Polecane posty

kiko80    26
1 godzinę temu, Tomekzetor napisał:

Wystarczy   wrypać  duże  kary  i  zabrać  dopłaty bezpośrednie   na 5 lat  i  cofnąć   kasę  z PROW  za  działania  na szkodę  dla  środowiska.   Jabłka niech sobie  rozwalają  czy  inne  owoce  niech blokują  ale  opony  palić    konsumentów  zatruwać.  I weź tu mieszkaj  w mieście  otworzysz  okno  pójdziesz do roboty  harować  na kasie   czy magazynie  przychodzisz z roboty  a mieszkanie  śmierdzi  spalenizną   bo  się komuś  we łbie  przewróciło.

Ale na kasie i w magazynach zarabiacie a rolnik  jak nie dokłada to jedzie na zero .Koniec z tania żywnością dla miasta wtedy się obudzicie jak rolnicy przestana produkować.

 

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Ja tu się już nie udzielam, szkoda mojego zdrowia psychicznego. Większość tutaj ma super pomysły na uzdrowienie obecnej sytuacji, tylko jakoś nie wychodzą z tym, ale na forum wiedzą wszystko najlepiej co i jak trzeba zrobić. Ktoś tu pisał, żeby pokazać wystąpienia na żywo to się pośmiejemy. Jak znajdę mogę wstawić, nie wstydzę się tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
25 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Ja to zaraz pójdę protestować przeciwko chłopom.

Jak do kurły nędzy można tak postępować.

Czechy gnębia naszą żywność, wymyślają że za mało mięsa w kabanosach a chłopki w odwecie ruszyli po zetory.

Po 2 miesiącach zetor pnie się w górę i teraz na 2 miejscu o 3 traktory przegrał z ciuchciolaldem.

To chłopska parodia i jeszcze się szczycą że opony palą bo minister ma zablokować napływ z zagranicy  bo chłopka się nie sprzedaje.

PARODIA

Czyli ktoś to zauważył ,że wkleiłem link o naszych sąsiadach z Czech.To nie pierwsza taka akcja .Przypominam blokada po wybuchu asf ,leżakach ,,,sławna reklama ,jak to ogłosili nas złodziejami zegarków ect  .Nie pojmuje logiki ludzi ,którzy kupują zetory 🤔

  • Like 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
39 minut temu, rudinho11 napisał:

 3. NAŁOŻENIE NA ROSJĘ EMBARGA NA SPRZEDAŻ DO POLSKI WĘGLA KAMIENNEGO - DO CZASU ZNIESIENIA PRZEZ ROSJĘ OGRANICZEŃ W EKSPORCIE POLSKICH OWOCÓW I WARZYW. 

Z sympatia obserwuje Wasze poczynania, ale pragnę zwrócić uwagę  (być może o tym wiecie, albo się domyślacie, obym był złym prorokiem ze tak się stanie) iż tym postulatem właśnie podpisujecie na siebie wyrok śmierci. Obserwujcie dobrze co się będzie działo kiedy zaczniecie bardziej naciskać na jego spełnienie. Zakładam że największy wrzask podniesie się ze strony górniczej braci, A dlaczego? Bo w tej chwili eksportują cała swoją produkcję. Na to miejsce wchodzi u nas tańszy rosyjski węgiel. Jeżeli nasza energetyka upomni się o dostawy i zmusi kopalnie do sprzedawania jej węgla to pójdą się walić kontrakty eksportowe, plus kary za niewywiązanie się z nich. 
Generalnie stworzyliście sobie wroga nawet nie wiedząc o tym. Ale być może to jest wasz a karta przetargowa. Jak się zacznie udawać to przeforsować zaręczam że w Warszawie będą się palić całe TIRy opon a trzonki od kilofów będą fruwać jak gołębie na starym mieście. Na tę okazję już kupiłem duużą paczkę popcornu i z uwagą będę śledził rozwój wypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29

Rolnik1973 napisał: 1 minutę temu, ryzakk1 napisał: popieram protesty. I oszczedzcie już sobie troliki czasu bo nie oglupicie nas To protestuj, przyczep się goły łańcuchem do barierki przed sejmem, może kto się zlituje byś nie zmarzł. Ale z drogi i  od ognia won. A co zabronisz mi? Będę protestował jak ja chce . Nie jak ty. To że lubisz goły przyczepić się do barierki to twoja sprawa nic mi do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

@up dlatego nic nie osiągnięcie takimi strajkami, bo brak wam elementarnej wiedzy jak działa gospodarka. Grajcie w sposob prawny a nie morde drzec, gdzie większość z was nawet nie wie po co wam ten strajk.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Proszę się śmiać, może ktoś potrafi się lepiej wypowiedzieć. Tylko dlaczego każdy tutaj jest taki cwany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29

No tak . Nie rozumiemy jak to może być ze Holenderskie jabłka markety kupują 2 razy drożej od naszych. A nasze za bezcen mogą kupić. Ciężko też zrozumieć jak to jest ze węgiel od ruskich jest kupowany a oni od nas nie chcą kupować zywnosci. Lepiej kupmy sobie Ursusa 5314 i cicho siedzmy bo co my wiemy o gospodarce. Jeszcze dopłaty nam zabiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, krzysieek napisał:

Mi tego tłumaczyc nie musisz. Nie kupuje w zachodnich marketach. To mówisz że do Rosji eksportować nie możemy a gaz i węgiel owszem od nich można kupować? No świetna polityka

Nie jesteśmy samo wystarczalni w gazie więc nie pofikamy. Musisz się z tym pogodzić że w tym starciu to ruski jest górą a nie my. I co byśmy osiągnęli embargiem na ruski gaz i węgiel? Zapaść energetyczną kraju która doprowadziła by do bankructwa setki firm a może o kraj.

Dlatego trzeba budować rurki do norwegi, porty na statki z gzem i co tylko możliwe aby w przyszłości toczyć walkę / negocjacje jak równy z równym.

 

Ty na prawdę tego nie rozumiesz i nie zdajesz sobie z tego sprawy?

4 godziny temu, jacus napisał:

o za grosze sprzedawac-tak jak z warzywami i owocami sie robi-to bedziecie sie smiac, trzoda juz w dupe dostala, miesne bydlo tez, drob co chwile w kryzysie, przyjdzie i kolej na was...............

 

Ty kupowałeś ostatnio jakieś warzywa? Sprawdź po ile jest kapusta, ziemniaki.

Trwa to już od kilkunastu lat, raz jest drogo raz jest tanio taki biznes. Albo się podoba albo zmień branże.

2 godziny temu, jacus napisał:

chorobowe-10 zl dziennie niedawno dostalem wiec moge potwierdzic , gdyby to byla psia grypa to bym sie nie przejmowal ale dla naprawde chorego to jest pewien problem.

A ja chorobowego dostaję już od kilku miesięcy ładną sumkę i nie powiem co z nią robię na co wydaję bo ci żyłka pęknie z nerw.

Tylko weź pod uwagę ile ty płacisz składek w KRUS a ile ja w ZUS. Jaka składka takie chorobowe.

Rolnicy chcą mało płacić, ale chorobowego to już co najmniej ze 200zł dniówki by chcieli xD

Nikt ci nie broni założyć DG związanej z rolnictwem i płacić ZUS, nawet od 10 tys zł możesz sobie składkę opłacić i chorobowego będzie tyle samo dostawał.

1 godzinę temu, kiko80 napisał:

Ale na kasie i w magazynach zarabiacie a rolnik  jak nie dokłada to jedzie na zero .Koniec z tania żywnością dla miasta wtedy się obudzicie jak rolnicy przestana produkować.

 

A kto ci każe jechać na zero? Weź pomyśl, jakiś taryfiarz, sklepikarz, czy handlarz, jak jedzie na zero to zamyka biznes, trzeba mieć nie równo pod sufitem aby ciągnąć biznes do którego trzeba dokładać. No i skąd dokładać?

Bredzisz bzdury i tyle, jeśli byś dokładał dawno byś zwinął manatki

37 minut temu, ryzakk1 napisał:

1. No tak . Nie rozumiemy jak to może być ze Holenderskie jabłka markety kupują 2 razy drożej od naszych. A nasze za bezcen mogą kupić.

2. Ciężko też zrozumieć jak to jest ze węgiel od ruskich jest kupowany a oni od nas nie chcą kupować zywnosci.

1. Pod którym GS-em zasłyszałeś takie newsy? Co to za ekonomia, kupić 2 razy drożej zamiast w PL taniej. A może to jakaś tajna akcja P. Makreli wymierzona w PL rolników pod przykrywką KAUFLANDA? Może z niemieckiej państwowej kasy, KAUFLANDOWI jest wypłacany fundusz służący do represji PL rolnika.

Jak masz dowody to pisz, jak nie to przestań pieprzyć farmazony o których nie masz zielonego pojęcia.

2. No  tak, faktycznie to nie jest na twoją głowę.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

https://wiadomosci.wp.pl/dostal-500-zl-mandatu-za-zniwa-pod-oknami-rolnicy-bronia-sie-przed-hejtem-miastowych-6269094049093249a

 

Przesadą jest takie zachowanie mieszkańców miast/osiedli domków jednorodzinnych.

No ale niektórym widzę pasuje pręgierz i wolą siedzieć cicho jak myszy pod miotłą - opon nie palić bo mieszkańcy miast niezadowoleni, dróg nie blokować bo właściciele dziadtransów niezadowoleni. I jeszcze zboże kosić najlepiej w deszcz co by się miastowemu nie nakurzyło w okna a obornika nie wywozić na pole bo mu śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jak przyjęli mandat to sami sobie winni

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Nie jesteśmy samo wystarczalni w gazie więc nie pofikamy. Musisz się z tym pogodzić że w tym starciu to ruski jest górą a nie my. I co byśmy osiągnęli embargiem na ruski gaz i węgiel? Zapaść energetyczną kraju która doprowadziła by do bankructwa setki firm a może o kraj.

Dlatego trzeba budować rurki do norwegi, porty na statki z gzem i co tylko możliwe aby w przyszłości toczyć walkę / negocjacje jak równy z równym.

 

Ty na prawdę tego nie rozumiesz i nie zdajesz sobie z tego sprawy?

Ty kupowałeś ostatnio jakieś warzywa? Sprawdź po ile jest kapusta, ziemniaki.

Trwa to już od kilkunastu lat, raz jest drogo raz jest tanio taki biznes. Albo się podoba albo zmień branże.

A ja chorobowego dostaję już od kilku miesięcy ładną sumkę i nie powiem co z nią robię na co wydaję bo ci żyłka pęknie z nerw.

Tylko weź pod uwagę ile ty płacisz składek w KRUS a ile ja w ZUS. Jaka składka takie chorobowe.

Rolnicy chcą mało płacić, ale chorobowego to już co najmniej ze 200zł dniówki by chcieli xD

Nikt ci nie broni założyć DG związanej z rolnictwem i płacić ZUS, nawet od 10 tys zł możesz sobie składkę opłacić i chorobowego będzie tyle samo dostawał.

A kto ci każe jechać na zero? Weź pomyśl, jakiś taryfiarz, sklepikarz, czy handlarz, jak jedzie na zero to zamyka biznes, trzeba mieć nie równo pod sufitem aby ciągnąć biznes do którego trzeba dokładać. No i skąd dokładać?

Bredzisz bzdury i tyle, jeśli byś dokładał dawno byś zwinął manatki

1. Pod którym GS-em zasłyszałeś takie newsy? Co to za ekonomia, kupić 2 razy drożej zamiast w PL taniej. A może to jakaś tajna akcja P. Makreli wymierzona w PL rolników pod przykrywką KAUFLANDA? Może z niemieckiej państwowej kasy, KAUFLANDOWI jest wypłacany fundusz służący do represji PL rolnika.

Jak masz dowody to pisz, jak nie to przestań pieprzyć farmazony o których nie masz zielonego pojęcia.

2. No  tak, faktycznie to nie jest na twoją głowę.

 

Chłopie o czym Ty gadasz . Polska ma olbrzymie złoża gazu .. tylko nikt tego nie wydobywa bo notabene kasa ma wypływać z lachowej polszy a nie wpływać do nas . To co się teraz dzieje to rozkradanie i zabijanie polskiego narodu i Polski !!! Jestem za granicą w Wielkiej Brytanii a dokładniej w Szkocji i prowadze gospodarstwo w Polsce i wiem jak to może wyglądać . Polska jest rujnowana i okradana . Tutaj jabłka , ziemniaki , wieprzowina i wołowina i kurczaki , jajka, to wszystko jest ze Szkocji. Nawet regionalnego Aberdeen Angusa idzie kupić w markecie.  I nie pieprz takich farmazonow chłopie bo zes widział tyle co Ci w mediach powiedzieli . I nie zgrywaj wielkiego madrale!!!

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5353
4 godziny temu, Bartek933 napisał:

Ok, ale pod sejmem

Albo pod ministerstwem rolnictwa


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, bratrolnika napisał:

ja tam nie wiem, bardziej w formie żartu to napisałem

jako osoba stojąca z boku też mi to nie pasuje, tak samo jak nie pasowało wcześniej, gdy blokowali autostradę

Ja złapałem ironię , ale właśnie tak wyglądają te protesty . Ten postulat ze sklepami jest tak kretyński ,  że aż nie chce mi się komentować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Eksperci na forum a barany na ulicach


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A lewacy popierają wszystko antypolskie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Partyzant85 napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/dostal-500-zl-mandatu-za-zniwa-pod-oknami-rolnicy-bronia-sie-przed-hejtem-miastowych-6269094049093249a

 

Przesadą jest takie zachowanie mieszkańców miast/osiedli domków jednorodzinnych.

No ale niektórym widzę pasuje pręgierz i wolą siedzieć cicho jak myszy pod miotłą - opon nie palić bo mieszkańcy miast niezadowoleni, dróg nie blokować bo właściciele dziadtransów niezadowoleni. I jeszcze zboże kosić najlepiej w deszcz co by się miastowemu nie nakurzyło w okna a obornika nie wywozić na pole bo mu śmierdzi.

No i tu przyznam Ci rację . Takie sprawy powinno bardzo dokładnie regulować prawo .

8 minut temu, Szczepanitoo napisał:

Sami eksperci na forum😉

No ale powiedz sam czy to nie idiotyzm ten postulat ? Może ustawowo nakazać żeby każdy w lodówce miał przynajmniej 50% polskiej żywności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj