Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5578
8 minut temu, 12zbyszko napisał:

Ja wolnej kwoty nie mam . Jak coś kupuję płacę 100 % . Już ci pisałem że taki mądry jak rostoski nie jestem.

Ale muszę przyznać że nieraz masz rację . Ostatnio widziałem że młodzież chodzi w pszetartych dziurawych spodniach i katanach . Widać efekty rządzenia Pis 😂😂😂 

A co ma do tego fakt że nie masz kwoty wolnej. Liczyć chyba portafisz?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

Jak umiesz liczyć to licz na siebie i tak robię . Po co mam zawracać głowę skoro mnie to nie dotyczy . 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Żeby widzeć jak ludzi w rogi wala ci dobroczyńcy. Powinienem ci tak samo głupio odpowiedziec jak rozmawialiśmy o dochodowym . Tez mnie nie dotyczy😋


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

Ale ty czekasz tylko jak ktoś napisze bzdurę aby go shejtować .

To napisz jak kwota wolna od podatku wali w rogi ludzi którzy zarabiają w przedziale od 2 do 4 tyś na rękę bo takich jest najwięcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Oni maja tyle samo co mieli. Żadnej podwyżki. Żadnych 8 tysiecy . Nie zyskali kompletnie nic.. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

Dlaczego? To co więcej jest odliczeń niż odprowadzają podatku ?

 

Edytowano przez 12zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

mlekolaki lubelli- niedawno 3,4 zl ,wczoraj 3,9.

wedzona makrela-16,8 -18,9

ser gouda-16-18

kielbasa "wiejska" 21-23

pepsi-4,2-4,8

tymbark,3,9-4,4

ceny z jednego sklepu  przed i po wakacjach......reszte sami sprawdzcie, o cenach warzyw i owocow to nawet nie ma co pisac, nie kupuje tylko obserwuje...

https://www.wiocha.pl/1594296,Wujek-jajarz

https://www.wiocha.pl/1594294,Demokracja-konczy-sie-wtedy-kiedy-rzad-zauwazy

 

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
25 minut temu, 12zbyszko napisał:

Dlaczego? To co więcej jest odliczeń niż odprowadzają podatku ?

 

Chyba nie rozumiesz o czym mowa albo ja cie nie rozumiem. To nie odliczenie od podatku.  Kwota wolna to kwota zarobków które wolne sa od podatku dochodowego. Pierwsze 3 tys dochodu w skali roku jest wolne od podatku


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

PIS mówi a ludzie bezmyślnie wierzą i w tym problem.

No to jeszcze raz od poczatku i do znudzenia . 

Kwota wolną od podatku , jak sama nazwa wskazuje , jest kwota przychodu w ujeciu rocznym która nie podlega opodatkowaniu. 

Poprzednio  kazdy podatnik PIT miał jednakowa kwote wolna wynoszacą 3 tys pln. 

Przykład - zarobki 35 tys rocznie . 3 tys wolne wiec podatek PIT naliczany od 32 tys.

Obecnie kwota wolna została podniesiona do 8 tys ale, 

Dla zarabiajacych do 8 tys  rocznie (666 pln/mc)  kwota wolna wynosi 8 tys wiec nie płacą dokchodowego wcale.

Pomiędzy zarobkami 8 a 13 tys kwota wolna maleje proporcjonalnie do rosnących zarobków do 3 tys . Zarabiajacy 12 tys rocznie płaci podatek dochodowy od 9 tys pln wiec de facto zarobi mniej niz zarabiajacy 8 tys.

Od 13 tys do 85 tys rocznie kwota wolna wynosi 3 tys czyli tyle ile było przed podwyzka kwoty wolnej do 8 tys. 

Powyzej 85 tys kwota wolna proporcjonalnie do wzrostu zarobków maleje i ta grupa na podwyzce kwoty wolnej do 8 tys już traci

Przy zarobkach 127 tys i wiecej rocznie, kwota wolna podniesiona wg PIS  do 8 tys wynosi ZERO. 

Reasumują po raz n -ty

NIKT pracujący na pełnym etacie nawet nie "powąchał" tych 8 tys. Nikt nic nie zyskał a wielu na tej podwyzce straciło. 

Zyskali tylko ci zarabiajacy w ujeciu miesięcznym  do1080 Pln co oznacza ze przy płacy minimalnej 2250 nie stanowi to nawet połowy etatu. 

Ile osób kraju na tej wspaniałej podwyżce zyska? Jak myslisz, jest to 1% zatrudnionych? 

Kłamią zaprzańcy ale ciemny lud to kupuje bo nie umie prostych cyfr ogarnąć

 

Przepraszam forumowiczów za kolejne wywody na ten temat ale jak sami widzicie proste tematy sa dla czesci kolegów dość skomplikowane.

 

 

  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Co to ma wspólnego?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Nic nie szkodzi, Ulman, tylko co z tego skoro Jarecki odpowiedział vo odpowiedział. Bogaci-biedni. Nawet w kibucach są szefowie, nawet w komuniźmie produkowano 126, 125, Polonez. Uprzedzam reakcję niektórych - w tamtych czasach samochód był odzwierciedleniem statusu. Właśnie - jakiego statusu. Tego nie można sprowadzić tylko do zależności społecznych bo nie da może wynikać również ze zdarzeń losowych. Granie na emocjach biedy prowadzi do rewolucji, szczególnie że granica "biedy" jest ruchoma, grząska, płynna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
43 minuty temu, Ulman napisał:

Co to ma wspólnego?

żeczywiscie zdjecie nie fortunne ale opis tak  , Panie Ulman wielokrotnie pisałeś jaką nie sprawiedliwoscią jest lub są progi podatkowe zależne od wysokosci zarobków , probowałem usunąć zdjecie a opis pozostawić ale nie mogę jakoś  .Na swoją obronę zapytam o kraje w których jest najwieksze rozwarstwienie społeczne ? 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409

Opis też po części jest do d*py. Wyżywienie biednych jest możliwe po spełnieniu kilku warunków. jednym z nic jest brak wojny na danym terenie. drugi to podjęcie działań we własnym zakresie celem wytworzenia żywności. Jak tego nie ma to worki z ryżem można ciągle zrzucać z "Herculesów". Efekt będzie zawsze ten sam. Pierwsi przy ryżu będą zawsze ci uzbrojeni. To tak z obserwacji własnych, nie zawsze trzeźwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Progresja podatkowa to  oczywista niesprawiedliwość. 

Rozwarstwienie jest z pewnoscia najwieksze tam gdzie generalnie bieda.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Pomiędzy zarobkami 8 a 13 tys kwota wolna maleje proporcjonalnie do rosnących zarobków do 3 tys . Zarabiajacy 12 tys rocznie płaci podatek dochodowy od 9 tys pln wiec de facto zarobi mniej niz zarabiajacy 8

Tu chyba się pomyliłeś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Tak . Nie 12 tys a 13 tys.  

Pojałeś w końcu jak to działa?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Racja. Liczyłem od 12 tys. 

Ale zobacz że zarabiający 8 tys ma te 8 tys na rękę a zarabiajacy 13 ma aż 8,2 tys. Srawiedliwość społeczna

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
35 minut temu, mirro napisał:

Opis też po części jest do d*py. Wyżywienie biednych jest możliwe po spełnieniu kilku warunków. jednym z nic jest brak wojny na danym terenie. drugi to podjęcie działań we własnym zakresie celem wytworzenia żywności. Jak tego nie ma to worki z ryżem można ciągle zrzucać z "Herculesów". Efekt będzie zawsze ten sam. Pierwsi przy ryżu będą zawsze ci uzbrojeni. To tak z obserwacji własnych, nie zawsze trzeźwych.

zamiast ryby daj wętkę , łatwo powiedzieć gorzej zrobić .       Czy faktycznie by zabrakło obecnie żywnosci dla zyjącej populacji ?                   Nie pamietam w jakimś kraju afrykanskim gdzie brakuje żywnosci uprawią się bawełne , a kraj nie może się wyżywić , a bawełne uprawiają zachodnie koncerny , dalej madagaskar jeden z biedniejszych krajów , chyba ma warunki do uprawy rolnej a brakuje zywnosci .jest jeszcze uzależnienie władz lokalnych od zachodnich koncernów i ic dolarów .

Pierwszą poważną decyzją nowego prezydenta było zerwanie porozumienia z koreańskim przedsiębiorstwem Daewoo Logistics, zawartego na jesieni zeszłego roku i dotyczącego
dzierżawy około 1.300.000 hektarów ziemi pod uprawę kukurydzy i palm oliwnych, co stanowi prawię połowę terytorium czwartej pod względem wielkości wyspy na świecie. Umowa miała być zawarta na 99 lat. Daewoo Logistics wynegocjowało, iż w najbliższych 20 latach zasili gospodarkę wyspy 5 miliardami euro. Planowano skonstruowanie portu morskiego niezbędnego do transportu kukurydzy do Korei Południowej, obiecano wybudować szkoły dla ludności lokalnej, jak i zapewniono, że powstanie wiele miejsc pracy na polach uprawnych. Nowy prezydent na zwołanej konferencji prasowej oświadczył, że “konstytucja mówi jasno o tym, że ziemia Madagaskaru nie jest ani pod wynajem, ani na sprzedaż.”

Madagaskar, to państwo-wyspa, położone na Oceanie Spokojnym, przy południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Jest to kraj słabo rozwinięty, który uzyskał niepodległość od Francji w roku 1960. Wielu Malgaszów żyje na granicy ubóstwa.

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
4 minuty temu, Ulman napisał:

Racja. Liczyłem od 12 tys. 

Ale zobacz że zarabiający 8 tys ma te 8 tys na rękę a zarabiajacy 13 ma aż 8,2 tys. Srawiedliwość społeczna

Nie wiem czy ty liczyć nie umiesz czy robisz to specjalnie . Popraw to bo znowu ci ktoś puchar da nie słusznie ale ten puchar wcześniejszy PIOTRKA mówi też że wyborcy Schetyny wierzą ślepo . To nie tylko w Pis tak jest 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Gdzie według ciebie jest błąd.

Jarecki, niektóre kraje miały sie lepiej gdy były koloniami. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Ulman napisał:

Zaleta jest to ze możesz zobaczyć ze jęk człowiek sam pieniędzy nie zarobił to ani ich nie uszanuje ani się zachować nie potrafi.

Ten pis to niczym niemcy dający dopłaty dla polskich rolników którzy nie potrafią tego uszanować, że wydać racjonalnie tylko kupują fyndy za pół bańki na 30ha.

 

Taki sam efekt jak z 500+, nie miał nic to siedział w stodole z desek z rozlatującym się łursusem. Dostał zapomogę od niemca, to teraz panisko na pół powiatu bo fynda za gruby szmal se zapodał.

500+ nie miało kasy siedziało w domu, teraz jest zapomoga to grubo się wożą  lanszmita z biedronki nie zabierze z sobą na wakacje, w barze będzie się stołował xD

 

Więc skoro niemcy widzą interes w dawaniu pieniędzy dla plebsu a teraz pis od nich spapugował to oznacza że obrał właściwą drogę.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Niemcy za swoje (i nie tylko) pieniadze napedzili swoja gospodarkę. My za swoje pieniadze napędzamy głównie cudze gospodarki Jeśli możesz to przypomnij mi jaki był bilans naszych wpłat i dotacji z UE.

A ty Fynda se nie kupiłeś i dalej w stodole z desek siedzisz ze tak ce drazni?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj