Skocz do zawartości

Polecane posty

petro11    19

Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.

tomek73    185

Mi też  tą ofertę co chwila przysyłali, przez 2 lata, teraz wreszczie przestali. Nie podoba mi się ten nawóz, 5% S i 21 wapna. żadna rewelacja.

Wiadomość z agroFakt.pl

petro11    19

Jednak spróbuje w RSMie w tym roku. Tak obliczyłem że rozleje 310l na pierwszą dawkę i za nie całe 2tygodnie drugie tyle. Będzie dane 200kg czystego azotu i siarka w formie siarczanu amonu.

petro11    19

Ja daje z azotowych sam RSM i tylko na jesieni wieloskładnikowy z siarką idzie. Jakoś nie mam przekonania do tego RSMu z siarką bo to siarczan amonu zwykły rozpuszczają a nie dość że mocno zakwasza to raczej amon wyparowuje szybko. Bardziej mi chodzi o taki nawóz z prawie czystą siarką dodatkowo. Może kizeryt byłby dobry.... ale jeszcze nie próbowałem. Znowu Mg ma dużo a u mnie na części pól jest full Mg.

steffler1    16

ja w tym roku rzucę s+mg w postaci siarczanu magnezu granulowanego z siarkopolu. na jesień przedsiewnie 100 kg/ha i na wiosne tak samo. mg sie szybko wymywa z gleby więc nie ma co za duzo tego walić na raz.   

petro11    19

No właśnie ja mam problem taki że część pól mam na full z Mg i tak patrze żeby siarki jakiś nawóz miał dużo a Mg mało.

globus512    17

Ja zawsze dawałem saletrosan ok 400 kg, na drugą dawkę 250-300 saletry. Jednak na nowy sezon zastanawiam się żeby zrobić tak. Wcześnie saletra 200 kg i za jakiś tydzień 180l RSMU i za jakieś 2 tygodnie po Rsmie 220 drugą dawkę Rsmu rozlać a z siarki zrezygnować. Liczyłem i zastosowanie 200 kg saletry wyjdzie takniej niż 300 w saletrosanie żeby dać podobną ilość w azocie na start.

strzechu    33

z siarki nie rezygnuj , daj siarczan amonu na 1 rzut a potem dwa razy rsm - nie wiem po co ci ta saletra??

warchest    44

to jak na rzepak dajecie saletrosan to na pierwsza dawke ile saletrsanu 300 kg na ha to wtedy na 2 dawke saletre tez 300 kg to wystarczylo by azotu te 180 kg na ha i dobrze mysle zeby tak dac czy lepiej i taniej dac przykladowo te 5 metrow saletry na 2 dawki i 170 kg azotu jest

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się