Skocz do zawartości

mikad

Members
 • Zawartość

  1279
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

226 Excellent

O mikad

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Gryka

  Kutafon z kozami powinien sobie ogrodzić aby zwierzaki nie lazły w szkodę, takie coś zgłasza się na psiarnię, robią protokół i z tym do ubezpieczalni w której delikwent ma ubezpieczenie oc gospodarstwa.
 2. JUMZ 6am

  Nie, to obciążnik.
 3. Ceny usług Rolnych 2017

  Ja wiem czy sporo. Ciągnik wychlać swoje musi, operator za wino też nie robi że nie wspomnę ile ton ziemi przez odsiewacz przeleci. Pewnie warunki ciężkie bo pogoda tegoroczna do bani. W normalnym roku na polach w promieniu 2 km przy tej wydajności spokojnie można kopnąć 80 do 100 ton w 10h, mój rekord tym kombajnem 120 /10h
 4. To jest dobry sprzęt na 20 arów, tani i szybko się zwróci, żeby było szybciej to można nawet na dwa baty pojechać.
 5. Ochrona ziemniaka

  Linuron 50/litr + chlomazon 150/litr co razem daje 80zł/ha pełna dawka, podejrzewam że Arcade przy trzech litrach tak nie wyczyści, przy pięciu pewnie tak. Jasne że gówno mamy do gadania ale na przyszły rok można polecieć jeszcze z tegorocznego zapasu.
 6. Ochrona ziemniaka

  Linuron toksyczny, gadasz jak eko terrorysta, a który środek nie jest toksyczny, glifosat też zalega i eko świry być może za chwilę go wycofają i dopiero będzie jazda. Nie ma co ukrywać że cała ta zmasowana ostatnio akcja z wycofywaniem substancji w eu to ruchy lobby chemicznego najmocniej zakorzenionego na starym kontynencie, głównie Bayer i Syngenta, kóre chcą przepchnąć swoje drogie preparaty pod eko płaszczykiem. Linuron ma na etykiecie zapis o pobieraniu przez liście ale z doświadczenia wiem że to raczej mizerne działanie na chwasty, najlepiej niszczy je w fazie siewek, stosowanie z glifosatem jest mocno opóźnione aby dobrze podziałało. Chwastnicę przepuściło bo jest średnioodporna na linuron ale wystarczy dodać chlomazonu i chwastnicy nie będzie a właściwie nic poza ziemniakami już się nie pojawi. Arcade pewnie dobrze czyści ale ta cena. Dolna dawka to jakieś 2 stówki na ha, natomiast linuron z chlomazonem w górnej nie przekroczy 100zł.
 7. Ochrona ziemniaka

  Jabelmann ma coś podobnego, a nie masz lejka na kombajnie.
 8. John Deere 6820

  Drenaż na pewno jest tyle że głęboko, na zachodzie już dawno kładli odwodnienie tak aby można było głęboszować spokojnie na 60 cm tylko w polszy robili takie dziadostwo że kopali na pół metra bo wychodzili z założenia że więcej jak 30 cm i tak się nie orze. Typ nie musi wiedzieć czy jest jakaś drenarka, niemczur każe jechać maszyną po ramę to jedzie.
 9. KOMBAJN GRIMME

  Schemat pokazuje że niby coś tam jest ale nie znam na tyle oznaczeń hydraulicznych aby powiedzieć co to dokładnie jest. A to się dzieje tylko przy pełnym zbiorniku czy zawsze.
 10. Palce zagarniające Waryński - zastosowanie siewnik Gaspardo.

  No przecież masz link w opisie.
 11. Choroby ziemniaka

  Wymienić sadzeniaki.
 12. VAT w rolnictwie

  Jak najbardziej.
 13. Elektrozawory

  Wiem że tecnoma montowała takie zawory (nie wiem jak teraz) i miałem je w swoim, gówno wielkie albo przeciekały, albo się nie załączały albo jeszcze huk wie co, wymieniałem membrany, piloty (oryginały z listkiem) docierałem gniazda i ciągle to samo, zmieniłem na arag i od tego momentu zero jakichkolwiek problemów a czas zamykania poniżej jednej sekundy. Blanchard to raczej dobry opryskiwacz ale być może tak jak tecnoma ma gówniane zawory.
 14. Widziałem już tutaj różnych idiotów robiących nawet po kilka błędów w jednym wyrazie tak więc Twój przypadek jest jak najbardziej realny, zresztą nawet teraz nie potrafisz rozpocząć poprawnie wypowiedzi więc ten słownik raczej Ci się przyda.
×