Polecane posty

robercikj100    1010

Jak by było w rolnictwie tak źle to ziemia nie kosztowała by kilkadziesiąt tysięcy za ha i nikt by jej nie chciał. Jak wszyscy wiedzą jest na odwrót .

Edytowano przez robercikj100
  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Jak czytam wypowiedzi niektórych Judaszy to mi sie aż scyzoryk w ręku otwiera. Jak tak zajebi scie to kup ziemię 60tys za ha i zobaczymy za jaki okres ja splacisz.  Gwarantuje Ci ze 2 razy szybciej splaci sie mieszkanie w bloku na wynajem bez marnowania swojego zdrowia które jest bezcenne bo go nie kupisz a bardzo łatwo stracisz nawet na tym jednym ha, z tym że szybciej go stracisz jak kupisz piach po 30 tysięcy bo wtedy urodzi się tyle wartościowych roślin co w naszym rządzie skorupowanych świń przy korycie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Ale jak komuś się nie opłaca to dlaczego nie pójdzie na etat? Pracy jest pełno tylko robić i to za normalne pieniądze.
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Czy wam nie robi różnicy czy jecie padline z Danii czy dobre mięso z Polski? Czy uważacie że dla gospodarki dobrze będzie kiedy zlikwiduje się trzode chlewną?
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, robercikj100 napisał:

Jak by było w rolnictwie tak źle to ziemia nie kosztowała by kilkadziesiąt tysięcy za ha i nikt by jej nie chciał. Jak wszyscy wiedzą jest na odwrót .

Nie wszędzie tyle kosztuje . Przykro mówić , ale źle to zorganizowane . Popieram , ale po co tam minister , jak wszyscy naraz pytają i konkretnych pytań brak .

Pyta minister , czy rolnicy powinni przestrzegać bioasekuracji . Powinni , tyle że to nie zlikwiduje ASF jak dzików nie chce nikt tłuc , ale czemu to nadleśnictw nie obowiązuje . Nawet kontrargumentów porządnych nie było . Do d*py to wszystko było .

Źle się dzieje w rolnictwie , ale najpierw ustalmy czego oczekujemy . Wyskoczył tam któryś że świnie za tanie i rekompensaty potrzebne . Idiotyzm . Rząd ma zapewnić równe warunki konkurencji i nie pozwalać pchać mięsa , którego nawet mój pies nie chce żreć .

Dla wielu tutaj ważniejszy los karpia , niż przyszłość polskiego rolnika .

46 minut temu, Ropuch napisał:

samymi starymi sztruclami na ten protest przyjechali sami biedni chłopi.

Rowerami k**wa mieli przyjechać ? Z nudów tam pojechali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

He , he . Jak odpowiesz mi , czy wędkowanie jest bardziej humanitarne , to postaram się zrozumieć Twoją postawę . 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
59 minut temu, Ropuch napisał:

samymi starymi sztruclami na ten protest przyjechali sami biedni chłopi.

A kto miał przyjechać,Ci chyba mają najgorzej w rolnictwie,jakby przyjechali nowymi jd nh itp,to wogóle z miasta powiedzieli by to się powodzi,ale raczej Ci drudzy widocznie nie potrzebują strakju,bo pewnie po co ja mam dobrze,i ot tal jedność w naszym rolnictwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jeżeli po złowieniu ryby wędka jest od razy ubita to ma napewno lepiej niż karp w sklepowej wannie 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie zły i pazerny ylko kolejne hektary mu w głowie i dotacje a jak nie to hejda na drogi dziadostwo za 5 groszy  powinni wziąć pały i rżnąć tą chołotę w tych kamizelkach

Za ten tekst to powinieneś dostać po pysku od tych wszystkich w kamizelkach. 

 

2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Szkoda ministra że musi tam marznąć. Jak było do wyboru polski warchlak lub zagraniczny to każdy brał zagraniczny bo lepiej rośnie a z polskiego drwili, jak teraz rynek zalał zachód  i polskie upadło to bida że polskiego niema i trzeba strajkować i zmuszać do kupowania polskiej żywności.

 

To po h** kupujesz w Lidlu a nie w Polskim prywatnym sklepie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Siejemy 6 ha buraków cukrowych. I co w żadnym sklepie w okolicy nie ma polskiego cukru tylko niemiecki. Nawet w małych sklepach trzeba do cukrowni zapieprzać i kupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391
5 minut temu, PRIMO napisał:

Za ten tekst to powinieneś dostać po pysku od tych wszystkich w kamizelkach. 

 

To po h** kupujesz w Lidlu a nie w Polskim prywatnym sklepie? 

Bo i tak z duńskiej świni z beczką chemi, a tam przynajmniej to samo a 4 zł taniej😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
6 minut temu, PRIMO napisał:

Za ten tekst to powinieneś dostać po pysku od tych wszystkich w kamizelkach. 

 

 

Ja tam mówię , że co się odwlecze to nie uciecze i w realu kiedyś trafi na kogos kto mu paszczę oklepie . 

  • Like 2

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Spisują uczestników oraz samochody aktualnie. Pewnie sprawę w sądzie będą mieli protestujący.

Co do strajku to najlepsza forma strajku jest pójście na wybory i wybranie takiej opcji politycznej,której przy korycie nie było łącznie z petru.

Psiarnia zarabia na awans. 

Tyleże w wyborach to miasto ma większość a nie wieś. 

1 godzinę temu, poosa21 napisał:

A od kiedy to socjaliści to prawica?

Od kąd rządzi PIS 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
4 godziny temu, damianzbr napisał:

o jaką przewagę ci chodzi, czy masz na myśli produkcję pomidora, bo ja nie słyszałem zbyt dużo o przewagach PL.

https://www.wykop.pl/link/1633746/najwiekszy-kompleks-szklarniowy-swiata/

 

nikt wam nie broni produkować taniej warzyw od hiszpanów, czy świń od duńczuków w celu zalania Europy tanim szajskim żarciem.

Jeśli tego nie potraficie to nie znaczy że wolno wam blokować drogi.

 

Jeśli macie jakieś si do supermarketów, zablokujcie wejścia i parkingi aby nie mogli sprzedać swojego towaru, ale się odpierd**lcie od ludzi na drodze, a przede wszystkim nie utożsamiajcie tych blokad z rolnikami bo mi i innym wstyd robicie.

Kolego na rzezni w Danii kilogram półtuszy kosztuje 5,22 zł E klasa , ja na obecną chwilę tu w Polsce dostaje 5.20 E ,czyli zgodnie z Twoim tokiem myślenia  powinienem być na wygranej pozycji,odchodza  koszty transportu , uboju[koszt pracy w Danii],według mnie nadzień dobry jestem tańszy jakieś 10% od Duńczyka,to proszę wytłumacz Mi jakim sposobem to samo mięso już po przetworzeniu jest tańsze około 30% w sklepach od polskiego, kto pokrywa różnicę,piszesz o wolnym rynku przecież to jest czysta hipokryzja,skąd się biorą tacy ludzie,według Twojej logiki mogę śmiało blokować wraz z sąsiadami jutro drogę,jestem tańszy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

A ile masz udziałów w ubojni do której oddajesz tuczniki? I czyja to wina? PiS-u? Ilu było na wyborach? Ilu z was należy do związku branżowego i w nim działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy to jego wina że tych udziałów nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
3 minuty temu, Yoda napisał:

A ile masz udziałów w ubojni do której oddajesz tuczniki? I czyja to wina? PiS-u? Ilu było na wyborach? Ilu z was należy do związku branżowego i w nim działa?

Po niekąd i PIS u jak wiadomo wywodzi się z Solidarności która niszczyła co się tylko dało bo zamiast sprzedać rolnikom za przysłowiową złotówkę to zamykać bo nie potrzebne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
A moja? Gdyby na ten protest przyjechało 50 trzodziarzy i niech każdy oddaje rocznie po 500 tucznikow to gdyby razem działali to pewnie każdy zakład by chciał takiego dostawcę. Jak były udziały shiuzow to przedstawiciel jeździł i prosił żeby kupować i zainteresowanie było ale u dużych rolników. Mali mieli to gdzieś bo myśleli że znowu ktoś za nich będzie robił albo że za darmo dostaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

PRIMO napisał:

3 minuty temu, Yoda napisał:

A ile masz udziałów w ubojni do której oddajesz tuczniki? I czyja to wina? PiS-u? Ilu było na wyborach? Ilu z was należy do związku branżowego i w nim działa?

Po niekąd i PIS u jak wiadomo wywodzi się z Solidarności która niszczyła co się tylko dało bo zamiast sprzedać rolnikom za przysłowiową złotówkę to zamykać bo nie potrzebne. 

A dlaczego za darmo? Może każdemu co robił na zakładzie też dać akcje a temu co w pgrze to po hektarze ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego . Wiem że wielkie hodowle są bardziej ekonomiczne , ale czy mały jest złem i musi przestać istnieć ? Czy 500 jest bardziej uzasadnione niż podtrzymywanie zdrowej żywności .?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
2 minuty temu, Yoda napisał:

A moja? Gdyby na ten protest przyjechało 50 trzodziarzy i niech każdy oddaje rocznie po 500 tucznikow to gdyby razem działali to pewnie każdy zakład by chciał takiego dostawcę. Jak były udziały shiuzow to przedstawiciel jeździł i prosił żeby kupować i zainteresowanie było ale u dużych rolników. Mali mieli to gdzieś bo myśleli że znowu ktoś za nich będzie robił albo że za darmo dostaną

dzisiaj na żadnym zakładzie nie robi wrażenia 500 czy 1000 sztuk świń które może zakupić u rolnika. Po pierwsze ten towar przywiezie handlarz przewoźnik prosto do zakładu, po drugie duże zakłady oferują tucz i rolnik i tak dla nich produkuje i ponosi ryzyko, a że spożycie wieprzowiny w Polsce jest dość duże to w dobie wolnego rynku zawsze tą wieprzowinę można sobie skądś sciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No obecnie nie robi , Tylko po co pozamykano małe masarnie tworząc idiotyczne przepisy , tak aby tym małym przestało się opłacać . Niby to Unia nakazywała żeby ubój był gdzie indziej niż wyrób , Tylko skoro to jedynie unijne przepisy obowiązują , to po cholerę nam ta cała banda rządzących ? Może za pracę fizyczną się wezmą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
To skoro dla was 500 tucznikow na rok na jednego to dużo to po ile chcecie trzymać? Po jednej maciorze? Na studiach bylem na praktyce w UK to 6 osób pracowało na farmie 2000 loch w cyklu zamkniętym. Słownie sześć osób ogarniało hodowle dwóch tysięcy loch plus tuczniki do tego zywili na mokro odpadami. To też wina rządu że robią to taniej niż ten co ma 5 sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj