yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

yacenty    3828

Jak chronić rzepak w 2021 roku? Kiedy stosować regulatory? Jak zwalczać chwasty w rzepaku? Jakie fungicydy stosuje się w rzepaku? Kiedy pryskać rzepak na płatka?

Jakie nawożenie azotowe rzepaku przyjąć w roku 2021? Jaki nawóz pod rzepak? Ile azotu na rzepak? Kiedy siać azot na rzepak? Mocznik na rzepak? Czy warto stosować RSM w rzepaku?

Na te i na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tym temacie - zaktualizowanym na potrzeby sezonu 2021.

Kontynuacja dyskusji z tematu o ochronie i nawożeniu rzepaku 2020

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Pierwsza dawka 400 kg saletrosanu

Druga dawka 300 kg saletry

Takie plany:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Mi zostało tylko 4 bagsy saletrosanu, więc mam taki plan: 5ha - 400kg saletrosanu, 5ha - 300kg Kizerytu i 300kg Zaksanu. Na drugi strzał 80kg N w RSMie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

sam jestem ciekaw czy bedzie widać różnice


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    306

W lutym siarczan magnezu 100kg, N1 saletrosan 26 300kg i N2 300kg saletry zakasn. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    305

Koniec stycznia początek lutego kizerytu 100kg potem jak pozwolą to pójdzie strzał 200-220l rsm 32 i za około tydzień 300 saletry. T1 prioto plus tebukonazol t2 Pictor. Taki jest plan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Czemu akurat najpierw rsm i zaraz po saletra?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    305

Wsumie to tylko dlatego że na pszenicę na n1 mam też zaplanowany Rsm i chciałbym wylać wszystko i ogarnąć opryskiwacz i ciągnik po rsmie. A że nie mam tego dużo i pracuje to chciałbym zrobić to na raz wszystko. Ale oczywiście pogoda zweryfikuje wszystko. Może też tak być ze dam wszystko 1 dnia. Nie ma tu żadnej mądrości z mojej strony 😁 rsm w rzepaku będę dawał pierwszy raz. Ma dłuższe działanie. Nieczzym moja glina na podłożu kamienia się na grzeje i zacznie działać to chwilą zejdzie dlatego chciałbym dać wszystko na raz praktycznie. Największym wyzwaniem w tym roku będzie Robak bo wszystko co do tej pory było dobre to wycofali także nie mam pojęcia nawet co dodawać do zabiegu.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Tilmor robiony osobiście wychodzi nie całe 80zl albo coś pomieszałem 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    305

Mi wychodzi w mieszaninie 105 ale brutto. 8 dyszek to fajna cena. Chyba że ja coś poleciałem z dawkami 🤣

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Licząc że Praktis 250EC kosztuje 200zł/l i Tebu 250EW 50zł/l to "Tilmor" 1l wychodzi 89zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    37

No dobra jest taniej, ale w markowym środku placi się też za nośnik

Macie jakieś porownania swoja vs markowa mieszanina? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

.

yacenty napisał:

Mi zostało tylko 4 bagsy saletrosanu, więc mam taki plan: 5ha - 400kg saletrosanu, 5ha - 300kg Kizerytu i 300kg Zaksanu. Na drugi strzał 80kg N w RSMie

dlaczego rsm a druga dawke? u mnie nikt w okolicy i wsrod znajomych nikt nie stosuje rsm wogole (i stad moje pytanie czy do rsm dolewa sie wody czy prosto z mauzera do opryskiwacza? czy przy niskich temperaturach trzeba mocno mieszac) czy wy druga dawke azotu w rzepaku bez wzgledu na pogode tez dajecie 14dni po pierwszej bo czytalem takie opinie gdzies w internecie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

dlaczego rsm na 2 dawke?
dlatego że na pierwszą dawkę mam granulę - jeszcze mi zostało ze starych zapasów.


rsm nie rozcieńczamy - tankujemy prosto z beczki do opryskiwacza. Stoi w hali, więc nie powinno być problemów  z mieszaniem / tankowaniem
druga dawka azotu idzie zależnie od pogody i od tego jaki nawóz był na pierwszy strzał i jaki idzie na drugi strzał. RSM dość wolno się rozpędza więc idzie 10-14 dni po saletrze. Jak saletra szła po saletrosanie to było to jakieś 20-25 dni przerwy.

Jak nic się nie zmieni za rok będzie rsm w obu dawkach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
szymonidas9 napisał:

No dobra jest taniej, ale w markowym środku placi się też za nośnik

Macie jakieś porownania swoja vs markowa mieszanina? 

Póki co, na etykiecie jest zawarta wyłącznie informacja dot. substancji czynnych 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421
yacenty napisał:

dlaczego rsm na 2 dawke?
dlatego że na pierwszą dawkę mam granulę - jeszcze mi zostało ze starych zapasów.


rsm nie rozcieńczamy - tankujemy prosto z beczki do opryskiwacza. Stoi w hali, więc nie powinno być problemów  z mieszaniem / tankowaniem
druga dawka azotu idzie zależnie od pogody i od tego jaki nawóz był na pierwszy strzał i jaki idzie na drugi strzał. RSM dość wolno się rozpędza więc idzie 10-14 dni po saletrze. Jak saletra szła po saletrosanie to było to jakieś 20-25 dni przerwy.

Jak nic się nie zmieni za rok będzie rsm w obu dawkach

czyli tak w skrocie dawkowanie rsm to tylko cisnienie robocze, predkosc jazdy i rodzaj rozpylaczy. mam pilmeta 1200l ciaganego i chyba wyprobuje w tym roku na probe dzieki bardzo za podpowiedz szczegol doczytam w temacie rsm


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Miałem 1215 pilmeta to przelał setki ton. 

1 godzinę temu, loquito napisał:

Licząc że Praktis 250EC kosztuje 200zł/l i Tebu 250EW 50zł/l to "Tilmor" 1l wychodzi 89zł. 

Tanio protio myślałem, ale u mnie 209 za 300g w litrz. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Pryskał ktoś z was aminokwasami zaraz po starcie wegetacji na kilka zielonych  lisci ? 

Jakies opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj