Skocz do zawartości

piotrp88

Members
 • Zawartość

  313
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

15 Good

1 obserwujący

O piotrp88

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  okolice Mrągowa
 1. jakie gatunki traw na łąkę?

  Jakie masz tam gatunki?
 2. jakie gatunki traw na łąkę?

  Czy urośnie coś lepszego od mietlicy na kwaśnej ziemi ph 4,3-4,7, klasa głównie IIIb, fosfor około 5mg czyli b.nisko, potas 10-15mg - średnio, magnez 5-7,5mg wysoko? Oczywiście jestem świadomy uzupełnienia braków, i tak przy okazji o ile może skoczyć ph po zastosowaniu 5t/ha wapna węglanowego?
 3. Czy posiadam kwalifikacje na rolnika?

  Można od roku lub dwóch budować bez zgłoszenia i pozwolenia WOLNOSTOJĄCE budynki gosp do 35m2 a wiaty do 50m2. To powierzchnia zabudowy, czyli po zewnętrznej krawędzi ścian lub słupów. Chyba, że Ty chcesz dobudowywać coś do czegoś.
 4. Czy posiadam kwalifikacje na rolnika?

  Możesz budować budynki gosp do 35m2 bez pozwolenia i zgłoszenia. To "nietrwale związane z gruntem" to jakiś mit. Co ma to dawać?
 5. Ceny dzierżawy ziemi

  Wiem wiem, tylko chciałem uświadomić, że te talerzowanie, aby zdobyć "aż" JPO to trochę mało kreatywne...
 6. Ceny dzierżawy ziemi

  I już dopłatowcy pędzą do Ciebie i proszą, abyś brał ich hektary razem z dopłatami, oby tylko lasem nie zarosły.  A skąd wiesz, że to odłogi, może to już jakaś ekologiczna łąka albo TUZ z cennymi siedliskami?
 7. Ceny dzierżawy ziemi

  A to w 2020 znowu będzie jakiś koniec świata?
 8. System QMP

  A ekologów tam nie masz? Albo swoich łąk poświęcić?
 9. System QMP

  A pod ten "inny system zapewniania jakości" nie podchodzi też rolnictwo ekologiczne? Coś tam mi się kiedyś obiło. Tutaj też piszą że może być z eko http://www.kochamwolowine.pl/informacje-dla-producentow
 10. Ceny dzierżawy ziemi

  Podaj numer, zaraz sprawdzę ile mi zaśpiewa. Może jeszcze obszarnicy biją się o kawałki 1ha? W mojej okolicy widzę na olx od kilku lat 20 ha po 500zł/ha z dopłatami dla właściciela i chętnych nie ma, a krowiarzy pełno.
 11. Ceny dzierżawy ziemi

  Skąd takie informacje?
 12. Lucerna

  Do kiedy można jeszcze bezpiecznie skosić lucernę sianą w tym roku? Kwitnienia coś nie widać, a jest po za kolana...
 13. Cena ziemi 2014-2017

  Zastanawiam się, kiedy przestanie mnie bawić ten marketingowy bełkot o nieskończonym rozwoju...
 14. Ceny dzierżawy ziemi

  "wchodzące w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, objęte w trwałe zagospodarowanie...Za trwałe zagospodarowanie uważa się objęcie gruntów w dzierżawę lub użytkowanie na okres nie krótszy niż 10 lat"     Dobra, już wiem: Zwolnienie JEST.
 15. Ceny dzierżawy ziemi

  Chodziło mi o zwolnienie z podatku przez 5 lat    http://serwisy.gazetaprawna.pl/rolnictwo/artykuly/996212,podatek-rolny-2017-stawki-ulgi-i-zwolnienia.html   "4) grunty przeznaczone na utworzenie nowego gospodarstwa rolnego lub powiększenie już istniejącego do powierzchni nieprzekraczającej 100 ha:   a) będące przedmiotem prawa własności lub prawa użytkowania wieczystego, nabyte w drodze umowy sprzedaży,   B) będące przedmiotem umowy o oddanie gruntów w użytkowanie wieczyste,   c) wchodzące w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, objęte w trwałe zagospodarowanie;   - przy czym okres zwolnienia wynosi 5 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę sprzedaży gruntów lub prawa wieczystego użytkowania, ustanowiono prawo wieczystego użytkowania gruntów lub objęto grunty w trwałe zagospodarowanie w drodze umowy. Jeżeli podatnik nabywa lub obejmuje grunty o powierzchni mniejszej niż 100 ha, zwolnienie, dotyczy gruntów kolejno nabywanych lub obejmowanych w trwałe zagospodarowanie do powierzchni łącznie nieprzekraczającej 100 ha. Za trwałe zagospodarowanie uważa się objęcie gruntów w dzierżawę lub użytkowanie na okres nie krótszy niż 10 lat. Po upływie okresu zwolnienia, stosuje się ulgę w podatku rolnym, polegającą na obniżeniu podatku w pierwszym roku o 75% i w drugim roku o 50%."
×