Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5578

A jak ja pisze że wiekszość jest głupia to sie koledzy bulwersują.

Jarecki, socjalizm niańczy i  oducza odpowiedzailności co jeszcze pogłębia degenerowanie się społeczeństwa.  Profesor pieniądze zarobił , stracił bo był głąbem i koniec opowieści. Gdyby nie żył w socjaliźmie to byłoby w ciagu jego zycia setki przykładów żeby w takie tematy się nie wikłąć. On sam tez powinien być przestrogą dla kolejnych 

Popierasz to co wkleił Daron?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
12 minut temu, daron64 napisał:

Artykul, który podlinkowalem to bzdura? Tzn nie piszą tam prawdy? Czy pomysl, o którym tam piszą jest bzdura?

 

Widzę też masz swojego funboya

 Napisz kto straci i  jakie zawody . Konkretnie . Daj przykład .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jutro przeczytam link  darona i się ustosunkuje , w pewnym etapie z różnych względów zawodzi racjonalne myslenie  a jak napiszę że okradli babcie na wnuczka , a bancia akurat wnuczka nie miała , to pisząc że była głupia było by to spore uproszczenie , są metody psychologiczne którymi łatwo można podewjsc ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

To jest dokładnie analogiczna sytuacja o której pisałeś. Państwo zabiera dobrze zarabiajacym jeszcze wiecej zamisat pozwolić im dysponować własnymi pieniedzmi. Mam nadzieje ze aż tak szybko zdania nie zmieniłeś.

Zbyszko, straci 350 tys zarabiajacych powyżej 140 tys rocznie czyli ok 12 tys brutto miesięcznie. Czytać nie potrafisz?   Co róznica jakie zawody? Może powiesz że tyle to tylko kasty zarabiają?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
30 minut temu, 12zbyszko napisał:

 Napisz kto straci i  jakie zawody . Konkretnie . Daj przykład .

Co mam napisać że Jan Kowalski z firmy wejdzsobienainternetipoczytajonajlepiejplatnychzawodach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

W jakiej kwestii

 

Tak w ogóle czemu kłamstwo zestawiasz z kompetencjami?

Nie można być kompetentnym i skłamać? Albo być prawdomównym, ale niekompetentnym?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wierzył sam w swoje słowa . A że pieprzył bez sensu i przerwać przynudzania swego nikomu nie pozwolił , to już inna historia .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

A co do podnoszenia obciążeń przez obecny rząd ma Rostowski?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

Za dużo czasu marnuje na to forum a za to mi nie płacą . Nic nie ma Rostkowski tylko jakimi fachowcami otaczała się PO i za to przegrała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
13 minut temu, daron64 napisał:

Nie kłam

https://www.tvp.info/44260489/prezes-pis-bedzie-wojewodztwo-warszawa-i-okolice-oraz-wojewodztwo-mazowieckie

Ktoś oceni jakie będą konsekwencje dla tych co zostaną włączeni do stolicy?

od dawna jest plan taki ,  kiedyś ze 2 lata temu był plan utworzenia agromeracji wielkiej włączając wołomin i sporo innych miast , ja jestem z powiatu wołominskiego i biedy nie widać , drogi super ,  gmina też ok . ale jechać troche dalej na wschód , mazowsza to jednak mam wrażenie innego wymiaru  , konsekwencje ? trudno okreslić bo napewno jedni stracą a inni zyskają tylko chodzi o to jak to sie zrównoważ , tu sie nie ma co oszukiwać bo mazowsze to dość bogaty rejon a tracą na tym powiaty oddalone od warszawy bo nie bedą mogli skorzystać lub być beneficjentami nowego rozdania PROW z perspektywy 2021 -2027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
8 minut temu, 12zbyszko napisał:

Za dużo czasu marnuje na to forum a za to mi nie płacą . Nic nie ma Rostkowski tylko jakimi fachowcami otaczała się PO i za to przegrała .

Ale co ma fachowośc PO do tego że Morawiecki de facto podnosi podatki lepiej zarabiajacym. Możesz to jakoś wytłumaczyć?

 

Jarecki , jesli masz czas czytać o aglomeracji warszawskiej to może łaskawie przeczytaj i wypowiedz się na temat tego co  zapodał daron.

 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
6 minut temu, 12zbyszko napisał:

Za dużo czasu marnuje na to forum a za to mi nie płacą . Nic nie ma Rostkowski tylko jakimi fachowcami otaczała się PO i za to przegrała .

To o jakie jego wypowiedzi ci chodzi? Zakres pytanie, to daj szansę się ustosunkować.

5 minut temu, jarecki napisał:

konsekwencje ? trudno okreslić bo napewno jedni stracą a inni zyskają 

A tak konkretniej? Bez złośliwości, naprawdę ciekawi mnie jakie to będzie miało konsekwencje. Dobra zresztą szukam sobie doczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, daron64 napisał:

troche zostało przerysopwane o ucieczce firm z powodu zwiekszenia składek , tak samo jak tysiace osób stracą prace z powodu wolnych niedziel lub tysiace nauczycieli stracą prace w związku z reformą  tymczsem braki nauczycieli mamy i w marketach braki pracowników , natomiast post odnosił sie do zwiekszenia  obciązenia  nawet jak wejdzie w zycie to wpływu na zapotrzebowanie na pracowników miało nie bedzie , natomiast w branży IT jednak potrzebne były by  jakieś ulgi ponieważ to dosc perspektywiczny rynek który musi dotrzymywać kroku reszczcie swiata , natomiast tak jak na poczatku napisałem podchodzić trzeba z dystansem  jako miało by to być tragedią 

15 minut temu, daron64 napisał:

A tak konkretniej? Bez złośliwości, naprawdę ciekawi mnie jakie to będzie miało konsekwencje. Dobra zresztą szukam sobie doczytać

dla jednych szklanka bedzie do połowy pusta , dla innych do połowy pełna . Nie które powiaty z mazowsza  mogą sporo zyskać na drogi i na infrastrukturę  wiadomo ze regiony w rumunni i bułgari są biedniejsze lub nawet teraz w hiszpanni są rejony które lepiej kwalifikują sie do wsparcia jak mazowsze i to wsparcie otrzymają , natomiast sam pomysł jest chyba powrotem do pomysłu stworzenia wielkiej agromeracji warszawskiej . jest chyba agromelacja Krakowska to do  Jacuś    trójmiasto   , i jescze kilka innych agromelacji i widocznie włodarze tamtych terenów widzieli korzysci płynace z rozszerzeń i przyłączenia nowych gmin .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
15 minut temu, Ulman napisał:

Ale co ma fachowośc PO do tego że Morawiecki de facto podnosi podatki lepiej zarabiajacym. Możesz to jakoś wytłumaczyć?

 

Jarecki , jesli masz czas czytać o aglomeracji warszawskiej to może łaskawie przeczytaj i wypowiedz się na temat tego co  zapodał daron.

 

 

Coś mi się zdaje że kiedyś były trzy progi podatków a teraz są dwa . Kto na zmianie tych progów zyskał . Możesz mi to wytłumaczyć . Jak się mylę to popraw .

 

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
  • dałem się zmanipulować bo 12  tys .miesiecznie takiego progu by to dotyczyło to niestety ale pracownicy zwykli informatycy są małą grupą w tych 350 tys których zwyzka dotyczy a wiekszość to pracownicy związani z budżetówką i firmami panstwowymi sorka daron64  ale w linku który dotyczył zwiekszenia składki do zus jest manipulacja ,Swoje zastrzeżenia ma także Konfederacja Lewiatan, organizacja skupiająca prywatnych przedsiębiorców. Jej zdaniem zniesienie limitu 30-krotności składek ZUS oznacza rezygnację wielu globalnych inwestorów z nowych inwestycji w Polsce. :D:D    
Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ja mam zdanie takie ze podatki płacić  trzeba , bo sam korzystam z tego dobrodziejstwa jak jade dobrymi drogami , czy idąc gdzie kolwiek , nawet Polska jest takim krajem gdzie nauka jest darmo przeciwnie np do USA lub   ANGLI  jesli chodzi o studia  jak chcemy zobaczyć jak było bez podatków można jechać na Ukraine , nawet pobierając dopłaty besposrednie też jest to z  podatków polskich pracowników , pewno na polską wieś trafia około 20 mld na rok z podatków polskich podatników , dodatkowo krus itp . nawet głupie oswietlenie uliczne na to też idą podatki .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Teraz tez są 3 progi podatkowe. 

Prawdziwym problemem na którym nas wala w rogi a ciemny lud nawet o tym nie wie jest brak waloryzacji progów podatkowych. Zarobki rosną i coraz więcej klientów wpada w 2 próg wiec płaca coraz więcej. PIS robi dokładnie to samo co PO.  Podniesli tez kwote wolną od podatku którą tak naprawdę obniżyli.

Jarecki , pisałes że 

4 godziny temu, jarecki napisał:

a ja to popieram emerytury jednakowe , ten wątek przebija sie już od czasów rzadów sld ale nikt nie ma odwagi wprowadzić bo wiecej bedzie stratnych jak tych co zyska ,

 

3 godziny temu, jarecki napisał:

nie wytykaj błedów . równe składki na emeryture 1500 zł na przykład czy zarobisz 10 tyś czy 2,5 tyś jednakowa składka np  300 zł  miesiecznie a reszte bogaty może sobie odłożyć zainwestować  nadwyżke .ale wie ze wezmie tylko 1500 zł emerytury czy renty . spotkałem sie z osobami które w ubiegłymroku odchodząc na emeryture wzieły wiecej jak zarabiały [ sprzątaczka w gminie ]

Potem jak się okazało że nawet taki lekko spłaszczony system Morawiecki chce po sam czubek  opodatkować by najbogatsi nie mogli inwestwoać swoich pieniedzy to rozwadniasz temat .

1 godzinę temu, jarecki napisał:

troche zostało przerysopwane o ucieczce firm z powodu zwiekszenia składek , tak samo jak tysiace osób stracą prace z powodu wolnych niedziel lub tysiace nauczycieli stracą prace w związku z reformą  tymczsem braki nauczycieli mamy i w marketach braki pracowników , natomiast post odnosił sie do zwiekszenia  obciązenia  nawet jak wejdzie w zycie to wpływu na zapotrzebowanie na pracowników miało nie bedzie , natomiast w branży IT jednak potrzebne były by  jakieś ulgi ponieważ to dosc perspektywiczny rynek który musi dotrzymywać kroku reszczcie swiata , natomiast tak jak na poczatku napisałem podchodzić trzeba z dystansem  jako miało by to być tragedią 

Jak to finalnie jest. System ubezpieczeń powinien być spłaszczony  i zaradniejsi maja sami inwestowac  socjalny i państwo które wie co jest dla obywatela najlepsze.?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj