Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka odmianę wybrać?

1692 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2013 - 17:06

Jaka odmianę wybrać? a ja polecam na słabe zienie oprócz Okato i Sl Silvano zasiać Eduardo też z Saatbau Linz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj, 09:07
  •  

#122 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 17:20

Jaka odmianę wybrać? dzieki! a z jakiego rejonu jest ten przedstawiciel? Bo ja jestem z wielkopolski, pow Turek

#123 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 17:38

Jaka odmianę wybrać? Ja w zeszłym roku miałem i mogę polecić odmianę DKC 3203, dent,bardzo dobry wczesny wigor, nie wylega, nie choruje, a plon rewelacja 15,6 tony przy 26% wilgotności podczas zbioru....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:27

Jaka odmianę wybrać? dkc 3203 jest już nie do kupienia. dzwoniłem nawet do centrali monsanto w Polsce. dali mi nr do przedstawiciela na wielkopolske ale on już dawno jej nie ma.pytałem też o 3016 i też nie ma szans na kupno

NADZIEJA JEST JESZCZE TYLKO NA NASIONA Z KWS I POLSKIE. NA PEWNO KUPIE AMBROSINI. NA PRÓBĘ JAK SIE UDA KUPIĆ ZE 2 JEDNOSTKI TEGO OKATO I ZASTANAWIAM SIĘ NAD POLSKĄ LOKATĄ. CO O NIEJ MYŚLICIE?

#125 Share klosek

klosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:52

Jaka odmianę wybrać? Okato dostaniesz w CHP Mogilno, Lokata, nie widziałem na polu więc nie się nie wypowiadam, generalnie jestem przeciwnikiem siania polskich odmian na ziarno, lepiej zainwestować parę złotych więcej, zwróci się w tonażu. Wyniki plonowania Okato masz tutaj http://www.centrala-...kom=1&pidx=235. W ostateczności Jawor prędzej się nadaje na ziarno oraz słabe stanowiska glebowe.

Errata:

Jest jeszcze Belmondo z krótkiej ziarnówki FAO 220 - bardzo dobrze plonuje, plus oddaje wcześnie wodę.

Edytowany przez klosek, 24 styczeń 2013 - 19:53.

#126 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:08

Jaka odmianę wybrać? O JAWORZE CZYTAŁEM DUŻO DOBREGO NA INNYCH FORACH ALE STRASZNY PROBLEM ŻEBY TO KUPIĆ

#127 Share klosek

klosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 22:22

Jaka odmianę wybrać? Beeduin skąd jesteś ?

Sprawdzę jutro jak stoimy z Jaworem i jak coś podeślę Ci kontakt gdzie możesz dostać i w jakiej cenie...

Edytowany przez klosek, 24 styczeń 2013 - 22:23.

#128 Share Gospodarz28

Gospodarz28

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 00:01

Jaka odmianę wybrać? on jest z mogilna a dojezdza i obsluguje cale woj kuj pom i wieksza zcesc wlkp ...spoko koles ...zadzwon do niego a na bank ci pomoze ...dojedzie doradzi ....

no wlasnie on jest z CHP konkret koles ...maja dystrybucje pioniera oni i takich odmian jak okato ....moze ci pomoze i dostaniesz inne odmiany ....

#129 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:55

Jaka odmianę wybrać? Kolego Gospodarz28. Czy Ty wiesz że ten przedstawiciel z CHP pracuję teraz dla Danko :) Zgadza się Okato mają i PR. Są też na allegro.
Chociaż Myślę że w naszym region są lepsi i tańsi.

Edytowany przez tespis17, 25 styczeń 2013 - 13:00.

#130 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 16:52

Jaka odmianę wybrać? a mają coś ciekawego z pioneera?

co sądzicie o LG2244 (podobno to stara i niepewna odmiana), p8100, eurostar, Ronaldinio, amoroso i veritis miał ktoś z Was te odmiany?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 18:24

Jaka odmianę wybrać? Dzisiaj udało mi się zamówić. ricardinio i ambrosini bezpośrednio u dystrybutora kws na wielkopolske. a okato i jawora u przedstawiciela centrali nasiennej z środy śląskiej

#132 Share Gospodarz28

Gospodarz28

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:55

Jaka odmianę wybrać? tespis17 ten przedstawiciel wciaz pracuje w CHP a do Danko odszedl koles od zywienia ....a tak poza tym CHP jest dystrybutorem Środy śląskiej i pioniera również ....

#133 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 23:10

Jaka odmianę wybrać? czy znajdę gdzieś wyniki badania odmian kukurydzy coboru z 2008 roku? i ewentualnie wcześniejsze?

#134 Share jarek_cel3

jarek_cel3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne,żywienie zwierząt

Napisany 26 styczeń 2013 - 17:20

Jaka odmianę wybrać?

posiada ktoś z was cennik monsanto saaten union

ja posiadam cennik jezeli chcial bys dowiedziec sie szczegolow daj znac bo rozprowadzam nasiona kukurydzy na terenie powiatu siedleckiego i okolicznych firma Oseva,sateen Union,Smolice,odmiany niemiecki i austria,kontakt 601804746

Edytowany przez jarek_cel3, 26 styczeń 2013 - 17:21.

#135 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 17:48

Jaka odmianę wybrać? wymień proszę wszystkie odmiany jakie oferujesz, bo inaczej ciężko jest wybierać, gdy okazuje się, iż najlepszych odmian już nie ma

#136 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 styczeń 2013 - 18:09

Jaka odmianę wybrać? Koledzy co możecie powiedzieć o kukurydzy subito i archimedes.Siał ktoś z was te odmiany i jak z ziarnem i masą.U nas w okolicy nikt takich nie siał subito niby bardzo ładne rośnie ale z kolbą słabo a o archimedesie nic nie słyszałem

#137 Share jarek_cel3

jarek_cel3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne,żywienie zwierząt

Napisany 26 styczeń 2013 - 19:52

Jaka odmianę wybrać?

wymień proszę wszystkie odmiany jakie oferujesz, bo inaczej ciężko jest wybierać, gdy okazuje się, iż najlepszych odmian już nie ma

odmiany wszystkie z katalogu firmy Oseva, sateen union:subito,electra,system,sumaris.Smolice:Ułan,Glejt,Reduta,San,Blask,Bosman,Vitras.oraz Niemcy:Fabell,Ceratus.Austria:Eduardo,Danubio,vincento,Humexx

#138 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 20:56

Jaka odmianę wybrać? @Kissmy: Ronaldinio kompletnie na ziarno się nie nadaje, plon jest wątpliwej wielkości i jakości (ziarno b. wolno oddaje wodę - typowy kiszonkowiec). 22.44 jest bardzo wierny w plonowaniu, dobrze oddaje wodę, ricardinio i ambrosini to najlepsze odmiany KWS na ziarno wg. badań.

W tym roku chyba będę próbować DKC3790, której jednostki mój dostawca miał dzisiaj rano na stanie, mam nadzieję, że w poniedziałek nadal będą, bo coś trzeba zamówić... Odmiana ta ponoć ładnie plonuje i bardzo dobrze oddaje wodę, no, zobaczymy.

Edytowany przez eMWu, 26 styczeń 2013 - 20:57.

#139 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 21:12

Jaka odmianę wybrać? Osobiscie nie sieje kukurydzy ale u nas hitem jest Falkone. Nikt na nia nie narzeka, wczesna,szybko oddaje wode,,ladnie sypie i placa za nia 20 zl wiecej w skupie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share beeduin

beeduin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 21:12

Jaka odmianę wybrać? SUBITO MIAŁEM W TAMTYM ROKU NA ZIARNO. MIAŁA OKOŁO 3,3M I KOLBA BARDZO LADNA. JEDYNIE TO ZE MI NIE ROWNO POWSCHODZILA. ALE TO WINA SUSZY A NIE KONKRETNEJ ODMIANY. NA KISZONKE NA PEWNO BYM POLECIL!!!