Skocz do zawartości

Kalmidlo

Members
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Kalmidlo

Praktykant

Praktykant (3/14)

  • One Month Later
  • Collaborator Unikat
  • Week One Done
  • Dedicated Unikat
  • Reacting Well Unikat

Najnowsze odznaki

12

Reputacja

  1. https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-chiny-zmniejsza-import-mleczarski-z-europy-stawiaja-na-wlasn,nId,23490149 jest nadzieja na lepszą cenę 😃
  2. Czy masz robota czy nie czy pracownika czy nie czy masz żonę do pomocy czy nie czy masz 6 krów czy 60 czy 600 to musisz zadać sobie pytanie czy krowy robią dla ciebie i na ciebie czy ty robisz dla nich i jednocześnie na te krowy
  3. Płd Wlkp ilość ponad 40 tys tl 4,02 i bi 3,55 2,18 brutto
  4. Co to za Kowal? Ma jakiś kanał na yt?
  5. U mnie za luty wyszło 2,20 brutto powyżej 30 tys patrząc na tych wielkich bambrów co stawania obory na 200 krów i więcej to chce aby mleko było po 1zl bo przez takich zaś jest nadmiar mleka kto ma wypić te mleko jak populacja ludzi się zmniejsza u mnie cena za ha ziemi dzierżawa od 3500 w zwyz a jestem południową wlkp
  6. Panowie czy jest sens budować nową oborę z robotem z systemem płytkiej ściółki? Dodam że ma wl słomę pod oporem Jak to wogole zagra robot i codzienne usuwanie obornika z obory?
  7. Jakiś ty naiwny pomyśl i policz sobie. Jeśli np jedno auto zbiera całe auto od np 15 rolników a drugie auto cale od 3 rolników i mamy te same ilości. powiedzmy ze auta maja 13 tys pojemności i jeśli różnica w cenie między tymi 15 rolnikami a tymi 3 jest 50gr to: 13 tys x 0,50zl=6500zl czyli tyle mleczarnia musi zapłacić więcej tym 3 rolnikom więcej niż tym pozostałym 15 i mi chyba nie powiesz ze koszt odbioru mleka od tych 15 rolników wynosi 6500? max 500 zł więcej za większa ilość wjazdów na posesje po prostu ci mali rolnicy swoją ceną robia na cenę tych dużych i tyle
  8. Ta wycena czego się tyczy? Jaka obora w jakim systemie? I ta wycena od kogo? Jakiegoś wykonawcy?
  9. No to zejdę jak radzisz 😄 moja działka to 16 ha w jednym kawałku😀a przed nimi moje innne działki a z wszystkich stron sąsiedzi min 200m ewentualnie przed domem droga gminna
  10. Co ma wspólnego założone nowe konto? Nie wierzysz ze się spalił to sobie wyszukaj o spaleniu robota Lely w wlkp jest artykuł To oc o ci chodziło?
  11. Pare dni temu jeden co ma robota dostał powiadomienie na tel od robota ale olał to a pare min później widzi ze się z obory dymi. A tam uw robot lely się spalił. Wiec wiesz olać to sobie możesz nogawki podczas sikania A dlaczego mówisz ze nie szybko? Kwestia papierów i za rok zaczynam budowę
  12. Chce hale w bój w bok bo będzie mniej wychodzenia z kanału żeby wgnaic krowy a jak będzie auto tanadem to mogę za każda krowę wychodzić z kanału bo różnie to bywa. wiadomo ze w bk w bok znajdzie się krowa co będzie wolno się doić i spowolni to całe dojenie bo przy tandemie tego nie ma. A chce 2x5 żeby dój był szybszy lepiej dołożyć więcej kasy za montaż ale za to mniej wejść. a robota nie chce bo u mnie w okolicy to na przestrzeni 5 lat zamontowano iść z z 50 szt i z kim bym nie rozmawiał to tacy zadowoleni nie są bo za duża selekcja bydła i ta niepewność o której powiadomienie przyjdzie. A na hali wiem ze rano i wieczorem muszę być i doić. A co myślicie jaki system wybrać ruszta czy bez ściółkowo? Masz może link żeby to obejrzeć u nich?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v