Krzyszt0f

Ciągnik na gospodarstwo

Polecane posty

Krzyszt0f    4
Napisano (edytowany)

Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
ziemie w 95% piaski 

doradzicie coś? 

Edytowano przez Krzyszt0f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

👍 Przy takiej dyspozycji gotówki kupiłbym większy ewentualnie jak będzie za duży to sprzedasz kupisz mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyszt0f    4
6 minut temu, ZELKOW napisał:

👍 Przy takiej dyspozycji gotówki kupiłbym większy ewentualnie jak będzie za duży to sprzedasz kupisz mniejszy

Jak biorę na Prow to mam 5 lat zobowiązań żadne przydawanie nie wchodzi w grę ma być to główny traktor a mniejszy 100km nie wyrabia już powoli bo mieszanie paszy i praca w polu to ponad 1000mtg rocznie robi przez ostatnie 4 lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Weź 250, podkręcisz do 300 i na te 50 ha będzie w sam raz.

  • Haha 2

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyszt0f    4
5 minut temu, mikad napisał:

Weź 250, podkręcisz do 300 i na te 50 ha będzie w sam raz.

Głupie komentarze zostaw sobie a nie ośmieszasz się, jest szansa zwiększyć gospodarstwo to trzeba pomyśleć a kto pyta nie błądzi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Jeśli marzysz o dłutowcu albo bezorkowcu, to wcale nie jest głupi komentarz. 250 koni to raczej nie przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyszt0f    4
4 minuty temu, mirro napisał:

Jeśli marzysz o dłutowcu albo bezorkowcu, to wcale nie jest głupi komentarz. 250 koni to raczej nie przesada.

No ale czy 150km nie poradzi sobie z bezorkowcem 2.7m? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Widziałem jak 130 koni se nie radzi z 3m pługiem dłutowym. No i kwestia wagi ciągnika. Fendt 716 waży około 8 ton. NH TG255 prawie 11 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Czy się opłaca na taki areał kupić taki duży ciągnik ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

U mnie we wsi rolnik co ma ponad 200ha, to ma najmocniejszy traktor o mocy około 180KM. Drugi co ma podobnej wielkości gospodarstwo, to jego największy traktor ma 230KM. 

50 hektarów to spokojnie ogarnie traktor o mocy 100KM a jak ktoś chce szybciej wykonać pracę, to starczy ciągnik 150KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyszt0f    4
14 minut temu, bergman31 napisał:

U mnie we wsi rolnik co ma ponad 200ha, to ma najmocniejszy traktor o mocy około 180KM. Drugi co ma podobnej wielkości gospodarstwo, to jego największy traktor ma 230KM. 

50 hektarów to spokojnie ogarnie traktor o mocy 100KM a jak ktoś chce szybciej wykonać pracę, to starczy ciągnik 150KM.

Tak ale myślę o zmiany uprawy na uproszczonej co potrzebuje więcej mocy, po za tym jest w przyszłości możliwość powiększenia się gospodarstwa a jak się kupi ciągnik to nie będzie się za chwilę następnego kupować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Brat cioteczny obrabiał 100ha ursusem 1014, 1000mtg rocznie i co 200 wymiana oleju, silnik wytrzymał do remontu 16000mtg 😁 a pomocniczy, nawozy opryski itp c360

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3413
Napisano (edytowany)
14 minut temu, raven18 napisał:

Brat cioteczny obrabiał 100ha ursusem 1014, 1000mtg

Phiiii.

@jacus tyle mtg Zetorem robi na pięciu morgach....i to z chorym kręgosłupem...

Edytowano przez 12Pafnucy
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Nie ma się co śmiać, bo ten jeden rolnik z mojej wsi, jak miał 100ha, to jego głównym ciągnikiem był Zetor 100 konny. Później zastąpił go Crystal 100KM. Miał jeszcze dwa ciągniki pomocnicze C-330 i C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
Napisano (edytowany)

Każdy kogoś zna co obrabia dużą ha małym sprzetem, ale autor nie to pytał? Może nie chce całych dni siedzieć w polu bo ma jeszcze zwierzęta i chciałby chociaż w nocy iść spać normalnie…… a nie robić w polu…..

Edytowano przez przemek28_28
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 17.03.2024 o 18:14, raven18 napisał:

Brat cioteczny obrabiał 100ha ursusem 1014, 1000mtg rocznie i co 200 wymiana oleju, silnik wytrzymał do remontu 16000mtg 😁 a pomocniczy, nawozy opryski itp c360

Bynajmniej śpi spokojnie :) Nie martwiąc się o raty kredytu lub leasingu.

Dnia 17.03.2024 o 11:30, Krzyszt0f napisał:

Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
ziemie w 95% piaski 

doradzicie coś? 

Przy tych cenach za płody rolne pozostań przy obecnym parku maszynowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyszt0f    4
31 minut temu, Lexion1012 napisał:

Bynajmniej śpi spokojnie :) Nie martwiąc się o raty kredytu lub leasingu.

Przy tych cenach za płody rolne pozostań przy obecnym parku maszynowym.

Nie da rady bo obecny ciągnik robi ponad 1200 mtg rocznie a już ma 8 tys na liczniku i muszę go troszkę odciążyć bo będzie kiepsko, po za tym denerwuje to przepinanie i że nie można pracy szybciej zrobić bo jeden ciągnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
19 minut temu, Krzyszt0f napisał:

Nie da rady bo obecny ciągnik robi ponad 1200 mtg rocznie a już ma 8 tys na liczniku i muszę go troszkę odciążyć bo będzie kiepsko, po za tym denerwuje to przepinanie i że nie można pracy szybciej zrobić bo jeden ciągnik 

Rozumiem więc może w grę wchodzi ciągnik o mniejszej mocy i pozostaje trochę funduszy na inne inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj