Skocz do zawartości

damianzbr

Members
 • Zawartość

  6046
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

977 Excellent

O damianzbr

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

25694 wyświetleń profilu
 1. Wojtal tak może być, jeśli HN był z serii CX, czyli 2 bębny. Mogło tak być że class z jednym bębnem, mniej pouszkadza ziarno kukurydzy niż NH z dwoma bębnami. Jeszcze pozostaje kwestia zwalniacza obrotów młocarni. Ciekawe czy oba kombajny posiadały ten system, bo groch, soja, kukurydza kosi się na zupełnie innych, niskich obrotach młocarni, których nie da się uzyskać na kołach pasowych tych co zboże się młóci. Trzeba zmieniać kolo pasowe albo nowe kombajny mają wprowadzoną automatykę, dwa kola zamontowane jednocześnie, przekłada się tylko dźwignię. A to że leżała kukurydza na polu - jeśli całe kolby to wina kukurydzy, omacnica po podgryzała łodygi, wina przystawki, wina operatora że nieudolnie trafiał w rządki. Ewentualnie za bardzo poluzował klepisko i nie domłócone kolby wylatywały klawiszami. - jeśli ziarno za kombajnem, miał po prostu źle ustawione górne sito, albo zabrudzone i fajansiarzowi nie chciało się wyjść z kijem bukowym aby oczyścić sito.
 2. Czuję się jak na jakimś ivencie dla gimbazy. John to ty jesteś sprawcą takiej atmosfery. Ja pierdziu, co ty ćpałeś? Class jest najlepszy w sieczkarniach a stwierdziłeś to za pewne po kolorze felg. JD w ciągnikach za pewne po rurze wydechowej, a NH w czym i po czym, może wujka sąsiad coś mówił, przypomnij sobie bo to może być bardzo cenna informacja, zresztą jak wszystkie od ciebie... - Żmijki zamiast w podsiewacza to był jeden z argumentów dla którego wybrałem JD, bo mój kombajn jest przede wszystkim do koszenia kukurydzy a nie czyszczenia kijem bukowym podsiewacza z papki mączno kukurydzianej. - Ktoś kupił tucana 320 na 200 ha bo tak mu przedstawiciel handlowiec oszust nawciskał kitu. - jakość omłotu w gospodarstwie mojego znajomego który ma 2 x NH TC i raz Tucano 320 jest zdecydowanie lepsza po NH. - W tucano o którym rozmawiamy także tylko jeden bęben, APS nie młóci a rzekomo układa. - I tylko z jednym twoim słowem się zgodzę. Że class bije na głowę JD oraz NH lakierowaniem. Bo z NH jak i JD farba z osłon odłazi, a clas faktycznie nie zaoszczędził w tej materii. Nie musisz odp, rozmowa bez argumentów nie ma sensu więc mam gdzieś twoje zdanie oparte na plotkach i domysłach, bo i tak inni zainteresowani tematem zobaczą że pięciu pisze białe, a jeden nazywa to czarne. Dziękuję że pozwoliłeś mi stracić mój cenny czas na czytanie twoich pierdół. pzdr.
 3. To samo mogę powiedzieć o tobie. Że masz clasa i jesteś sfrustrowany. U nas w okolicy jest tylko mój JD, kila NH i classów. Na NH nikt nie narzeka każdy zadowolony a właściciele clasów żałują swojego wyboru. Oczywiście nie wspominam o tych wszystkich oszukanych co w latach 2010 - 2014 zakupili tucano 320 co miał być takim potworem polnym koszącym po 4ha/godz. Tylko mówię właśnie o właścicielach serii 400 że są niezadowoleni. Prawdziwy class zaczyna się od lexa. Co chcesz udowodnić pisząc ,,kombajno-siewnik,, czy to że operator ciulowy i nie wie kiedy zwolnić, czy może chciałeś sobie powymyślać jakieś argumenty na rzekomą nieudolność JD? A teraz patrz to: Tucano 400 https://www.olx.pl/oferty/q-tucano-430/ JD jedna sztuka ale już starsza i pewnie ktoś kupił większy kombajn https://www.olx.pl/oferty/q-John-deere-W540/ I wisienka na torcie tucano 320, pozbywają się tego ludzie jak BIZONÓW. https://www.olx.pl/oferty/q-tucano-320/ To wszystko o czymś świadczy, więc nie mydli oczu jaki class jest oh ah.
 4. John deere 6830P vs Iveco

  tomekkomar nie bądź taki hop do przodu. Bo jeśli zechcesz rozładunku z głównej to będziesz stał tam pół dniówki do połowy palet, następnie przerwa obiadowa czy tam druga zmiana i do wieczora zdejmowanie drugiej połowy palet. Nie mam nic do ciebie, ale takie uprzykrzanie sobie na wzajem do niczego nie prowadzi. Że ty na złość nie wiedziesz to ja ci dopiekę i cały dzień będę cię rozładowywał. A za przestoje na załadunku i rozładunku do 24h to wiesz że w zleceniach jest zaznaczone free. Chyba jedna jak i druga strona powinna wykazać się zrozumieniem i ściśle z sobą współpracować. Jak mu mówi aby tu zawrócił to najwidoczniej opiera się na tym że np. raz w tyg. zawraca jakiś duży w ten sposób i nigdy nie ma kłopotu, a nie że furmanką z maciorą w klatce tak zawracał i teraz 40 tonowej patelni każe to samo. Czyżbyś chciał ustalać jakąś hierarchię. Magazynier na firmie - kierowca - rolnik. Że kierowca musi się podporządkowywać każdemu magazynierowi czekać na załadunki po paręnaście godzin nie kiedy, to chcesz się za to odgrywać na rolnikach?
 5. Glifosat czy robis zapas?

  lukbod żadna maskara przyłączyłem się do rozmowy w momencie gdy była mowa o sposobach zwalczania perzu. Matey ci rolnicy to raczej nie są zmęczeni życiem od wysiłku fizycznego a od bezpośredniego kontaktu z tym nawozem, czy ciągłym przebywaniem w budynkach gospodarczych bez właściwej wentylacji. Zobacz jak zdrowi ludzie żyją w puszczach amazonia, azja. Pracują ręcznie, śpią mało a zdrowi jak ryby, bo syntetyka tam nie dotarła i ich nie truje. A to że szkoda paliwa dla człowieka który danego dnia już wystarczająco się napracował i już powinien odpocząć ale dalej idzie i ręcznie sieje to też faktycznie dobre nie jest. Jednak lepsze od kwadratowych ziemniaczków czy podejrzanie okrągłych pomidorków i świnek które mają coraz bielsze bez smaku mięso. Koniec off top. Zapasu glifo nie ma co robić, jest mnóstwo nawet chemicznych środków które pozwolą zwalczać perz. Wystarczy głową ruszyć, zasiać odpowiednie odmiany, A przede wszystkim nie dopuszczać do rozmnażania perzu na polach.
 6. Glifosat czy robis zapas?

  No teraz to powiedziałeś. Nie poznaję cie normalnie... Jak chemia może być lepsza od ruchu pracy mięśni aktywnego trybu życia? Lepsze siedzenie w ciągniki i zajadanie chemii od normalnego wysiłku fizycznego dla całej partii ciała?
 7. Glifosat czy robis zapas?

  JA tam jestem za ograniczeniem wszelkiej chemii w rolnictwie na całym świecie. Albo przynajmniej aby uprawy traktowane chemią zakazać wpuszczać do UE. I mniej roboty by człowiek miał, bo mniejszy areał pola w stanie był by uprawić jak widłami musiał by perz wynosić, ale więcej pieniędzy, czasu i zdrowia.
 8. Glifosat czy robis zapas?

  Nie dramatyzuj. Kiedyś kultywator, brona, widły do wynoszenia z pola, spalanie. I tak kilka razy aż pole czyste. Się dało, nie mówcie że się nie da. A na kilkuletni ugór nie wchodzi się z pszenicą. A np. z kukurydzą gdzie bez glifo da się rade perzowi. Na następny rok groch. A zboże za jakiś czas gdy dziada wytępimy. Na piaszczystych perz słabo rośnie ale też nie posiejemy tam grochu, więc inne mniej wymagające typu łubin aby móc zwalczyć jakiś tam potencjalny perz.
 9. Case 5150 & överum

  Aż tyle? A jak od rolnika, w anglii sporo jest i we francji. Kiedyś jak kombajn kupiłem we FR to nic mu nie było po za pasem od młocarni, a ten francuz coś nam tłumaczył pokazywał palcem, ale go nie rozumieliśmy. Przez 2 lata kosiliśmy i nic się nie popsuło tak żeby rozkręcać jakieś łożyska, wałki wymieniać czy coś. Tylko jak już przyjdzie ten dzień kiedy będę kupował większy ciągnik czyli pewnie za 20 lat to i na inne modele pewnie będę patrzył, tak około 10 letnie.
 10. Case 5150 & överum

  No tak, ale ja raczej bym stawiał dalej na JD i na pewno nie nowego. Coś np. pokroju 7930 tak za około 200tys można kupić na zachodzie. I tak z ciekawości pytam na które skrzynie patrzeć jak sobie oglądam ogłoszenia. A przyznam szczerze że teraz chciał bym spróbować automatu. O skrzyniach auto power jakie słyszałeś opinie?
 11. Case 5150 & överum

  Jak kupowałeś to pewnie robiłeś rozeznanie, to która skrzynia jest tańsza w naprawie, a która żywotniejsza?
 12. Case 5150 & överum

  na ile mth szacujesz swojego JD, xtro?
 13. Valtra T151

  W każdym ciągniku to jest? U mnie przy 5 tys MTH w JD 6630 coś rzęzi między skrzynią a silnikiem. Tam jest taki wałek zwykły krzyżakowy, myślałem że może on się rozdupca. Nie jest to jeszcze straszny odgłos, brałem go jako za normalny objaw starości. Ale trochę zastanawiałem co to może być. I może to słychać gdy na dużym biegu są małe obroty, np. jak się rozpędzam z przyczepą zboża, tak mi się wydaje.
 14. kukurydza

  chyba pomyliłeś fotki bo tu nikt o dizajnie nie pisał
 15. kukurydza

  Chodziło o konkretny model tucana że rzadki. nr. 340 mało popularny.
×