzepak 2,5kg , Adob PK 5l, Rooter 1l , Los Owados 0,25 + Delmetros 0,05

Teraz czekam na efekty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
17 godzin temu, monstrer napisał:

Skoro zebrało się tak zacne grono to pytanie. Panowie rzepak marny nie regulowany do dziś. Odchwaszczanie powschodowe. Jeden ma 3 drugi 5 liści po prostu tzw. mozaika. Siany 05.09.2021 r. bez dodatkowego azotu poza tym w NPK około 6 % + resztki pożniwne po pszenicy.

Przymierzam się do Cyrax + tebu po 0,5l + mikro.

Proszę o opinie i sugestie.

Jak nie kupiłeś jeszcze środków do sugeruje czysty Metkonazol+ 0,3 Tebu (X-met 0,3 lub Sirena 0,5) , jak marny to nie reguluj go za mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ciaastus ja dałem kwasek cytrynowy 40g na 400l wody i powierzchnię 1,5ha. Caryx ma dobre nośniki. Podziałało, więc przedstawiciel miał rację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
2 godziny temu, Wichura123 napisał:

Jak nie kupiłeś jeszcze środków do sugeruje czysty Metkonazol+ 0,3 Tebu (X-met 0,3 lub Sirena 0,5) , jak marny to nie reguluj go za mocno

No właśnie jak napisałeś .....marny mam już kupiony Cyrax ale odpuszczę. w poprzednich latach dawałem ccc + tebu. i to 2 razy. 2019 to 4,0 a 2021 3,3 ale po 2450. Ale kosiłem w sierpniu Illona dała o sobie znać. proszę nie negować. Zdarzało się że kosiliśmy na dwa kombajny. Okna pogodowe 3 max 5 godz. Ale to dla nas mniejszych nie

to co ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj