Skocz do zawartości
ffox

Jaki akumulator do Ursusa C-330?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zonk28    0

Noi stało się , dziś moja C-330 nie odpaliła , padły akumulatory :lol: Chcę kupić 2x195 Ah oczywiście Centry , mam alternator , wiec dlatego 195Ah , w drugiej C-330 takie mam i nie mam problemu z odpaleniem , chociaż dużo osób mówi ze 165 Ah wytrzymują wiecej niż 195 , jak to jest naprawde?.Koledzy nie wiecie gdzie z pewnego zródła kupię akumulatorki centry i tanio.

roborolnik    3

Naprawde wypowiedzi wielu z was sa naprawdę zabawne.karola44 masz racje ze jak ma się jeden aku to mniej przewodów i prostsza instalacja, ale z czego masz wykonane przewody ze daja tak duży opór ze mają istotny wpływ na odpalanie ciągnika?Miedziany przewód ma mały opo więc jego długośc musiałaby być naprawde duża byś odczuł to przy odpalaniu. Co do łączeń to się zgodzę że może powstać opór o ile przez ostatnie 10lat nie czyściło się klem albo są one naprawde nędznej jakości. Zadbany układ elektryczny ma opór minimalny wiec możemy go pominąć (no chyba że coś jest niesprawne ale to łatwo sprawdzić bo nastąpiło by grzanie przewodów bo opor=praca czyli wytworzenie ciepła w tym przypadku).

Zonk28 165Ah a 195Ah hmm jakby ci to wytłumaczyc. Wartości te określają jak długo akumulator może dawać prąd o określonym napięciu, więc im wiekszą wartość tym dłuzej będziesz piłował rozrusznik. Dużo osób mówi ale nikt nie sprawdził. Napewno wiec 165Ah nie będzie dłużej kręciło rozrusznika w twoim 330 niż 195Ah(tej samej jakości, tej samej firmy bo z tym czasem różnie bywa) ale za to gdy ty będziesz mial 195Ah może się okazać ze sąsiad z akumulatorem 165Ah będzie lepiej kręcił ciapkiem i nie będzie to wtedy wina aku tylko instalacji elektrycznej twojego ciapka(np źle wyczyszczone styki tworzące opór, lub zmęczony już rozrusznik albo nawet silnik który ciężko przekręcić(nawet tylko przez inny olej) przez co rozrusznik wykonuje większą prace) tak więc przyczyn może być naprawdę dużo.Sam mam trzy ciapki, jeden z prądnicą i 2x6V165Ah, drugi z alternatorem i 2x6V165Ah a trzeci alternator i 1x12V80Ah. Podkreśle że dopóki wszystko jest sprawne nic się nie poluzuje itp. wszystkie ciapki pięknie odpalaja w każdych warunkach a ich obsługa polega na corocznym uzupełnieniu elektrolitu, naładowaniu na maksa i zabezpieczeniu styków.Oczywiście 2x6V165Ah dłużej trzyma wiec na krótkie podjeżdżanie wydaje się być lepsze ale jak ma się dobry alternator to chwila pracy silnika wystarczy by doładować wystarczająco aku.

Lukejro przy jednym aku klemy sie śniedzieją? A to czemu? Na czym to polega ze przy dwoch śniedzieją a przy jednym nie? Rozumiem że miałeś już stare aku 6voltowe i tylko ich wiek był przyczyna nietrzymania prądu i śniedzenia styków. Chłopy lepszej jakości(droższy aku) jest z lepszych materiałów wiec nie zaśniedzieją tak szybko klemy a jego żywotność będzie dłuższa a i tak kieyś się skończy. Aku z Iveco napewno jest lepszej jakości(i wysokiej ceny).Tak więc wniosek? Zapłacisz więcej, dłużej będziesz się cieszył akumulatorami o ile wadliwego nie trafisz albo osprzęt w ciągniku ci nie nawali. Pozdro wszystkim i sorrki że się tak rozpisałem ale jestem studentem elektrotechniki na polibudzie w poznaniu więc wiedza mnie wypełnia :P Jeżeli popełniłem w swojej wypowiedzi jakiś bład albo są jakieś niejasności zapraszam na rozmowe na gg w celu przedyskutowania ciekawego tematu :D

izydor6280    464

U nas w 60 jest 12V 125Ah i jakos kreci.

A co do centry to jakos bym nie polecil tych aku (wydaje mi sie ze sa do d...)polecam aku piastowskie

Do 330 tez powinien starczyc 125Ah

Wiadomość z agroFakt.pl

Davidastra    0

tak karola tylko jak mam płyn to nie bede przelewał wodą . żeby odpalić , mam teraz 100 x12V ale lepsze były 2x 6V po 165 ah

zonk28    0

U nas w 60 jest 12V 125Ah i jakos kreci.

A co do centry to jakos bym nie polecil tych aku (wydaje mi sie ze sa do d...)polecam aku piastowskie

Do 330 tez powinien starczyc 125Ah

Dla mnie Centra to najlepsza firma, miałem w samochodach Bosha , AKU Piast , Varty itd...........Odkąd założyłem Centre nier mam nigdy problemów z odpaleniem pojazdów , sasiadowi pare lat temu doradziłem Centre do Fiata Sieny i do dziś śmiga.......odradzam akumulatory Bosha!!!!!! Bardzo dobrą firmą jest też STECO.Tak więc moim zdaniem nad Centre nie ma lepszych akumulatorów.

roltech    11

Panowie, ja kupując akumulator zwracam uwagę na to, czy możliwy jest dostęp do poszczególnych ogniw, żeby móc zmierzyć gęstośc elektrolitu ("magiczne oczko" pokazuje stan naładowania tylko jednego ogniwa). W samochodach mam Centrę pod marką Exide, nigdy nie było z nimi najmniejszego problemu (nie rozumiem dlaczego znajomi uważają je za najgorsze). W ciągniku 2 x Centra 6V 165Ah (jeszcze), w przyszłości jeden 12V 120Ah max. Nie uznaję akumulatorów bezobsługowych i tych, mających zwiększoną pojemność bez zwiększenia ich wymiarów gabarytowych. Wg mnie pojemnośc akumulatora jest sciśle związana z ilością zawrtego w nim elektrolitu.

Davidastra    0

jest tak ze sie chwali co ma , u nas jest taka mentalnośc jak mam centre to centra jest lepsza , a jak piastów to piastów , śmieszne , wszystko dzisiaj to jedno wielkie g...o , niema tego co było kilka lat temu

Roki212    83

te bezobsługowe akumulatory to jakaś lipa... brat mi kupił do auta Centre Future+ i teraz po paru latach magiczne oczko jest srebrne czyli niski poziom elektrolitu i tak samo na obudobie widac ze stan jest ponizej minimum i k***a weź teraz tam sie do niego dostań aby dolać wody :huh: jest zalany z góry plastikiem nie ma jak sie dostać do korków, po bokach tylko są otwory odpowietrzające :huh:

Davidastra    0

bezobsługowy jak sama nazwa wskazuje bez obsługi , jak odparuje woda destylowana to elektrolit osiada na płytkach i siarczy po akumulatorze do tego się zmierza aby wymieniac kumulator co 2-3 lata , a może niedługo co roku hehehe

roltech    11

Panowie obaj dobrze mówicie. Właśnie przez możliwość uzupełnienia poziomu elektrolitu, kupuję akumulatory z otwieranymi korkami. Z tym że się teraz produkuje na 2-3 lata też się zgadzam. Na trwałość akumulatora ma wpływ też czas wykorzystania ciągnika i ilość ciągników w gospodarstwie. Po prostu ciągniki za mało pracują a gospodarz najczęściej nie posiada sprawnego prostownika. Mój znajomy ma tylko ursusa 2812 a w nim akumulator Piastów już 14 lat.

zonk28    0

14 lat to raczej troszkę przesadziłeś kolego..........Piastów i Centra to najlepsze akumulatory niestety ich zywot to około 7 lat to góra.

roltech    11

Nic nie przesadziłem, ciągnik kupił we wrześniu 1996 roku. Ani razu nie podłączał prostownika, jedyne problemy jakie miał, to zaśniedziałe klemy. Sam bym nie wierzył ale ja mu naprawiam elektrykę w maszynach i cały czas widzę oryginał.

A Centrę miałem w samochodzie 8 lat, do czasu aż uległ uszkodzeniu mechanicznemu.

volf    3

W moim 3512 (rocznik 93) też był fabrycznie akumulator z piastowa, wytrzymał 14, ale miesięcy... Więc z tą trwałością dawniejszych akumulatorów też bywało różnie.

Obecnie fabryka w piastowie należy do firmy sznajder (sprzedana w 2002r), a centra należy do koncernu exide, jest jeszcze jenox, autopart, w sumie wybór spory.

Davidastra    0

ładowanie ma spore znaczenie, najlepszy alternator , bo niedoładowane baterie nie wytrzymuja tak długo jak doładowane, czym częsciej przepływa prąd przez akumulator tym lepiej

Roki212    83

dzisiaj kupno nowego akumulatora to loteria ;[ jednemu chodzi parenaście lat, innemu sezony nie wytrzyma... oczywiście ze sprawnym układem ładowania :)

ksch    2

Dzisiaj kupiłem CG1102 Centra 12v 110 Ah 750A prąd rozruchowy. Rozrusznik 2,9kW i alternator, myślę, że dobry wybór. Ciągnik stoi pod wiatą zalany płynem zobaczymy co będzie w zimie.

ksch    2

Zima tego roku nie była za ostra, CG1102 Centra 12v 110 Ah 750A prąd rozruchowy bez problemów odpalał przy -15 stopniach. Myślę, że akumulator jest w zupełności wystarczający.

semos    11

a ja mam pytanie bo w mojej 330 padł jeden z aku, dzisiaj rano po dwóch dniach postoju mierzę miernikiem i oto wyniki:

pierwszy ma 6,68V

a drugi 4,14V

i teraz pytanie co  by było gdyby wymienić jednego?

Dodam, że aku mają 10 lat i przy tym stanie rzeczy ciągnik dziś rano nie zapalił.

romek6340    203

To jak już najmłodsze te aku nie są, to najlepiej wymień oba. Ten drugi i tak już za długo pewnie nie pociągnie.

MasterRoj    81

Mam i 12V i w innym dwie 6V i najważniejsze to układ ładowania czy regulator jest sprawny jak masz alternator lub regler jak masz prądnice bo dałem nowe aku i szybko się rozładowały a okazało się ze małe napięcie ładowania, podgięcie odpowiednio blaszki i śmiga bez problemu.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam 2x6V 165Ah CENTRA Heavy.Według mnie najlepsze akumulatory.

W ilu maszynach zakładałeś takie akumulatory? Chce się po prostu dowiedzieć czy to pojedynczy przypadek, czy jest to regułą, bo też doszedłem do takich samych wniosków, że jednak centra najlepsza.

elektrotech    3

Co do zastosowania akumulatorów nie ma  -normy jedne dłuzej jedne krócej - chinśzczyzna  prawdziwej Centry niema - co do porady zakupić planetarny rozrusznik i baterie 12V - po sprawie - u mnie C-328  nie zdał egzamin 2x6V  i rozrusznik legendarny - kupilem nowy z wojska siadł  tak samo jak niby CENTRA planetarny bateria gwizda juz 3 rok bez róznicy ile mrozu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się