leszek1000

Members
 • Ilość treści

  5374
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1817 Excellent

10 obserwujących

O leszek1000

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

11212 wyświetleń profilu
 1. Oczywiście że tak. Ketoza to szybkie spalanie tłuszczu w organizmie. To wątroba przerabia ten tłuszcz, przy szybkim spalanu dochodzi do stłuszczenia wątroby. Potem do uszkodzenia i niewydolności. Wątroba bieże udział w procesie usuwania atybiotyków czy innych leków. Mocno obciążona wątroba gorzej pracuje, przez co antybiotyk dalej jest obecny w mleku.
 2. Z tłuszczu palmowego ostatnio zrezygnowałem. W premi Idzie ta Omega L z liry, soja,kukurydza i witaminy. Jak na razie jest ok. Niektóre nie chciały jeść , także szkoda kasy. Znajomy przy wydajności 12,5tyś nie stosuje tłuszczu chroniowego, więc można obyć się bez tego.
 3. Idzie ciepło, wszystko ponowie ruszy. Po majówce, zaczniemy zbieranie pierwszego pokosu.
 4. Wystarczy że na liściach lub koblie jest pleśń .W zbożu czy śrutach, jednie są nieszkodliwe dla przeżuwaczy inne mogą zrobić sporo szkód.
 5. Jakie było ph ? Z tego co wyczytałem niska kwasowość może być przyczyną stanów zapalnych wymienia.
 6. Jeżeli ci woda stoi, to na pewno nie masz 5/6 klasy.
 7. Musisz przeanalizować dawkę ile tej wysłodki idzie?. Jeżeli nie masz kukurydzy to energie musisz jeszcze z czegoś dołożyć. Mogą ci się przykwaszać, a krowy w szczycie laktacji nie bedą ci waliły wysokim tłuszczem.
 8. Młóto browarnianie to przede wszystkich białko w ponad 50% trawione w jelicie. Zawiera tez mikro i makro elementy. Pytanie jakie te młóto chcesz kupować mokre czy suszone?
 9. Jest szansa, że ją uratujesz. Przede wszystkim zadzwoń do weta i się zapytaj jakie ma leki na wątrobę. Jak ma menbutil to można podać przed 3 dni po 40-30-30ml do tego b12. Dzisiaj na pewno podaj jej i tą glicerynę do pyska. No i jeszcze proponuje kropówke z glukozą w tym tygodniu. Nie zapomnij do najlepszych sianie jakie masz, ono potrafi ruszyć żwacz 😉
 10. Wątroba to jeden z ogranów, który po porodzie dostaje po d*pie. Nawet jeżeli z krową wszystko jest ok, to przy wysokiej wydajności zawsze obrywa.
 11. Pytanie od czego ma gorączke. Zaburzenia trawienia, plus wątroba. Przedewszystkim zbić gorączkę, przy 40 stopniach nie będzie jadła. Znaleść przyczynę tej gorączyki czy czasem antybiotyki nie musi dostać. Wlewki możesz podawać codziennie, leki na wątrobę też. Była otłuszczona przed porodem ?
 12. 0.5l gliceryny jej wlewaj. Nic się nie stanie, dopóki nie je to jedyna rzecz jaką są może uratować. No i oczyście kroplówki i coś na apetyt. Oczywiście glikol jest lepszy, ale podawaj to co masz.
 13. Mogą być zęby. Każdy może mieć inne zdanie o kextonie. Jednak podawanie go po wycieleniu jest bez sensu. Tak jak na etykecie 3 tygodnie przed planowamy porodem. Krowa już przed porodem może wchodzi w ketoze lub pobierać nadmiar tłuszczu z organizmu. Między ketozą a spadaniem jest cienka linia. Każda krowa po porodzie jest w deficynie energetynczym, ale nie każda wejdzie w ketoze. Co jej dajesz glikol czy glicerynę ?
 14. Poczekajmy za wynikami. A dzisiaj daj jej energii do pyska i spróbuj z tą świeżą trawą. Obstawiam stłuszconą wątrobę, ale przyczym braku apetytu może byc więcej.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj