Polecane posty

Aktis    319
@Yoda "Są jabłka grojeckie, wołowina qmp,piwa regionalne" - jak idę do sklepu to albo tego nie ma, albo nie mam pojęcia, że to żywność premium. Raz kiedyś widziałem tzw jabłka grójeckie w lidlu (pewnie ze dwa lata temu). Wołowiny qmp nie widziałem na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale był minister - i nawet jeśli coś obiecał i tego nie zmieni to przy następnej blokadzie (a taka na 90 %  będzie) zostanie mu to przypomniane. Myślisz że co zmieni twoja ulotka ?  - połowa ludzi robiących zakupy nawet jej nie wezmie do ręki, połowa z tych którzy ją wezmie wyrzuci ją do kosza, inni schowają do torby i może 2 % z ogółu konsumentów przeczyta to co tam naskrobiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

U mnie wszystkie ziemniaki są "jedzonki" i nikt nie dyskutuje jaka to odmiana 😛

@Bartek933 na paczkowanej wołowinie zawsze jest kraj urodzenia, chowu i zabicia


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Aktis napisał:

oznaczenia oczywiście jakieś są na czesci produktów ale co tego jak tam można wpisać wszystko. I tak nikt na tym nie straci jak wpisze co chce. Nawet na bazarku w mieście ziemniaki to tylko albo irga albo irys. Innych nie widziałem. A czy Wy tylko te dwie odmiany produkujecie? Ludzie w mieście zjedzą (zresztą te ze wsi też).

A co jeszcze można zrobić? Armię kolejnych urzędników którzy będą tylko chodzić i sprawdzać co jest na etykiecie a co w rzeczywistości? Napiszcie wprost że ma być kolejna zapomoga do ha albo do jednej sztuki i przestańcie kręcić o etykietach. Bo sami nie wiecie czego chcecie czy lepszej ceny czy etykiet czy ulotek dla konsumenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja nigdy takiego czegoś nie kupowałem, ale w sobotę kupiłem parówki z szynki i tam nic nie zauważyłem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Aktis napisał:

oznaczenia oczywiście jakieś są na czesci produktów ale co tego jak tam można wpisać wszystko. I tak nikt na tym nie straci jak wpisze co chce. Nawet na bazarku w mieście ziemniaki to tylko albo irga albo irys. Innych nie widziałem. A czy Wy tylko te dwie odmiany produkujecie? Ludzie w mieście zjedzą (zresztą te ze wsi też).

A co jeszcze można zrobić? Armię kolejnych urzędników którzy będą tylko chodzić i sprawdzać co jest na etykiecie a co w rzeczywistości? Napiszcie wprost że ma być kolejna zapomoga do ha albo do jednej sztuki i przestańcie kręcić o etykietach. Bo sami nie wiecie czego chcecie czy lepszej ceny czy etykiet czy ulotek dla konsumenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

k**wa yoda zacznij pisać pojedynczo te komentarze. 

Bartek parówki z szynki? Czy parówki z szynką? Poza tym szynką to nie wołowina ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Aktis napisał:

@Yoda "Są jabłka grojeckie, wołowina qmp,piwa regionalne" - jak idę do sklepu to albo tego nie ma, albo nie mam pojęcia, że to żywność premium. Raz kiedyś widziałem tzw jabłka grójeckie w lidlu (pewnie ze dwa lata temu). Wołowiny qmp nie widziałem na oczy.

Jaja sobie robisz? Coraz więcej ludzi wchodzi w qmp a ty nie wiesz co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Aktis napisał:

@Yoda "Są jabłka grojeckie, wołowina qmp,piwa regionalne" - jak idę do sklepu to albo tego nie ma, albo nie mam pojęcia, że to żywność premium. Raz kiedyś widziałem tzw jabłka grójeckie w lidlu (pewnie ze dwa lata temu). Wołowiny qmp nie widziałem na oczy.

Jaja sobie robisz? Coraz więcej ludzi wchodzi w qmp a ty nie wiesz co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

sumek666 napisał:

k**wa yoda zacznij pisać pojedynczo te komentarze. 

Bartek parówki z szynki? Czy parówki z szynką? Poza tym szynką to nie wołowina ;)

Telefon mi tak wariuje. Piszę raz a 3 razy wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

sumek666 napisał:

k**wa yoda zacznij pisać pojedynczo te komentarze. 

Bartek parówki z szynki? Czy parówki z szynką? Poza tym szynką to nie wołowina ;)

Telefon mi tak wariuje. Piszę raz a 3 razy wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

@sumek666 parówki z szynki. My bijemy kabana, mamy swoje brojlery, kaczka i gęś też się trafi więc mięsa nie kupujemy. Tylko jak w Poznaniu jestem to parówki bo wchodzą na kacu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
@Yoda urzędników u nas dostatek wystarczy ze Ci co są dostaną odpowiednie narzędzia i motywację do działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
@Yoda "Jaja sobie robisz? Coraz więcej ludzi wchodzi w qmp a ty nie wiesz co to jest?" - ja coś słyszałem, ale pewnie dla tego, że trochę się interesuję tym. Co do moich znajomych (i z miasta i ze wsi), to jestem przekonany, że co aj mniej 99 na 100 nic o tym nie wie. Co do moich wczesniejszych wypowiedzi, to pisałem, że nigdy tego nie widziałem w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
7 minut temu, Partyzant85 napisał:

Ale był minister - i nawet jeśli coś obiecał i tego nie zmieni to przy następnej blokadzie (a taka na 90 %  będzie) zostanie mu to przypomniane. Myślisz że co zmieni twoja ulotka ?  - połowa ludzi robiących zakupy nawet jej nie wezmie do ręki, połowa z tych którzy ją wezmie wyrzuci ją do kosza, inni schowają do torby i może 2 % z ogółu konsumentów przeczyta to co tam naskrobiesz.

i co z tego ze na kolejnej blokadzie  cos mu przypomnicie ,dopóki nie będzie włodarza naszego w rządzie to zamarzniecie a nic nie zdziałacie 

wiesz to ze poglady mamy inne i sposoby działania  nie znaczy że nie gramy do jednej bramki  , szkoda czasu na spory ,

moze inni sie wypowiedzą w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

QMP - Qurwa Mają to w Piździe. Żaden skup, masarnia ani nic tego nie uznaje ani ćwierć grosza więcej nie ma z tego. 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

sumek666 napisał:

QMP - Qurwa Mają to w Piździe. Żaden skup, masarnia ani nic tego nie uznaje. Anik ćwierć grosza więcej nie ma z tego. 

Co za brednie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
@Yoda by nie ciągnąć tych wywodów. Moim zdaniem rynek żywności premium nie istnieje ani w świadomości konsumentów, ani w przepisach. Jeśli ministerstwo zauważa w żywności premium szanse dla polskiego rolnictwa, to powinno wprowadzić właściwe regulacje, wymagania dla producentów, oraz przeprowadzić porządną społeczną kampanie informacyjną w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To słucham. Podaj mi listę masarni  w Wielkopolsce które płacą więcej za QMP. Czekam.

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Żadna masarnia. Jak masz certyfikat to oni podają do kogo oddać bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

No cudownie. Czyli gdzie w Wielkopolsce mogę oddać? Mnie interesuje sprzedaż.

Konkrety pisz. Adresy i nazwy odbiorców.

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
Żeby jeszcze oddać sprawiedliwość, to minister mówił też o zrzeszanie się rolników w spółdzielnie. Wydaje to się jedyną słuszną drogą dla polskiego rolnictwa. U rolników pokutuje jednak pamięć o SKR-ach i PGR-ach. Poza tym zawiść miedzysąsiedzka często jest na tyle powszechna, że ludzie nie potrafią razem współpracować. Tu dużo do zrobienia mają sami rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Nie. Biernacki bierze qmp ale najpierw musisz mieć certyfikat. Nawet do zł na kg wbc jest więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj