Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

DTaras    1951

Jedziesz dobrymi drogami powiadasz. Tam co jakiś czas tablica z gwieździstą koroną. Wiem, wiem napiszesz: "Polska też wpłaca i dużo tam swego". I owszem, udział ten zaznaczyć trzeba lecz aby z tego skorzystać trzeba pokonać wymagania administracji. Ot polityka dzielenia i wyrównywania. Kierunek nadany. Problem w tym, że dla wielu to nie rozwój a kajdany i nie bierz tego osobiście ale im także dobrze się dobrą drogą jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 Ulman panstwo patrzy ogólnie na wszystkich bo na 1 co zainwestuje dobrze bezie 5 co straci .           ale ok Jesteś rolnikiem płacisz krus , mało płacisz wiec możesz zainwestować , kupujesz ziemie bo masz nastepce i inwestujesz , przechodzisz na emeryture z krus i jest troche mało to czy siegnął byś zeby sprzedać ziemie w którą kiedyś zainwestowałeś a ktąry przejął Twój nastepca ?  bo taka jest inwestycja , wielu buduje dom czy mając dzieci poszło by na układ już istniejący firma bierze dom , mieszkanie ty mieszkasz dożywotnio a oni dokładają do emerytury ? to jest odwrucona hipoteka .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
1 godzinę temu, jarecki napisał:

ja mam zdanie takie ze podatki płacić  trzeba , bo sam korzystam z tego dobrodziejstwa jak jade dobrymi drogami , czy idąc gdzie kolwiek , nawet Polska jest takim krajem gdzie nauka jest darmo przeciwnie np do USA lub   ANGLI  jesli chodzi o studia  jak chcemy zobaczyć jak było bez podatków można jechać na Ukraine , nawet pobierając dopłaty besposrednie też jest to z  podatków polskich pracowników , 


no i co ta darmowa nauka dała w postępie technologicznym dla Polski jeśli nie mamy praktycznie niczego ze swych marek czysto polskich w wysokich technologiach?
Podatek drogowy; było coś takiego i zostało przypięte do ceny paliw czyli to nie z podatków innych winny być te drogi budowane a i tak są płatne autostrady bo "mało". 
Jakie mamy typowo polskie specjalności nie licząc rolnictwa? ale to zasługa samej Natury bo "taki mamy klimat" no i jeszcze meblarstwo, ale czy potrzeba wielkiej i wyrafinowanej wiedzy do zbijania paczek z desek i ewentualnie obtakerowania szmatami tych tapicerowanych.
Głupich rowerów swojej produkcji nie mamy z tematów motoryzacyjnych,
informatyczne usługi kupujemy u wszystkich tylko nie w polskich firmach które co najwyżej pośrednikami.
No może rynek gier i dziś GOODRAM-a sobie kartę do kamery kupiłem. (wcale nie patriotycznie, była najtańsza)
Czytałem na anglojęzycznych forach - "..polska technologia? oni co najwyżej lampkę ledową ze słonecznym panelem i akumulatorem mogą wymyślić" ; obraźliwe to ale jakże bliskie prawdy.

Czy takie "sukcesy" są warte tak wysokich podatków?
oczywiście nie neguję płacenia ale czy aż tyle. Około 70% wypracowanej wartości przez pracownika jest po za jego kontrolą na co zostanie wydane.
Kolejny kwiatek trafiłem przypadkiem
https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/zdrowie/podatek-od-cukru-potrzebny-w-polsce-zdaniem-szefa-nfz/jx4nye6?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
Q..wa picie wody w nadmiarze i jedzenie chleba też szkodliwe dla zdrowia.
kiedy to wszystko szlag trafi zeby chociaż trochę się zbliżyło do normalności?

Rolnictwo to gałąź strategiczna i o tym już kiedyś pisałem a powtórzę ale przy innej okazji bo tu już i tak dużo

Jeden do buraków cukrowych dopłaca do tony a drugi podatek od cukru będzie wprowadzał TO JEST CHORE!!! i to w samym NFZ-cie

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
17 minut temu, Ulman napisał:

Teraz tez są 3 progi podatkowe. 

Prawdziwym problemem na którym nas wala w rogi a ciemny lud nawet o tym nie wie jest brak waloryzacji progów podatkowych. Zarobki rosną i coraz więcej klientów wpada w 2 próg wiec płaca coraz więcej. PIS robi dokładnie to samo co PO.  Podniesli tez kwote wolną od podatku którą tak naprawdę obniżyli.

Jarecki , pisałes że 

I nie dostałem odpowiedzi ? To że są teraz trzy progi wiem . Mi chodzi o 20, 30 ,40% .

Ponawiam pytanie .

