Xion

Members
 • Ilość treści

  682
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

86 Excellent

2 obserwujących

O Xion

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Też man ten sam problem opóźniam zabieg chabry I osty wychodzą I walę tribenuron+ fluroksypyr ale muszę zmienić kombinację środków. Chlopyralid do jakiej fazy rozwoju pszenicy stosujecie??? I jakie dawki 0.4l??
 2. Jak śmierdzi to dobry jak by nie śmierdział to do śmietnika wywal i nie marnuj czasu na zaprawianie.Jak masz zwierzęta to posmaruj kawałek ściany i zobacz czy muchy zdychają bo szitów masa. Mało piszę bo czasu brak propo zdjęć wcześniejszych Tomek px141 też miałem u mnie tak wyglądał jak na zdj też zadowolony jestem sprzedane po 1780netto wyniku nie podaje ze względu na hejt
 3. Jakie odmiany łubinu ?? Że tyle zabiegów jeszcze do zbioru planujecie?
 4. U mnie Dalbor też spoko wygląda. Jak na zerowe nawożenie i jedynie jeden oprysk od ziela to wygląda dobrze. Liczę że większy zysk w tym roku będzie z tego łubinu niż z pszenicy co nakład wyjdzie ponad 4tys/hektar.... O innych uprawach już nie mówię bo ładnie nas na koszta zrobili...🤬
 5. Jaki gatunek i odmiana ??? Ja wąskolistne nigdy nie sklejałem dosuszałem 1x reglone jak chwastów było więcej jak łubinu.. a tak to sam dolatywał zawsze. A żeby minimalizować straty przy koszeniu to wieczorem z rosą zawsze koszę mniej strąki pękają jak motowidła je trącają. A co do ceny to 3zeta to minimum trzymać cenę!!
 6. Czyli z tego zanieczyszczenia 1,2% i wilgotność 8% naliczyli by +36,12zł/t?? Trochę dziwne ale niech będzie fakt że się nie pytałem jak to jest liczone. Sprzedane problem z głowy najgorsze że za miesiąc ten problem wróci
 7. I to jest wyjaśnienie bo bez kontraktu przywiozłem zapisałem się 2tyg wcześniej i z ceną dnia sprzedane. Z czegoś te prawie +40zł/t musiało wynikać. Miało być wszystko w żniwa sprzedane ale część została niepotrzebnie..
 8. Dopłacają. Sprzedane 15 czerwca olej 44,5 wilg 8,0 zaniecz 1,2 36,12 zł dopłaty do tony wyszło w Kosowie. 1883netto. Weryfikujcie trochę info bo paplanina i fejki wychodzą. Chyba że nie mają niektórym do czego dopłacać.
 9. U mnie 1 zabieg doglebowy od chwastów i koniec. Zerowe nawożenie i żadnych zabiegów od robaka i grzyba nawet jednoliścienne sobie w tym roku darowałem. Jak deszcz popadał to część roślin górę i boki dopyliła. Szału nie będzie susza poszła na kwiat i za dużo strąków zredukował...
 10. Wizualnie źle nie wygląda ale susza zredukowała plon... Wschód mazowsza miesiąc bez deszczu pola powypalane. Dalbor
 11. Te same pole z drugiej strony gdzie 3 klasa jeszcze daje radę. Odmiana Rotondo
 12. U mnie piachy kończą żywot ... Miesiąc bez deszczu Mazowieckie coś zaczyna kropić ale za późno...
 13. W tamtym roku dokładnie tyle dałem i też labrador jednoliścienne padły perz od między średnio.
 14. U mnie na tą chwilę czysto. Zero żerowania zero oprysków owadobójczych inne podejście do ochrony obrałem i działa. Tam gdzie lanca na obrocie stała po 2,5l Trinity wypaliło. Jednoliścienne jeszcze do zrobienia.
 15. Odpuść szkoda czasu i pieniędzy. Jeszcze na dodatek jak chcesz walczyć acetamiprytem. Może jak byś dał z 5kg/hektar to jakiś efekt byś osiągnął.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj