Skocz do zawartości

Nowy81

Members
 • Zawartość

  352
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

22 Excellent

11 obserwujących

O Nowy81

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wielkopolska
 1. Claas Mercator

  Jaką firmę regenerującą rozdzielacze hydrauliczne polecacie.? Chcę wysłać to kurierem lub pocztą. Myślałem nad ,Hydrotor Tuchola, choć w necie też chyba w 2014 roku ktoś narzekał... Jestem z centrum PL.
 2. Pogoda

  U mnie wczoraj 10 ,dziś 28 l powoli robi się mokro. Ciekaw jestem jaki maj będzie....
 3. Pszenżyto ozime i jare

  +1 wal wapno.
 4. Pszenica Ozima i jara

  U mnie pszenicę co roku, też coś tak podjada, raczej to nie sarna i inne robaki, też myślałem o zającu lub jakimś ptaku...
 5. Pszenżyto ozime i jare

  Pisałem bardzo mokro było, chyba to początek marca, około 103km i sprężynówka agregat 2,2m do osuszenia jak wjeżdżałem (zaczynałem),czym lepsza ziemia tym gorzej było, można powiedzieć że beton się robi, szczególnie po kołach!. A siałem jak już, to wszystko przeschło. Ruszysz dwa dni słońca i już idzie... Na łubinie ziemia mozaika, również bardzo, to widać było.Tym bardziej, że w maju sucho było. Plony ogólnie oby co roku takie były, ale strata paliwa, plonu i czasu w takim bagnie robić.
 6. Pszenżyto ozime i jare

  U mnie na pisakach klasy 4 też gdzie jakiś klin i koła ciągnika zostawiły ślad po sianym, to słabo wschodziło ale coś powschodziło. Jeszcze w ziemi ma kiełki ale ciężko... brak powietrza. Ziemia mocno odleżała i namokła orane początkiem września a miejscami nawet sporo wcześniej. Po orce zaraz agregatem z packerem robiłem, Na wiosnę uprawiłem mały kawałek w totalne błoto, siane jak obeschło w suche więcej razy tak nie zrobię.
 7. Pogoda

  Nadal kropi, 24l i widzę radar zaciąga z północy. Chyba z 6 lat meloracją woda nie szla, ciekawe ile musi jeszcze spaść by do miękło:) nie liczę bagiennych dołków.
 8. Pszenica Ozima i jara

  Gdzieś tam się trafi, plagi nie ma. Również widać delikatne żerowanie łokasia w tamtym roku była tego plaga. Drugi liść się pojawia. Aktualnie pada 20l.
 9. Pszenica Ozima i jara

  Czym pryskaliście w minionym roku na mszyce? I w jakich temperaturach bo w tym roku chłodno.
 10. Pogoda

  Radar czysty a ładnie siąpi dziś 5l. za sobotę i niedzielę 15 czy 20. Czas kończyć siewy, chyba będzie to środa.
 11. Pszenżyto ozime i jare

  Meloman mówisz mtz34,4 to poślad ja zrezygnowałem z kupna trochę swego posieję, w trzy miejsca dzwoniłem i kiepski mtz. w zamian Avokado kupiłem 46,6 i 45,6 siła kiełk. 94, 95. Połowa posiana resztę za trzy dni po nowiu . W tym miesiącu spadło około 80 coś litrów, rekord 20 stolecia...?
 12. Nordsten NS 2030

  Proszę o pomoc. Wszystko jest ok z siewnikiem, lecz sterownik Agro Tram 2100 pokazuje mi zakłócenie, zatrzymanie wałków wysiewających kiedy nie są zakładane ścieżki. Problem występuje tylko wtedy gdy mam opuszczony znacznik. W tamtym roku pokazywał dla jednej strony, w tym roku poczyściłem wszystkie wtyki przy sprzęgłach (samych sprzęgieł nie ruszałem) odkręciłem czujniki przy znacznikach nic z zewnątrz nie widać, przykręciłem. Odkręciłem puszkę w siewniku po dokręcałem wszystkie śrubeczki "złączki" kurzu prawie tam nie było. Teraz sterownik pokazuje błąd po obu stronach. Zaznaczam, że jak znaczniki oba w górze to błędu nie ma. Jak zakłada ścieżki też wszystko ok (brak błędu pomimo że znacznik opuszczony!). W czym problem z tymi znacznikami? Mam uszkodzony czujnik w kole (jak kupiłem zaraz poszło mi łożysko i uszkodziło czujnik), ale to raczej nie ma wpływu na błąd, bo było wszystko ok po tym zdarzeniu z wałkami. Edit, Przy wtyczce od sterownika urwały się dwa kable . Yhh to odpinanie i przepinanie...
 13. Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie??

  Użytkuje ktoś ISM -5 ?
×