Kto zyskał jak zrobiono dwa progi .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
15 minut temu, jarecki napisał:

 Ulman panstwo patrzy ogólnie na wszystkich bo na 1 co zainwestuje dobrze bezie 5 co straci .           ale ok Jesteś rolnikiem płacisz krus , mało płacisz wiec możesz zainwestować , kupujesz ziemie bo masz nastepce i inwestujesz , przechodzisz na emeryture z krus i jest troche mało to czy siegnął byś zeby sprzedać ziemie w którą kiedyś zainwestowałeś a ktąry przejął Twój nastepca ?  bo taka jest inwestycja , wielu buduje dom czy mając dzieci poszło by na układ już istniejący firma bierze dom , mieszkanie ty mieszkasz dożywotnio a oni dokładają do emerytury ? to jest odwrucona hipoteka .

Ale co ty mi tu znowu wypisujesz i uciekasz od tematu.  Pisałeś jak byk - niech każdy płaci tyle samo składki a kogo stać na więcej niech inwestuje, ubezpiecza sie dodatkowo. Morawiecki robi coś kompletnie odwrotnego i wydaje mi sie że to tez popierasz. Da sie popierać dwa wykluczajace się poglądy jednoczesnie?

 

Jakie były  kwotowo progi przed i po zmianach?

Jak podasz to chętnie wylicze a w międzyczasie ty zastanów sie 

kto traci na braku waloryzacji progów  wprowadzeniu 3 progu przez pis i obnizeniu kwoty wolnej?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
Dnia 4.09.2019 o 14:18, Ulman napisał:

To te wszystkie komisje tylko po to by ciemny lud to kupił?  Może proletariackie sądy robotniczo chłopskie trzeba powołać?

ten sąd by szybciej skazał niż komisja 

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

I wedle reguł srawiedliwosci nic nie rozumiejecej ciemnoty. Tak po uważaniu 😂

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613

czyli ława przysięgłych jak w usa to głupota ??

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
9 godzin temu, dysydent napisał:

Jeden do buraków cukrowych dopłaca do tony a drugi podatek od cukru będzie wprowadzał TO JEST CHORE!!! i to w samym NFZ-cie

tak podatek jest chory bo nic nie zmieni ale staje się normą w wielu krajach  ,,cywilizowanych '' z drugiej strony dopłata zwiekszona do upraw buraka daje opłacalnosc , bez tej dopłaty spora czesc plantatorów by zrezygnowała a cukier byłby z trzciny cukrowej , już nastała moda na cukier brązowy .

 

9 godzin temu, Ulman napisał:

Ale co ty mi tu znowu wypisujesz i uciekasz od tematu.  Pisałeś jak byk - niech każdy płaci tyle samo składki a kogo stać na więcej niech inwestuje, ubezpiecza sie dodatkowo. Morawiecki robi coś kompletnie odwrotnego i wydaje mi sie że to tez popierasz. Da sie popierać dwa wykluczajace się poglądy jednoczesnie?

tak i swoją opinnie podtrzymuje jednakowe składki do ZUS  bez wzgledu na zarobki i jednakowa podstawowa emerytura , tylko zwiekszonie składki dla najbogatszych to jest pokłosie obecnego systemu , taki mamy i 20 lat mieć bedziemy , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

a witam z samego rana :) 
znaczy; jest chore ale jest normalne?
a schizofrenia to moda czy jednostka chorobowa? i dlaczego wszyscy a przynajmniej większość przeczuwają upadek cywilizacji zachodu?

po namyśle

zbyt enigmatycznie to nieco rozwinę. 
Pomarańcze, banany, kawę,... można i u nas w szklarni uprawiać a jednak nikt tego nawet nie próbuje na przemysłową skalę.
Jeśli cukier buraczany jest droższy w produkcji niż trzcinowy to po co "w szklarni subwencji" buraki trzymać w dodatku jeśli cukier i tak szkodliwy dla zdrowia czyli do strategicznej żywności nie powinien być zaliczany (biorąc za dobrą monetę zdanie herszta NFZ-zetu) to po co obciążać resztę gospodarki dopłatami jeszcze do tego cukru ponadobszarowymi? 

W paru kwestiach z Ulmanem się nie zgadzam ale pod stwierdzeniem że żyjemy w głębokim i absurdalnym socjalizmie, podpisuję się obiema rękami.

Jestem zwolennikiem redystrybucji produkcji ale tylko do tych którzy niczrgo nie wytwarzają z przyczyn od siebie niezależnych czy funkcji wykonywanych . No ale dopłacanie do tych którzy sami środki na te dopłaty wytworzyli i najpierw im odebrano aby później im to oddać?
To po co odbierać? ... i cała reszta z powstającej z tego surreaistycznej rzeczywistości gospodarczej zbędnie skomplikowanej jak by świat i bez tego nie był zbyt trudny do pojęcia.

chyba pokomplikowałem jeszcze bardziej, no ale chociaż próbowałem wyjaśnić bezsens prób poprawiania przez urzędników rzeczywistości której do końca nikt nie rozumie i bez tego, stąd nieprzewidywalność zachowań rynku pomimo, iż samiśmy go stworzyli.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a co według Ciebie  Dysydent jest najwiekszym zagrożeniem dla swiata ,,zachodu ''  dla mie chyba coraz wieksze wypieranie pracy ludzkiej przez automatyzacje , za 20 lat zabraknie pracy , wczesniej czy puzniej do tego dojdzie .np  chlewnie 5000 sztuk tuczników czy kurniki na 100 tys kurczat czy obory na 500 sztuk bydła , wszyscy nam wmawiają ze czym wiecej produkujemy to obniżamy kosztry , a tym czasem ci wielcy otrzymują wiecej od tych małych za swoje produkty , gdy by otrzymywali ceny za mleko , czy za swinie jednakowo co ci gospodarujacy na 25 ha . to dawno by komornika mieli .

Edytowano przez jarecki
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
32 minuty temu, jarecki napisał:

tak i swoją opinnie podtrzymuje jednakowe składki do ZUS  bez wzgledu na zarobki i jednakowa podstawowa emerytura , tylko zwiekszonie składki dla najbogatszych to jest pokłosie obecnego systemu , taki mamy i 20 lat mieć bedziemy , 

Weź wytłumacz - jednakowe składki i jednakowe emerytury wiec jak maja być zwiększone dla najbogatszych? 

Morawiecki dobrze robi wprowadzając podwyżki składek czy nie? 

Zachodnia cywilizacja upadnie przez socjalizm który głosująca większość sobie sama zafundowała oraz przez jej własna głupotę 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Podatek od cukru. Małe dziecię spożywa jeno tłuste, cukier z dodatkiem biologii matki noraz minerałów. Duży człowiek ma naturalną do tego ciągotę. Mózg żywi się cukrem. Zbadano jak reaguje na spożywanie przez nosiciela mózgu - cukru. Efekt porównywalny do koki wraz z uzależnieniem. Wprowadzenie podatku cukrowego umieści colę w zbiorze towarów akcyzowanych i choć nieoficjalnie to ciekawie taki napój z banderolką by wyglądał. Nie mniej fajki się palą, wóda leje strumieniami to i cola sprzedaży nie zmniejszy a wpływ z podatku będzie. A propos alkoholu to trzeba zapłacić gminie za wydanie pozwolenia plus opłata roczna zależna od progów obrotu oraz dodatkowo liczy się odległość punktu od szkół, obiektów sakralnych. Kategoria umiejscowienia była zdaje się już regulowana. No i dajmy na to zakon z nalewkami niesie palmę monopolu w ściśle określonym promieniu od drzwi😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
42 minuty temu, jarecki napisał:

a co według Ciebie  Dysydent jest najwiekszym zagrożeniem dla swiata ,,zachodu ''  


Degeneracja zachowań ludzi pogubionych i w poczuciu bezsilności i wobec niezrozumialości poczynań innych ludzi.... utrata nadziei na pozytywne efekty racjonalnych zachowań.

tak w skrócie bo nie bardzo mam czas i w radio słyszałem - "wstawaj szkoda DNA" no mi to tylko dnia dzisiaj szkoda i skoro nie pada opuszczam na czas jakiś rzeczywistość "wirtualną" bo jak najbardziej kartofle do wykopania są materialne a przyczepę z fasoli trzeba opróżnić. Najlepiej od razu przez czyszczalnię/segregator a to potrwa
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
5 minut temu, jarecki napisał:

a co według Ciebie  Dysydent jest najwiekszym zagrożeniem dla swiata ,,zachodu ''  dla mie chyba coraz wieksze wypieranie pracy ludzkiej przez automatyzacje , za 20 lat zabraknie pracy , wczesniej czy puzniej do tego dojdzie .np  chlewnie 5000 sztuk tuczników czy kurniki na 100 tys kurczat czy obory na 500 sztuk bydła , wszyscy nam wmawiają ze czym wiecej produkujemy to obniżamy kosztry , a tym czasem ci wielcy otrzymują wiecej od tych małych za swoje produkty , gdy by otrzymywali ceny za mleko , czy za swinie jednakowo co ci gospodarujacy na 25 ha . to dawno by komornika mieli .

Automatyzacja nie jest zagrożeniem, tylko szansą dal ludzi, żeby maszyny wykonywały najgorszą robotę. Zamiast zwykłych niedouczonych roboli będą potrzebni mechanicy, elektrycy, elektronicy, automatycy, informatycy, mechatronicy którzy będą te maszyny projektować, budować i serwisować. Weżmy na przykład ciężką pracę spawacza, żeby robot mógł wykonywać dany element potrzebna jest osoba która umie programować robota, spawacz który zaprogramuje źródło spawalnicze i ustawczy który ustawi elementy na stole spawalniczym, jak widać pracy nie zabraknie, tylko będzie bardziej umysłowa a mniej fizyczna.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
10 minut temu, Ulman napisał:

Weź wytłumacz - jednakowe składki i jednakowe emerytury wiec jak maja być zwiększone dla najbogatszych? 

Morawiecki dobrze robi wprowadzając podwyżki składek czy nie? J

morawiecki ani dobrze ani zle wydaje mi sie ze problem jest przerysowany nawet te 150 zł nie którzy nie od czują . co do pierwszej czesi obecny system mamy jaki mamy płacimy składki zależne od zarobków                          a to dla  Tomasz0611 https://praca.interia.pl/news-rzeczpospolita-vw-inwestuje-i-zwalnia,nId,3188635   ta praca jest dla projektantów tylko ze głownie w niemczech a inne kraje francja , włoch , hiszpannia , co znimi ? już nie pisząc polska ale i dla niemiec jest zagrożenie ze strony chin .

Edytowano przez jarecki
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Zwolni polaczków po zawodówce, którzy nie dadzą sb rady z robotami, na to miejsce pewnie przyjdą specjaliści z niemiec znający sie na robocie :) Zresztą automatyzacji nie unikniemy, czy nam się to podoba czy nie, trzeba było się kształcić a nie latać za młodu z kolegami po impreazch, pić i się cieszyć , że w zawodówce się zdało z klasy do klasy . Wprowadzą TIR-y autonomiczne to nwm co zrobią ci wszyscy kierowcy dziadtransów. A my FSO sprzedaliśmy i teraz nie mamy zakładu który mogli by automatyzować polacy :)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

W związku z planowanym upadkiem cywilizacji zachodu proponuję odciąć nasze judeo-chrześcijańskie korzenie i szybciutko powrócić do słowiańskich. No i trzeba przestać nazywać się przedmurzem chrześcijaństwa bo za nami faktycznie może go już nie być.😂 Tylko chyba wtedy trzeba by się nazwać bastionem. Przy takim obrocie spraw naturalna wydawała by się wolta w stronę wujaszka Putina i obrócenie luf Leopardów w kierunku zachodnim dla obrony przed dzikimi plemionami. A jak dobrze pójdzie to jeszcze trzeba będzie stare mapy wykopać gdzie kierunek natarcia zawsze biegł na zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Ta najlepiej to zrezygnujmy z wszystkiego i ciągajmy radła wołami :) :) :) Ja nie mówię, że każdy bd dyrektorem, tylko zamiast trzymać w ręku palnik spawalniczy, będzie to robił robot, a my będziemy nim tylko sterować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Wszystkiego robot nie zrobi albowiem jak w ślusarstwie do każdej roboty nowy robot byłby potrzebny a nawet i robotu robot robotę nie wszędzie poda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
1 godzinę temu, jarecki napisał:

morawiecki ani dobrze ani zle wydaje mi sie ze problem jest przerysowany nawet te 150 zł nie którzy nie od czują . co do pierwszej czesi obecny system mamy jaki mamy płacimy składki zależne od zarobków                          a to dla  Tomasz0611 https://praca.interia.pl/news-rzeczpospolita-vw-inwestuje-i-zwalnia,nId,3188635   ta praca jest dla projektantów tylko ze głownie w niemczech a inne kraje francja , włoch , hiszpannia , co znimi ? już nie pisząc polska ale i dla niemiec jest zagrożenie ze strony chin .

Ja cie kompletnie juz nie rozumiem - system mamy jaki mamy , 150  pln odczuja albo nie odczują a Morawiecki robi dobrze ale i źle zarazem. Ty w końcu  masz jakies konkretny poglad na ta sprawę czy bedzie tak jak z przekopem

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Przekopali już ten przekop czy będzie jak z hitlerowskimi śluzami na mazurach. Winne oczywiście działania na innym froncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
8 minut temu, Ulman napisał:

Ja cie kompletnie juz nie rozumiem - system mamy jaki mamy , 150  pln odczuja albo nie odczują a Morawiecki robi dobrze ale i źle zarazem. Ty w końcu  masz jakies konkretny poglad na ta sprawę czy bedzie tak jak z przekopem

zmiana systemu emerytalnego nie jest łatwą sprawą bo dotyka milion osób , wprowadzając zmiane nagle ktoś zyska a ktoś straci , wprowadzając renty na jednakowym poziomie w budrzecie wzwiąku z miejszymi wpływami do zus była by ogromna wyrwa bo swiadczenia obecne trzeba by wypłacać na wysokich poziomach przez dziesiątki lat a wpływy by drastycznie zmalały ,może po prostu warto zapytać się osoby która zostanie dotknieta tą zmianą , otrzymałem odpowiedz  że wpływu to nie ma zbytnio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj