Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
11 minut temu, Yoda napisał:

A co takiego krzywdzacego zrobili? Że zablokowali sprzedaż ziemi Niemcom? Czy może to że umozliwili sprzedaż bezpośrednią i niektórzy rolnicy są solą w oku marketów i handlarzy? Przemysł spożywczy sprzedała banda post solidarnosciowa z PSL. Czyli ci co dzisiaj najgłośniej krzyczą na PiS. I dopóki nie będzie polskiego przetwórstwa to sobie możecie codziennie na drogach stać i krzyczeć. Bo Niemca z marketu można w dupe teraz pocałować, kupi tam gdzie będzie chciał i sprzeda za tyle ile będzie chciał. A pomysły o tym żeby zakazać kupowania gówna za granicą to można sobie wiadomo gdzie wsadzić.

Zablokowali? Nie, nadal ziemia idzie w ręce obcego kapitału, i to jeszcze ziemia agencyjna. Za to zakup ziemi rolnikom indywidualnym został strasznie utrudniony. Ziemia w sąsiedniej gminie(co z tego że za miedzą) bujaj się o pozwolenie, jesteś jeszcze młodym rolnikiem? Też nie możesz tego zrobić. Jak już załatwisz wszelkie pozwolenia, to się dopatrzą, że żona nie ma wykształcenia rolniczego i razem pozwolenia nie dostaniecie.  Niech sobie wsadzą w tyłek taką ustawę, jak ta co jest obecnie. Jest tam zostawionych tyle kruczków prawnych i rożnych bramek, że naprawdę nie chroni ona nic, a jedynie strasznie wydłuża czas przeprowadzenia transakcji. Chyba, że ich celem było wyeliminowanie z obrotu ziemią rolników mało ogarniętych z biurokracją państwową. To tak, wtedy im się to naprawdę udało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ciekawe że u nas są przetargi na dzierżawy i w końcu można coś wygrać bo nie kupują spekulanci za gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

mirro napisał:

Yoda - Jak trochę poznasz strukturę własności przetwórstwa to zgłoś się. Jest dużo mniejszych przetwórni które robią swoje. Molochy i tak nie kupią więcej, więcej też nie sprzedadzą . Bardziej skupiają się na marce niż produkcji. 

Czyje są w większości ubojnie? Polskie? Nie interesują mnie firmy co kupują 10 sztuk na tydzień. Tylko takie co dyktuja ceny innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Przemysł mięsny to nie całe przetwórstwo rolno spożywcze. Generalizujesz i jedziesz na tej samej nucie co Ardanowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Mnie teraz interesuje temat mięsa bo tego dotyczą protesty. Inne branże to inny temat na którym się nie znam bo warzywa i owoce to nie moja branża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, Adrian_K_90 napisał:

Zablokowali? Nie, nadal ziemia idzie w ręce obcego kapitału, i to jeszcze ziemia agencyjna. Za to zakup ziemi rolnikom indywidualnym został strasznie utrudniony. Ziemia w sąsiedniej gminie(co z tego że za miedzą) bujaj się o pozwolenie, jesteś jeszcze młodym rolnikiem? Też nie możesz tego zrobić. Jak już załatwisz wszelkie pozwolenia, to się dopatrzą, że żona nie ma wykształcenia rolniczego i razem pozwolenia nie dostaniecie.  Niech sobie wsadzą w tyłek taką ustawę, jak ta co jest obecnie. Jest tam zostawionych tyle kruczków prawnych i rożnych bramek, że naprawdę nie chroni ona nic, a jedynie strasznie wydłuża czas przeprowadzenia transakcji. Chyba, że ich celem było wyeliminowanie z obrotu ziemią rolników mało ogarniętych z biurokracją państwową. To tak, wtedy im się to naprawdę udało. 

Ja mam z goła inne zdanie wyrobione na własnym doświadczeniu o możliwości zakupu gruntów.

Już tu na forum kiedyś pisałem, jak to z żoną kupiliśmy kawałek pola 8 ha. Więcej strachu i krzyku narobił bank (ziemia na kredyt) i notariusz, że ile czasu to będzie trwać, niż to warte.

Ziemia w innym woj. więc pojechałem do KOWR w Lublinie z pełnymi gaciami bo klient bardzo nerwowy człowiek i niecierpliwie czeka na finalizację transakcji, a notariusz mi wyskakuje że jakieś pozwolenia trzeba mieć na które się czeka 3 miesiące. O.o

Jak się okazało w KOWR w Lublinie, wymagane zaświadczenia wydano mi na drugi dzień, mało tego zabrakło mi stosownych dokumentów w trakcie składania wniosku, to bardzo miły pan zapytał czy takowe papiery w ogóle mam. Odparłem że mam. Więc kazał po powrocie do domu dosłać emailem, a oryginał przywieźć na drugi dzień gdy będę odbierał zgodę na zakup gruntów. A co najlepsze przymknął oko na to że nie miałem wystarczającej ilości godzin z zajęć typowo rolniczych (bo jestem po ekonomi w rolnictwie) a powinienem być po (oranie pola i dojenie krów) więc moje wykształcenie jak by się uparł mogło nie wystarczyć abym mógł kupić pole.

Pozwolenie z KOWR na zakup gruntów dostałem w JEDEN DZIEŃ!!

Pan z KOWR powiedział że prawdziwych rolników załatwiają od ręki, a biznesmenów i kombinatorów trzymają minimum 3 miesiące o ile w ogóle wydadzą im pozwolenie. Dobrze że wtedy pojechałem nie ogolony to przynajmniej w KOWR nie wzięli mnie za biznesmena. ;)


 

Kolejna sprawa z okolicy, dzierżawa gruntu 60 ha z ANR. Dotychczasowy dzierżawca ponoć potężny rolnik, nie mógł podchodzić do przetargu bo nie mieszkał w danej gminie ani sąsiedniej, a prawdopodobnie jest to osoba sterowana przez HGW. Gdyby Hanka mogła to zrobiła by wszystko aby zagarnąć ten grunt zwłaszcza że znajdował się okolicy skąd wywodzi się jej, jak pogłoski mówią żydowska rodzina. Na szczęście przetarg wygrał miejscowy rolnik, a nie prawdopodobnie słup podstawiony przez zdaje się Hankę.  Po prostu miejscowy pijaczek którego wynajęli nie wytrzymał ciśnienia na licytacji mimo że siedziało z nim dwóch mecenasów i pełnomocnik.

 

Następna sprawa dotyczy braku logiki w twojej wypowiedzi.

Z jednej str. mówisz że rolnicy mają ograniczony dostęp a z drugiej że biznesmeni mają mnóstwo furtek aby obejść zakazy.

Mam pytanie, więc czy owe furtki są tylko dla biznesmenów a rolnicy z tych rzekomych furtek nie mogą korzystać? Jak to jest i może byś nam podpowiedział co to za furtki, bo mam na oku peną nieruchomość i chciał bym ją kupić na firmę. Więc jako biznesmen mógł bym skorzystać z tych furtek proszę cię naświetl sprawę.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie mam takich miłych wspomnień z KOWR-em w Warszawie. Czekałem dłużej niż trzy miesiące, do tego zrobili błąd w wydanym pozwoleniu(poprawa znowu musiała przejść swój proces, i odpowiedni czas na uprawomocnienie), i nie chcieli wydać zezwolenia na zakup ziemi nam jako małżeństwu.  Może wcześniej było mniej tych wymagań, bo cały czas w tym grzebią i zmieniają. Nie można chyba dostać(przynajmniej teraz) pozwolenia na następny dzień, bo najpierw osoba od której kupuje, sama musi dostać pismo o wszczęciu postępowania, dają 7 dni na odwołania(nie wiem tylko po co), potem kwestia samego postępowania, pismo o wydaniu decyzji(do mnie i do właściciela) i 14 dni na uprawomocnienie decyzji.

Braku logiki zaś nie ma, bo przecież rolnik nie musi korzystać z furtek prawnych aby kupić ziemię, ale podmioty które jej nie miały kupować, to robią.  

Co zaś do słupów to u nas nadal prężnie działają, Może tylko trochę mniej intensywnie. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

To ja napiszę tylko tyle że dzięki zakazowi sprzedaży państwowej cały pas od Pyrzyc do Świnoujścia pozostał polski. Nie ważne że na wariata ale zatrzymali wykup. U nas nie było że ktoś kupił 8ha. Tutaj na przetargi przychodzili ludzie i kupowali ZA GOTÓWKĘ 200 300 500 ha i nikt nie pytał skąd mają na to pieniądze. Tak poszło kilka tysięcy hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Nie wiem. Ale cały pas nad zalewem szczecińskim zdążyli za czasów po sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jeszcze kadencja PSL z PO i byś mówił że byłeś w Niemczech na robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

To ja polecam dość długą lekturę z Panem Ministrem na spotkaniu 14 stycznia w Lubawie.
Stwierdzam że gość (mimo różnych opinii panujących o nim), jest to jeden z lepszych ministrów na przełomie ostatnich lat. ;)
Prawda jest taka ,że domagać się każdy potrafi, ale samemu nic nie zrobimy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek1234    98

moim zdaniem zaslugujemy na lepszych(nie ma co porownywac do gorszych)

facet chce rzadzic az piszczy, nie chcem ale muszem...poprosili mnie

zle mu z oczu patrzy, ta jego gburowatosc i chamstwo- Panie..

rolnik ktory zostal ministrem, moze dlatego ze byl rolnikiem cale dorosle zycie,

moze dlatego ze zwiazal sie z polityka(PIS), moze dlatego ze Amatorsko prowadzi badania historyczne dotyczące losu Żydówek zmuszanych do niewolniczej pracy przy budowie umocnień i mordowanych w podobozie Baukommando Weichsel. Efektem tych badań była wydana w 2014, wraz z Pawłem Sztamą, książka zatytułowana Z głębokości wołam do Ciebie… (z podtytułem Tragedia kobiet pochodzenia żydowskiego, więzionych i mordowanych w podobozach KL Stutthof w okolicach Torunia w ostatnich miesiącach II wojny światowej)[2

moze dlatego

Zaangażował się w prace nad ustawą o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz przewodził grupie posłów, która zaproponowała powszechnie krytykowaną nowelizację ustawy o ochronie przyrody. W lutym 2018 Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna wybrała go na przewodniczącego tego gremium[2].

19 czerwca 2018 na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego prezydent RP Andrzej Duda powołał Jana Krzysztofa Ardanowskiego na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi w miejsce Krzysztofa Jurgiela

przyjechal, opie..ił, troche reklamy zrobił

jego rady to niewychodzmy z unii, zdychajmy z nia razem

bo wszedzie bankrutuja i beda bankrutowac...

tylko nie w kibucu, bo maja niski vat

panstwowy holding, dopiero po wygranych wyborach, hmm...

tylko dajcie rzadzic

przetworzyc zboze, rzepak na kilku, kilkunastu hektarach...i sprzedac bezposrednio..utrzymac sie i wyzyc to jest sztuka

widac ze mowi co wie, a nie wie co mowi

to takie expose-o wszystkim i o niczym, jest w stanie dogadac sie z kazdym nawet z ...

facet gada jak po kursie dla akwizytorow, tempo glosu, gestykulacja, czasami podprogowa reklama/przekaz

ciagle atakuje i wylazi ze skory zeby sie sprzedac, i to ma byc MÓJ pracownik?

brawa dla tych co gwizdali na 10tys, pytali za co, i L4 dostali, widac bylo ze wytraca go to z rownowagi dlatego uciszal kogos na poczatku

nie nadazal za tymi co do niego mowia, nie mial kontroli..

to nasze przekonanie o jakosci..jest mimo tego co dalej napisze i tak lepsza,

kupilem kiedys w markecie na zachodzie,jajka,pomidory,truskawki -wszystko smakowalo tak samo, plastikiem, nie dalo sie jesc

System HACCP (w oparciu o Codex Alimentarius) - wymagania....

B. nazista Hermann Schmitz Twórca Codexu „Rządź ludźmi poprzez dostarczaną żywność”

owszem jest marnej jakosci, ze wzgledu na "systemy jakosci" ten i dziesiatki innych oparte o wlasnie Codex

poniewaz chcac nie chcac sprzedac do sieci swoje produkty trzeba spelnic wymagania Codexu

i Polscy rolnicy nie stosuja tyle i w takich ilosciach tego syfu,

a co do tego syfu

W 1962 r. ustalono harmonogram Codexu do pełnej realizacji w skali całego świata, 31.12.2009.. Zgodnie z Codexem utworzono komisje w celu opracowania wytycznych dotyczących takich tematów jak:  ryby i rybołówstwo, oleje i tłuszcze, warzywa i owoce, orzeszki ziemne, żywność specjalistycznego zastosowania, a także witaminy i minerały. Utworzono 27 komisji, tworząc ogromną sieć biurokratyczną.  Pod wpływem Codexu powstało ponad 4,000 wytycznych i rozporządzeń dotyczących wszystkiego, co można spożywać, z wyjątkiem leków, które nie są regulowane przez Codex.

Codex jest zdominowaną przez przemysł organizacją ustalającą rozporządzenia i jako taka nie ma statusu prawnego. Mówi się, że udział w Codexie jest dobrowolny. Ale status Codexu wzrósł de facto do poziomu jednostki prawnej, ponieważ jest administrowany przez WHO i FAO. One go finansują i administrują na wniosek ONZ. Ponieważ WHO i FAO mają zajmować się sprawami zdrowia, występuje tu konflikt interesów. Komisje Codexu opracowują wytyczne, zasady i przepisy, oraz przedstawiają je nadrzędnej komisji Codexu do ratyfikacji. Po ratyfikacji i zatwierdzeniu poprzez konsensus, stają się one obowiązkowe dla każdego kraju będącego członkiem Światowej Organizacji Zdrowia.

Codex został przyjęty kiedy w 1994 roku powstała WTO, jako środek harmonizacji norm żywieniowych na świecie, ułatwiający wymianę handlową między państwami. W wyniku tego, państwa członkowskie muszą przestrzegać Codexu, jeśli chcą mieć oparcie w sporze handlowym. Kiedy mają miejsce spory i kraje wzywane są przed WTO, wtedy państwo które stosuje się do Codexu wygrywa spór automatycznie, bez względu na jego stanowisko w danej sprawie.

Dr Laibow widzi Codex jako środek zmuszający każde państwo do zgody na obniżanie norm żywieniowych. Wskazuje ona, że przestrzeganie Codexu w USA będzie oznaczało koniec praw w zakresie ochrony konsumentów. Codex nie będzie służył konsumentom, a będzie służył interesom przemysłu medycznego, biotechnologii farmaceutycznej, chemicznej i potentatom rolniczym.

Codex popiera toksyczne dodatki spożywcze, pestycydy i żywność genetycznie modyfikowaną (GM)

Według dr Roberta Verkerka, założyciela i dyrektora Stowarzyszenia na rzecz Naturalnego Zdrowia (ANH), Codex stwarza poważne zagrożenie dla zaopatrzenia w żywność. Około 300 niebezpiecznych dodatków do żywności, w większości syntetyczne, będą dozwolone w ramach Codexu, w tym aspartam, BHA, BHT, bromian potasu, tartrazyna i inne. Dr Verkerk jest szczególnie zaniepokojony tym, że nie wzięto pod uwagę potencjalnego ryzyka związanego z długotrwałym narażeniem na mieszanki stosowanych dodatków.

Codex określa limity dla niebezpiecznych chemikaliów przemysłowych, które mogą być stosowane w żywności, ale są one niezwykle wysokie, a lista substancji chemicznych, które mogą być wykorzystywane jest długa.

Codex pozwala na stosowanie ponad 3,275 różnych pestycydów, łącznie z tymi, które są podejrzewane o działanie rakotwórcze, lub powodujące zaburzenia endokrynologiczne. Nie uwzględniono długofalowych skutków narażenia żywności na mieszanki pozostałe po pestycydach.

zgodnie z Codexem, każde mleczne zwierzę może mieć podawany hormon wzrostu, oraz wszystkie zwierzęta w łańcuchu żywnościowym będą miały podawane antybiotyki o stężeniu sub-klinicznym. Dr Laibow twierdzi, że Codex doprowadzi do spodziewanego promieniowania całej żywności, z wyjątkiem uprawianej lokalnie i sprzedawanej w formie surowej.

Dr Gregory Damato w Natural News opisał Codex  jako „kontrolę populacji dla pieniędzy”.

Z biegiem lat, WTO przyjęła przepisy Codexu jako wytyczne odnośnie zasad handlu międzynarodowego. Jednak kilka razy w historii, WTO odmówiła uznania Codexu jako jedynego standardu stosowanego w sporach handlowych. Zgodnie ze statutem Codexu, jego wytyczne pełnią rolę „doradczych” i państwa mogą ustanawiać własne wytyczne.

Ponieważ stosowanie się do wytycznych Codexu jest tylko zakładane, a nie ostatecznie rozstrzygające, państwo może z nich zrezygnować w celu ochrony tradycyjnej żywności i środków zaradczych. Dwa Etapy Codexu stanowią legalną strategię, opracowaną przez Fundację Rozwiązań Naturalnych po to, by dać państwom prawo wyboru. W Pierwszym Etapie państwo opracowuje własne wytyczne w sprawie  żywności i zdrowia, które mogą być sprzeczne z wytycznymi Codexu. Np., może być o wiele bardziej rygorystyczne w kwestii toksyn w żywności, lub w kwestii żywności modyfikowanej genetycznie. Może wymagać, np. od firm stosujących składniki genetyczne wskazania ich na etykietach. W krajach, które odmawiają stosowania żywności GM, może to być umieszczone na etykiecie, aby konsumenci mogli dokonywać świadomych wyborów.

Dlatego pierwszym krokiem dla państw jest stworzenie swoich wytycznych. Drugim Etapem jest przyjęcie prawa krajowego, które realizuje te wytyczne na solidnych podstawach naukowych. NSF przygotowuje normy do wykorzystania w ten sposób, by były dostępne dla każdego kraju. Jest model wytycznych dotyczących zarówno witamin jak i minerałów, oraz  model żywności i ustaw zdrowotnych do realizacji tych wytycznych.

rozumiemy jak to dziala, i to bardzo

 

wydostaniemy sie na swiat, majac wlasne systemy jakosci MADE IN POLAND

i mam nadzieje ze cos takiego powstanie

 

je..ć unie

Edytowano przez ziutek1234
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
20 godzin temu, Yoda napisał:

 

Czyje są w większości ubojnie? Polskie? Nie interesują mnie firmy co kupują 10 sztuk na tydzień. Tylko takie co dyktuja ceny innym.

Chinczyk Pini 5,25 E, niby polska firma Olewnik 4,85 E z tym wskazywaniem że jak będziemy mieli wlasne przetwórstwo to będą wyższe ceny byłbym bardzo ostrożny,Polacy są mistrzami robienia na szaro współplemieńców

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
22 godziny temu, Adrian_K_90 napisał:

Zablokowali? Nie, nadal ziemia idzie w ręce obcego kapitału, i to jeszcze ziemia agencyjna. Za to zakup ziemi rolnikom indywidualnym został strasznie utrudniony. Ziemia w sąsiedniej gminie(co z tego że za miedzą) bujaj się o pozwolenie, jesteś jeszcze młodym rolnikiem? Też nie możesz tego zrobić. Jak już załatwisz wszelkie pozwolenia, to się dopatrzą, że żona nie ma wykształcenia rolniczego i razem pozwolenia nie dostaniecie.  Niech sobie wsadzą w tyłek taką ustawę, jak ta co jest obecnie. Jest tam zostawionych tyle kruczków prawnych i rożnych bramek, że naprawdę nie chroni ona nic, a jedynie strasznie wydłuża czas przeprowadzenia transakcji. Chyba, że ich celem było wyeliminowanie z obrotu ziemią rolników mało ogarniętych z biurokracją państwową. To tak, wtedy im się to naprawdę udało. 

Potwierdzi ktoś te rewelacje związane z zakupem? W szczególności wykształcenie żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Moja żona nie ma wykształcenia rolniczego i odkąd staje do przetargu nigdy nikogo to nie obchodziło. Ważne jest tylko moje wykształcenie bo takie się wypełnia dokumenty. Chyba trochę przekolorowana sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
9 godzin temu, ziutek1234 napisał:

moim zdaniem zaslugujemy na lepszych(nie ma co porownywac do gorszych)

facet chce rzadzic az piszczy, nie chcem ale muszem...poprosili mnie

zle mu z oczu patrzy, ta jego gburowatosc i chamstwo- Panie..

rolnik ktory zostal ministrem, moze dlatego ze byl rolnikiem cale dorosle zycie,

moze dlatego ze zwiazal sie z polityka(PIS), moze dlatego ze Amatorsko prowadzi badania historyczne dotyczące losu Żydówek zmuszanych do niewolniczej pracy przy budowie umocnień i mordowanych w podobozie Baukommando Weichsel. Efektem tych badań była wydana w 2014, wraz z Pawłem Sztamą, książka zatytułowana Z głębokości wołam do Ciebie… (z podtytułem Tragedia kobiet pochodzenia żydowskiego, więzionych i mordowanych w podobozach KL Stutthof w okolicach Torunia w ostatnich miesiącach II wojny światowej)[2

moze dlatego

Zaangażował się w prace nad ustawą o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz przewodził grupie posłów, która zaproponowała powszechnie krytykowaną nowelizację ustawy o ochronie przyrody. W lutym 2018 Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna wybrała go na przewodniczącego tego gremium[2].

19 czerwca 2018 na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego prezydent RP Andrzej Duda powołał Jana Krzysztofa Ardanowskiego na urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi w miejsce Krzysztofa Jurgiela

przyjechal, opie..ił, troche reklamy zrobił

jego rady to niewychodzmy z unii, zdychajmy z nia razem

bo wszedzie bankrutuja i beda bankrutowac...

tylko nie w kibucu, bo maja niski vat

panstwowy holding, dopiero po wygranych wyborach, hmm...

tylko dajcie rzadzic

przetworzyc zboze, rzepak na kilku, kilkunastu hektarach...i sprzedac bezposrednio..utrzymac sie i wyzyc to jest sztuka

widac ze mowi co wie, a nie wie co mowi

to takie expose-o wszystkim i o niczym, jest w stanie dogadac sie z kazdym nawet z ...

facet gada jak po kursie dla akwizytorow, tempo glosu, gestykulacja, czasami podprogowa reklama/przekaz

ciagle atakuje i wylazi ze skory zeby sie sprzedac, i to ma byc MÓJ pracownik?

brawa dla tych co gwizdali na 10tys, pytali za co, i L4 dostali, widac bylo ze wytraca go to z rownowagi dlatego uciszal kogos na poczatku

nie nadazal za tymi co do niego mowia, nie mial kontroli..

to nasze przekonanie o jakosci..jest mimo tego co dalej napisze i tak lepsza,

kupilem kiedys w markecie na zachodzie,jajka,pomidory,truskawki -wszystko smakowalo tak samo, plastikiem, nie dalo sie jesc

System HACCP (w oparciu o Codex Alimentarius) - wymagania....

B. nazista Hermann Schmitz Twórca Codexu „Rządź ludźmi poprzez dostarczaną żywność”

owszem jest marnej jakosci, ze wzgledu na "systemy jakosci" ten i dziesiatki innych oparte o wlasnie Codex

poniewaz chcac nie chcac sprzedac do sieci swoje produkty trzeba spelnic wymagania Codexu

i Polscy rolnicy nie stosuja tyle i w takich ilosciach tego syfu,

a co do tego syfu

W 1962 r. ustalono harmonogram Codexu do pełnej realizacji w skali całego świata, 31.12.2009.. Zgodnie z Codexem utworzono komisje w celu opracowania wytycznych dotyczących takich tematów jak:  ryby i rybołówstwo, oleje i tłuszcze, warzywa i owoce, orzeszki ziemne, żywność specjalistycznego zastosowania, a także witaminy i minerały. Utworzono 27 komisji, tworząc ogromną sieć biurokratyczną.  Pod wpływem Codexu powstało ponad 4,000 wytycznych i rozporządzeń dotyczących wszystkiego, co można spożywać, z wyjątkiem leków, które nie są regulowane przez Codex.

Codex jest zdominowaną przez przemysł organizacją ustalającą rozporządzenia i jako taka nie ma statusu prawnego. Mówi się, że udział w Codexie jest dobrowolny. Ale status Codexu wzrósł de facto do poziomu jednostki prawnej, ponieważ jest administrowany przez WHO i FAO. One go finansują i administrują na wniosek ONZ. Ponieważ WHO i FAO mają zajmować się sprawami zdrowia, występuje tu konflikt interesów. Komisje Codexu opracowują wytyczne, zasady i przepisy, oraz przedstawiają je nadrzędnej komisji Codexu do ratyfikacji. Po ratyfikacji i zatwierdzeniu poprzez konsensus, stają się one obowiązkowe dla każdego kraju będącego członkiem Światowej Organizacji Zdrowia.

Codex został przyjęty kiedy w 1994 roku powstała WTO, jako środek harmonizacji norm żywieniowych na świecie, ułatwiający wymianę handlową między państwami. W wyniku tego, państwa członkowskie muszą przestrzegać Codexu, jeśli chcą mieć oparcie w sporze handlowym. Kiedy mają miejsce spory i kraje wzywane są przed WTO, wtedy państwo które stosuje się do Codexu wygrywa spór automatycznie, bez względu na jego stanowisko w danej sprawie.

Dr Laibow widzi Codex jako środek zmuszający każde państwo do zgody na obniżanie norm żywieniowych. Wskazuje ona, że przestrzeganie Codexu w USA będzie oznaczało koniec praw w zakresie ochrony konsumentów. Codex nie będzie służył konsumentom, a będzie służył interesom przemysłu medycznego, biotechnologii farmaceutycznej, chemicznej i potentatom rolniczym.

Codex popiera toksyczne dodatki spożywcze, pestycydy i żywność genetycznie modyfikowaną (GM)

Według dr Roberta Verkerka, założyciela i dyrektora Stowarzyszenia na rzecz Naturalnego Zdrowia (ANH), Codex stwarza poważne zagrożenie dla zaopatrzenia w żywność. Około 300 niebezpiecznych dodatków do żywności, w większości syntetyczne, będą dozwolone w ramach Codexu, w tym aspartam, BHA, BHT, bromian potasu, tartrazyna i inne. Dr Verkerk jest szczególnie zaniepokojony tym, że nie wzięto pod uwagę potencjalnego ryzyka związanego z długotrwałym narażeniem na mieszanki stosowanych dodatków.

Codex określa limity dla niebezpiecznych chemikaliów przemysłowych, które mogą być stosowane w żywności, ale są one niezwykle wysokie, a lista substancji chemicznych, które mogą być wykorzystywane jest długa.

Codex pozwala na stosowanie ponad 3,275 różnych pestycydów, łącznie z tymi, które są podejrzewane o działanie rakotwórcze, lub powodujące zaburzenia endokrynologiczne. Nie uwzględniono długofalowych skutków narażenia żywności na mieszanki pozostałe po pestycydach.

zgodnie z Codexem, każde mleczne zwierzę może mieć podawany hormon wzrostu, oraz wszystkie zwierzęta w łańcuchu żywnościowym będą miały podawane antybiotyki o stężeniu sub-klinicznym. Dr Laibow twierdzi, że Codex doprowadzi do spodziewanego promieniowania całej żywności, z wyjątkiem uprawianej lokalnie i sprzedawanej w formie surowej.

Dr Gregory Damato w Natural News opisał Codex  jako „kontrolę populacji dla pieniędzy”.

Z biegiem lat, WTO przyjęła przepisy Codexu jako wytyczne odnośnie zasad handlu międzynarodowego. Jednak kilka razy w historii, WTO odmówiła uznania Codexu jako jedynego standardu stosowanego w sporach handlowych. Zgodnie ze statutem Codexu, jego wytyczne pełnią rolę „doradczych” i państwa mogą ustanawiać własne wytyczne.

Ponieważ stosowanie się do wytycznych Codexu jest tylko zakładane, a nie ostatecznie rozstrzygające, państwo może z nich zrezygnować w celu ochrony tradycyjnej żywności i środków zaradczych. Dwa Etapy Codexu stanowią legalną strategię, opracowaną przez Fundację Rozwiązań Naturalnych po to, by dać państwom prawo wyboru. W Pierwszym Etapie państwo opracowuje własne wytyczne w sprawie  żywności i zdrowia, które mogą być sprzeczne z wytycznymi Codexu. Np., może być o wiele bardziej rygorystyczne w kwestii toksyn w żywności, lub w kwestii żywności modyfikowanej genetycznie. Może wymagać, np. od firm stosujących składniki genetyczne wskazania ich na etykietach. W krajach, które odmawiają stosowania żywności GM, może to być umieszczone na etykiecie, aby konsumenci mogli dokonywać świadomych wyborów.

Dlatego pierwszym krokiem dla państw jest stworzenie swoich wytycznych. Drugim Etapem jest przyjęcie prawa krajowego, które realizuje te wytyczne na solidnych podstawach naukowych. NSF przygotowuje normy do wykorzystania w ten sposób, by były dostępne dla każdego kraju. Jest model wytycznych dotyczących zarówno witamin jak i minerałów, oraz  model żywności i ustaw zdrowotnych do realizacji tych wytycznych.

rozumiemy jak to dziala, i to bardzo

 

wydostaniemy sie na swiat, majac wlasne systemy jakosci MADE IN POLAND

i mam nadzieje ze cos takiego powstanie

 

je..ć unie

Popieram wszystko!

Sprawa jest poważniejsza niż się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

to taki rolniczy anty- szczepionkowiec -pare prawdziwych danych w morzu bzdur i glupot-3. 275 pestycydow 😛 nie chce mi sie szukac dokladnych danych ale obecnie nie ma nawet na calym swiecie 200 substancji czynnych,

http://www.agrofoto.pl/fakty/rolnicy-przystepuja-do-tuczu-kontraktowego-bo-sa-bez-wyjscia-wywiad-z-januszem-terka,83306.html

trzeba wpisac farmer


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek1234    98

najpierw zrob risercz

lisc tytoniu zawiera ponad 5000 substancji

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dym_tytoniowy

 

Podział według zastosowania

Ze względu na działanie pestycydy dzieli się na:

rolniczy antyszczepionkowiec..to napewno ten gosc

https://www.theguardian.com/business/2018/aug/10/monsanto-trial-cancer-dewayne-johnson-ruling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj