Skocz do zawartości

panczo1922

Members
 • Zawartość

  1366
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

68 Excellent

O panczo1922

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 03.08.1983

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wielkopolska, powiat obornicki
 • Zainteresowania
  sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem
 1. Pszenżyto ozime i jare

  Współczuję używać kosa w XXI wieku.... Sam mam jeszcze gdzieś w szopie stać i nie wiem czy jechać z nim na złom, czy może ktoś się na niego jeszcze skusi...:) nie używany od 20-25 lat...   za dzieciaka pamiętam  Ś.p. dziadek nim tylko jakieś wapno rozsiewał... tak a propos - ile tam wchodzi nawozu? wejdą 3 worki 50kg?
 2. Pszenica Ozima i jara

  Ja również w tym roku po raz drugi stosuję zamkniętą co 3 redlicę... O ile w roku ubiegłym zrobiłem próbę na części pszenicy, tak w tym roku jadę całość ozimin... Mam siewnik z 35 redlicami na 3m więc zamykanie co 3 wyjdzie wszystkim na zdrowie:) oczywiście norma wysiewu w granicach dolnego zakresu.  
 3. Bizon BS Z110

  w naszej okolicy niespotykany.... A szkoda! Moje marzenie, może kiedyś....
 4. Rzepak i nawożenie [połączone]

    nie orzesz pod pszenicę? masz specjalny sprzęt do uprawy bez orkowej czy siejesz po talerzówce/gruberze?   płodozmian   rzepak - pszenica - pszenica - rzepak ?   czy   rzepak-pszenica-rzepak-pszenica ?
 5. Pszenica Ozima i jara

  Właśnie analizuję temat zapraw nasiennych na pszenice... cholera ale to wszystko drogie! Powariowali... co polecacie do zaprawiania na mokro? Sarox wystarczy, dorzuciłbym trochę tebu i może być fajna zaprawa... czy coś innego? Kinto duo? Scenic?
 6. Pszenica Ozima i jara

  Nie rozumiem Twojej wypowiedzi... Ile razy zasiałes tą pszenicę po pszenicy? 3razy czy raz?? Skoro twierdzicie że nie ma co robić halo to chyba nie mam więcej pytań :-) No może poza jednym... Samosiewy poprzedniej odmiany na danym stanowisku - masz na to jakiś sposób?
 7. Pszenica Ozima i jara

      Kula, jak Julius zachowuje się na stanowisku po pszenicy??   Trzeba szczególnie na coś zwracać uwagę?   Jak plonowanie? widać wyraźny spadek w stosunku do stanowiska po rzepaku?
 8. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Lekko 10t..... Hehe
 9. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Sam zamówiłem tą odmianę z myślą o mozaikach... Ponadto na drugim stanowisku posialem Chrobrego. Ale co z tego skoro od 3 lat moje plony systematycznie spadają. Jeszcze 3-4 lata temu poniżej 4t nie schodziłem, ostatni rok 2,8t (deszcze nawalne na krótko przed zbiorem) w tym roku 2,5t (zimny maj, przymrozki masa opadów). Zarówno w roku ubiegłym jak i w tym roku łan wyglądał na 4,5 - 5t. Nie sposób opisać jaką człowiek ma kurwice widząc że kombajn steka od nadmiaru masy a do zbiornika gówno leci... Oby nowy rok był na odbicie bo chyba po 20latach będę musiał odpocząć od rzepaku.
 10. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Ja w tym roku dałem po talerzówce 100kg mocznika (nie zdążałem przed talerzowaniem) i 200kg Polidap + 200kg Sól potasowa od wczoraj zacząłem orać, na czwartek planuję siew. Słoma miejscami zbierana miejscami nie, zobaczę różnicę - pierwszy raz dałem tyle azotu pod korzeń licząc na dobry wzrost jesienią i wykorzystania tej wilgoci co mamy teraz w glebie (zresztą aż nadto...)  
 11. Pszenica Ozima i jara

      Kula jak tam Julius siany 2/3 lejki?:) U mnie się sprawdziło... Wiadomo że  nie ważyłem dokładnie ale po zbiornikach w kombajnie jakby lepiej sypało. Planuję powtarzać w tym roku. Jakie Twoje opinie?
 12. Odmiany rzepaku

  Kupiłeś i teraz pytasz o opinie?? :-) Też zamówiłem pierwszy raz. Podobno ulepszona wersja monolita a ten planuje dosyć dobrze, mając wysoką mrozoodpornosc.
 13. Odmiany rzepaku

  Do mnie jedzie Atora cena 1120zł. Zaprawiana Lupimosą...   Ponadto Chrobry 430zł/j  
 14. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Potwierdzam w całej rozciągłości! Powiat obornicki od 2 do 2,5 max 3t/ha Katastrofa!!! W maju wyglądał na 5t. Do tego podpisałem kontrakt na teoretyczna połowę plonu która właśnie okazuje się być całością...
×