Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Może tak.

Więc strajkując pod Warszawą myślisz że coś ugrasz i to zmienisz?

 

Przepisy unijne wykluczają czy bardzo ograniczają ruchy rynku z zarażonego ASF. Więc strajkuj za POLEXITem jeśli nie chcesz respektować tych przepisów.

 

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

nic nie ugram, jedynie narobie sobie wrogów w społeczenstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
40 minut temu, damianzbr napisał:

Cwaniaczku zaproponuj pierwszy lepszy który będzie popierany przez pozostałą resztę społeczeństwa.

 

Bo zablokowanie na widzimisię importu trzody czy tego mięsa będzie skutkować zakazem eksportu nabiału i warzyw. Pogadaj z krowiarzami i badylarzami i drobiarzami czy chcą bankrutować w imię poprawy twojego samopoczucia. xD

 

Ja jako firma transportowa i producent zboża paszowego jestem przeciwny twoim fanaberią. Chętnie bym cię wsparł z racji że jesteś rolnikiem ale wymyśl sposób na ratowanie swojego dupska który nie odbije się rykoszetem o dupska innych rolników, przedsiębiorców itp.

 

Nie potrafisz nic sensownego umyślić więc ci podpowiadam. Zwiększaj skalę, zrzeszaj się w grupy ale do ku..wy nędzy nie wymagaj zakazu importu na widzimisię. Wyszukaj i wskaż błędy w promocji, działaniu weterynarii, urzędów konsumenckich czy czegokolwiek innego co w majestacie prawa może ograniczyć import. I przestań beczeć jak dziecko we mgle. A jak nie potrafisz tego dokonać to pogódź się z tym że jesteś skazany zginąć śmiercią naturalną.

 

Zobacz w galerii ile jest dodanych nowych zdjęć z inwestycji w nowe chlewnie!! Więc dla mnie przekaz jest jasny, trzodziarze potrafią zadbać o swoje dupska lecz nie wszyscy, ty widocznie należysz do tych którzy nie potrafią...

A w KW siedzi Cedrob, Wipasz, Agri Plus, Duda, Cargill itd. Umowa na długie lata, w umowie szereg kar i obcinek. Nawet wyrównanie dochodu ASF bierze firma... Tak jak szanuję Twoje zdanie na wiele tematów, to tutaj się mylisz. Bo to, że widzisz nową chlewnię automatycznie nie oznacza, że ktoś ją wybudował za kasę z poprzedniego tuczu, nie oznacza że nie ma na nią kredytów, ba nawet nie oznacza, że to jest w całości jego chlewnia(KW).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

 

 

Bo zablokowanie na widzimisię  importu trzody czy tego mięsa, nie uzasadnionym embargiem, będzie skutkować zakazem eksportu nabiału i warzyw pod byle pretekstem. Pogadaj z krowiarzami i badylarzami i drobiarzami czy chcą bankrutować w imię poprawy twojego samopoczucia. xD

O 9 proc. wzrosły obroty handlowe między Polską a Litwą w pierwszym półroczu tego roku - wskazują dane litewskiego Departamentu Statystyki. W porównaniu z pierwszym półroczem ub.r., litewski eksport do Polski wzrósł o ponad 11 proc., polski na Litwę - o 7 proc.

 

Litewscy dziennikarze podkreślali, że jednym z głównych dostawców surowego mleka dla polskich przetwórców jest właśnie… Litwa. Tym bardziej więc polskie produkty mleczne muszą smakować wybornie! Bo przecież z litewskiego mleka! Tylko wolny rynek i jego prawa, i wolny przepływ towarów decydują o tym, że litewskie mleko trafia do Polski, a polskie wyroby mleczne - na Litwę.

 

 

I z czego mam się cieszyć że przywozimy mleko z Litwy żeby to przetworzyć i oddać im z powrotem? A nam krowiarzom nikt nie jest w stanie zapłacić godziwe ceny za mleko? Czy może z tego że więcej przywozimy niż wywozimy? Na pewno dla przemysłu jest to dobre ale wątpię czy dla rolników tez.

Edytowano przez gadzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, TOME11 napisał:

A w KW siedzi Cedrob, Wipasz, Agri Plus, Duda, Cargill itd. Umowa na długie lata, w umowie szereg kar i obcinek. Nawet wyrównanie dochodu ASF bierze firma... Tak jak szanuję Twoje zdanie na wiele tematów, to tutaj się mylisz. Bo to, że widzisz nową chlewnię automatycznie nie oznacza, że ktoś ją wybudował za kasę z poprzedniego tuczu, nie oznacza że nie ma na nią kredytów, ba nawet nie oznacza, że to jest w całości jego chlewnia(KW).

Pewnie masz rację że większość tych inwestycji niesie ze sobą ogromne ryzyko ponieważ są uzależnione od jednostronnych umów. Ale to jest konsekwencją właśnie tego że producenci nie potrafią się sami zrzeszyć aby przejmować czy przynajmniej dyktować warunki tym paszarniom i przetwórniom które wymieniłeś powyżej. Takie prawo rynku: słabszy jest dymany... Teraz tylko pytanie kto będzie tym słabszym?

A jeśli nawet są na tuczu kontraktowym, to zastanawia mnie czy wszyscy by poszli na takie coś: robimy formalną grupę ogólnopolską, która nadzoruje warunki umowy. Grupa w imieniu wszystkich swoich akcjonariuszy czy tam spółdzielców negocjuje warunki na swoich zasadach

Przecież te wszystkie Duda, wipasz itd. będą musiały podpisać tą umowę, z gwarantowaną cenę 40 zł/szt bo w innym przypadku zbankrutują. (oczywiście cena uczciwa dla obu str. musi być)

Jeśli nie podpiszą wszyscy razem zbankrutujecie, jeśli podpiszą, podzielicie się po równo zyskiem.

podpowiem, tylko głupiec nie podpisze...

 

Jeśli temu oszołomowi chodziłoby o dobro polskiego rolnika najpierw zablokował by drogę aby wszyscy o nim usłyszeli. A następnie ogłosił by nabór otwarty na do nowej organizacji która ujednolici wzór umowy i będzie negocjować warunki z zakładami. a argumentem będzie to że wszyscy solidarnie w każdej chwili mogą wzniecić bunt i przestaną odstawiać żywiec.

Zapewniam cię że tydzień max 2 i zakład nie wytrzyma ciśnienia i podpisze..

Bo nikt nie jest w stanie przywieźć w tydz. do PL tyle mięsa i świń co wynosi dwutygodniowa polska produkcja.

1 godzinę temu, gadzet napisał:

I z czego mam się cieszyć że przywozimy mleko z Litwy żeby to przetworzyć i oddać im z powrotem? A nam krowiarzom nikt nie jest w stanie zapłacić godziwe ceny za mleko? Czy może z tego że więcej przywozimy niż wywozimy? Na pewno dla przemysłu jest to dobre ale wątpię czy dla rolników tez.

Masz jakieś konkretne rozwiązanie, czy tylko po prostu chcesz się poużalać nad sobą? Strajkuj za POLEXITem gdy opuścimy UE przynajmniej nie będziesz się zamartwiał że litwa zalewa nas mlekiem.

Zawsze to lepiej pocieszać kolegów z tematu MGR a zwłaszcza tych którzy już mają podpisaną umowę na darmowe 200 tysiaczków z UE ale się smucą bo ich nie dostaną, niż samemu się użalać że cena za mleko nie jest po 2 zł/l bo.... No właśnie dlaczego? Ciekawe czy jak byśmy wyszli z UE i zakazali wwozu mleka z Litwy to czy cena mleka w PL nie spadłą by do 0,5 zł/l

O to jest pytanie...

Nie zachowuj się jak dziecko i myśl o konsekwencjach.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
4 godziny temu, damianzbr napisał:

Cwaniaczku więc zaproponuj pierwszy lepszy sposób na ograniczenie, który będzie popierany przez pozostałą resztę społeczeństwa.

 

Bo zablokowanie na widzimisię  importu trzody czy tego mięsa, nie uzasadnionym embargiem, będzie skutkować zakazem eksportu nabiału i warzyw pod byle pretekstem. Pogadaj z krowiarzami i badylarzami i drobiarzami czy chcą bankrutować w imię poprawy twojego samopoczucia. xD

 

Ja jako firma transportowa i producent zboża paszowego jestem przeciwny twoim fanaberią. Chętnie bym cię wsparł z racji że jesteś rolnikiem ale wymyśl sposób na ratowanie swojego dupska który nie odbije się rykoszetem o dupska innych rolników, przedsiębiorców itp.

 

Nie potrafisz nic sensownego umyślić więc ci podpowiadam. Zwiększaj skalę, zrzeszaj się w grupy ale do ku..wy nędzy nie wymagaj zakazu importu na widzimisię. Wyszukaj i wskaż błędy w promocji, działaniu weterynarii, urzędów konsumenckich czy czegokolwiek innego co w majestacie prawa może ograniczyć import. I przestań beczeć jak dziecko we mgle. A jak nie potrafisz tego dokonać to pogódź się z tym że jesteś skazany zginąć śmiercią naturalną.

 

Zobacz w galerii ile jest dodanych nowych zdjęć z inwestycji w nowe chlewnie!! Więc dla mnie przekaz jest jasny, trzodziarze potrafią zadbać o swoje dupska lecz nie wszyscy, ty widocznie należysz do tych którzy nie potrafią...

Nowe chlewnie piszesz a napisz jakie nowe kontrakty piszą ,,właściciele" owych chlewni[35;15] , zakaz importu to bzdura,ale parę razy już pisałem w jaki sposób przy cenach zakupu trzody w Danii,Niemczech równym naszym bądz wyższych to mięso w Polsce jest dostępne poniżej cen zakupu i to jest chore i należy tym się zająć i nie wierzyć w wspolny ,,wolny" rynek bo naprawdę on nie jest wolny w praktyce

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nie mam pojęcia o czym mówisz. Ale jeśli masz rację i potrafisz logicznie to uzasadnić i udowodnić to masz moje poparcie do strajku który się temu przeciwstawi.

Zauważ że nigdzie nie napisałem że Kołodzejczak nie ma racji. Nie napisałem, bo nie można tego stwierdzić, nikt nie wie o co mu chodzi więc na jakiej podstawie mam go popierać? Rzuca sloganami półsłówkami, jak grymaśny przedszkolak który twierdzi że kolacja jest zła. Ale dlaczego jest zła, pod jakim względem i jak to naprawić się nie dowiesz. Jest zła on tego nie zje i już!!

Tak właśnie krzyczy Kołodziejczak: rolnictwo jest złe, więc zablokuję Warszawę!!

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do zobaczenia na proteście pod pałacem prezydenckim.  Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5353

see you soon


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
7 godzin temu, damianzbr napisał:

Pewnie masz rację że większość tych inwestycji niesie ze sobą ogromne ryzyko ponieważ są uzależnione od jednostronnych umów. Ale to jest konsekwencją właśnie tego że producenci nie potrafią się sami zrzeszyć aby przejmować czy przynajmniej dyktować warunki tym paszarniom i przetwórniom które wymieniłeś powyżej. Takie prawo rynku: słabszy jest dymany... Teraz tylko pytanie kto będzie tym słabszym?

A jeśli nawet są na tuczu kontraktowym, to zastanawia mnie czy wszyscy by poszli na takie coś: robimy formalną grupę ogólnopolską, która nadzoruje warunki umowy. Grupa w imieniu wszystkich swoich akcjonariuszy czy tam spółdzielców negocjuje warunki na swoich zasadach

Przecież te wszystkie Duda, wipasz itd. będą musiały podpisać tą umowę, z gwarantowaną cenę 40 zł/szt bo w innym przypadku zbankrutują. (oczywiście cena uczciwa dla obu str. musi być)

Jeśli nie podpiszą wszyscy razem zbankrutujecie, jeśli podpiszą, podzielicie się po równo zyskiem.

podpowiem, tylko głupiec nie podpisze...

Po uzbieraniu przez takie firmy odpowiedniej ilości budynków z hakiem w dziale IV KW(działka, budynek) nikt nie wie czy na przestrzeni lat nie będzie czegoś takiego z ceną: 40zł>30zł>20zł>10zł/szt. Stopniowy zjazd z ceny, ludzie z konkretnymi 6, a nawet 7-cyfrowymi zobowiązaniami. Bez własnej gotówki na prosiaka. Co zrobią? Gdzie pójdą? Będą potulnie pracować jak niewolnicy systemu.

Do pozostałej części, to Polak z Polakiem nigdy się nie dogada:)

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
9 godzin temu, KARGO napisał:

Do zobaczenia na proteście pod pałacem prezydenckim.  Pozdrawiam. 

Chyba zły adres. Co ma prezydent do rolnictwa ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

@damianzbr +1 @tome11 zapewne tak będzie. Więcej, nikt może juz nie chcieć kupić świni od rolnika jeśli nie ma kontraktu. To samo wcześniej czy później może czekać rynek wołowiny, czy produkcji mleka (wielkie, zaautomatyzowane obory).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Panowie kto chętny na spotkanie o niczym na lubelszczyźnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

cena swiniaka podskoczyła o 20 groszy/kg i wszyscy zastanawiają się o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Jakie 20gr, u mnie 10gr - cena na żywą 3,70+VAT. Ciekawe jak ta cena ma się do tego co minister Ardanowski mówił na spotkaniu w Świeciu - koniec okradania rolników, skończyło się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Teraz trzeba pokazać jedność polskiego rolnika.

Może trzeba manifestować tam gdzie nas okradają ? 

Inspekcje? Ubojnie zagraniczne? To że jest nie nasz to kij... ale jak chcą grać na naszym rynku to mają grać z nami?

Jak nie to... WYPAD!? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

minister nie decyduje o cenie. Może co najwyżej, w ograniczonym stopniu, decydować o przepisach i ich egzekwowania (np. poprzez inspekcje). Ministra proszę zapytać o to czy dalej podstawą polskiego rolnictwa ma być gospodarstwo indywidualne (cokolwiek to znaczy), czy może gospodarstwo jako przedsiębiorstwo zorientowane na maksymalizację zysku (np poprzez intensyfikację produkcji). Jeśli odpowiedź będzie, że gospodarstwa indywidualne, to niech proszę wyjaśni jak chce wspierać tą formę gospodarowania, gdy reszta liczącego się świata stawia na wielkie przemysłowe farmy. Bez miejsca na indywidualizm w rolnictwie. Bez ochrony lokalnego rynku, nie mające własnego zaplecza przetwórczego, czy też własnych sieci sklepów, polskie gospodarstwa indywidualne są skazane na wymarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

dlaczego jest cisza w całej Europie o MRSA, przecież to stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi (w Danii było już kilka przypadków śmiertelnych)?

w Danii ponad 2/3 stad świń jest MRSA dodatnich, badania w 2017 roku wykazały, że 40% próbek duńskiej wieprzowiny było również MRSA pozytywnych. Kto i komu płaci za milczenie w tej sprawie? Kto publicznie zada to pytanie ministrowi, a zwłaszcza głównemu weterynarzowi (panie Kołodziejczak?)?  Za wpuszczanie tej trucizny do polski powinno być więzienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

co zrobić z syfem z całego świata - wysłać do Polski; kto w końcu zrobi z tym porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5353

minister,  weterynaria  i inne służy odpowiedzialne co robią  ? pewnei spradzają czy kasa się zgadza


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

to akurat nagłośniła pani weterynarz bo nie mogła znieść bezczynności władz, moim zdaniem powinna zostać głównym wetem w Polsce, bo widać, że chce coś zrobić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Brawo brawo AgroUnia, tak zj**... to pewnie nawet ja bym nie umiał....


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj