Skocz do zawartości

DTaras

Members
 • Zawartość

  2253
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

147 Excellent

7 obserwujących

O DTaras

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 25.03.1979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

3019 wyświetleń profilu
 1. Pszenica Bamberka

  pewnie zależy od ziemi
 2. Singer

  niewygodne w pip Kwietnik to owszem albo materiał na łóżko.
 3. Glifosat czy robis zapas?

  w Holandii czy Danii siali buraki w facelię a potem ścinali facelię jak siewka była jeszcze mała - może i pszenicę podobnie się da? Poza tym w faceli można opryskać na jednoliścienne dodatkowo.
 4. Massey Ferguson 3085

  to nie jest AB tylko dyna i żeby to sprawdzić trzeba mieć coś zapięte. Ogólnie dyna jest moim zdaniem lepsza i w tym silniku nie będzie raczej skakać po ćwiartkach. W każdym razie tarczki ciut drogie ale niema AB...
 5. Warsztat

  płyteczki... jak mechanikowi się olej rozleje i nie posprząta - kwestia czasu jak go pokara. Ładnie - trzeba przyznać. Nie za wysoko to łatwo ogrzać. Piper stoper.
 6. New Holland t5.100 EC

  i tak w orkę od razu?
 7. Zbita szyba c-382

  Może za wajchę zbyt szarpał ;-)
 8. Zbita szyba c-382

  klejone szyby ... Byłoby na uszczelce i nic by się nie stało. Kwestia kosztów produkcji i kabina nie taka ładna. Co zrobisz jak nic nie zrobisz.
 9. Stół warsztatowy

  radia jak widać... Jak coś robi to zapewne większość narzędzi i tak zdejmuje na stół. Ja wolę takie rozwiązania na wolnej ścianie a najlepiej we wózkach.
 10. złącza na kabinie, masa przy zegarach, stacyjka, przekaźnik odciążający, fabryczne zimne luty vegli, problem z kontrolką ciśnienia oleju silnika co tam jeszcze... skoro alternator dobry to chyba wszystko.
 11. Remont silnika perkins AT 4.236/248

  pompa jeszcze bo moc z samego powietrza się nie weźmie...
 12. Marchew Rumba

  nic - łatwo się tępi. Wystarczy że wzejdzie we wrześniu ze ztalerzowanych nasion i mróz robi swoje. Reszta pada od środków ochrony w plonie głównym. Skuteczna jest ale z perzem warto pomóc i chwastnicę wypuści na koniec kwitnienia. Lepiej pole uprawić i ochronić od chwastów i zasiać grykę na nasiona tylko, że trochę kłopotliwy zbiór.
 13. Co do zabezpieczania zbiornika dogrzaniem to nie jest to taka wielka strata bo utrzymujesz w nim ok +5 stopni ale tylko w wypadku zatrzymania poboru. Sama rura PP do zgrzewania potrafi utrzymać drożność przy -5 i w miarę regularnym odbiorze. Musisz wiedzieć, że to co zaprezentowałeś jest właśnie tradycyjnym solarem. Zamiana cieczy roboczej na płyn, który przestaje płynąć grawitacyjnie od ok 100 stopni to kolejna odmiana a później to pompy wraz z pompami ciepła ostatecznie..
 14. Teraz tworzą mi się takie konglomeraty z tego piachu co dodany jest do miału, że trzeba kotłownie odwiedzić jeden raz na zmianę więcej. Węgiel (miał) z tego samego źródła ale niestety to nie to... Przewidywałem, że uroczą z tego bębnach granulat albo wycisną pellet i dodadzą do miału ale to najwyraźniej na żywca idzie...
 15. ach rozpocząłem pracę z miałem węglowym ... a propos innego tematu ... Do tej pory pracowałem z brunatnym ze względu na wysokie temperatury - mniejsza o to. Wiem gdzie podziały się pyły, których kopalnie nie sprzedają dla niskiej emisji ;-)
×