Polecane posty

Yoda    535
Mnie nie obchodzi na kogo patrzysz a na kogo nie. Qmp w Wielkopolsce ma tylko Biernacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Do biernackiego sprzedają ludzie dwa razy. Pierwszy i ostatni. Znam kilku rolników co mają QMP i w praktyce to w ogóle nie działa. Nie ma chętnych aby w tym brać udział. Najlepiej idą stare krowy na kotlety 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, PRIMO napisał:

@staszek131415

A co ty mi z przeszłością wyskakujesz? 

Powiedziałem stań przed tymi rolnikami i powiedz im w twarz co o nich sądzisz. 

IDIOTOM TŁUMACZYŁ NIC NIE BĘDĘ TO BANDA CWANIAKÓW I TYLE RZĄDNYCH KORYTA ŚLEPI JESTEŚCIE?

8 godzin temu, Yoda napisał:

 

Jaja sobie robisz? Coraz więcej ludzi wchodzi w qmp a ty nie wiesz co to jest?

Kolejne nikomu nie potrzebnedziadostwo dobry produkt sam się obroni pamięętajcie piszecieże nasze takie zdrowe a czym się ono różni? Też pędzone na Chińskich premiksach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yoda nie zastanawiało cię dlaczego tylko na wołowinę są takie oznaczenia. To ci wytłumaczę i pewnie ci się to nie spodoba bo widze że zakochany w UE jesteś. Ano dla tego że są to przepisy wprowadzone odgórnie przez UE po to aby polska tania wołowina nie zalewała zachodnich rynków i aby konsument kupił droższe krajowe mięso niż polskie tej samej jakosci. Dla naszego rynku to bez znaczenia bo spożycie wołowiny w Polsce to niecałe 3 kg na osobę rocznie także nie zależy nikomu na naszym rynku co innego wieprzowina i tu jest problem bo takich oznaczeń nie ma i to nie przypadkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak minister pytał czy chcą rekompensaty do sprzedanych tuczników to krzyczeli że nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Pewnie że  nie  bo  im się  marzy  poselska  pensyjka  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę że niektórzy już za dużo TVPPIS się naogladali bo umysł macie już wyprany...Nie budzicie się przypadkiem w nocy  gdy majeczycie przez sen TYLKO PIS??? Czy obecni posłowie bądź partie mają monopol na władzę?? Jak przewodnicząca Solidarności Rolników jest posłem PIS to ok , hehe ludzie obudzcie się Bo jesteście manipulowani...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja już wole ten PiS niż to co wcześniej było. Wróci PO do władzy to wszyscy będą nagle antyPO i tak w kółko


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

KARGO napisał:

Yoda nie zastanawiało cię dlaczego tylko na wołowinę są takie oznaczenia. To ci wytłumaczę i pewnie ci się to nie spodoba bo widze że zakochany w UE jesteś. Ano dla tego że są to przepisy wprowadzone odgórnie przez UE po to aby polska tania wołowina nie zalewała zachodnich rynków i aby konsument kupił droższe krajowe mięso niż polskie tej samej jakosci. Dla naszego rynku to bez znaczenia bo spożycie wołowiny w Polsce to niecałe 3 kg na osobę rocznie także nie zależy nikomu na naszym rynku co innego wieprzowina i tu jest problem bo takich oznaczeń nie ma i to nie przypadkiem. 

Póki co to polska wołowina zalewa unijny rynek bo jest tańsza tak samo jak unijna wieprzowina Polskę. Tak to działa i ma działać jak jest wolny rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

A ja myślałem że nasza wołowina to głównie idzie na Włochy i do Turcji


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Już nie. Głownie Niemcy, Holandia, Francja. Turcja i Włochy to najlepszy towar a tego jest naprawde mało.

Edytowano przez Yoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jestem w związku hodowców i wiem po prostu co się dzieje na rynku. Włochy to był głownie importer odsadków bo oni chca specyficzne mięso, jak najjasniejsze dlatego wolą sami żywić niż kupować niewiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Przydalby sie jakis przedstawiciel w mediach, ale nie taki po podstawowce, co drze ryja, ze nam sie nalezy, bo wiekszosc Polakow sadzi, ze rolnik to ma teraz zycie jak w madrycie, co roku doplaty do wszystkiego, teraz suszowe dostali i jescze im malo. Takie jest niestety myslenie zwyklego Polaka. Minister lub ktos z rzadu rozmawia np. w Polsacie, dziennikarz stara sie mu bledy wytykac, ale co z tego jak rozmawiaja skrotami np. ASF. Ogladam to z ludzmi, ktorzy nie sa bezposrednio zwiazani z rolnictwem i nie maja pojecia co to jest ASF i o jakich problemach w ogole toczy sie ta rozmowa. Takie dyskusje to mozna sobie prowadzic na jamis rolniczym kanale, a nie w ogolnopolskiej telewizji. Ktos musi byc liderem i przedstawiac problemy calemu narodowi jak dziecku w przedszkolu od podstaw, a nie skrotami branzowymi bez zadnego rozwiniecia tematu, bo nikt tego po prostu nie rozumie i dalej sa komentarze typu "tyle doplat biora i jeszcze im malo"

Edytowano przez asus921
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

A jakie to ma znaczenie? Ostatnio na szkoleniu w sprawie polskiej wołowiny 2022 było to powiedziane gdzie najwięcej wysyłamy i po ile. Takie rzeczy chcesz wiedziec a nie wiesz nawet co to QMP. Ogarnij sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Polska wołowina  40-60 % idzie na Turcję,przypomnijcie sobie jak 2 miesiące temu załamał się turecka lira i jaka niepewnośc  nastąpiła na polskim rynku ,kilogram jakościowej wolowiny ok 80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Turcja po prostu najwiecej płaci i dlatego taki szum był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Liczby są takie że 80% wołowiny jedzie do UE i nikt nie drze ryja że tanie polskie mięso zalewa rynek.

Edytowano przez Yoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674

Bartek933 napisał:

Ja już wole ten PiS niż to co wcześniej było. Wróci PO do władzy to wszyscy będą nagle antyPO i tak w kółko

Z takim myślieniem dalej będzie do d...y. Tak jakby innych partii nie było.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj