Polecane posty

Szczepanitoo    199

zetorki12 Wg mnie postulat ok, tylko sprawa została przegrana jak markety wchodziły na rynek. Powinno być tak, że wchodzisz na mój rynek, ok, ale na moich zasadach. Ale ja tam głupi jestem, są tu mądrzejsi ode mnie. Czytając niektórych, to powinni ministrowi rolnictwa doradzać, wtedy żyli byśmy w dobrobycie i dostatku😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sorry ale co po niektórzy to piszą tu straszne głupoty . Ale to niestety jest efekt lewackiej polityki i prania mózgu młodym ludziom o wielu lat . Wszystko chcą zamknąć w cudzysłów poprawności politycznej albo mowy nienawiści . Ludzie otwórzcie oczy . Gdzie my żyjemy . Zadajcie sobie pytania . Czy nami rządzą patrioci Polacy ? Czy chcą nam dobrze ? Po ile sprzedajemy nasze rolne produkty ,warzywa owoce zywiec itp względem zachodu ? Ile u nas kosztuje paliwo a ile na zachodzie ? Ile kosztują u nas maszyny rolnicze a ile na zachodzie ? Czemu na wschodzie polski gdzie mieszkają prości ludzie bez dostępu do Internetu zostali jako pierwsi ograbieni z dorobku i pracy hodowlanej całego życia chodzi tu o wieprzowinę!?  Czemu w mediach cichosza ? Gdzie są odszkodowania tym ludziom ?? Czemu obcy wywiad mający w rękach TVN oczernia Polskę na oczach swiata i nikt nie wyciąga zadnych konsekwencji ? Gdzie my żyjemy . Czy już rozum Polaka upadł całkowicie żeby nie odróżnić dobra od zła i kłamstwa o prawdy !!?? Czyż za 20 lat będą jeszcze Polacy którzy chcą bronic polski , polskiej gospodarki , polskiej kultury ?! Przecież nami pomiata cała Europa .

Pracuje w Wielkiej Brytanii a dokładniej w Szkocji i prowadzę gospodarstwo w Polsce . Tutaj bydło wypasa się na łące ogrodzonej drutem kolczastym . Kilka drutów kolczastych w linii. W Polsce jest już to zakazane . W niemieckim lidlu jest tylko Szkocka wieprzowina , wołowina , jajka , kurczaki , jabłka ,ziemniaki czyli wszystko co są w stanie wyprodukować . W Polsce co raz powstają jakieś afery ,Ptasia Grypa , Choroba wściekłych krów , ASF , leżaki . Kto to nakręca ? Ludzie obudźcie się ! Wylaczcie telewizory , rozejrzyjcie się dookoła. 

 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, tomaszmab napisał:

Sorry ale co po niektórzy to piszą tu straszne głupoty . Ale to niestety jest efekt lewackiej polityki i prania mózgu młodym ludziom o wielu lat . Wszystko chcą zamknąć w cudzysłów poprawności politycznej albo mowy nienawiści . Ludzie otwórzcie oczy . Gdzie my żyjemy . Zadajcie sobie pytania . Czy nami rządzą patrioci Polacy ? Czy chcą nam dobrze ? Po ile sprzedajemy nasze rolne produkty ,warzywa owoce zywiec itp względem zachodu ? Ile u nas kosztuje paliwo a ile na zachodzie ? Ile kosztują u nas maszyny rolnicze a ile na zachodzie ? Czemu na wschodzie polski gdzie mieszkają prości ludzie bez dostępu do Internetu zostali jako pierwsi ograbieni z dorobku i pracy hodowlanej całego życia chodzi tu o wieprzowinę!?  Czemu w mediach cichosza ? Gdzie są odszkodowania tym ludziom ?? Czemu obcy wywiad mający w rękach TVN oczernia Polskę na oczach swiata i nikt nie wyciąga zadnych konsekwencji ? Gdzie my żyjemy . Czy już rozum Polaka upadł całkowicie żeby nie odróżnić dobra od zła i kłamstwa o prawdy !!?? Czyż za 20 lat będą jeszcze Polacy którzy chcą bronic polski , polskiej gospodarki , polskiej kultury ?! Przecież nami pomiata cała Europa .

Pracuje w Wielkiej Brytanii a dokładniej w Szkocji i prowadzę gospodarstwo w Polsce . Tutaj bydło wypasa się na łące ogrodzonej drutem kolczastym . Kilka drutów kolczastych w linii. W Polsce jest już to zakazane . W niemieckim lidlu jest tylko Szkocka wieprzowina , wołowina , jajka , kurczaki , jabłka ,ziemniaki czyli wszystko co są w stanie wyprodukować . W Polsce co raz powstają jakieś afery ,Ptasia Grypa , Choroba wściekłych krów , ASF , leżaki . Kto to nakręca ? Ludzie obudźcie się ! Wylaczcie telewizory , rozejrzyjcie się dookoła. 

 

No , dobrze prawisz , Tylko taki przekaz w mediach jest potrzebny i o takich rzeczach rozmawiać z ministrem trzeba . Faktem jest że o rolnika się nie dba , ale sztuczne przepisy i socjal niczego nie uzdrowi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do tych postulatów to wydaje mi się jednak, że domaganie się wojny handlowej kiedy wartość eksportu polskiej żywności dwukrotnie przekracza wartość importu jest najmniej niedorzeczne.  

 

19 minut temu, tomaszmab napisał:

 

Pracuje w Wielkiej Brytanii a dokładniej w Szkocji i prowadzę gospodarstwo w Polsce . Tutaj bydło wypasa się na łące ogrodzonej drutem kolczastym . Kilka drutów kolczastych w linii. W Polsce jest już to zakazane . W niemieckim lidlu jest tylko Szkocka wieprzowina , wołowina , jajka , kurczaki , jabłka ,ziemniaki czyli wszystko co są w stanie wyprodukować . W Polsce co raz powstają jakieś afery ,Ptasia Grypa , Choroba wściekłych krów , ASF , leżaki . Kto to nakręca ? Ludzie obudźcie się ! Wylaczcie telewizory , rozejrzyjcie się dookoła. 

 

 

Popatrz, a jak spytasz polskiego rolnika skąd zakazy to powie. "Ta głupia Unia zakazała", a jak widać to wymysły naszych błaznów a nie żadnej Unii. 

Jeszcze taka ciekawostka. Na angielskiej stronie znalazłem informacje, że Wielka Brytania importuje żywność bo nie jest sama w stanie zaspokoić zapotrzebowania. Około 40% żywności na wyspach pochodzi z importu. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

No , dobrze prawisz , Tylko taki przekaz w mediach jest potrzebny i o takich rzeczach rozmawiać z ministrem trzeba . Faktem jest że o rolnika się nie dba , ale sztuczne przepisy i socjal niczego nie uzdrowi .

Ale to jest właśnie przekaz do ludzi . Bo to ludzie są siłą a nie rządz . Po za tym rządz jest Europejski a nie Polski . Jakby był polski to już dawno byśmy pod Berlinem z szablami stali .. dosłownie z szablami . Po tak nasz kochany rządz rozbroił Polskę. Kolejna rzecz. To jest kilkadziesiąt lat pracy na niekorzyść państwa Polskiego . Nie da się zmienić tego z dnia na dzień . Ale o to chodzi aby coraz więcej ludzi się obudziło z tego letargu . Bo w ludziach jest siła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogólnie . Niektórzy czekają na jakieś rekompensaty i dodatki .

2 minuty temu, Szczepanitoo napisał:

zetorki12 o jakim socjalu piszesz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, Bartek933 napisał:

Ciemno jest, nic nie widać

Może już tak zaciemnilo że już świat poza telewizyjny  stał się niewidzialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie oglądam wiadomości w telewizji, ani nie wierzę w teorie spiskowe


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem Państwo powinno pomagać szukać rynków zbytu , zająć się pomocą przy tworzeniu rodzimego przetwórstwa , pilnować skutecznie co jest przywożone z innych krajów , promować polską żywność ... Tak z grubsza . Może niech oficjele podejrzą jak to robią w innych krajach - do tego ich nawoływać . Nakazywanie na siłę ludziom co mają jeść nie ma najmniejszego sensu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Adrian_K_90 napisał:

Co do tych postulatów to wydaje mi się jednak, że domaganie się wojny handlowej kiedy wartość eksportu polskiej żywności dwukrotnie przekracza wartość importu jest najmniej niedorzeczne.  

 

 

Popatrz, a jak spytasz polskiego rolnika skąd zakazy to powie. "Ta głupia Unia zakazała", a jak widać to wymysły naszych błaznów a nie żadnej Unii. 

No i co z tego skoro exportujemy to za jakieś grosze ? Teraz rozkwitł strasznie opas bydła ktory jest prawie nie opłacalny . I to exportujemy na korzyść zachodu który sprzedaje to w sklepie 10x tyle co kupił od polskiego rolnika . Na wieprzowinie ludzie zawsze zarabiali , był płynniejszy dochod a zapotrzebowanie polskiego rynku zawsze jest duże bo jemy najwięcej wieprzowiny i nagle zaczyna się to niszczyć . Chcą zrujnować polską wieprzowinę aby zrobić miejsce dla zachodniej . Bo wiedzą że polska to świetny punkt zbytu na wieprzowinę. To powinno zostać obostrzone prawem bo jest to na niekorzyść Narodowi Polskiemu i Polski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

zetorki12 mi się wydaje, że jeśli np sadownicy wstawili towar i po kilku miesiącach nie mają jeszcze pieniedzy to nie jest socjal a zapłata za towar. Tak samo jak komuś wybito ileś set lub tysiąc kilka tuczników i do tej pory nie otrzymał złotówki a dodatkowo zaczyna się szukać jakiś wykrętów aby tylko nie zapłacić to coś jest nie tak. Dlaczego u nas nie jest dopuszczona mączka mięsno kostna w żywieniu zwierząt a z Ukrainy przywożone jest takie mięso i wszystko jest ok? 50% kontyngentów UE zostaje w Polsce i to jest ok. Zwozi się do nas wszelkiego rodzaju odpady mięsa itp i to jest w porządku? Jeśli tak wg niektórych wygląda wolny rynek i równa konkurencja to gratuluję rozumowania👏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Tu tak piszesz tylko czy realnie walczysz z wrogami narodu?

Do kolegi Tomasza


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Szczepanitoo napisał:

zetorki12 mi się wydaje, że jeśli np sadownicy wstawili towar i po kilku miesiącach nie mają jeszcze pieniedzy to nie jest socjal a zapłata za towar. Tak samo jak komuś wybito ileś set lub tysiąc kilka tuczników i do tej pory nie otrzymał złotówki a dodatkowo zaczyna się szukać jakiś wykrętów aby tylko nie zapłacić to coś jest nie tak. Dlaczego u nas nie jest dopuszczona mączka mięsno kostna w żywieniu zwierząt a z Ukrainy przywożone jest takie mięso i wszystko jest ok? 50% kontyngentów UE zostaje w Polsce i to jest ok. Zwozi się do nas wszelkiego rodzaju odpady mięsa itp i to jest w porządku? Jeśli tak wg niektórych wygląda wolny rynek i równa konkurencja to gratuluję rozumowania👏

Ale kto nie zapłacił ? To chyba prawo reguluje ? Że z Ukrainy pchają też mi się nie podoba . Napisałem że tu jest pole do popisu dla weterynarii ,    a nie latają po naszych oborach i mandaty walą za brak kolczyka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Zobaczcie ile maszyn idzie na Ukrainę, już nas zalewają towarem, a co będzie za 2-3 lata? Ktoś mądry powie, produkujcie taniej...😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, tomaszmab napisał:

No i co z tego skoro exportujemy to za jakieś grosze ? Teraz rozkwitł strasznie opas bydła ktory jest prawie nie opłacalny . I to exportujemy na korzyść zachodu który sprzedaje to w sklepie 10x tyle co kupił od polskiego rolnika . Na wieprzowinie ludzie zawsze zarabiali , był płynniejszy dochod a zapotrzebowanie polskiego rynku zawsze jest duże bo jemy najwięcej wieprzowiny i nagle zaczyna się to niszczyć . Chcą zrujnować polską wieprzowinę aby zrobić miejsce dla zachodniej . Bo wiedzą że polska to świetny punkt zbytu na wieprzowinę. To powinno zostać obostrzone prawem bo jest to na niekorzyść Narodowi Polskiemu i Polski. 

Wedle danych spożycie wieprzowiny w Polsce spada, bo ludzie zwyczajnie jedzą jej mniej, i będzie nadal tendencja spadkowa. Raczej siłowo, nie zmusisz ludzi aby odwrócić ten trend. Zeszliśmy już dużo poniżej 40 kg wieprzowiny na osobę i będzie jeszcze mniej.  Ten nasz rynek zbytu jest więc mało przyszłościowy.

Wołowina się raczej nadal opłaca, i prawie całość eksportujemy. Odcięcie się od tego eksportu to upadek wielu hodowli. Nawet jeśli by się na to zdecydować, to Ci ludzie nie znikną a zaczną produkować coś innego. Nastąpi nadprodukcja żywności, społeczeństwo nie przeje tego i mamy kolejne obniżki cen, kolejne upadki i bankructwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 A tu mam swoją teorię dlaczego spożycie spada . Moim zdaniem jest coraz gorszej jakości . A czemu ? Bo z gówna ciężko zrobić coś smacznego .        Musi chyba sięgnąć dna , żeby wróciło do normy .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest siła mody. Ludzie myślą np. że kurczak jest zdrowszy i chudszy(chociaż to najgorsze mięso). Jak kilka lat temu ćwiczyłem trochę to kumple z siłowni twierdzili, że to najlepsze na masę. Nawet u mnie w  rodzinie niektórzy kręcą nosem na wieprzowinę, bo to tłuste, cholesterol itd. a kurczaczek jest super. Na grilla kiedyś się tylko kiełbasy brało, a teraz przynoszą skrzydełka i pałki, chociaż to się smaży jak nieszczęście.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@tomaszmab  - na wschodzie to nie aż taki ciemnogród bez internetu jak wszystkim się wydaje.

Widocznie słabo prowadzisz to gospodarstwo skoro musisz dorabiać zagranicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
1 godzinę temu, tomaszmab napisał:

Może już tak zaciemnilo że już świat poza telewizyjny  stał się niewidzialny

Chyba Ciebie zaciemnilo bo to akurat telewizja robi z Podlasia takie zadupie odcięte od świata. Najlepiej pozamykac granicę jak chce Agrounia i będzie kraina mlekiem i miodem płynąca. Nie popieram rządu bo oni cały czas jedna śpiewka ze nic nie mogą ale takie darcie japy i robienie zadymy do niczego dobrego nie prowadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

No dobrze, spada spożycie. Ale Polska nadal produkuje ok 70% zapotrzebowania na wieprzowinę. Nie mamy możliwości produkcyjnych? Dania produkuje 14mln tuczników, a 6,5 sprzedaje Polsce. Ludzie, o czym my mówimy w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
15 minut temu, Szczepanitoo napisał:

No dobrze, spada spożycie. Ale Polska nadal produkuje ok 70% zapotrzebowania na wieprzowinę. Nie mamy możliwości produkcyjnych? Dania produkuje 14mln tuczników, a 6,5 sprzedaje Polsce. Ludzie, o czym my mówimy w ogóle

A to tylko świnie są na świecie? Co z mlekiem, wołowiną itp.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Adrian_K_90 napisał:

Wedle danych spożycie wieprzowiny w Polsce spada, bo ludzie zwyczajnie jedzą jej mniej, i będzie nadal tendencja spadkowa. Raczej siłowo, nie zmusisz ludzi aby odwrócić ten trend. Zeszliśmy już dużo poniżej 40 kg wieprzowiny na osobę i będzie jeszcze mniej.  Ten nasz rynek zbytu jest więc mało przyszłościowy.

Wołowina się raczej nadal opłaca, i prawie całość eksportujemy. Odcięcie się od tego eksportu to upadek wielu hodowli. Nawet jeśli by się na to zdecydować, to Ci ludzie nie znikną a zaczną produkować coś innego. Nastąpi nadprodukcja żywności, społeczeństwo nie przeje tego i mamy kolejne obniżki cen, kolejne upadki i bankructwa. 

Bo teraz mamy wieprzowinę zagraniczna gorszej jakości .. 

59 minut temu, Partyzant85 napisał:

@tomaszmab  - na wschodzie to nie aż taki ciemnogród bez internetu jak wszystkim się wydaje.

Widocznie słabo prowadzisz to gospodarstwo skoro musisz dorabiać zagranicą.

Dopiero zacząłem rok temu a było prowadzone głównie koniem z zaprzęgami .. już wpompowalem ponad 100 tysięcy żeby to ruszyć . Nie każdy ma takie szczęście żeby odrazu na John Deery po ojcu wsiadać .. Jestem z Podlasia i wiem jak jest . Chodzi mi o ludzi w starszym wieku . Ale też nie tylko . Są miejsca gdzie nie ma zasięgu telefonicznego .

35 minut temu, krzychrol napisał:

Chyba Ciebie zaciemnilo bo to akurat telewizja robi z Podlasia takie zadupie odcięte od świata. Najlepiej pozamykac granicę jak chce Agrounia i będzie kraina mlekiem i miodem płynąca. Nie popieram rządu bo oni cały czas jedna śpiewka ze nic nie mogą ale takie darcie japy i robienie zadymy do niczego dobrego nie prowadzi

Sam jestem z Podlasia i jestem dumny z tego . Tak się składa że na Podlasiu jednak jest dużo wiosek nie dotkniętych nowoczesnością . Pełno takich jest i tam właśnie najwięcej ludziom świń nawybijali 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj