Polecane posty

Gość   
Gość

No fajnie . Mam pytanie . Czy z takiej tuczarni kupiłbyś tucznika , zabił , przetworzył i dał to jeść własnym dzieciom ? .... nAWET NIE MUSISZ ODPOWIADAĆ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

sylwekbarca2 napisał:

W którym roku byłeś na tej praktyce? My nie mówimy o przeszłości tylko o teraźniejszości.

3 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

zetorki12 napisał:

No fajnie . Mam pytanie . Czy z takiej tuczarni kupiłbyś tucznika , zabił , przetworzył i dał to jeść własnym dzieciom ? .... nAWET NIE MUSISZ ODPOWIADAĆ .

Ale oni karmili odpadami spożywczymi a nie radioaktywnymi żebym miał się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytanie było inne .

apropos protestu . To - "Niech Pan nie patrzy na mnie spod byka" dobre było . Właśnie w "dwójce" zobaczyłem . To ci rozmowa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

no pięknie nas pokazali, albo sami się pokazaliśmy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Psiarnia zarabia na awans. 

Tyleże w wyborach to miasto ma większość a nie wieś. 

Od kąd rządzi PIS 

PiS nie jest partią prawicową. To jest żydokomuna. A to jest różnica.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Bartek933 napisał:

no pięknie nas pokazali, albo sami się pokazaliśmy

Właściwie co się dziwić ? Chłopak "prostolinijny" . W sumie Go popieram , ale po proteście jakiś niesmak mi pozostaje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Bartek933 napisał:

no pięknie nas pokazali, albo sami się pokazaliśmy

Mi jest wstyd że jako rolnik jestem utozsamiany z tymi co dzisiaj protestowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Bartek933 napisał:

no pięknie nas pokazali, albo sami się pokazaliśmy

Mi jest wstyd że jako rolnik jestem utozsamiany z tymi co dzisiaj protestowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Na spokojnie może by się wypowiedział z sensem ale nerwy górę wzięły. Minister z zawodu potrafi dobrze wypaść przed kamerą 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Migawka w agrobiznesie była ośmieszajaca. Pokazali dziadka co darł się ze 9 dzików z drogi powiatowemu wet. ukradli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mi nie . Cieszę się że ktoś się upomina o interesy rolników . Trochę przykro , że niezbyt umiejętnie , ale mam dość dość słuchania , ile to sukcesów odniesiono i ile kasy na wieś wpompowano .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

A może do polsatu lub tvn wysłac na rozmowę lidera agro unii, i przy okazji nagadać tym najbardziej ujadliwym animalsom że świnią wwożonym do polski dzieję się straszna krzywda podczas transportu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Że tak jak karpiom w reklamówce ??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Kolego na rzezni w Danii kilogram półtuszy kosztuje 5,22 zł E klasa , ja na obecną chwilę tu w Polsce dostaje 5.20 E ,czyli zgodnie z Twoim tokiem myślenia  powinienem być na wygranej pozycji,odchodza  koszty transportu , uboju[koszt pracy w Danii],według mnie nadzień dobry jestem tańszy jakieś 10% od Duńczyka,to proszę wytłumacz Mi jakim sposobem to samo mięso już po przetworzeniu jest tańsze około 30% w sklepach od polskiego, kto pokrywa różnicę,piszesz o wolnym rynku przecież to jest czysta hipokryzja,skąd się biorą tacy ludzie,według Twojej logiki mogę śmiało blokować wraz z sąsiadami jutro drogę,jestem tańszy 😉

Co nas obchodzi cena mięsa po przetworzeniu...?

W dani mówisz 5,22 zł, u ciebie 5,20 to powiedz mi jest to satysfakcjonująca cena dla Ciebie czy nie? Bo tracę orientację czego chcesz.

52 minuty temu, zetorki12 napisał:

Kolego . Wiem że wielkie hodowle są bardziej ekonomiczne , ale czy mały jest złem i musi przestać istnieć ? Czy 500 jest bardziej uzasadnione niż podtrzymywanie zdrowej żywności .?

Wytłumacz to konsumentom. Weź ich przekonaj że warto zapłacić drugie tyle za szynkę z świniaka karmionego sieczką i parowanymi ziemniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A tu bym właśnie ministra poprosił , zeby coś pokombinował . Dokładne oznaczenie skąd mięso , a nie czy w Polsce zrobiona kiełbasa . Prawdziwe badanie przywożonego mięsa ... Może tyle by stykło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avanttura    6

Są wypowiedzi że duzi rolnicy taniej produkują - no  zgoda  tylko po jakiego  np. mleczarnie  płacą drożej  dużym  dostawcą  kosztem małych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
53 minuty temu, Yoda napisał:

A ile masz udziałów w ubojni do której oddajesz tuczniki? I czyja to wina? PiS-u? Ilu było na wyborach? Ilu z was należy do związku branżowego i w nim działa?

Podałem cenę dla nie  członka ,dla członka cena zaczyna się od ok 5,50 zł E w zależności od kontraktów nawet do 6zł E, czyli dalej się rozjeżdza w stosunku do nas różnica ok 14% , zysk netto ubojni do 5-7% według dostępnych danych i piszę tu o półtuszach na których jest najmniejsza marża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ale co kogo obchodzi cena poltusz Masz 5,2 za kg a ile ma być? 6 8 a może 12? U nas masz kurczaka w biedrze po 5 i od rolnika "zagrodowego" po 13. Jedne i drugie mają wziecie. Przekonaj kogoś żeby kupił od ciebie lepsze i dał dwa razy tyle. Minister ma wszystko robić za was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A z tyle , co Twoje "mądrości" innych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

avanttura napisał:

Są wypowiedzi że duzi rolnicy taniej produkują - no  zgoda  tylko po jakiego  np. mleczarnie  płacą drożej  dużym  dostawcą  kosztem małych?

Bo jest różnica brać kilka tys litrów w jednym miejscu na raz a jeździć cały dzień po powiecie żeby beczkę napełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
19 minut temu, damianzbr napisał:

Co nas obchodzi cena mięsa po przetworzeniu...?

W dani mówisz 5,22 zł, u ciebie 5,20 to powiedz mi jest to satysfakcjonująca cena dla Ciebie czy nie? Bo tracę orientację czego chcesz.

Wytłumacz to konsumentom. Weź ich przekonaj że warto zapłacić drugie tyle za szynkę z świniaka karmionego sieczką i parowanymi ziemniakami.

Twierdzisz że jest wolny rynek i tańsze powinno wypierać droższe więc dlaczego duńskie mięso jest tańsze w marketach ok 30% od naszego  i jak to ma się do wolnego rynku

 

3 minuty temu, Yoda napisał:

Ale co kogo obchodzi cena pultusz. Masz 5,2 za kg a ile ma być? 6 8 a może 12?

Mój wywód dotyczył duńskich ubojni i jakim cudem one są konkurencyjne na naszym rynku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, zetorki12 napisał:

A tu bym właśnie ministra poprosił , zeby coś pokombinował . Dokładne oznaczenie skąd mięso , a nie czy w Polsce zrobiona kiełbasa . Prawdziwe badanie przywożonego mięsa ... Może tyle by stykło ?

Też o tym mówię, aby zamiast drogę blokować, najpierw ustalić konkretne postulaty. Kampania reklamowa polskiej żywności i to najlepiej z pieniędzy które są łożone na izby rolne.

10 minut temu, ws71 napisał:

Podałem cenę dla nie  członka ,dla członka cena zaczyna się od ok 5,50 zł E w zależności od kontraktów nawet do 6zł E, czyli dalej się rozjeżdza w stosunku do nas różnica ok 14% , zysk netto ubojni do 5-7% według dostępnych danych i piszę tu o półtuszach na których jest najmniejsza marża.

Szczerze to nie bardzo chce mi się w to wierzyć, ale jeśli nawet tak jest to wydaje mi się że jeśli masz partię 50 tys. tucznika na miesiąc, to weź se tłumacza i jedź do tej ubojni w Dani zaproponuj im towar o 5% tańszy niż oferują rodzimym rolnikom. Jestem na 100 % pewien że sentymenty odstawią na drugi plan i prawo brutalnego biznesu weźmie górę.

2 minuty temu, ws71 napisał:

Twierdzisz że jest wolny rynek i tańsze powinno wypierać droższe więc dlaczego duńskie mięso jest tańsze w marketach ok 30% od naszego  i jak to ma się do wolnego rynku

Widocznie nasze mięso po przetworzeniu jest droższe i być może trafia gdzie indziej niż na polską półkę.

Jeśli masz tylko dowody i informacje, gdzie zakłady mięsne sprzedają drogie polskie mięso, nikt ci nie broni wykluczyć ich z łańcucha. Możesz sam wynająć ubojnię aby w niej ubić swoje tuczniki i sprzedać je drożej, tam gdzie podejrzewasz że trafiają obecnie.

Oczywiście jest to nie realne jeśli masz ich 200 szt czy 2 tyś szt. Zrób grupę która w miesiąc będzie dysponować 100 tys, sztukami wtedy zaczną się z tobą liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj