yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majster545    15
1 godzinę temu, Cheesburger napisał:

Wiosną fungicyd - Dovvo bedzie ok? Czy coś innego polecacie?

 Co byście polecili na T1 w rzepaku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dzisiaj dzwoniłem do hurtowni po saletrosan na dokarmianie rzepaku na zimę. 2700 tona w jednej hurtowni w drugiej nie mieli. Jaki saletrosan już nawet nie pytałem bo  pewnie 26.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Tomek RSM sam nie wleci do opryskiwacza trzeba odmierzyć litry, czymś nalać z mausera ,jak ktoś go nie stosuje to więcej problemu niż z workiem 25 kg jest lekkie w sam raz do opryskiwacza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Papkin napisał:

Jutro chce zasilić rzepak dolistnie, Adob micro+Adob npk 20-20-20. Oczywiście nie ma przeciwwskazań do zmieszania tych nawozów?

ja dzisiaj dałem dolistnie na 3 hektary 40 litrów humus aktiv. Jedną bańkę 20l dostałem gratis bo biore udział w programie stop suszy a drugą 20l dokupiłem za 99 zł. Zobaczymy efekty. Pogoda fajna. Nie zimno i nie gorąco. 13 stopni na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Co zrobić najpierw, regulacja i T1 czy jednoliścienne? Dodam że presja jednoliściennych jest słaba, ale są.

I drugie pytanko czy do mieszaniny caryx 0,5l + tebu 0,5l + 150g bor można dodać 200g cynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Na co wy liczycie z rzepakiem prawie listopad , a ludzie na chwasty maja nie opryskane , oj ciekawy 2022 rok będzie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

może brak warunków , ja już od 2 tygodni nie mogę zrobić regulacji bo jak ciepło to wichura a jak nie wichura to przymrozki i zimnica , wieczorem jak jest 5 stopni to szkoda robić bo tebukonazol nie zadziała , caryx pewnie też średnio , w dzień jak 10+ to tak wieje że szok , dziś 13 stopni ale wichura , wszystko by zwiało , nawet pryskając na dyszach " wiatrowych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

ja 2 i pół tygodnia temu robiłem regulacje i sie zastanawiam czy jeszcze nie poprawić. dostał 0.6 mepiku i 0.6 tebu. 40kg azotu z doglebowką a idzie jak szalony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Regulacja w połowie października prawie nic nie daje, w dodatku w tak zimnym roku jak ten, 

 

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Ja u siebie mam taką zagwozdke że szok no ale zobaczymy co wyjdzie, część rzepaków skończone zabiegi 3tyg temu i są super część tych co się męczyło przez te ciągłe deszcze odchwaszczone i na poniedziałek regulacja, a bardzo późne co się wjechać nie dało siane we wrześniu jutro kończe odchwaszczać a regulować to nie wiem czy będę może pójdzie okrojona dawka fungi i tyle. Na ten moment nie przewiduje wysokich plonów rzepaku 90% rzepaków w okolicy 40km jest licha 3-4 liście i męczą się nie rosną bo i doglebówki trzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

może brak warunków , ja już od 2 tygodni nie mogę zrobić regulacji bo jak ciepło to wichura a jak nie wichura to przymrozki i zimnica , wieczorem jak jest 5 stopni to szkoda robić bo tebukonazol nie zadziała , caryx pewnie też średnio , w dzień jak 10+ to tak wieje że szok , dziś 13 stopni ale wichura , wszystko by zwiało , nawet pryskając na dyszach " wiatrowych"

Chwasty robi sie we wrześniu. Tyle w temacie.

30 minut temu, ZELKOW napisał:

Ja u siebie mam taką zagwozdke że szok no ale zobaczymy co wyjdzie, część rzepaków skończone zabiegi 3tyg temu i są super część tych co się męczyło przez te ciągłe deszcze odchwaszczone i na poniedziałek regulacja, a bardzo późne co się wjechać nie dało siane we wrześniu jutro kończe odchwaszczać a regulować to nie wiem czy będę może pójdzie okrojona dawka fungi i tyle. Na ten moment nie przewiduje wysokich plonów rzepaku 90% rzepaków w okolicy 40km jest licha 3-4 liście i męczą się nie rosną bo i doglebówki trzymają

Proponuje siać w pazdzierniku, bo przecież klimat sie ociepla i długa ciepła jesień a jednak w tym roku zaskoczyła. Wole 2x skracać niż martwić co robic bo go trzyma termin, opryski, pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie bądź taki ho ho. Nie każdy miał warunki do siania. Ja od 20 sierpnia do 7 września mogłem zapomnieć o wsianiu rzepaku. Zaryzykowalem bo wszystko kupione i nawozy rozsiane. Rzepak 4-5 liści  i rośnie ale czy dojdzie do 8 to nie wiem. Ciesz się że Ci się udało bo za rok mogę ja być na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

coś mi się przypomina, że rok temu zalecenia odnośnie terminu siewu na af były zupełnie inne niż w tym roku 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Zobaczymy kolega w tamtym roku przesiewał 6 wrzesnia był mocno średni a sypał bardzo dobrze.

Większość ma po 5 lisci to nie powinno być zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Zigi94 napisał:

coś mi się przypomina, że rok temu zalecenia odnośnie terminu siewu na af były zupełnie inne niż w tym roku 😂

tzn?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbarcz    8

tzn, że jak posiejesz w sierpniu rzepak, a we wrześniu i październiku masz słoneczną i ciepłą jesień to masz kapustę, a jak posiejesz we wrześniu i jesień jest zimna to rzepak może nie przetrwać zimy.

W naszym klimacie zawsze jest ryzyko na taką uprawę jak rzepak i nie rozumiem dlaczego ktoś kogoś wysmiewa, że sieje w sierpniu, a drugi, że na początku września. Ja nie jestem wróżką pogodową i nie wiem w sierpniu czy będzie ciepła jesień i nikogo nie krytykuję bo raz jest lepiej posiać 20 sierpnia a drugi raz na początku września.

Edytowano przez darekbarcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

i w zeszłym i w tym sialem od 24.08 do 10.09. te z zeszłego roku jak ta lala. tegoroczne też nie są zle. w tym roku mam problem z robactwem :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbarcz    8
18 minut temu, yacenty napisał:

i w zeszłym i w tym sialem od 24.08 do 10.09. te z zeszłego roku jak ta lala. tegoroczne też nie są zle. w tym roku mam problem z robactwem :(

O takim oknie to można mówić w dolnośląskim, ale nie w podlaskim, lubelskim czy podkarpackim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

oczywiście że tak, ale co mi do uprawy rzepaku na Podlasiu? co najwyżej mogę pogadać z kolegami z Podlasia i raz na parę lat wódeczkę wypić czy innego ducha puszczy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbarcz    8
Przed chwilą, yacenty napisał:

ale co mi do uprawy rzepaku na Podlasiu?

Zmień nazwę tematu na rzepak ochrona i nawozenie 2021 Dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

a co? tutaj wypowiadają się tylko rolnicy z dolnośląskiego? nie zauważyłem.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj