Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

@sumek666 mylisz się. Są bardzo różni kierowcy, tacy do rany przyłóż i tacy że za jaja powiesić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, Yoda napisał:

PSL wypada z gry to kilku cwaniakow chce zająć ich miejsce. Na początku był ruch oddolny dzisiaj już otwarcie przyznają że przydałoby się mieć kogoś swojego w sejmie. A ludzie ciągle wierzą jak to o ich dobro walczą. Ten pokaz był wczoraj jak oprócz krzyku nikt zdania poprawnie nie potrafił złożyć. Samoobrona 2.0

Jakbyś  nie oglądał tylko TVPPIS to byś rozróżniał pewne sprawy . Taki PSL z agrounii jak faszyści z maszerujacych w marszu 11listopada. Podaj ilu ludzi jest tam z kierownictwa PSLU ?? to ruch oddolny który tworzą zwykli rolnicy dla tych którzy nie są nimi naprawdę nie ma tam miejsca.  Hehe Kołodziejczyk zaczął swoją przygodę z polityką kiedy został radnym z PISU notes kiedyś wierzył z resztą tak jak ja że coś zmienią, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna bo oni nie chcą nic zmieniać interesują ich jedynie własne interesy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianzbr  -

33 minuty temu, Partyzant85 napisał:

dziadtransach wyzyskujących pracowników

Gdybyś zapewniał odpowiednie warunki pracy i godziwe wynagrodzenie to miałbyś dobrych pracowników a nie ludzi z łapanki - jaki pan taki kram jak to Sumek powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Rolnikiem jestem od 1,5 roku. Wcześniej przez 10 lat pracowałem na etacie w różnych firmach czy to we wakacje czy też dorywczo czy też na cały etat. Od gastronomii po produkcję. W transporcie na szczęście nigdy. 

Jedna rzecz która ja stwierdzam to to, że tam gdzie idzie konkretna wypłata za pracę pracownicy nawet nie myślą kraść a nawet jak się taki baran znajdzie to zostaje wyeliminowany z zespołu przez pracowników. Oczywiście pracownik też musi wykonywać pracę w sposób prawidłowy a nie na odpier**l. Jeżeli szef/kierownik jest w porządku to pracownicy też będą w porządku. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Partyzant85 napisał:

@damianzbr  -

Gdybyś zapewniał odpowiednie warunki pracy i godziwe wynagrodzenie to miałbyś dobrych pracowników a nie ludzi z łapanki - jaki pan taki kram jak to Sumek powiedział.

W bogatych częściach Polski dziadtransy wymierają, bo nie ma kto u nich jeździć. Dziś nawet niektóre duże firmy nie mogą sobie pozwolić na zwalnianie kiepskich kierowców. Stąd powolne podduszanie dziadgospodarstw, ktoś musi zacząć pracować jak już Ukraińcy się dorobią i uciekną dalej na zachód  do Niemiec. Już kilka lat temu Tański się w TV oburzał, jak to jest możliwe, że jeszcze tyle małych gospodarstw jest w kraju. Taka jest jednak mentalność ludzi na wsi, że wolą biednie, ale u siebie pracować niż  np. u Janusza w dziadtransie starą Scanią jeździć bocznymi drogami, co by się na ITD nie nadziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Partyzant85 napisał:

@damianzbr  -

Gdybyś zapewniał odpowiednie warunki pracy i godziwe wynagrodzenie to miałbyś dobrych pracowników a nie ludzi z łapanki - jaki pan taki kram jak to Sumek powiedział.

6 - 8 tys. za 18 - 20 dni w pracy twoim zdaniem jest nie godziwym wynagrodzeniem? Jeszcze jak chcę ubezpieczyć od normalnej stawki to nie wielki krzyk bo rodzinne i 500+ mu przepadnie.

A te godziwe warunki to niby co? Limuzyną ma ciągać naczepę, czy fotele z masażem mam zamontować i dziwkę na wyposażeniu?

@sumek666 dla niewdzięczników nie ma czegoś takiego jak godziwe wynagrodzenie. Zawsze będą kraś bo im mało.

A jak się taki baran znajdzie to nagabuje innych aby też zaczęli kraść i nikt go nie eliminuję tylko tworzą komitet wywierający presję na bezradnych pracodawcach. Szantażują że odchodzą wszyscy na raz w jednym dniu i inne świństwa wymyślają.

 

@Kazik80 stara scania i boczne drogi to praktyka młodych bogów transportu którzy jeszcze pół roku temu byli pracownikami i nie mogli zdzierżyć że muszą robić na szefa który skutecznie uniemożliwia kradzieże. Postanawiają spróbować swoich sił kupują starą scanię i jeżdżą bez tacha bocznymi drogami z nadzieją że szybko się dorobią w ten sposób.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nikt nie powiedział, że Ty Damian jesteś dziadtrans. Ja bardzo rozumiem i znam branżę transportową i w życiu bym tam nie poszedł. 6-8 tyś ale 12h za kółkiem ;) (nie znam się na tacho)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem ile płacisz tym swoim barankom ale średnio wierzę w te 8 tysięcy. Za rodzinne i 500+ podziękuj rządowi - zarówno PISlamowskiemu jak i POpaprańcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, sumek666 napisał:

Rolnikiem jestem od 1,5 roku. Wcześniej przez 10 lat pracowałem na etacie w różnych firmach czy to we wakacje czy też dorywczo czy też na cały etat. Od gastronomii po produkcję. W transporcie na szczęście nigdy. 

Jedna rzecz która ja stwierdzam to to, że tam gdzie idzie konkretna wypłata za pracę pracownicy nawet nie myślą kraść a nawet jak się taki baran znajdzie to zostaje wyeliminowany z zespołu przez pracowników. Oczywiście pracownik też musi wykonywać pracę w sposób prawidłowy a nie na odpier**l. Jeżeli szef/kierownik jest w porządku to pracownicy też będą w porządku. 

Guzik prawda. Są ludzie, w których złodziejstwo jest tak zakorzenione, że nawet jakby zarabiał więcej niż znajomi w innych firmach, to i tak by kradł. Musi być dobry nadzór, bo niektórzy, którzy są uczciwi i nie kradną, i tak nie  zgłaszają kradzieży szefowi, bo nie będą konfidentami. Lepiej,  żeby szef miał straty i nie miał na podwyżki dla uczciwych.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Są ludzie i ludziska. W każdej grupie społecznej znajdzie się jakiś baran. 

2 minuty temu, Partyzant85 napisał:

Nie wiem ile płacisz tym swoim barankom ale średnio wierzę w te 8 tysięcy. Za rodzinne i 500+ podziękuj rządowi - zarówno PISlamowskiemu jak i POpaprańcom.

PISdzielcom


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Partyzant85 napisał:

Nie wiem ile płacisz tym swoim barankom ale średnio wierzę w te 8 tysięcy. Za rodzinne i 500+ podziękuj rządowi - zarówno PISlamowskiemu jak i POpaprańcom.

Gdy jeszcze nie było 500+ też chcieli by najlepiej na czarno pracować aby zasiłki nie przepadły. A broń boże ubezpieczyć więcej niż najniższa krajowa. Jeden aparat zmusił mnie do ubezpieczenia na najniższą krajową, a po roku chciał zaświadczenie o zarobkach do banku bo starał się o kredy na dom. Co miałem zrobić dałem mu zaświadczenie z fałszywymi danymi, z zawyżonymi zarobkami.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianzbr, za jazdę tylko w kraju z weekendami w domu ile płacisz porządnemu kierowcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@sumek666 Nie, do GB działam. Wschód to starzy wyjadacze zostali i w żywe oczy wciskają że 200 dolców tradycji musiał zostawić i nic mu nie zrobisz. Na zachodzie przynajmniej paragony są, ale to też można sobie kupić i okazać szefowi zmyślone wydatki.

@Kazik80 nie jeżdżę po kraju, ale myślę że z weekendami w domu to jakieś 5000 minimum jak czysta robota na chłodni. Z jakimiś beczkami, żywcem czy kontenerem pewnie więcej.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@sumek666 tak ja ze wschodu PL.

@Kazik80 mój kolega pracuje w firmie, ma stałą trasę coś deko ponad 300 km i z powrotem. Przez 5 dni w tyg. Poniedziałek 4 rano startuje do firmy i w piątek o 19:00 wolny. To mówi że 6 tys ma wypłaty na chłodni. Nówka auto i naczepa nówka.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czemu to? Co to wyjaśnia ? ;)

Nie nie mam ukraińców ani białorusinów. Szybko się z nich wyleczyłem.. Nie przy tak małej firmie jak moja. Może jakby mieć co najmniej z 20 aut i kierownika od zatrudnienia który faktycznie trzymał by nad nimi bata.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zabór pruski a ruski... O kulturę pracy mi chodzi. Tak. Do dzisiaj wodze różnice choć jestem mocno przed 30tka


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś może w tym być. Nie zaprzeczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

@damianzbr o ku**wa stać cię tyle pracownikowi zapłacić? Ja jak powiedziałem siefowi, że za pańszczyznę jeździł nie będę, to mi powiedział, że to wieś a nie miasto i standardy muszą być zachowane. Co prawda jeżdżę na autobusach ale to już ku*wa woła o pomstę do nieba za jakie pieniądze się ludzi wozi... W firmie większej jak miejscowy PKS... Jak faktycznie tyle płacisz to jestem skłonny się przebranżowić :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

To i tak nie wiadomo skąd warchlaki, muszę popatrzeć bo jak napisałem wcześniej tylko parówki w biedrze co jakiś czas kupie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Chińskiego? Z tego co wiem to Duńczycy mają animex. Przecież na opakowaniu wyraźnie napisane że chowane w pl więc o co chodzi? Na forum wielokrotnie poskreslaliscie jaki to duński warchlak lepszy i że jak do wyboru polski albo duński to wybór oczywisty. Nagle się oczy otwierają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj