Polecane posty

Uziu92    7975

a co miał powiedzieć jak codzienie w TV wałkowali o tym ? Najgorsze kłamstwo powtórzone milion razy stanie się prawdą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
6 minut temu, sumek666 napisał:

@Uziu92 głosować nie należy na:

- PIS, 

- PO

- .N 

- PETRU I JEGO WIZJE 

- POSTKOMUCHÓW

a na kogo?-:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Taaaa , najpierw się utopić , a później prosić żeby nie strzelać do nas . Do d*py takie rady .

Polacy utopili się sami, podczas referendum w 2003. Niemal 77,5% było za wejściem Polski do UE, Po co taki biedny kraj chcieli w UE, bo chyba nie po to, żeby nam pomóc? :) Chodziło o drenaż mózgów (lekarze, inżynierzy itp.) i o rynek zbytu. To czysty  biznes, tyle że "trochę" większy niż nasze ojcowizny... Dzisiaj są 3 wyjścia:

- rozbudowujesz tuczarnie na kredyt, żywisz zwierzęta byle czym, byle taniej i liczysz, że jakoś to będzie

- idziesz w jakość i szukasz klienta premium

- rzucasz to wszystko w pi*du i idziesz na etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
3 godziny temu, PRIMO napisał:

Po niekąd i PIS u jak wiadomo wywodzi się z Solidarności która niszczyła co się tylko dało bo zamiast sprzedać rolnikom za przysłowiową złotówkę to zamykać bo nie potrzebne. 

Nie  znasz  historii  Polski od kuchni  a raczej  historii prywatyzacji.

Specjalistami  od  prywatyzacji  byli  Liberałowie   KLD   (Tusk  Lewandowski   Balcerowicz  itd).   Będę  miał chwilę  czasu  a  opiszę  kilka  ciekawych  prywatyzacji w innym  temacie.  

 

1 godzinę temu, PRIMO napisał:

@staszek131415

A co ty mi z przeszłością wyskakujesz? 

Powiedziałem stań przed tymi rolnikami i powiedz im w twarz co o nich sądzisz. 

Jak mi zablokują  drogę  jak będę  jechał np. z cielakami  to  zapewniam cię  że  pójdę   do  protestujących  i  powiem im  w twarz   co o nich myślę  B|

2 minuty temu, sumek666 napisał:

@Uziu92 głosować nie należy na:

- PIS, 

- PO

- .N 

- PETRU I JEGO WIZJE 

- POSTKOMUCHÓW

Czyli  głosować  na najgorszą  opcję  PSL 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Kazik80 napisał:

Polacy utopili się sami, podczas referendum w 2003. Niemal 77,5% było za wejściem Polski do UE, Po co taki biedny kraj chcieli w UE, bo chyba nie po to, żeby nam pomóc? :) Chodziło o drenaż mózgów (lekarze, inżynierzy itp.) i o rynek zbytu. To czysty  biznes, tyle że "trochę" większy niż nasze ojcowizny... Dzisiaj są 3 wyjścia:

- rozbudowujesz tuczarnie na kredyt, żywisz zwierzęta byle czym, byle taniej i liczysz, że jakoś to będzie

- idziesz w jakość i szukasz klienta premium

- rzucasz to wszystko w pi*du i idziesz na etat.

Na chwilę obecną to jedynie opcja nr 3 jet najbardziej kusząca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355

...na etat do Lidla sprzedawać zdrową żywność :D 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

Były Polski rolnik pracujący w lidlu i sprzedający zagranicze wędliny, przez które jego biznes tuczników padł. To by bylo dla mnie dno dna.

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2066

czasami taka jest konieczność, a żadna uczciwa praca nie hańbi

rząd robi dużo za mało :) ale i tak najwięcej ze wszystkich ostatnich kilku rządów, póki co nie widzę dla niego alternatywy

taki nius

Wszystkie ogniska chorobowe afrykańskiego pomoru świń (ASF) zostały wygaszone, a restrykcje zawieszone - poinformował w środę na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk .

Z przedstawionej przez niego informacji wynika, że w 2018 roku stwierdzono 109 ognisk u świń ASF w 22 powiatach pięciu województw: w woj. lubelskim - 76 ognisk; w woj. mazowieckim - 8; w woj. podlaskim - 3; woj. podkarpackim - 8 i w woj. warmińsko - mazurskie - 14.

Ostatnie ognisko u świń stwierdzono 19 września br. w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim, w gospodarstwie, w którym utrzymywano cztery świnie. Niemczuk podkreślił przy tym, że "wszystkie ogniska chorobowe zostały wygaszone i zawieszone wszystkie restrykcje." Dodał, że decyzją Komisji Europejskiej, 60 gmin (lub ich części) w Polsce zostało przywróconych z obszaru zagrożenia do obszaru ochronnego lub objętego ograniczeniami.

Od początku wystąpienia choroby, czyli od lutego 2014 r. stwierdzono 3192 przypadki wirusa u dzików. Tylko w tym roku (do 5 grudnia br.) wykryto 2 248 przypadków tej choroby. Jak mówił Niemczuk, dziki są naturalnym źródłem choroby i należy dążyć do maksymalnego ograniczenia liczebności tych zwierząt. Podkreślił, że w ramach planu łowieckiego, trwa odstrzał dzików, prowadzone są też akcje poszukiwanie padłych zwierząt. Jest to jednak utrudnione, ponieważ - jak zauważył Niemczyk - chore zwierzęta ukrywają się.

Ostrzał prowadzony jest przez Polski Związek Łowiecki oraz przez Lasy Państwowe. Z danych PZŁ wynika, że w sezonie 1 kwietnia 2018 do 30 marca 2019 r. odstrzelono ok. 185,2 tys. sztuk, a od 1 kwietnia do 30 października - 145,9 tys. dzików. Stanowi to ponad 78 proc. zakładanego odstrzału.

Jak mówił szef weterynarii, do polowań na dziki mają zachęcać wysokie stawki za odstrzał; każdą odstrzeloną samicę płaci się 650 zł, a za dzika - 300 zł.

Niemczuk zaznaczył, że do dyspozycji myśliwych jest ok. 530 chłodni, a w przyszłym roku będą kolejne. Ponadto uruchomione zostaną trzy nowe laboratoria badające próbki zwierząt na ASF. To - jak mówił - znacznie przyspiesza ich badanie.(PAP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Chłopy  .to ze sie jednoczycie to dobrze  ,ale blokady dróg to nie rozwiązanie,aby tylko wrogów wśród miastowych sobie robimy  .to nie rozwiązanie

jest okres przedświąteczny  ,ilu z Was jest za tym aby przed marketami rozdawać ulotki z informacja o cenie w skupach  o jakosci zachodnich produktów ,(syfie jaki kupują)

czasu mało ale to pierwszy krok aby zwrócić uwaga na to co sie dzieje w rolnictwie  ,że jest zle

uświadomić konsumenta ,zdobyć jego poparcie  a później na Wiejską strajkować

 

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat z tymi dzikami to im idzie jak ku**ie w deszczu... W tym roku wyjątkowo wcześnie zeszły kukurydze z pól, pogoda dobra i co? W takim tempie to niedługo ASF zawita do centralnej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Mówił o tym minister dzisiaj na A2. Pogoda piękna, pola czyste a myśliwi w domu. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taa - ulotki przed sklepami, chyba ktoś tu na głowę upadł. Dziwne że policjanci nie rozdawali ulotek pod sklepami tylko skutecznie sparaliżowali sytuację na posterunkach i pośrednio na drogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Korwin tylko dużo mówi, jak pensję mu wstrzymali to zaraz przepraszał.

Bądźcie źle jeżeli macie takie uczucia ale rolnictwo nie było nie jest i nie będzie jednością


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Sorry chłopaki że to powiem ale rolnicy nigdy nic nie ugrają dla siebie z rządem jak też i obcym niszczącym kapitałem bo tam stoi za plecami zaplecze mądrych głów, specjaliści a na przeciw nich wychodzi niestety ciemna masa...niby się to zmienia,niby rolnicy coraz bardziej wykształceni a jednak ciężko im pewne rzeczy pojąć.Przyzwyczaili się do tyrania i przyjmowania wszystkiego takim jakim jest im dane i nic z tym nie robią.Jak byłem na spotkaniu rejonowym w mleczarni, słuchałem i widziałem co się dzieje to nie dziwię się że robią z nami co chcą.Poki nie znajdzie się ktoś z wiedzą,haryzmą, inteligencją i dobrym planem działania,ktoś kto znajdzie sposób aby wszyscy ramię w ramię z nim poszli bez względu na to z jakiej gałęzi rolnictwa pochodzą dopóty będzie marazm i równia pochyła w dół...
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
1 minutę temu, Partyzant85 napisał:

Taa - ulotki przed sklepami, chyba ktoś tu na głowę upadł. Dziwne że policjanci nie rozdawali ulotek pod sklepami tylko skutecznie sparaliżowali sytuację na posterunkach i pośrednio na drogach.

to wez chorobowe i do zwierząt nie idz  ,moze rzad zareaguje i oporządzi za ciebie ,szukamy rozwiązań a nie konfliktów tak czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Blokada dróg jest najlepszą opcja.  I nie - nic mnie nie obchodzą narzekania ludzi a w szczególności właścicieli dziadtransów. Rozdawać ulotki pod sklepami to może sobie akwizytor polecający perfumy a nie poważnie myślący o polepszeniu sytuacji w kraju rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

I błąd, robienie ogólnej kur.... jak by gnoju do sejmu wrzucić to ludzie by klaskali

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
4 minuty temu, Partyzant85 napisał:

Blokada dróg jest najlepszą opcja.  I nie - nic mnie nie obchodzą narzekania ludzi a w szczególności właścicieli dziadtransów. Rozdawać ulotki pod sklepami to może sobie akwizytor polecający perfumy a nie poważnie myślący o polepszeniu sytuacji w kraju rolnik.

i z takim mysleniem jak twoje  daleko nie ujedziem   widze ze nie podchodzisz poważnie do protestu tylko chcesz robić dym

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    956

To wyobraźcie sobie, że wam blokują dojazdy do pól, na skupy, TIR'y z dostawami czy po żywiec nie przyjeżdżają, za***iście nie? Blokujcie dalej drogi i róbcie dalej z siebie i nas  wrogów w oczach całego kraju i praktycznie każdej gałęzi gospodarki... brawo.

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zbliżysz się nawet na odległość kilometra od sejmu z tym gnojem. Skuteczny chwilowy paraliż dróg to sprawdzona opcja - nie tylko w naszym kraju.

1 minutę temu, Tomasz78 napisał:

i z takim mysleniem jak twoje  daleko nie ujedziem  

Z takim myśleniem ujedziemy dalej niż z mylną świadomością że ulotka którą wepchniesz zabieganemu konsumentowi do ręki a która i tak po chwili znajdzie się w koszu polepszy sytuację w krajowym rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj