yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Neveragain    136
19 godzin temu, Gaucho napisał:

wyrwij rzepak i zobacz czy korzeń jest cały. myślę że to przez uszkodzenia śmietki

Co poradzić na smietkę? Jest teraz jak z Nią walczyć? dziesiątkuje mi rzepaki na polu...

 

 

Edytowano przez Neveragain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucho    1
2 minuty temu, Neveragain napisał:

Co poradzić na smietkę? Jest teraz jak z Nią walczyć? dziesiątkuje mi rzepaki na polu...

 

 

ze śmietką walczyłem już wszystkimi metodami i z doświadczenia wiem ze tylko zaprawa i monitoring nalotów i ich zwalczanie daje efekty. teraz już nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucho    1
20 godzin temu, Nuzig300 napisał:

 

zredukuje obsade i te rzepaki mocno uszkodzone wymarzną jako pierwsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
6 minut temu, Gaucho napisał:

ze śmietką walczyłem już wszystkimi metodami i z doświadczenia wiem ze tylko zaprawa i monitoring nalotów i ich zwalczanie daje efekty. teraz już nic nie zrobisz.

A co tu da monitoring nalotów jak nie ma oprysków systemicznych do zwalczania a te co są to głównie kontaktowe. Opryskami tymi co są na rynku to możesz zwalczyć 10-20%.

Na śmietkę to trzeba wcześnie siać, tak żeby korzeń w momencie nalotów był gruby i wtedy larwy nawet jeśli jakieś szkody zrobią (a na pewno zrobią) to i tak roślina przetrwa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 minuty temu, Gaucho napisał:

to też prawda ale jeszcze jest mospilan

Śmietka mospilan to wciąga nosem i śmieje się z rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, oregano napisał:

A co tu da monitoring nalotów jak nie ma oprysków systemicznych do zwalczania a te co są to głównie kontaktowe. Opryskami tymi co są na rynku to możesz zwalczyć 10-20%.

Na śmietkę to trzeba wcześnie siać, tak żeby korzeń w momencie nalotów był gruby i wtedy larwy nawet jeśli jakieś szkody zrobią (a na pewno zrobią) to i tak roślina przetrwa.

U mnie ten wcześniej siany, dużo bardziej uszkodzony. Jak ciepło presia większa.  A systemiczny na muchówkę nie pomoże, jedynie na larwę i to nie 100 prącentowo bo mało było w ogóle środków które działały w korzeniu wylane na liścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Taka przygoda dzisiaj

IMG-20211020-WA0002.jpg

Też tak robiłem we wrześniu. 🙂Tylko, że z trawą nasienną. Za głęboko zasiałem i słabo powschodzila. Dosiewałem w ściernisko siewnikiem talerzowym. Nawet coś powychodziło. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264
5 godzin temu, Neveragain napisał:

Teraz rozumiem tych którzy w okolicy siali po 100 roślin na metr

A ja nie, możesz wytłumaczyć 😲

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, yacenty napisał:

Taka przygoda dzisiaj

IMG-20211020-WA0002.jpg

Spoko tylko miesiąc za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

wcześniej to on jakieś wrażenie sprawiał, a im dalej w las to marniej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

W sumie na biednego nie trafiło, najwyżej kukurydza przesiejesz. 5 szt miejscami to można zostawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucho    1
6 godzin temu, oregano napisał:

Śmietka mospilan to wciąga nosem i śmieje się z rolnika.

zależy jaka dawka. z rzepakami niema oszczędności. A podstawa to doprawić przed siewem nasiona.

Edytowano przez Gaucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Czemu nie mogę wysłać zdjęcia? Wyskakuje błąd - 200. Ok już ogarnięte. Co to za chwast? 

IMG_20211019_144029.jpg

Edytowano przez karol19920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musisz 200zl przelać na konto @yacenty, to ściągnie blokadę. Wiesz, rzepak przesiewa i straty są. 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

wczoraj rzepak dostał dr green bor, tebu 0.67l i robak deltametryna. siany 6.09. Nawet zle nie wyglada jak pozny siew. Zimy nie nadają więc powinien fajnie podrosnąć. Ile można zejsć z nawożenia azotowego rzepaku maksymalnie nie tracąc jakoś mocno plonu. W tamtym roku wiem ze dostał 145N populacja i mimo wiosennych mrozów gdzie mocno oberwał oddał dokładnie 3.28 ton z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj