yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

przemek28_28    2096
1 minutę temu, miwigos napisał:

Ale co to za życie na styk, szkoda zdrowia

@miwigos z tego co piszesz to masz duże gospodarstwo, ile hektarów kupiłeś a ile dostałeś/przejąłeś? Małe gospodarstwo jak chce sie rozwijać musi brać kredyty i inwestować w innym przypadku stoi w miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie żyje na styk ale też zdaje sobie sprawę że praca starymi maszynami jest nie efektywna i zajmuje mi za dużo czasu o awariach nie wspomnę. Kredyt mam ale spokojnie mi starcza na życie  więc nie bój się  z głodu nie zdechnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
Tomek90 napisał:

5 godzin temu, ovi napisał:

W Zamojskiem podobna sytuacja szczególnie po tych strip til, Ja orałem i siałem 18 sierpnia mam jeden z najładniejszych rzepaków w okolicy, Duża część pewnie pójdzie pod pług i to te właśnie siane we wrześniu

Można zdjęcia ST? A podobno uprawa lekiem na wszystko 🙉

5 godzin temu, pabloooo napisał:

Nie wiem chłopaki jak u Was, ale u mnie siany rzepak 2 i 3 września skracany był końcem września, chwasty robione początkiem października. Tylko na mocnych glinach, troszkę slabszy, bo później wzeszedl. Obecnie ma między 6a 8 liści, więc jestem spokojny. Jestem z lubuskiego, ziemie nie zbyt mocne w bardzo dobrej kulturze o zasobnoscich co najmniej na średnim poziomie 

Poprawka na chwasty bo rzepak po regulacji zakrył chwasty, wogole co to za szkoła regulacją przed chwastami 😬

4 godziny temu, gustaww napisał:

to mam ubezpieczenie. Ty nie masz inwestycji ? 

To trzeba przemyśleć na spokojnie czy jest sens siać rzepak na siłę czy słonecznik czy kukurydzę na spokojnie. 

Zdjęć nie ma ale jadąć wczoraj regulować swój rzepak widziałem już kilka pól pooranych właśnie po ST. Nie mówie że ta Uprawa jest zła pod warunkiem że wykonana w terminie, Rzepak ładnie powschodził ale nic nie rośnie przez w mokry siew i zimny wrześień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Mam prawie przez miedze uprawę taką, ST. 😁 z wiosny randap i za 2 tyg siew owsa, teraz jesienią randap i siew pszenżyta tak już  kilka lat. Plony no cóż, łan nie za ciekawie wygladał...ale maszyny fest po polu jeżdżą i to się pewnie liczy czy jak🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ST w tym roku w późniejszym terminie się nie sprawdził u tych co słome zebrali i siali bo zaklepało jak po pługu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

U nas już ciężko o rozwój. W promieniu 10km jeden ma 1000ha drugi 650ha a 3ci doi 170krow i w tym tygodniu się dowiedziałem że 2 działki 9ha i 6,5ha zgarnięte za gotówkę odpowiednio za 450tys i 350tys ziemia IV-VI woj. Lubuskie. Mimo że człowiek ma swoje 100ha i dzierzawy nie podskoczy bo przebija. Dobrze że te 7-8lat temu też się dobijał jak było tego więcej w obrocie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Zależy ile będzie można zgarnąć z ekoschematów do 1 ha.  Fakt faktem nie będą to pola produkcyjne tylko pod dopłaty, ale krzaki mogą nie rosnąć nawet na piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244

Jak utrzymają się podwyżki cen żywności, to szybko zrewiduje się politykę dopłat do ugorowania i ekologii

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
staszek87 napisał:

U nas już ciężko o rozwój. W promieniu 10km jeden ma 1000ha drugi 650ha a 3ci doi 170krow i w tym tygodniu się dowiedziałem że 2 działki 9ha i 6,5ha zgarnięte za gotówkę odpowiednio za 450tys i 350tys ziemia IV-VI woj. Lubuskie. Mimo że człowiek ma swoje 100ha i dzierzawy nie podskoczy bo przebija. Dobrze że te 7-8lat temu też się dobijał jak było tego więcej w obrocie.

To grubo u was jest, żeby płacić 50tys, ale widać że to jest lokowanie kapitału a nie jakiś rozwój chyba że dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

50 tyś./ha to normalna cena. U nas takie kawałki do 10 ha to w ciągu dnia się sprzedają w cenie nawet 70 tyś. jak orne III-V klasa jak jakieś nieregularne z łąką lub laskiem to 40-50 tyś klasy IV-V. 

Mój rzepak jakoś rośnie chociaż widzę że głoduje i zabardzo nie wyrasta. Nie zamierzam go gonić zobaczymy na wiosnę co z tego będzie, siany 20.08 przed ulewnymi deszczami ale kilka dni później były przelotne opady i jakoś dał radę ze wschodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

U siebie w rzepaku nie byłem od ponad tygodnia, przed przymrozkami poszedł toprex i cepermetyna, potem były 3 dni przymrozków a teraz zimno więc nawet gdybym chciał to i tak już nic nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Siał ktoś pszenicę po zlikwidowanym rzepaku opryskanym  metazachlorem I navigatorem? Talerzowka wystarczy?  Obsada 10 / m2 to raczej sensu zostawiać nie ma 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
16 godzin temu, Tomek90 napisał:

Można zdjęcia ST? A podobno uprawa lekiem na wszystko 🙉

Chciałeś zdjęcia st, proszę

IMG_20211017_165810.jpg

 

Edytowano przez rafal3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
rafal3939 napisał:

16 godzin temu, Tomek90 napisał:

Można zdjęcia ST? A podobno uprawa lekiem na wszystko 🙉

Chciałeś zdjęcia st, proszę

IMG_20211017_165810.jpg

16 godzin temu, Tomek90 napisał:

Można zdjęcia ST? A podobno uprawa lekiem na wszystko 🙉

Chciałeś zdjęcia st, proszę

Tutaj przynajmniej coś widać, U nas jak sieli w mokre to Nasiona poleciały w tą szczeline po redlicy nawozowej bo Koło Dociskowe jej nie zamkneło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

jak chcesz zrobię zdjęcie ze szczelinami, tu trafiłem na miejsce że jest kilka roślin ale ogólnie połowa pola nie ma nic, zero, gdzie lżejszy kawałek tam coś wyrosło.  na razie czekam z uprawą, będze na wiosnę kukurydza tylko... Pole opryskane doglebowo i doradzaja na głęboko gruberem zrobić czy orac waszym zdaniem?

Edytowano przez rafal3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
1 minutę temu, Pawelek01111111 napisał:

Panowie co robić z takim rzepakiem?

20211017_133122.jpg

Przy dobrych wiatrach może 1,5t być jeśli przez zimę nic nie wyleci.

Tutaj chyba nie ma dobrych decyzji, przesiać źle a zostawić jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
15 minut temu, Pawelek01111111 napisał:

Panowie co robić z takim rzepakiem?

20211017_133122.jpg

Populacja czy hybryda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907
32 minuty temu, ovi napisał:

Tutaj przynajmniej coś widać, U nas jak sieli w mokre to Nasiona poleciały w tą szczeline po redlicy nawozowej bo Koło Dociskowe jej nie zamkneło

Ta sama sytuacja co rok temu. Przynajmniej koło mnie ciągle lało, ST robione w mokre nic praktycznie nie wzeszło. Zwykła uprawa i siew w błoto w miarę normalnie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Ja wsiewam jeszcze raz rzepak, czekam tylko aż kolega skończy siać pszenice

20211016_082549.jpg

20211016_082731.jpg

20211016_082738.jpg

20211016_082904.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj