nunu85

JAkiej marki system prowadzenia równoległego wziąć.

Polecane posty

nunu85    499

Czesc koledzy.

JAkos w połowie listopada wchodzi ten program rolnictwo 4.0 i na niego ponoć łapią sie najróżniejsze nawigacje w tym te do prowadzenia równoległego.

 

NArazie gadałem z gościem od trimbla, to nie dosc, ze zestaw by mnie kosztowął 50netto, to jeszcze co roku 300euro abonamentu.

A jak chce na darmowym rtk, to za jakiś moduł mam dopłacic dodatkowe 30 tysiecy. Wiec łacznie 80 netto by wyszło.

No bez jaj, tyle nie dam.

 

Ogladam sobie na necie różnych gospodarzy, np łukasza Kłosowskiego i on montuje w swiich traktorach chcnav i zadowolony.

A to kosztuje 26 tysiecy netto i niby juz w cenie jest darmowe rtk.

 

Moze to wziąć?

Albo jeszcze jakies inne firmy polecacie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PTrend    3

Ekologie masz? bo jak kasa na około 1tys wniosków to raczej nie ma co liczyć na te środki.

A co do samej nawigacji to też jak oglądam Kłosowskiego to dosyć fajnie działa ten chinol. 

Edytowano przez PTrend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

A dlaczego tak uważasz? Pewnie kupiłeś od kogoś, kto Ci nie udzielił wsparcia 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
4 godziny temu, nunu85 napisał:

Czesc koledzy.

JAkos w połowie listopada wchodzi ten program rolnictwo 4.0 i na niego ponoć łapią sie najróżniejsze nawigacje w tym te do prowadzenia równoległego.

 

NArazie gadałem z gościem od trimbla, to nie dosc, ze zestaw by mnie kosztowął 50netto, to jeszcze co roku 300euro abonamentu.

A jak chce na darmowym rtk, to za jakiś moduł mam dopłacic dodatkowe 30 tysiecy. Wiec łacznie 80 netto by wyszło.

No bez jaj, tyle nie dam.

 

Ogladam sobie na necie różnych gospodarzy, np łukasza Kłosowskiego i on montuje w swiich traktorach chcnav i zadowolony.

A to kosztuje 26 tysiecy netto i niby juz w cenie jest darmowe rtk.

 

Moze to wziąć?

Albo jeszcze jakies inne firmy polecacie?

 

Poszukaj fj dynamics, Łukasz Bober(Agrobober)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
17 minut temu, Rowan napisał:

A dlaczego tak uważasz? Pewnie kupiłeś od kogoś, kto Ci nie udzielił wsparcia 😉

A no dlatego, że ten, kto to mi montował ma dobra opinię, przyjeżdżał już do kalibracji chyba z 8 razy i dalej przez tydzień jest dobrze, a potem sam się przestawia na prowadzenie z dokładnością 10m. Tragedia a nie nawigacja. Generalnie jestem zdania, że takie garażowe konstrukcje nie nadają się do profesjonalnych zastosowań.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Myśle, że to jednak wina tego który montuje i konfiguruje lub Ty sam potem psujesz konfiguracje. AgOpen potrafi nawet prosto zasiać;-)

3888BDEE-3BD0-406E-B1B3-7C60AA0FF9D6.jpeg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
12 godzin temu, Jarecki88 napisał:

A no dlatego, że ten, kto to mi montował ma dobra opinię, przyjeżdżał już do kalibracji chyba z 8 razy i dalej przez tydzień jest dobrze, a potem sam się przestawia na prowadzenie z dokładnością 10m. Tragedia a nie nawigacja. Generalnie jestem zdania, że takie garażowe konstrukcje nie nadają się do profesjonalnych zastosowań.  

Jak ktoś bierze się za Agopen gps to tylko i wyłącznie samemu trzeba budować to od zera, żeby w razie jakiegoś problemu rozumieć jak działa nawigacja. Jak ktoś chce zapłacić, wsiadać i jechać to tylko od oficjalnych producentów.

16 godzin temu, nunu85 napisał:

Ogladam sobie na necie różnych gospodarzy, np łukasza Kłosowskiego i on montuje w swiich traktorach chcnav i zadowolony.

A to kosztuje 26 tysiecy netto i niby juz w cenie jest darmowe rtk.

Ale pamiętasz o tym, że zdecydowana większość tych filmów na polskim rolniczym YT o nawigacjach to bardziej reklamy, a nie szczera opinia użytkownika.

Też biorę pod uwagę chińczyki jak CHCNAV czy FJDynamics, ale ilość funkcji w nich trochę ograniczona, ostatnio widziałem też że za manewr uwrocia FJD każe sobie jeszcze dopłacić 600 USD...

 

 

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

kasy z tego dzialania malo owszem, ale za duzo wnioskow od rolnikow ekologicznych chyba nie bedzie,  po drugie taki rolnik zeby miec przewage musi byc urodzony po 31.121982 oraz posiadac gospodarstwo o sredniej wojewodzkiej lub krajowej

Zapraszam do grupy do dyskusji na ten temat  https://www.facebook.com/groups/468209811134330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj