yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2265
18 minut temu, andrzej1988 napisał:

wczoraj rzepak dostał dr green bor, tebu 0.67l i robak deltametryna. siany 6.09. Nawet zle nie wyglada jak pozny siew. Zimy nie nadają więc powinien fajnie podrosnąć. Ile można zejsć z nawożenia azotowego rzepaku maksymalnie nie tracąc jakoś mocno plonu. W tamtym roku wiem ze dostał 145N populacja i mimo wiosennych mrozów gdzie mocno oberwał oddał dokładnie 3.28 ton z ha.

Zimy może nie być, będą przymrozki i nie będzie rosnąć, 145N to już niema z czego schodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136
9 godzin temu, Tomek90 napisał:

A ja nie, możesz wytłumaczyć 😲

Jak śmietka wykosi połowe to zostanie ,, akurat'' na polu. 

A tak poważnie to jeżeli siałem 50 sztuk na metr to ile w stanie jest ,,opierdzielić'' śmietka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Ja w tym roku poradziłem sobie ze śmietką dość dobrze. Do Lumiposa dołożyłem sporo Gaucho 600fs (imidachlopryd) i efekt był widoczny bo jak na koniec nasion mi zabrakło i poprzeczniaki  dosiałem nasionami z poprzedniego roku które zapomniałem zaprawić to pewnie z 60% roślin uszkodzona... Do tego jak był w 4liściach przy zabiegu gramicydem doszło Karate to jak pryskałem miliardy śmietki się unosiły do góry tyle tego było chmura robactwa. 

 

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Tomek90 napisał:

18 minut temu, andrzej1988 napisał:

wczoraj rzepak dostał dr green bor, tebu 0.67l i robak deltametryna. siany 6.09. Nawet zle nie wyglada jak pozny siew. Zimy nie nadają więc powinien fajnie podrosnąć. Ile można zejsć z nawożenia azotowego rzepaku maksymalnie nie tracąc jakoś mocno plonu. W tamtym roku wiem ze dostał 145N populacja i mimo wiosennych mrozów gdzie mocno oberwał oddał dokładnie 3.28 ton z ha.

Zimy może nie być, będą przymrozki i nie będzie rosnąć, 145N to już niema z czego schodzić. 

Przy 130 N w pszenicy po dobrym przedplonie potrafiłem mieć dobre plony na poziomie ponad 6.5-7 ton. W rzepaku może i te 140 trzeba minimum dac. Cena zapowiada się bardzo dobra wiec moze cos z tego bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

te larwy całą zimę żerują ? u mnie absoluta jedzą który jest hybryda , populacyjnego tak nie jedzą , praktycznie wcale , przed siewem pryskane delia stop, pole rzepaku nie widziało może nigdy a w raz to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

to może nie będzie źle , zje co ma zjeść i szlus, zauważyłem że małe rośliny atakuje i niszczy , duże sobie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

nie wiem skąd jesteś, ale u nas (lubuskie) już odpuszcza śmietka, co zjadła to zjadła, mi udało się w miarę to opanować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Witam mam rzepak w fazie 4 liści i nie bardzo chce rosnąć względem innego pola jeszcze trochę widać działanie oprysku nw czym by tu go podciągnąć dolistne mocznikiem czy jakieś micro  rzepak późno siany

Edytowano przez ma123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z72    3

Co może być przyczyną takiego koloru liści ? Korzenie na chwilę obecną nie są uszkodzone, było dosyć sporo mszyc, więc poszedł cyperkill. Kilka dni po insektycydzie pryskałem taką mieszanką major + zorro + metazanex. Pogoda w ostatnim czasie nie rozpieszcza, jest bardzo sucho i występują przymrozki. 

IMG_20211021_103151.jpg

IMG_20211021_101231.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z72    3

Poszło 250 kg NPK 8-20-30 przed siewem, zasobności na wysokim poziomie, pH 7,2, stanowisko po jęczmieniu ozimym. Oprócz tego nie dawałem żadnego azotu, to może być przyczyną ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
17 minut temu, Z72 napisał:

Poszło 250 kg NPK 8-20-30 przed siewem, zasobności na wysokim poziomie, pH 7,2, stanowisko po jęczmieniu ozimym. Oprócz tego nie dawałem żadnego azotu, to może być przyczyną ? 

Za mało azotu rzepak jak dobra kapucha to 100 zje

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

U was też problem ze śmietka ? 

Kupilem Inazuma i mam zamiar dać ok 32 g na hektar nie wiem czy coś pomoże. Wygrał ten kto posiał gęsto i wszystko zeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj