Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Ulman    5578

A no właśnie chciałem cie do myslenia i liczenia podpuścić ale sie nie udało. Jesli masz np od  0 do 150  tys  20% od 150 do 300 tys 30% a powyżej 40 i zrobią ci 32 już od 100 tys  przy zarobkach 200 tys to też zyskasz? Właśnie na tej samej zasadzie ciemny lud kupił podniesienie kwoty wolnej od podatku

 

Dziś mi sie przypomniało że jakoś cicho o zamachu smoleńskim. Antek przed wyborami ma szlaban na wygłupy?

  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
1 godzinę temu, jacus napisał:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wlamanie-na-poczte-wiceszefa-zandarmerii-wojskowi-gen-jedrychowski-powinien-stracic/wlbcexn

dla wyborcy po program nie ma znaczenie-najwazniejsza rzecz to pogonic durni, obludnikow."misiewiczow" i zwyklych -pis-psycholi🚮🚮🚮

my nie czekamy na socjalistyczna manne z nieba-jesli sami nie zarobimy to nikt za darmo nie da.......

adrian[lub jakis dorian] sie rozszalal - wszystkie ofiary w usa to ci co sie  przygotowywali na zywiol. 

 

no własnie program nie ma znaczenia zeby było jak przedtem zeby czasy prosperity jak teraz nie było tylko bieda i nędza czemu wszystkich równasz ze sobą ? nie każdy chce być biedny i głupi jak ty ..

po za tym jeszcze nikt nie usłyszał od Kaczyńskiego ze wyborcy to pisu to debile co wierzą w bajki jak tusk a barany dalej za stadem 

 

16 minut temu, Ulman napisał:

A no właśnie chciałem cie do myslenia i liczenia podpuścić ale sie nie udało. Jesli masz np od  0 do 150  tys  20% od 150 do 300 tys 30% a powyżej 40 i zrobią ci 32 już od 100 tys  przy zarobkach 200 tys to też zyskasz? Właśnie na tej samej zasadzie ciemny lud kupił podniesienie kwoty wolnej od podatku

 

Dziś mi sie przypomniało że jakoś cicho o zamachu smoleńskim. Antek przed wyborami ma szlaban na wygłupy?

wyliczyłeś to jak paliwo z markiem ??🤣

Edytowano przez Roman176
  • Like 2
  • Thanks 4
  • Haha 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Pokaż gdzie przy ctfrach które podałem jest błąd. 

Co liczyłem z Markiem?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613

te ze zapłacimy więcej niż kosztowało płacisz więcej ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Jak jest tam dodatkowe10 gr podatku to chyba oczywiste że tak


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Mi24 - wymiana 12.7mm na 12.7mm... Rozsądku nie widzę. Mirro ma rację - sprzedać póki ktoś jeszcze chce kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
8 godzin temu, Ulman napisał:

A no właśnie chciałem cie do myslenia i liczenia podpuścić ale sie nie udało. Jesli masz np od  0 do 150  tys  20% od 150 do 300 tys 30% a powyżej 40 i zrobią ci 32 już od 100 tys  przy zarobkach 200 tys to też zyskasz? Właśnie na tej samej zasadzie ciemny lud kupił podniesienie kwoty wolnej od podatku

 

Dziś mi sie przypomniało że jakoś cicho o zamachu smoleńskim. Antek przed wyborami ma szlaban na wygłupy?

a jak zarabiasz 400 tys to też stracisz ? podstawiasz liczby które są faktycznie opisane i podważyć się nie da  ,  to ja zapytam jak ktoś zarabia 400 tys.to straci czy zyska ?  nigdy nie ma tak że kazdy zyska co by nie żrobił to zawsze bedą straty i zyski , tylko trzeba zrównowżyć  to .

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Trafiłem przy porannej kawie taki materiał (całkiem profesjonalny na pierwsze wrażenie). Z tymi planami autostrady przez środek Warszawy to prawda?
Jeśli tak, to nawet ja nie doceniłem ogromu oceanu ludzkiej głupoty, przykre, że we własnym kraju spora zatoka tego oceanu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
9 godzin temu, Ulman napisał:

A no właśnie chciałem cie do myslenia i liczenia podpuścić ale sie nie udało. Jesli masz np od  0 do 150  tys  20% od 150 do 300 tys 30% a powyżej 40 i zrobią ci 32 już od 100 tys  przy zarobkach 200 tys to też zyskasz? Właśnie na tej samej zasadzie ciemny lud kupił podniesienie kwoty wolnej od podatku

 

Dziś mi sie przypomniało że jakoś cicho o zamachu smoleńskim. Antek przed wyborami ma szlaban na wygłupy?

Na jakich kursach uczęszczałaś . Czy rostowski organizował czy wałenza .

Domeną każdego rzecznika jest odpowiedzieć na każde pytanie . Nawet jak się nie wie albo pytanie jest nie wygodne .

Może nie rozumiesz pytania i muszę cię naprowadzić  jak  pierwszaka .

To może prościej .

Gdy widzisz progi podatkowe w nawiasie (20,30,40) który podatek płacili najsłabiej zarabiający a który  najbogatsi i ile procent obniżyli słabo zarabiającym a ile najbogatszych .  

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Czy ty jesteś nienormalny? Nawet Jarecki zrozumiał o co chodzi i sensownie napisał. Same procenty bez progów kwotowych dla normalnego człowieka nic nie znaczą .

No ale jeśli mamy się skupić tylko na % to prosze bardzo Obnzyli o 1% i 8%. I co dalej? 

  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Jakiś czas temu bardziej między wiersze wstawiłem przekaz, że PiS aby utrzymać bodaj nadzieję na dalszy bodaj minimalny wzrost gospodarczy po wyborach będzie musiał poluzować warunki dla najbogatszych i to zapewne zrobi, oczywiście kosztem reszty. Aż tak głupi nie są, aby liczyć na renacjonalizację jako motor gospodarczy. Renacjonalizacja jest tylko dla swoich co głupszych przydupasów na stanowiska w zarządach i gdzie tam się jeszcze da i opłaci a uciągnąć ma to sektor prywatny i tak. 

Ale dziwi mnie to że takie rzeczy udowadnia zwolennik jeszcze przed wyborami bo duże ryzyko że biedniejszy elektorat weźmie... i zrozumie :D 
Kto tu czyją kampanię wyborczą prowadzi bo już nie wiem? 

no co? dzisiaj do deszczu zmierza i do tej kawy zrobiłem sobie dolewkę bo jakoś mnie nie dobudziła przy pierwszym podejściu i miałem czas co nieco poczytać forum.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Jak narazie to najbogatszym wprowadzili 3 próg podatkowy i zwiekszyli obciążenia ZUSowskie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
17 minut temu, Ulman napisał:

Czy ty jesteś nienormalny? Nawet Jarecki zrozumiał o co chodzi i sensownie napisał. Same procenty bez progów kwotowych dla normalnego człowieka nic nie znaczą .

No ale jeśli mamy się skupić tylko na % to prosze bardzo Obnzyli o 1% i 8%. I co dalej? 

Jak Jarecki zrozumiał to czemu jeszcze mu nie odpowiedziałeś? 

To kto na tej obniżce zyskał ?

Edytowano przez 12zbyszko
Nie skończona myśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
24 minuty temu, Ulman napisał:

Jak narazie to najbogatszym wprowadzili 3 próg podatkowy i zwiekszyli obciążenia ZUSowskie


To mnie akurat nie dziwi bo takie rzeczy przed wyborami jeśli kiedykolwiek
no ale to Ty udowadniasz czyli bronisz pozycji wyborczej u tych którzy mniej stracili czyli zgodnie z planem PiS
wtf? ;)

Do tej pory nie sprawdziłem co tam Premier mówil o pomyśle emerytur "kanadyjskich" ale to też ma wymiar procentowo-elekcyjny bo na razie nie zanosi się na grubszą reformę emerytur i tak, a u takich co nie płacą składek jakichkolwiek budzi nadzieje na przyszłość no i na kogo zagłosują?

Każdy kij ma dwa końce, a nawet pół kija

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
8 minut temu, 12zbyszko napisał:

Jak Jarecki zrozumiał to czemu jeszcze mu nie odpowiedziałeś? 

Jarecki ma racje i to jest oczywiste. Chodziło tylko i wyłącznie o to że % które podajesz jako jedyny parametr są guzik warte bez progów. 

Tak samo jest z podniesieniem kwoty wolnej. Ludzie widzą jedynie że było 3 tysiące a jest 6 tys i mało kto rozumie że większość na tej podwyżce dostaje po d*pie. . Ludzie płacą więcej podatków jak dotychczas i jeszcze się ciesza i popierają.

Do tego dochodzą progi bez waloryzacji. Przez ostatnie 10 lat pensje wzrosły o kilkadziesiąt % a progi stoją w miejscu. Konsekwencją jest że coraz wieksza grupa wchodzi w 2 próg  lub coraz wcześniej weń wpada. Zapewne wiele osób dostając jedynie podwyżki inflacyjne  wpadło w 32% więc jest to de facto podwyżka podatku.  Niestwty większość nie ma o tym pojecia z wiadomej przyczyny

No a twoim zdaniem, to na podniesieniu kwoty wolnej od podatku wiekszość straciła czy zyskała?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś już oglądał Politykę....jutro idę do kina ....prawda wyjdzie na jaw 🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

a to tytuł jakiegoś filmu ta "polityka" czy nie zrozumiałem o co chodzi? :) 

... i jeszcze eksploracji oceanu urzędniczej głupoty (tym razem nie u nas) ciąg dalszy
https://gazetawroclawska.pl/mandaty-za-kamery-samochodowe-w-niektorych-krajach-to-mozliwe-kierowco-sprawdz-gdzie-nie-mozesz-uzywac-kamer-samochodowych-60919/ga/c4-14347799
jak można nie uznać za dowód w sądzie jednoznacznego zapisu dokumentującego jakieś zdarzenie i publikacja przypadkowych przechodniów w sądzie nie jest przecież równoznaczne z wrzuceniem na yt.

Przykład że prawo a rozum to dwie najczęściej sprzeczne sprawy we współczesnym świecie. To jest cywilizacja? ja nie znajduję na razie słów na adekwatne określenie...

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Adaptacja filmowa aktualnej sceny politycznej nafaktgacyh autentycznych.....ja idę dla mojej superbohaterki, najfajniejszej... P. Krystyny....

I zabieram bez wymówek tatę...zatwardziałego wyborcę pis ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Film dysydencie. Ja nie muszę iść do kina - po co? W kinie mam oglądać co się wyprawia wokół mnie? Jakaś próba dotarcia przez VR? Aż tak źle z ludźmi, że myślą to co podaje ekran i bynajmniej nie szara komórka? Obejrzę jsk już będzie w telewizji. A śródmiejskie obwodnice to norma w miastach gdzie dotarcie do pętli zajmuje zbyt wiele czasu. Berlin ma takie coś tylko zapewne w Warszawie pójdzie po taniości i ani grama tunela... okaże się. W każdym razie "autostradowa" oznacza tylko tyle, że skrzyżowań w jednym poziomie nie będzie bo prędkość zapewne jak wszędzie wyniesie 70 - 80. Powodów jest wiele. Jeden z nich to zatwardzenia miejscowe a drugi to komunikacja miejska na tych drogach, która bez przystanków ale je także blokuje. Pytanie brzmi czy nie lepiej to metro rozbudowywać z miejscami Park-and-ride. Co do kamer to moim zdaniem mandat do wybronienia albowiem żadne to wykroczenie bez publikacji. Odmawiasz przyjęcia, płacisz kaucję i prawnik... Podstawa - plan wprowadzenia rejestratorów i rozwój pojazdów autonomicznych. Wiadomo -różnie może być. Co do szczegółów to umieszczanie w polu widzenia to główny problem. Austriacy i Lykseburgczycy (?) muszą się douczyć o obecnych systemach w autach albo redaktor sprecyzować kontekst bo samo posiadanie kamery to kuriozum. Zabezpieczenie zapisu hasłem jest jeszcze... ale tam. Żucie zweryfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

no nie czepiaj się bo kursywą było.
ja tam w necie już znalazłem ale tu linków pirackich regulamin zabrania i kicha :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Planistyka sie kłania. Kiedyś nie przewidzieli że wawa się tak rozrośnie  i wyznaczyli trasę przebiegu z zastrzezeniem że nie można tam nic budować oprócz  tego co już jest. Obwodnica ma status ekspresówki nie ma tam zadnych autobusów czy rowerzystów .3 pasy , dobrze zaprojektowane zjazdy. Oczywiście kilka km dalej byłoby pewnie lepiej ale koszty wykupu pewnie podobne bo tereny trzeba by wykupowac z istniejacą infrastruktura. 

Obodnicą idzie osobowy ruch tranzytowy zachód - Białystok/Terespol/ Hrebenne . Nie jest to takie złe.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Kiedyś było takie powiedzenie. "Kto był w wojsku, w cyrku się nie śmieje". Chyba podobne można użyć do tej sytuacji. Kto widzi działania naszych polityków, temu nie do śmiechu. Pozostaje tylko groza.

A kto powiedział że tych "ringów" ma być sztuk jeden i ma się nazywać, albo spełniać funkcję totalnej obwodnicy? Jak będzie ich więcej tym lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 godziny temu, dysydent napisał:

Trafiłem przy porannej kawie taki materiał (całkiem profesjonalny na pierwsze wrażenie). Z tymi planami autostrady przez środek Warszawy to prawda?
Jeśli tak, to nawet ja nie doceniłem ogromu oceanu ludzkiej głupoty, przykre, że we własnym kraju spora zatoka tego oceanu.

 

tunel pod ursynowem w w-wa jest kopany   a projekt przygotowały PO-PSL i jest potrzebny ,natomiast ring w koło warszawy też jest potrzebny , ale na tą chwile jest problemem płynne wprowadzenie lub rozprowadzenie po miescie tych samochodów , jadąc  S8 dojeżdzam do stolicy i stoje ale to się nie zmieni zresztą tak mają wszystkie miasta Kraków itd  ekspresówki doprowadzajace ruch do miast stoją bo blokują się zjazdy i tego sie nie zlikwiduje łatwo

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

Problemy komunikacyjne to zmora wszystkich dużych aglomeracji i rozwiązania nie widać idealnego ale ruch "spalinowy" musi zostać ograniczony bo centra miast ... z resztą już się to dzieje, że najbogatsi uciekają w podmiejskie enklawy spokoju a centra.... to właśnie największa depopulacja jest w miastach. Ciasnota lub skansen jak np w Zamościu gdzie nie ma po co na codzień do "centrum" ...
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

A uciekają, uciekają i potem człowiek musi się z nimi męczyć. Ale na szczęście jeszcze bywa zima i wtedy następuje rewizja stosunków sąsiedzkich. Przyroda leczy.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj