Polecane posty

jarecki    3274

to wtedy zarzadca drogi korzysta z ubespieczenia i wypłaca odszkodowanie jezeli blokada trwa dłuzej niz   chyba 2 godziny ale moge sie mylic co do czasu .ci którzy blokują droge mogą sobie narobic kłopotow finansowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od TIRa leżącego w poprzek drogi który uniemożliwi mi wywiązanie się z umowy mam OCP.

Jeśli już o tym mowa to moje preferencji polityczne określam jako antyPOpapranic, a nie PISlamista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

Ogólnie ludzie się cieszą i w d🐱pie mają polskie jedzenie tak jak chłop polskie maszyny

BRAWO🇩🇪

IMG_20181212_142819.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
11 minut temu, damianzbr napisał:

co ma być z tymi firmami, oświeć mnie.

Był poruszany temat grup od pieczarek, czy hodowców drobiu. Nie słychać aby strajkowali mimo to że też mają ciężko.

Odpowiedziałem  tylko na  Twoje pytanie. Uściślam więc, że nie bedą mieć firm na własność bo taki to folklor naszego kraju. Chyba że wstęp dla udziałowca będzie się kończył na szlabanie. Musi być jeden gospodarz, jeden odpowiedzialny i prezes zatrudniony z zewnątrz a nie wybierany spośród udziałowców. Wszystko co działa inaczej powoli zamienia się koterię a firma pada. Przykłady grup producenckich świadczą o tym dobitnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś tu namieszałeś. Naprawdę  nie wiem o czym mówisz. Firmę w 1 dzień mogę przenieść do GB, D czy teneryfę i nikt mi własności nie zabierze. Z polem rolnym, nieruchomościami itd. może być różnie. Tego się boję gdy PO wróci do władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, Partyzant85 napisał:

Kolejny PISlamista który oprócz czubka własnego nosa widzi wszędzie opozycję próbującą obalić rząd :D

A jak to ci sie krzywda stała ? Bo droga publiczna nieprzejezdna z powodu protestu? Równie dobrze mogłaby być nieprzejezdna bo jakiś TIR mogłby leżeć w poprzek drogi na wszystkich pasach i do kogo miałbyś pretensje? Siedzisz w branży transportowej i musisz się liczyć z różnymi mniej lub bardziej losowymi zdarzeniami  które uniemożliwią Ci wywiązanie się z umowy.

 

Byś na wizytę do lekarza jechał gdzie w kolejce czeka się 2 lata byś inaczej gadał czemu nie blokują zakładów które sprowadzają śmierdzące ich zdaniem mięso ? Ano dlatego że prawnicy tych zakładów w krótkim czasie doprowadzili by do licytacj9i ich gospodarstw najatwiej życie utrudniać bezbronnym ludziom i robić z siebie ofiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

mirro napisał:

11 minut temu, damianzbr napisał:

co ma być z tymi firmami, oświeć mnie.

Był poruszany temat grup od pieczarek, czy hodowców drobiu. Nie słychać aby strajkowali mimo to że też mają ciężko.

Odpowiedziałem  tylko na  Twoje pytanie. Uściślam więc, że nie bedą mieć firm na własność bo taki to folklor naszego kraju. Chyba że wstęp dla udziałowca będzie się kończył na szlabanie. Musi być jeden gospodarz, jeden odpowiedzialny i prezes zatrudniony z zewnątrz a nie wybierany spośród udziałowców. Wszystko co działa inaczej powoli zamienia się koterię a firma pada. Przykłady grup producenckich świadczą o tym dobitnie. 

Przykłady grup pokazują że jak ktoś ma głowę na karku to dobrze wie że w grupie można więcej. Drobiarze i pieczarkarze są w grupach bo potrafią liczyć. Najczęściej dlatego że przyszli do rolnictwa robić pieniądz a nie bo najglupszemu z rodzeństwa zapisali hektary. Koło mnie jest grupa borówki amerykańskiej też ma się dobrze bo każdy nie jest "rolnikiem z dziada pradziada. Próbowaliśmy zrobić grupę producentów bydła opasowego. Sami rolnicy i się nie dało... O czym to świadczy?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

mirro napisał:

11 minut temu, damianzbr napisał:

co ma być z tymi firmami, oświeć mnie.

Był poruszany temat grup od pieczarek, czy hodowców drobiu. Nie słychać aby strajkowali mimo to że też mają ciężko.

Odpowiedziałem  tylko na  Twoje pytanie. Uściślam więc, że nie bedą mieć firm na własność bo taki to folklor naszego kraju. Chyba że wstęp dla udziałowca będzie się kończył na szlabanie. Musi być jeden gospodarz, jeden odpowiedzialny i prezes zatrudniony z zewnątrz a nie wybierany spośród udziałowców. Wszystko co działa inaczej powoli zamienia się koterię a firma pada. Przykłady grup producenckich świadczą o tym dobitnie. 

Przykłady grup pokazują że jak ktoś ma głowę na karku to dobrze wie że w grupie można więcej. Drobiarze i pieczarkarze są w grupach bo potrafią liczyć. Najczęściej dlatego że przyszli do rolnictwa robić pieniądz a nie bo najglupszemu z rodzeństwa zapisali hektary. Koło mnie jest grupa borówki amerykańskiej też ma się dobrze bo każdy nie jest "rolnikiem z dziada pradziada. Próbowaliśmy zrobić grupę producentów bydła opasowego. Sami rolnicy i się nie dało... O czym to świadczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Że bydło opasowe to nie pieczarki czy borówka ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Czyli że tutaj nie obowiązuje zasada że duży kupuje taniej a sprzedaje drożej i do tego może załapać się na dofinansowanie od obrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ci policjancji z filmiku już wyleczeni wszyscy z psiej grypy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/drob/14430-12-12-2018-ceny-skupu-kurczaka-i-sprzedazy-tuszki-strach-i-frustracja-hodowcow A niech otworzą nasz rynek na Ukraińców w imię jakiejś górnolotnej ideii to drobiarze leżą i kwiczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848
14 minut temu, Yoda napisał:

Czyli że tutaj nie obowiązuje zasada że duży kupuje taniej a sprzedaje drożej i do tego może załapać się na dofinansowanie od obrotu?

Nie porównuj hodowli zwierzęcej do roślinnej bo to w ogóle inna bajka,ceny mięsa skaczą,ceny paszy są zależne od cen zboża plus trzeba mieć siano i czym podściełać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@Yoda należysz do jakiejkolwiek grupy? Bo te zrzeszające trzodziarzy też podupadają. Napewno  w grupie jest lepiej, ale też jest zle. Gadać sobie można jak się na to z boku patrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Nie. Było blisko założenia. I przeszkodą nie była biurokracja tylko mentalność rolników. O dziwo młodych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
16 minut temu, Partyzant85 napisał:

Ci policjancji z filmiku już wyleczeni wszyscy z psiej grypy ? 

Spisują uczestników oraz samochody aktualnie. Pewnie sprawę w sądzie będą mieli protestujący.

Co do strajku to najlepsza forma strajku jest pójście na wybory i wybranie takiej opcji politycznej,której przy korycie nie było łącznie z petru.

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
Według mnie dobrze że zrobili protest. Wiele osób tutaj krytykuje sposób, formę czy organizatorów tego protestu natomiast sami nic nie robią aby wpłynąć na złe decyzję ministra. Oni przynajmniej próbują i walczą o swoje. Zablokowanie zakładów to też nie jest zły pomysł tylko kto wie czy minister by wtedy przyjechał a jeden czy drugi zakład zablokować to nic nie zmieni.
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
@sumek666 Co do wyborów masz 100%racji. Ludzie, nie tylko rolnicy narzekają, że im źle a po wyborach cały czas te same gęby w sejmie. Ale przeglądając ostatnio głupoty w internecie obejrzałem kilka odcinków "matura to bzdura". Zastanawiam się czy to dobrze, że tacy ludzie mogą głosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Widać jak wam zależy na dobru ogółu gdy na dzień dobry drwisz z krzywd drugiego. Stado niedorobów którzy widzą własny czubek nosa zablokowało drogę i się cieszy że sąsiad ma straty.

Z tego co słyszałem od świadków zdarzenia, wyszczekany chłopaczek z filmiku na FB jest sterowany przez kogoś z góry i w związku z tym tam na drodze telefonicznie były mu przekazywane instrukcje jak ma postępować.

Coraz bardziej mi to śmierdzi POpapraną opozycją. Ludzie bądźcie czujni i nie dajcie się zwieść. Kolejna kadencja ludzi z PO w sejmie po przez grabierz doprowadziła by do upadku ten kraj, ludzi z majątków prywatnych też by wywłaszczyli. 

N arazie rządzi prawica i granic nam nikt nie pozamykał jak się każdy bał i zachód nie przestał kupować u nas. Sytuacja nie jest super ale jest lepiej, niż było. Więc radzę na razie tego nie ruszać.

 

Mam rozumieć, to że nie potraficie w PL mieć swoich zakładów na własność aby odstawiać świnie za darmo i dostawać zysk w dywidendzie?

Czy jeszcze czegoś innego nie rozumiem?

A od kiedy to socjaliści to prawica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ropuch   
Gość Ropuch
samymi starymi sztruclami na ten protest przyjechali sami biedni chłopi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo lepsze traktory zostały na podwórkach żeby ich synowie jutuberzy mogli nagrywać podsumowanie roku 2018 lub mega wtopa 2018 i tym podobny szit na jutuba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
No tak, bo rolnik ma zapierdalać za michę ryżu, jeździć furmanką mieszkać w lepiankach? Wtedy reszta społeczeństwa by była szczęśliwa. Oo tak.
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj