Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5578
17 minut temu, dysydent napisał:

Problemy komunikacyjne to zmora wszystkich dużych aglomeracji i rozwiązania nie widać idealnego ale ruch "spalinowy" musi zostać ograniczony bo centra miast ... z resztą już się to dzieje, że najbogatsi uciekają w podmiejskie enklawy spokoju a centra.... to właśnie największa depopulacja jest w miastach. Ciasnota lub skansen jak np w Zamościu gdzie nie ma po co na codzień do "centrum" ...
 

Eee tam , Zamość jest bardzo fajny . Nawet KFC bedzie. Ale na powaznie to za Zamojskiego niebywale poszło do przodu. Obecny Prezydent z opcji wiadomej juz taki obrotny nie jest. No i wioche robi przez całe lato na rynku. Jak mozna robic te jarmarczne budy , siatkóke plażowaO.o a do tego ciągle jakies wiejskie disco polo na pełen regulator. Ludzie z Polski przujezdzaja by spokojnie stare miasto zwiedzić, zabytki zobaczyć , przewodnika przepytać i zjesć w ładnych okolicznościach przyrody obiad przy rynku a maja tylko hałas i wioche wokół. Restauratorzy strasznie narzekają Wisziałes ten apartamentowiec który budują przy Bazyliańskiej? Bałem sie ze wichę odwalą ale będzie w stylu otoczenia wiec ok. Podobno mieszkania drogie a i tak sie rozeszły w pierwszym dniu sprzedaży


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409

Nie, ale miałem że głośno pracuje, że duże przyczepy, że traktor ciągnie naczepę, że jeżdżą chłodnie, że światła świecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
3 godziny temu, Ulman napisał:

Jarecki ma racje i to jest oczywiste. Chodziło tylko i wyłącznie o to że % które podajesz jako jedyny parametr są guzik warte bez progów. 

Tak samo jest z podniesieniem kwoty wolnej. Ludzie widzą jedynie że było 3 tysiące a jest 6 tys i mało kto rozumie że większość na tej podwyżce dostaje po d*pie. . Ludzie płacą więcej podatków jak dotychczas i jeszcze się ciesza i popierają.

Do tego dochodzą progi bez waloryzacji. Przez ostatnie 10 lat pensje wzrosły o kilkadziesiąt % a progi stoją w miejscu. Konsekwencją jest że coraz wieksza grupa wchodzi w 2 próg  lub coraz wcześniej weń wpada. Zapewne wiele osób dostając jedynie podwyżki inflacyjne  wpadło w 32% więc jest to de facto podwyżka podatku.  Niestwty większość nie ma o tym pojecia z wiadomej przyczyny

No a twoim zdaniem, to na podniesieniu kwoty wolnej od podatku wiekszość straciła czy zyskała?

Pewnie by zyskali ale taki mądry jak rostoski nie jestem 😁

To kto lepiej wyszedł ci co płacli 20 % a teraz płacą 19 % czy ci co płacili 40% a teraz płacą 32%.

Nadal nie moge wyciągnąć odpowiedzi 🤔

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
3 godziny temu, Ywa napisał:

Ktoś już oglądał Politykę....jutro idę do kina ....prawda wyjdzie na jaw 🧐

ja nie oglądałem ale zawalili mie agresywną reklamą i na you tube ale i na interi mi przerwali czytanie reklamą tego  ,,produktu '' trzeba pamietać oglądajac takie film jak ten ale i ten o pedofili aby odróżnić fikcje od prawdy bo znam osoby które były zbulwersowane pedofilią po obejżeniu filmu siekierskiego , dla niektórych jest już zapużno ale nie dajmy się zmanipulować . Chyba wczoraj łowca pedofili z podlasia został zaaresztowany za posiadanie pedofili  ,  kolejny ukrywa sie chyba w norwegi , tak żę miłego oglądania ale i zdrowego podejsci do życia zycze .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
3 godziny temu, Ywa napisał:

Adaptacja filmowa aktualnej sceny politycznej nafaktgacyh autentycznych.....ja idę dla mojej superbohaterki, najfajniejszej... P. Krystyny....

I zabieram bez wymówek tatę...zatwardziałego wyborcę pis ^_^

No proszę . Jajko mądrzejsze od kury . Zakładam , że masz około 30 lat . Gdy będziesz starsza powiesz że ojciec miał rację . 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OnufryZagłoba    387
16 godzin temu, jacus napisał:

dla wyborcy po program nie ma znaczenie-najwazniejsza rzecz to pogonic 

laie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.giflaie_67.gif

  • Like 1
  • Haha 6

SI DEUS NOBISCUM , QUIS CONTRA NOS . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

Ja pierd...le nawet swoich haseł wyborczych nie znają . 

Ktoś tam pisał , że USA wycofuje się z Polski.

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-technika/usa-inwestuje-do-30-mln-dolarow-w-ursusa-i-obejmie-do-49-akcji-w-ursus-bus-s/

 

 

Tamci już by dawno rozpierd...li zakład . 

Edytowano przez 12zbyszko
Nie skończona myśl
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
1 godzinę temu, jarecki napisał:

ja nie oglądałem ale zawalili mie agresywną reklamą i na you tube ale i na interi mi przerwali czytanie reklamą tego  ,,produktu '' trzeba pamietać oglądajac takie film jak ten ale i ten o pedofili aby odróżnić fikcje od prawdy bo znam osoby które były zbulwersowane pedofilią po obejżeniu filmu siekierskiego , dla niektórych jest już zapużno ale nie dajmy się zmanipulować . Chyba wczoraj łowca pedofili z podlasia został zaaresztowany za posiadanie pedofili  ,  kolejny ukrywa sie chyba w norwegi , tak żę miłego oglądania ale i zdrowego podejsci do życia zycze .

Jak się robi dokument, taki jak Sekielski, to bazuje się na zgromadzonym materiale. Jaki ten materiał będzie? Czasami przerasta wyobrażenia twórców dokumentu. 
Jeżeli zaś porównujesz dokument do filmu fabularnego, choćby z elementami zaczerpniętymi z życia, to coś tu chyba nie tak. Owszem można zmanipulować dokument, można podstawić świadków, opłacić tych czy owych ale czy ma to sens? Film  Sekielskiego dotykał bardzo wąskiego problemu wybranej grupy społecznej, albo zawodowej jak kto woli. Po wsadzeniu koja w mrowisko okazało się że problem wcale nie jest mały, choć są próby aby go pomniejszać metodą " a inni to tez robili". Osoby są zbulwersowane i bardzo dobrze. Bo może do nich dotarło to co wypierali. Jak widać pod latarnią najciemniej i dalej złodziej pierwszy krzyczy "łapaj złodzieja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Zmyliła mnie ta Polityka pisana kursywą... Ciekawe podejście kolega zaprezentował. Czyżby ktoś próbował już w ten dposób w głowach przewracać? "Film Sekielskiego jest taki sam jak Vegi". Gdyby tak to ta struna walnie w końcu fałszywy dźwięk i pęknie. Wolę jednak żeby był to błąd povzamroczeniu. A propos sąsiadów tych z miasta - czekam kiedy przylezą, że pszczoły latają. Niewiem, powiem pszczołom może żeby chodziły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
1 godzinę temu, 12zbyszko napisał:

Ja pierd...le nawet swoich haseł wyborczych nie znają . 

Ktoś tam pisał , że USA wycofuje się z Polski.

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-technika/usa-inwestuje-do-30-mln-dolarow-w-ursusa-i-obejmie-do-49-akcji-w-ursus-bus-s/

 

 

Tamci już by dawno rozpierd...li zakład . 

Jeden napisał trzech lajkowało. W sumie czterech ugotowanych,:lol:
Czytać i sprawdzać w innych źródłach, może wtedy coś się wyjaśni, albo rozjaśni. Fundusz inwestycyjny inwestuje w takie padło jak Ursus Bus aby przeprowadzić głęboka restrukturyzację i po jakimś czasie sprzedać z reguły innemu funduszowi. Jednak w tym przypadku stawiałbym (oprócz tego pierwszego celu) również na chęć łyknięcia firmy związanej z elektrycznymi pojazdami, bo taka moda a u nas chyba to jedyna ekipa co mamiła społeczeństwo swoimi możliwościami. jak wyjdzie to mają punkt zaczepienia, a jak nie wyjdzie to stracą niewiele. Fundusze nie wniosą ani technologii, ani zamówień ani kompetencji w budowie pojazdów elektrycznych.
 

A USA się wycofuje z inwestycji wojskowych a nie w dorożki na akumulatory.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Pytanie brzmi - why? Czyżby policzyli pieniążki i im wyszło, że na Iran nie starczy? W temacie Ursusa na baterie dodatkowo proponuję sprawdzić co dokładnie w nim polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
8 godzin temu, Ywa napisał:

Ktoś już oglądał Politykę....jutro idę do kina ....prawda wyjdzie na jaw 🧐

przeciez trzeba byc kretynem zeby takie filmy brac na powaznie i gadac o jakiejs prawdzie.tak samo tylko kretyn co obejrzal botoks i drogowke bedzie sie jaral ze to prawda jak to fajna satyra i komedia takie filmy.kretynizm do potegi n brac to na serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:D mój tata też Zbyszek....

oj tam pośmiać można się przecież...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
5 godzin temu, 12zbyszko napisał:

Pewnie by zyskali ale taki mądry jak rostoski nie jestem 😁

To kto lepiej wyszedł ci co płacli 20 % a teraz płacą 19 % czy ci co płacili 40% a teraz płacą 32%.

Nadal nie moge wyciągnąć odpowiedzi 🤔

 

Jesli zastanawiasz się czy 8% to wiecej  niż 1% to musimy zacząć od podstaw. Zakładam że podstawy masz więc oczywiście że 8% to więcej jak 1%. 

Kierunek jest dobry ale nadal jest to nienormalne. Lepiej pracujący, wykształceni zaradniejści i tak sa karani dodatkowymi 13% podatku od lepszych zarobków. To jest lewicowa patologia.

Zaraz po obnizeniu CIT  przez SLD  Gilowska będaca liberałem zmieniła stawki z 3 na dwa progi i własnie te 32% zostało. Niestety od tamtego czasu PIS poszedł bardzo na lewo ale tez się wycwanił. Kaczor zobaczył że jak się ludziom wiecej zostawi to nie sa wdzięczni ale jak się zabierze  a potem da to beda głosować. 

No to może rozwiążmy problem podwyżki kwoty wolnej . Kto na niej zyskał a kto stracił?

2 godziny temu, mirro napisał:

Jeden napisał trzech lajkowało. W sumie czterech ugotowanych,:lol:
 

Naszość lajkuje się zawsze nawet jak to bzdury

21 minut temu, szmergiel napisał:

przeciez trzeba byc kretynem zeby takie filmy brac na powaznie i gadac o jakiejs prawdzie.tak samo tylko kretyn co obejrzal botoks i drogowke bedzie sie jaral ze to prawda jak to fajna satyra i komedia takie filmy.kretynizm do potegi n brac to na serio

A uwierzył byś że premier z całym rządem może tańczyć przed ksiedzem?  Że bezdomni  rozdaja samochody  a potem umieraja?  Albo apel smoleński?  Gdyby to było pierwotnie  filmie a nie w realu też byś powiedział że to niemozliwe.  Jak oni  tak głupieją publicznie to nawet nie chce mysleć co wyprawiają  gdy nikt nie widzi.

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ci którzy pójdą na ten film zdaje mi sie żę ciężko tej grupie osób bedzie odróżnić fikcje od realu , oni już przed filmem mają określony tok rozumiewania , w dobrze zrobionym filmie ciężko rozróżnić fikcje od prawdy , w telewizji jest emitowanych wiele filmów  typu sedzia wesołowska , szkoła , kiedyś był też z policjantami ,odrożnicie tam co jest prawdą a co fikcją ?   

1 godzinę temu, Ulman napisał:

No to może rozwiążmy problem podwyżki kwoty wolnej . Kto na niej zyskał a kto stracił?

swojego czasu w tedy gdy edytowałeś posta z wyliczeniem też sobie polczyłem i wyszło mi że pewna grupa zyskała , tylko to było na zasadzie dziecinady Twoje wyliczenia były prawdziwe  ale i ja znalazłem grupe osób z  wstawionymi ich  zarobkami i wyszło że oni zyskali ale takie licytowanie to już nie dla mie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Panowie i panie a co z dzisiejsza konwencja pis...znow mamy dostac doplaty rowne starej uni..po raz kolejny to samo chaslo..bylo wiasna bylo 4 lata temu i 8 lat temu i nadal ma na nas dzialac...choc te nasze doplaty to cienkie sie robia w porownaniu do np 3000 tysi minimalnej do konca przyszlego roku no i dochodza ceny plodow rolnych kture zaczynaja byc smiech warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Na Smoleńsk do kin tez chodzili z okreslonym tokiem rozumowania.

Szybko sprawdziłęm i jest tak  - zyskują tylko zarabiajacy do 13 tys rocznie czyli 1080 pln /mc. Przy minimalnej wynoszacej 2250 Pln oznacza to niecałe pół etatu. Tak więc zyskuja ci ktorzy pracują w wymiarze poniżej pół etatu   (bo pół etatu to minimalnie 13,5 tys) na najniższej krajowej.  Od 13 do wysokości pierwszego progu nie zyskują nic a cały drugi i trzeci próg traci. To jest mega oszustwo ale ludzie nie potrafią liczyć tylko wierzą bezmyslnie w to co słyszą.  Ludzie szanujący swój intelet powinni  mówienie o tym jako o sukcesie traktować jako obraze. 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Bos napisał:

chaslo

🧐

 

1 minutę temu, Bos napisał:

kture

🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Kolega debiutuje i z nerwów tak zrobił.

Te 3 tys mnie strasznie ciekawią. Tyle ze nakazem mozna  wszystko . Tak jak było za komuny


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uuuuu . to kiepski ten debiut . Nie chciał bym mieć "Bossa" analfabety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
32 minuty temu, jarecki napisał:

ci którzy pójdą na ten film zdaje mi sie żę ciężko tej grupie osób bedzie odróżnić fikcje od realu , oni już przed filmem mają określony tok rozumiewania , w dobrze zrobionym filmie ciężko rozróżnić fikcje od prawdy , w telewizji jest emitowanych wiele filmów  typu sedzia wesołowska , szkoła , kiedyś był też z policjantami ,odrożnicie tam co jest prawdą a co fikcją ?   

swojego czasu w tedy gdy edytowałeś posta z wyliczeniem też sobie polczyłem i wyszło mi że pewna grupa zyskała , tylko to było na zasadzie dziecinady Twoje wyliczenia były prawdziwe  ale i ja znalazłem grupe osób z  wstawionymi ich  zarobkami i wyszło że oni zyskali ale takie licytowanie to już nie dla mie .

Kuźwa Jarecki przecież Yva Polityka i prawda napisała kursywą. Czyli w tym wypadku, jedno i drugie należy traktować z przymrużeniem oka. Za chwilę zabrniemy w totalny absurd tej dyskusji.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Ulman napisał:

Zamość jest bardzo fajny ............................. No i wioche robi przez całe lato na rynku. Jak mozna robic te jarmarczne budy , siatkóke plażowaO.o a do tego ciągle jakies wiejskie disco polo na pełen regulator. Ludzie z Polski przujezdzaja by spokojnie stare miasto zwiedzić, zabytki zobaczyć , przewodnika przepytać i zjesć w ładnych okolicznościach przyrody obiad przy rynku a maja tylko hałas i wioche wokół.

Mi też taki klimat się nie podoba, ale po tym co widzę ostatnio na około jestem przekonany że należę do mniejszości.

 

Disco polo, stragany, tanie żarcie, ryk i krzyk da lepszy utarg bo zainteresuje wiele osób które dysponują stosunkowo nie dużą gotówką, a  ,,francja elegancja,,  zwabi raptem 2 czy 5 nadętych puzonów oczywiście z grubą kieszenią, ale którzy łącznie zostawią mniej kasy niż w.w klientela.

Patrz na przykład biedronka vs. ekskluzywny sklep, UBER vs TAXI z flotą z pod gwiazdy itd. itd.

 

Słyszeliście że pensja minimalna ma ostro poszybować w górę? To się ku..rwa przedsiębiorcom do d*py dobiorą.... Co oni czy nią, za co my przedsiębiorcy sobie teraz ferrari zatankujemy skoro większą część zysku zmuszą nas oddać tym niewdzięcznym pracownikom.

https://40ton.net/oto-mirjan-odbieral-swoje-nowe-actrosy-konwoj-20-ciezarowek-ferrari-bentleyem-czele/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj