andrzej1988

Members
 • Ilość treści

  4407
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

293 Excellent

O andrzej1988

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  powiat Biłgoraj
 • Zainteresowania
  Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. pracuje w sklepie chemicznym i mieliśmy w tym roku dostęp do boa 360 CS. litrówki się sprzedały. Mamy jeszcze sporo 0.25l. boa 360 cs jak dla mnie bardzo dobrze się sprawdza.
 2. andrzej1988

  Gryka

  Macie jakieś doświadczenia z Devrinolem w gryce? obiło mi się o uszy że stosują 2l na ha. Command i metazanex to wiadomo już sprawdzone w gryce.
 3. czyli co abaka tak samo podatna na strzelanie jak abelina albo Merlin.
 4. Na nitragine szkoda pieniędzy. Lepiej kupić histick.
 5. Ja kupiłem rsm 28 i się nie martwię. Bardzo mała różnica była w cenie czystego N między 32 i 28 więc wziąłem 28.
 6. Też pracuje w sklepie ze środkami ochrony roślin i nawozami. Tylko jak potrzebuje wolne to bez problemu dostaje i działam w gospodarstwie. Adelfia to może i trochę późniejsza ale ceres to wcale nie jest poźny. minimalnie późniejszy od Abeliny. W ostatnim roku przy wilgotnym roku Ceres wyszedł 27 września
 7. z kombajnem nie mam problemu bo kolega też ma soje i ma swój kombajn więc luzik. Ze zbytem też nie mam problemu nawet i wilgotną. Chociaż nie powiem że mam chęć spróbować Magnolii albo Abaca są wcześniejsze i niby bardzo dobrze sypią. Abelina odpada. Strasznie się osypuje.
 8. problem jest taki, że przy obecnych cenach energii nikt nie chce mokrej, późno zbieranej soi i często skup się kończy, zanim zdążysz ją zebrać i dosuszyć po drugie, durne wymogi ekologiczne zmuszają do szukania wcześnie schodzących odmian, żeby po zbiorze soi zasiac zboże, bo przecież unia wymysliła 80% okrywy na zimę takie odmiany jak ceres czy adelfia wychodzą po koniec września ta druga to tak początek października więc to nie jest aż tak późno
 9. z doświadczenia widzę że trzeba siać odmiany późniejsze żeby był plon. Miałem jednego roku anuszke i ceres. Anuszka dała 2.2 t z ha a ceres 3.4 tony z ha przy tym samym nawożeniu i ochronie
 10. dlatego żeby nie znosiło kropel najlepiej zastosować dysze które rozlewają nie do tyłu tylko do dołu np mmat kr5 albo albuz itp. Szwagier miał 7 otworowe do tyłu to mu paliło pszenicę teraz kupił 5 otworowe do dołu i znacznie mniejsze poparzenia, prawie wcale nie ma.
 11. mmata miałem ale trafił się kupiec i sprzedałem. Raz miałem zebrę w mmat i przypalenia pszenicy przy drugiej dawce na samym początku jak je kupiłem bo belkę miałem na około 75 cm tak jak producent zaleca ale to pewnie ma być odległość od łanu bo następnych latach miałem na wysokości 1m a nawet wyżej i było ok.
 12. mi zaś mówia znajomi żeby nie brać tych lejących do tyłu bo potrafiło znosić przez wiatr. Nawet taki pan co sprzedaje końcówki mówi że te do dołu są lepsze. Mniejsze ryzyko poparzenia.
 13. podobno też dają cukier żeby lepiej się lepiło.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj