yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majster545    15
10 minut temu, marulekk napisał:

Widzę Marek skutecznie namawia Ciebie na śor😝

Do kiedy prochloraz jest w sprzedaży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

do 1 kwietnia 2022 r. – mogą być wprowadzane do obrotu środki ochrony roślin, w skład których wchodzi prochloraz;
do 1 października 2022 r. – mogą być sprzedawane i dystrybuowane środki ochrony roślin wprowadzone do obrotu do dnia 1 kwietnia 2022 r.;
do 1 października 2023 r. – mogą być stosowane, przechowywane i unieszkodliwiane środki ochrony roślin wprowadzone do obrotu do dnia 1 kwietnia 2022 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Czy to będzie dobra kolejność wlewania do zbiornika? 

1. Karate (formulacja CS) 

2. Caryx (formulacja SL) 

3. Tarcza łan (formulacja EW) 

 

Nie mam doświadczenia w mieszaniu środków. Z góry dzięki za odpowiedz/podpowiedź. 

Edytowano przez ciaastus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Oprysk wykonany 0.3 nawigator 1.4 metazanex za 3 doby wyskoczył przymrozek, niestety 3 liść zostal spalony, efekt zabiegu i przymrozku ? Ma ktos pomysł czy przez przymrozek czy przez za duza dawke nawigatora ?

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pytanie jak z temperaturami. Dzisiaj chce grzybówkę. Ale Bukat/tebukonazol od 12 st C a u mnie max 9 po południu. Chyba tylko zostanie sam bor i mikro i makro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27
Mareg napisał:

Oprysk wykonany 0.3 nawigator 1.4 metazanex za 3 doby wyskoczył przymrozek, niestety 3 liść zostal spalony, efekt zabiegu i przymrozku ? Ma ktos pomysł czy przez przymrozek czy przez za duza dawke nawigatora ?

u mnie po przymrozkach 0.2 navi plus 1.7 Mezo i koncowki lisci gdzie niegdzie przypaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
szwagier24 napisał:

2 godziny temu, Uziu92 napisał:

chciałem dr green rzepak , dałbym 1.5 kg na ha, skład dość bogaty. Jak nie znajdę to coś innego , bo wychodzi na to że dziś przydało by się prysnąć.

https://allegro.pl/oferta/dr-green-rzepak-4-kg-nawoz-dolistny-10253404776

na 2 dzień w paczkomacie do odbioru

wiem że można wziąć w sieci, ale trzeba wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
3 godziny temu, ciaastus napisał:

Czy to będzie dobra kolejność wlewania do zbiornika? 

1. Karate (formulacja CS) 

2. Caryx (formulacja SL) 

3. Tarcza łan (formulacja EW) 

 

Nie mam doświadczenia w mieszaniu środków. Z góry dzięki za odpowiedz/podpowiedź. 

Odpowiednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
5 godzin temu, marulekk napisał:

Widzę Marek skutecznie namawia Ciebie na śor😝

Część biorę od niego, a część w Dakolu🙂 , odrzywki na rzepak mają dobry skład i cenę to wzięłem. A Ty bierzesz coś  od niego? W wakacje namawiał mnie na saletre mieli po 1250 a ja nie chciałem 🤦‍♂️

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A u mnie na grzybówkę za zimno bo jest 9 a trzeba 12. Na odżywkę może i można ale wieczorem większe opady. Nie pryskane nic. Czekamy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie czym są spowodowane te plamki? Czy to sucha zgnilizna? Jeśli tak to czym to można opryskać żeby przystopować jej rozwój? Do tej pory poszło 0,5 Caryx i 0,7 Tebu

IMG_20211019_153617.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Dziś pogoda niepewna na zabiegi, wczoraj mimo wiatru można było coś działać. 

U mnie dziś 13 - 14 stopni. Tylko wiatr co jakiś czas się zrywa i uspokaja. Jadę z grzybem. 

Jutro i czwartek u nas wichury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucho    1
30 minut temu, Nuzig300 napisał:

Macie fioletowe przebarwienia na liściach . To od niskich temperatur?

wyrwij rzepak i zobacz czy korzeń jest cały. myślę że to przez uszkodzenia śmietki

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donpawelo    0
3 godziny temu, Nuzig300 napisał:

Macie fioletowe przebarwienia na liściach . To od niskich temperatur?

Na jednym polu mam dwie odmiany, Architekt i DK Excited, siane oczywiście w jednym terminie, przy takim samym nawożeniu. Po przymrozkach Architect nadal bardzo ładnie wygląda i do tego ma ciemno zielony kolor,  praktycznie żadnych zmian. Natomiast na Excited widać lekkie przebarwienia i miejscami najstarsze liście lekko żółkną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
12 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Ja stosowałem Borawi z tydzień temu, na te chwilę czysto od szkodnika. Środek mocno śmierdzący, jeszcze takiego smrodziucha nie miałem, na drugi dzień czuć było na polu.

 

Ile razy fosmet poszedł jesienią? 1 kg czy 1.5 ? Jak korzeń na działkach gdzie stosowałeś go?

11 godzin temu, ciaastus napisał:

Czy to będzie dobra kolejność wlewania do zbiornika? 

1. Karate (formulacja CS) 

2. Caryx (formulacja SL) 

3. Tarcza łan (formulacja EW) 

 

Nie mam doświadczenia w mieszaniu środków. Z góry dzięki za odpowiedz/podpowiedź. 

@ciaastus zobacz grafikę która załączam odnośnie łączenia opryskow, dość aktualna chyba jest

10 godzin temu, Cz4rn7 napisał:

tebu + bor + jednolisienne(Bagira)? brak czasu i warunków lecieć razem?

Ja bym tego nie łączył, gdzie byłeś z tymi jednoliściennymi wcześniej? Jak nie ma presji to jedz sam tebukonazol 

5 godzin temu, mathewc385 napisał:

Panowie czym są spowodowane te plamki? Czy to sucha zgnilizna? Jeśli tak to czym to można &key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005 opryskać żeby przystopować jej rozwój? Do tej pory poszło 0,5 Caryx i 0,7 Tebu

IMG_20211019_153617.jpg

U mnie też tydzień po caryxie wyskoczyly plamki ale większość na starych liściach. Dałem spokój że zwalczaniem bo szkoda pieniędzy, to się już tak nie rozwija teraz. Gdybym robił wjazd to by się coś dorzuciło ale specjalnie bez sensu.

5 godzin temu, Nuzig300 napisał:

Macie fioletowe przebarwienia na liściach . To od niskich temperatur?

Ja mam po tebukonazolu+caryx troszkę, fioletu złapał. Twój nie był pryskany?

IMG_20211019_212034.jpg

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do mienszanin zbiornikowych ADOB bor w którym momencie dodajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
9 godzin temu, Zapracowany napisał:

Do mienszanin zbiornikowych ADOB bor w którym momencie dodajecie?

2 zaraz po kondycjonerze wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
10 godzin temu, disel16v napisał:

Ile razy fosmet poszedł jesienią? 1 kg czy 1.5 ? Jak korzeń na działkach gdzie stosowałeś go?

1kg korzonki w porządku , jeden raz stosowany. Trafiają się sporadycznie rośliny które zrobiły się fioletowe i mają podgryziony korzonek, po wykopaniu szkodnika w ziemi nie znalazłem. Tak wygladają średnie rośliny.

20211020_081348.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Mareg napisał:

U mnie z koleji taka sytaucja po navigatirze i metazanexie 🥺

20211019_173130.jpg

to nie po tym, chyba że nie wypłukałeś zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj