Skocz do zawartości

waldii1

Members
 • Zawartość

  742
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

13 Good

O waldii1

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Trzeszczany
 1. fasola

  Obniżają ceny żeby sprawdzić czy będzie ruch w interesie i ludzie zaczną sprzedawać. Tylko w czasie zaliczek nie wszyscy potrzebują kasy i to działanie na nie wiele im się zda.
 2. fasola

  Jak tam koledzy wyorane pola pod fasolę? Ja orałem gdzieś w połowie października i do tej pory żadne zielsko nie wyrosło.
 3. fasola

  Kukurydza to tak średnio się opłaca znajomy miał 2 ha to mu wyszło 12t/ha przy cenie 380 zł daje nie wiele a nawozów trzeba dużo bo według zaleceń 500kg npk i 500kg saletry lub mocznika a zbiór też zależy od pogody. A dosuszyć kukurydzę z 30% to kilka ton nam odparuje za suszenie zapłacimy i ogólnie wyjdzie tak jak mokra.
 4. fasola

  Są takie chińskie obrotomierze z czujnikiem halla. Wystarczy trochę zasilania i magnes na koło i wskazuje bardzo dokładnie. A magnes jest wielokrotnego użytku. Nie wiem czy mogę napisać tego symbol bo będzie że coś reklamuje ale mam dwa w kombajnie i sprawują się bardzo dobrze.
 5. fasola

  To już lepiej zainwestuj trochę więcej i kup laserowy za 300pln bo przy tym za 100trzeba odpowiednie paski odblaskowe i te pomiary nie są za dokładne z moich doświadczeń. Ewentualnie coś z czasów PRL z ośką która przytykasz do wału.
 6. fasola

  Taki silnik ma w granicach 2900-3000 obrotów. To wiem z doświadczenia bo kilka przewinęło się przez moje ręce.
 7. fasola

  Kto jest w stanie powiedzieć jakie są straty przy młóceniu fasoli na sitach? Tzn ile ziaren kombajn wywieje lub nie przeleci przez sito?
 8. fasola

  Kiedyś siałem to wapno z cukrowni i później z chwastami nie mogłem sobie dać rady. A że 4t wapna które leżały na polu obrosły szarłatem jakby to same nasiona były nasypane. Teraz wolę kupić w Kielcach po 100zł/t z transportem.
 9. fasola

  Widzieliście taką maszynę w akcji https://m.youtube.com/watch?v=dzQ4JjKcnsg Ten doublle się chowa bo traktor nie odpowiada. Ciekawe gdzie na złomie coś takiego stoi.
 10. fasola

  Nie przekonasz mnie z tą psianką bo ziarno jest różowe także w środku a plantacja była wzorowa bez chwastu.
 11. fasola

  Z tego co zauważyłem to u znajomego po burakach też jakoś za specjalnie nie rosła i jeszcze jakiś grzyb ją dopadł. A właśnie co to za grzyb że ziarno jest różowe jak po zaprawie? Ja chyba wyorze w tym tygodniu bo w sumie jeszcze sporo orki mi zostało i obornik muszę wywieźć po poplonie z zazielenień. A jeszcze kombajn przed zimą chcę trochę poprzerabiać żeby lepiej i szybciej szło.
 12. fasola

  Kiedy koledzy orzecie pod fasole? Ja wczoraj przerobiłem zrosty i zastanawiam się czy już wyorać czy jeszcze poczekać do połowy października.
 13. fasola

  Każdym sprzętem da się zepsuć fasole. Nawet Colombo bez wprawionego operatora zrobi brudno i nie wymłóci wszystkiego ewentualnie wysieje. Bizon jest tak specyficzna jednostka że po powtórnym młóceniu słomy da się zebrać ponad 300kg dobrej fasoli z ha.
 14. fasola

  Widzisz Tomku sprzętu przybywa ale zawsze jest tak że najpierw pracuje w koło komina a później dopiero jedzie gdzieś dalej. Master II ma wydajność do 3 ha/h więc trzeba ze 20ha na dzień pracy od 12 do 20.
 15. fasola

  Bierzesz master II czy te większe IV? W sumie fajny kombajn tylko nie wiem od czego to zależy bo byłem u znajomego jak młócił to sporo zostało na polu. Pewnie tak jak z kombajnem zbożowym trzeba umieć ustawić i dostosować prędkość do plonu.
×