Polecane posty

Yoda    535
O ile zgadzam się z tym że w swiniach kolorowo nie jest i coś z tym trzeba zrobić to powoli widzę że agrounia idzie w stronę samoobrony bis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet jeśli , to przestępstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Nie idzie w kierunku samoobrony. Idzie w dobrym kierunku bo to inteligentni ludzie.

Yoda w lutym prawdopodobnie znów będą próbowali przepchnąć zjazd uboju rytualnego i coś dziwnie cicho i tym 🤔  Także trzymaj(my) się...

Nie wiem czy o tym wiecie ale dzisiejsza mobilizacja rolników w kilkudziesięciu miejscach w Polsce było ostrzeżeniem dla ministra i efektem przełożenia rozmów w ministerstwie na 25 stycznia. Po dzisiejszej akcji przyspieszono je do 15 stycznia. Takze sukces, bo zaczynają się liczyć z rolnikami. Dzisiejszy dzień pokazał że  rolnicy mają narzędzie z którym trzeba się liczyć bo mogą choćby jutro zablokować pół Polski jeśli trzeba. Dziś sobie tylko jeździli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

zetorki12 napisał:

Nawet jeśli , to przestępstwo ?

Jeśli idą w tą stronę to po prostu przestaje komuś takiemu ufać. Jeśli pół roku temu ktoś deklaruje apolitycznosc i brak zainteresowania polityką a potem buduje struktury i zaczyna gadać o aspiracjach politycznych to jak wierzyć w szczere intencje? Lepper też był dobry ale do czasu jak dosiadl się do koryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To trudno . Pewno trudno im będzie , ale myślę że jakoś się pozbierają po stracie zaufania u Ciebie . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
7 godzin temu, zetorki12 napisał:

Ale czy to słuszny kierunek ? Tak patrząc w przyszłość , to na koniec jeden człowiek ma ogarnąć całe rolnictwo ?

pewnie yoda😖

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Powiem wprost. Niezadowoleni rolnicy to spory elektorat. Naobiecywac poprawę każdy potrafi. Dlaczego opozycja nie popiera was? Popierają każdego kto sra na PiS a was jakoś nie popierają. Dlaczego na spotkaniach organizacyjnych nie zrobicie zrzuty po tysiaku od głowy i nie kupicie pod swoim szyldem zakładu który będzie kupował tucznika po 6 zł a potem odda wyroby do sklepu z flagą po cenie wyższej niż teraz za ten syf z zachodu? Podobno każdy kupi polskie, lepsze...
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tak lepsi od Ciebie , bo Ty srasz na swoich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Odpowiedz mi na pytanie. Dlaczego nie zorganujecie sami zbytu tylko ktoś ma to robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo tak działa świat . Jeden produkuje , a drugi sprzedaje . To w dużym skrócie . Takie tam różne ministerstwa , urzędnicy , różne tam inne inspektoraty , to od czego są według ciebie ?

Ty sam bezpośrednio do konsumentów jeździsz ze swoją wółowiną ? Zadajesz pytania na poziomie dziecka z przedszkola .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Ja akurat staram się o sprzedaż bezpośrednią bo widzę że ludzie chcą to kupować. Jestem w trakcie robienia pomieszczenia. A też mógłbym wziąć megafon i wyjść na drogę że mi za mało płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Yoda napisał:

Ja akurat staram się o sprzedaż bezpośrednią bo widzę że ludzie chcą to kupować. Jestem w trakcie robienia pomieszczenia. A też mógłbym wziąć megafon i wyjść na drogę że mi za mało płacą.

Co za zbieg okoliczności, bo ja obrabiając 120 ha jak to tu na forum uważają obszarnik (oczywiście ja jestem innego zdania bo dzisiaj aby nie martwić się o jutro to trzeba mieć co najmniej 500ha), tez zaczynam sobie szykować grunt pod sprzedaż bezpośrednią.

W jakim kierunku uderzasz, bo ja chcę rozwinąć skrzydła w branży drób. Ekologiczne tuszki i jaja z chowu zagrodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Wołowina pakowana w wacum. Może też do gastronomi. W mojej okolicy taka żywność ma wzięcie. Kolega z czasów szkolnych robi sery, masło, śmietany itp. Ma kilka krów tylko po to i ciągle mu brakuje towaru. Inny kilka km dalej ma 200 niosek. Teraz bierze się za świnie. Chce robić wędliny ze swojego mięsa bo ludzie chcą to kupować. Dlatego nie mogę tu czytać bredni malorolnych jak to jest źle i trzeba wyjść na ulicę. Odrobina przedsiębiorczości ...

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Opozycja z poprzednich rządów jeszcze bardziej jest krytykowana niż PiS, więc nie poprze. Ja zajmuję się byłem mlecznym i mięsnym, ale mam nadzieję że rolnicy innych branż tez zaczną tworzyć spółdzielnie. O tym też się mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, zetorki12 napisał:

Nawet jeśli , to przestępstwo ?

Przestępstwo może i nie, ale chwalebne na pewno to nie jest. Samoobrona nie zrobiła nic realnie dobrego dla polskiego rolnika, a jedynie powieliła wiele nieprzychylnych stereotypów, i oczywiście zniechęciła resztę społeczeństwa do naszej grupy zawodowej. Już wolę nawet umoczony w bagnie po uszy PSL, bo przynajmniej pełnił funkcje hamulcowego podczas rządów PO, niż ludzi którzy postanowią wzorować się na Lepperze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
12 godzin temu, Yoda napisał:

Wołowina pakowana w wacum. Może też do gastronomi. W mojej okolicy taka żywność ma wzięcie. Kolega z czasów szkolnych robi sery, masło, śmietany itp. Ma kilka krów tylko po to i ciągle mu brakuje towaru. Inny kilka km dalej ma 200 niosek. Teraz bierze się za świnie. Chce robić wędliny ze swojego mięsa bo ludzie chcą to kupować. Dlatego nie mogę tu czytać bredni malorolnych jak to jest źle i trzeba wyjść na ulicę. Odrobina przedsiębiorczości ...

Znam kilku takich rolników tylko ta działalność bez żadnych papierów,spróbuj zrobić to legalnie i wtedy pochwal się na forum i ile trzeba tygodniowo sprzedać aby pokryć same zobowiązania wobec różnych urzędów,z drugiej strony z tego co się orientuje to protestujący żądają tylko równego dostępu do rynku a nie dotowania produktów ,które pózniej lądują na polskim rynku co ma obecnie miejsce w przypadku trzody chlewnej[ciekawe czy znajomy ma te nioski zgłoszone do skarbówki pow 50 szt był? taki obowiązek]

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
Ważna informacja. Akcje protestacyjne Agro-Uni nie mają charakteru antyrządowego. Protest jest powodowany wadami w polityce rolnej i patologią na rynku wewnętrznym. Dodatkowym problemem jest skostniały system samorządu rolniczego i niektórych fikcyjnych rolniczych organizacji związkowych. Uzależnionych na wiele sposobów od Ministra Rolnictwa i Rządu. Agro-Unia nie popiera kodziarskich organizacji, ani totalnej opozycji. Celem jej jest, doprowadzenie do zjednoczenia polskich producentów rolnych, przetwórców, handlowców i konsumentów w silny ruch związkowy i powołanie na podstawie nowej ustawy o samorządzie rolniczym, Polskiej Rady Rolnej, której głównym celem będzie kształtowanie polityki rolnej w Polsce, oraz nadzór nad jej realizacją przez każdy rząd RP. Obecne słabe i uzależnione od rządu Izby Rolnicze są przyczyną patologi w obecnej polityce rolnej i same w sobie też są niewydolne i ubezwłasnowolnione przez Ministra Rolnictwa. Każda próba wmanipulowania Agro-Uni w działania antyrządowe jest bezpodstawna i krzywdząca dla rolników. Im wcześniej Rząd zrozumie dobre intencje Agro-Uni i wyjdzie jej na przeciw z zamiarem wspólnego uporządkowania obecnego bałaganu i niemocy administracyjnej, tym wcześniej polska wieś i polscy konsumenci będą się czuli bezpieczniej. Odczuwalnie zwiększy się podaż zdrowej polskiej żywności na nasz rynek, oraz otwarty dostęp do niej w każdej sieci handlowej, oraz na rynkach sprzedaży bezpośredniej. Nie może tak być, że Polacy nie mają nic do powiedzenia we własnej Ojczyźnie i jemy to co nam każą spekulanci i zachodnie korporacje. Nie wolno nam się cofnąć nawet o krok. To pokojowa walka o nasze wspólne dobro. Tak nam dopomóż Bóg.
  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Yoda napisał:

Wołowina pakowana w wacum. Może też do gastronomi. W mojej okolicy taka żywność ma wzięcie. Kolega z czasów szkolnych robi sery, masło, śmietany itp. Ma kilka krów tylko po to i ciągle mu brakuje towaru. Inny kilka km dalej ma 200 niosek. Teraz bierze się za świnie. Chce robić wędliny ze swojego mięsa bo ludzie chcą to kupować. Dlatego nie mogę tu czytać bredni malorolnych jak to jest źle i trzeba wyjść na ulicę. Odrobina przedsiębiorczości ...

Jak mu brakuje towaru to niech podniesie ceny

15 godzin temu, krzysieek napisał:

Nie idzie w kierunku samoobrony. Idzie w dobrym kierunku bo to inteligentni ludzie.

Yoda w lutym prawdopodobnie znów będą próbowali przepchnąć zjazd uboju rytualnego i coś dziwnie cicho i tym 🤔  Także trzymaj(my) się...

Nie wiem czy o tym wiecie ale dzisiejsza mobilizacja rolników w kilkudziesięciu miejscach w Polsce było ostrzeżeniem dla ministra i efektem przełożenia rozmów w ministerstwie na 25 stycznia. Po dzisiejszej akcji przyspieszono je do 15 stycznia. Takze sukces, bo zaczynają się liczyć z rolnikami. Dzisiejszy dzień pokazał że  rolnicy mają narzędzie z którym trzeba się liczyć bo mogą choćby jutro zablokować pół Polski jeśli trzeba. Dziś sobie tylko jeździli.

Pewnie przeciągną to aż rolnicy pujdą w pole i będzie po protestach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, ws71 napisał:

Znam kilku takich rolników tylko ta działalność bez żadnych papierów,spróbuj zrobić to legalnie i wtedy pochwal się na forum i ile trzeba tygodniowo sprzedać aby pokryć same zobowiązania wobec różnych urzędów,z drugiej strony z tego co się orientuje to protestujący żądają tylko równego dostępu do rynku a nie dotowania produktów ,które pózniej lądują na polskim rynku co ma obecnie miejsce w przypadku trzody chlewnej[ciekawe czy znajomy ma te nioski zgłoszone do skarbówki pow 50 szt był? taki obowiązek]

Sprawdź sobie zasady rolniczego handlu detalicznego. A się zdziwisz jak dużo towaru można przerzucić bez rejestrowania DG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
45 minut temu, rudinho11 napisał:

Ważna informacja. Akcje protestacyjne Agro-Uni nie mają charakteru antyrządowego. Protest jest powodowany wadami w polityce rolnej i patologią na rynku wewnętrznym. Dodatkowym problemem jest skostniały system samorządu rolniczego i niektórych fikcyjnych rolniczych organizacji związkowych. Uzależnionych na wiele sposobów od Ministra Rolnictwa i Rządu. Agro-Unia nie popiera kodziarskich organizacji, ani totalnej opozycji. 1. Celem jej jest, doprowadzenie do zjednoczenia polskich producentów rolnych, przetwórców, handlowców i konsumentów w silny ruch związkowy i powołanie na podstawie nowej ustawy o samorządzie rolniczym, Polskiej Rady Rolnej, której głównym celem będzie kształtowanie polityki rolnej w Polsce, oraz nadzór nad jej realizacją przez każdy rząd RP. Obecne słabe i uzależnione od rządu Izby Rolnicze są przyczyną patologi w obecnej polityce rolnej i same w sobie też są niewydolne i ubezwłasnowolnione przez Ministra Rolnictwa. 2.Każda próba wmanipulowania Agro-Uni w działania antyrządowe jest bezpodstawna i krzywdząca dla rolników. Im wcześniej Rząd zrozumie dobre intencje Agro-Uni i wyjdzie jej na przeciw z zamiarem wspólnego uporządkowania obecnego bałaganu i niemocy administracyjnej, tym wcześniej polska wieś i polscy konsumenci będą się czuli bezpieczniej.3. Odczuwalnie zwiększy się podaż zdrowej polskiej żywności na nasz rynek, oraz otwarty dostęp do niej w każdej sieci handlowej, oraz na rynkach sprzedaży bezpośredniej. Nie może tak być, że Polacy nie mają nic do powiedzenia we własnej Ojczyźnie i jemy to co nam każą spekulanci i zachodnie korporacje. Nie wolno nam się cofnąć nawet o krok. To pokojowa walka o nasze wspólne dobro. Tak nam dopomóż Bóg.

1. Konflikt interesów murowany, brak możliwości wskazania wroga w postaci przetwórstwa. Na takiego wroga zgodzą się i rolnicy i konsumenci. 
2. Wmanipulowanie działań Agro-Uni  w antyrządowe jest podstawą bytu rządu. Inaczej straci monopol. Sponiewieranie każdej inicjatywy nie pochodzącej z własnego środowiska to działalność statutowa. 
3. W jaki sposób będzie to odczuwalne? Przy ekspansji dyskontów nie ma szans na zastanawianie się nad pochodzeniem żywności. Ważna jest cena i jednorodna partia towaru. Dostęp jest otwarty tak jak kieszeń zamawiającego. Jeśli nie banknoty to towar w takiej cenie aby zabłysnąć w gazetce promocją. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj