Polecane posty

rudinho11    208

@mirro 1 i 3. Myślę że chodzi o to że: rolnicy będą produkować polską żywność, odstawią do polskiej przetwórni ( w której będą mieć udziały), będzie to znakowane ( od pola - do stołu), świadomy konsument kupi ten produkt znając jego pochodzenie. Dlaczego kupi - ponieważ ma małe dziecko i chce dla niego zdrowe jedzenie albo sam jest za zdrową żywnością a uwierz mi że ten trend w miastach rośnie. 2. Tu będzie ciężko ale myślę że Michał to mądry gościu. Twierdzę tak po wspólnych protestach, śledzę wypowiedzi na fb i wywiad w tv gdzie naprawę pokazuje świetną wiedzę i nie daje się zmanipulować czy to prowadzącym czy innym gościa ze studia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Rudhino pamiętaj, że my Polacy też stosujemy chemię i opryski. W sposób kontrolowany bardziej niż na Ukrainie ale jednak. Poza tym afalon. Ręką w górę kto nie używa po zakazie ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Już w poniedziałek i wtorek kolejny raz jesteśmy na spotkaniach organizacyjnych w województwie wielkopolskim_________ 1. Łekno koło Wągrowca 14.01. godz. 14:00__________ 2. Otorowo koło Szamotuł 14.01. godz. 18:00__________ 3. Nowy Belęcin koło Leszna 15.01. godz.15:00_________ 4. Dłoń - powiaty gostyński i rawicki 15.01. godz. 18:00__________ Zapraszamy! Podajcie informacje swoim znajomym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

ws71 napisał:

12 godzin temu, Yoda napisał:

Wołowina pakowana w wacum. Może też do gastronomi. W mojej okolicy taka żywność ma wzięcie. Kolega z czasów szkolnych robi sery, masło, śmietany itp. Ma kilka krów tylko po to i ciągle mu brakuje towaru. Inny kilka km dalej ma 200 niosek. Teraz bierze się za świnie. Chce robić wędliny ze swojego mięsa bo ludzie chcą to kupować. Dlatego nie mogę tu czytać bredni malorolnych jak to jest źle i trzeba wyjść na ulicę. Odrobina przedsiębiorczości ...

Znam kilku takich rolników tylko ta działalność bez żadnych papierów,spróbuj zrobić to legalnie i wtedy pochwal się na forum i ile trzeba tygodniowo sprzedać aby pokryć same zobowiązania wobec różnych urzędów,z drugiej strony z tego co się orientuje to protestujący żądają tylko równego dostępu do rynku a nie dotowania produktów ,które pózniej lądują na polskim rynku co ma obecnie miejsce w przypadku trzody chlewnej[ciekawe czy znajomy ma te nioski zgłoszone do skarbówki pow 50 szt był? taki obowiązek]

Rolniczy handel detaliczny. Jak nie masz pojęcia nie pisz. Jako MOL wiadomo że szkoda nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
1 godzinę temu, rudinho11 napisał:

@mirro 1 i 3. Myślę że chodzi o to że: rolnicy będą produkować polską żywność, odstawią do polskiej przetwórni ( w której będą mieć udziały), będzie to znakowane ( od pola - do stołu), świadomy konsument kupi ten produkt znając jego pochodzenie. Dlaczego kupi - ponieważ ma małe dziecko i chce dla niego zdrowe jedzenie albo sam jest za zdrową żywnością a uwierz mi że ten trend w miastach rośnie. 2. Tu będzie ciężko ale myślę że Michał to mądry gościu. Twierdzę tak po wspólnych protestach, śledzę wypowiedzi na fb i wywiad w tv gdzie naprawę pokazuje świetną wiedzę i nie daje się zmanipulować czy to prowadzącym czy innym gościa ze studia.

Żaden normalny przetwórca nie zgodzi się aby rolnicy mieli udziały w jego firmie. Jak jeszcze zaczną ustalać ceny zakupu to pewnie w drugim sezonie już będą odstawiać do konkurencji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, Yoda napisał:

 

Rolniczy handel detaliczny. Jak nie masz pojęcia nie pisz. Jako MOL wiadomo że szkoda nerwów.

I co tam masz  przychód ograniczony do 20 tyś rocznie żeby bylo można istnieć na preferencyjnych warunkach,faktycznie świetlana przyszłość,na okolicznościowym targu z okazji św Marcina parę lat wstecz ok 15 stoisk z gęsiną w poprzednim roku 3 stanowiska i sprzedający mówią zakończeniu działalności z powodu przepisów i biurokracji ,w poprzednim sezonie opyliłem stado gęsi + jajka od kur i już bym przekroczyl wymieniony wyżej przychód,,zeby to miało sens to limit przychodu powinien wynosić 150-200 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Małe sprostowanie, przychód bez opodatkowania podniesiono do 40 tys. zł.

Mało tego zniesiono obowiązek składania projektu technologicznego zakładu w weterynarii, oraz można robić przetwory typu soki, dżemy bez pozwolenia państwowej inspekcji sanitarnej. 

 

A mięso to wiadoma sprawa że musi być pod kontrolą, co ty byś chciał @ws71 aby jakieś flejtuchy z RHD zaczęły truć jadem kiełbasiany?

Oj szukasz dziury w całym, ale co tam, ty narzekaj dalej, a ja się biorę za robienie $$$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, sumek666 napisał:

Kupiłeś drukarkę? 🤣

No pisałem wcześniej że wchodzę w RHD. Drób i jaja.

 

Ale drukarka to też ne głupi pomysł, tylko trochę mało rozwojowy bo ile można drukować to samo, by się znudziło 🤣

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Nie lubie PiS-u ale minister brzmi rozsądnie i może w końcu wielu zacznie słuchać jesli chodzi o RHD i grupy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Gadac dobrze gada.  a wykonac to  co  sie gada to dwie rozne żeczy sa.....niech cos zrobi.......

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

RHD jest od ponad roku i żadna w tym zasługa krzykaczy z agrouni. Tak samo jak ustawy o grupach. Zasługa agrouni to wojna handlowa z Litwą. Na razie nic poza protestami nie zrobili bo nawet sami nie wiedzą czego właściwie chcą. Napisać że żądają wyższych cen to każdy potrafi ale recepty na to jak to zrobić już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już widzę jak przedstawiciele korporacji typu Smithfield Foods które siadają do stołu i rozmawiają z rolnikami jako równoprawny partner, im wszystko pasuje organy państwowe tańczą tak jak oni im zagrają (przejęcie PINI zgoda UOKIK)

Rynek rynkiem ale niech minister wyjaśni po co wprowadza się OSN na terenie całego kraju albo dlaczego co chwilę wraca temat ruboju rytualnego czy zakazu hodoi zwierząt futerkowych?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jakoś o tym agrounia nie mówi. Tylko tematy pod publikę żeby jak najwięcej ludzi na ulicę wyprowadzić. Już widzę te tłumy po droższe mięso z polską flagą w marketach jak obok będzie leżeć tańsze bez flagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No w końcu  wybory w tym roku to miejsca w ławch sejmowych się marzą co niektórym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo utrzymanie miejsca przy tym korycie!! W tym nagraniu Ardanowski dobrze mówi ale co z tego ?? Jakby dopiero zaczęli rządzić to jak najbardziej byłbym z nimi ale  niestety oni rządzą już ponad 3 lata i pokazali swoją prawdziwą twarz. Teraz próbują na ostatnio chwilę coś działać ale teraz już za późno bo pokazali gdzie mają rolników po wyborach i nikt myślący nie da się ponownie nabrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

A co takiego krzywdzacego zrobili? Że zablokowali sprzedaż ziemi Niemcom? Czy może to że umozliwili sprzedaż bezpośrednią i niektórzy rolnicy są solą w oku marketów i handlarzy? Przemysł spożywczy sprzedała banda post solidarnosciowa z PSL. Czyli ci co dzisiaj najgłośniej krzyczą na PiS. I dopóki nie będzie polskiego przetwórstwa to sobie możecie codziennie na drogach stać i krzyczeć. Bo Niemca z marketu można w dupe teraz pocałować, kupi tam gdzie będzie chciał i sprzeda za tyle ile będzie chciał. A pomysły o tym żeby zakazać kupowania gówna za granicą to można sobie wiadomo gdzie wsadzić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może trochę inaczej? Może tym krzykaczom trochę podpowiedzieć, o co by się mieli bić. Macie może jakieś konkretne pomysły i rozwiązania? Ja bym np. postulował wywalenie "ustawy o wychowaniu w trzeźwości" bo to jakiś PRL-owski potworek. Wprowadzić nową o produkcji i obrocie alkoholem. Niech cydr z polskich jabłek i inne napoje fermentacyjne będą traktowane jak piwo, i niech sadownicy mogą sami sobie to produkować. Zwiększymy popyt wewnętrzny na jabłka, podaż też trochę spadnie i cena sama powinna pójść w górę. Trochę to utopijne, ale może nie byłoby głupie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Yoda - Jak trochę poznasz strukturę własności przetwórstwa to zgłoś się. Jest dużo mniejszych przetwórni które robią swoje. Molochy i tak nie kupią więcej, więcej też nie sprzedadzą . Bardziej skupiają się na marce niż produkcji. 

Edytowano przez mirro
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Przede wszystkim to samo reprezentowanie wszystkich jest bez sensu. Każda branża ma inne postulaty, często sprzeczne ze sobą. Np komuś kto kupuje pasze zależy na tanim zbożu a temu co zboże sprzedaje nie jest to na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj